PDA

Zobacz pełną wersję : SX1 Problem z filmami



mir06
17-04-2009, 16:33
Witam od 2 dni jestem posiadaczem Canon PowerShot SX1 IS. Wczesniej mialem A610. Robiąc film w jakości Full HD napotkałem problem tego typu ze nagrywa sie okolo17-21 sek i koniec przerywa jest miejsce na karcie pamieci(4GB). Czy to możne być wina klasy szybkości karty? nie wiem jaka jest w mojej nigdzie nie jest napisane.. na wyświetlaczu pokazuje sie taka ikona ze stanem kresek im blizej 17-20 sex zapelnia sie potem jest czerwona i koniec nagrania

Blizzard997
17-04-2009, 16:49
tak, masz za wolną karte, do HD polecił bym np. karty sandisk z serii ultra II wzwyż

Polanin
17-04-2009, 17:34
Zgadza się. Ten pasek to zapełnienie buforu. Dochodzi do końca = bufor pełny => przerywa nagrywanie. Nie musi być od razu Sandisk ultra II. W tym Canonie film ma bitrate ok. 5,5MB/sec. Wszystkie karty klasy 6 spełniają ten warunek. Sam mam 2GB Goodrama z prędkością zapisu 5,5MB/sec i nie pojawia się ikona buforowania nawet przy bardzo dynamicznym obrazie (szybkie ruchy aparatem itp.). Jeśli nie chcesz zmieniać karty to ściągnij sobie CHDK i ustaw większą kompresję filmu, wtedy karta powinna nadążyć.

mir06
19-04-2009, 23:21
czy taka będzie dobra? ---> http://www.allegro.pl/item606795289_nowa_sandisk_sdhc_ultra_ii_16_gb_15_ mb_s.html

czy możne znowu po jakimś czasie będzie sie ucinać film oczywiście mowie o jakości FullHD

bo jest jeszcze taka http://www.allegro.pl/item609761337_pamiec_sd_sdhc_16_gb_class_6_a_data_ sdhcad16gb.html
i ta
http://www.allegro.pl/item605148258_premiera_sdhc_transcend_16_gb_class_ 6_czytnik.html

szczerze interesuje mnie ta z czytnikiem bo przyda sie do szybkiego zrzucania filmów.. ale jeśli tamte lepsze to sobie do kupie.. doradźcie mi coś z góry dzięki

doszedl jeszcze jeden problem.. zgralem na komp film 15sek full HD i sie tnie na komputerze jaka jest tego przyczyny zle nagrany film? czy kodekow jesli kodekow to jakie..? zauwazylem ze filmy nagrywaja sie w *mov a nie jak kiedys w a610 w *avi

lesiutek
20-04-2009, 02:31
Sandisk na pewno będzie się nadawał. I nie będzie problemów z nagrywaniem. I kilka seryjnych da się pstryknąć.
Radę będą też dawać karty słabsze http://www.allegro.pl/item605056502_karta_pamieci_kingston_sd_sdhc_8gb_8 _gb_class_6_fv.html

Co do czytników typu pendrive to są to groszowe sprawy i jakiś się zawsze przyda. Ja osobiście bym ci polecił rozważyć zakup tego oto urządzenia http://www.allegro.pl/item604620835_czytnik_kart_hama_35w1_all_in_one_32 mb_s.html. Sporo forumowicze pisali na ten temat na forum.

Co do przycinania filmu i kodeków. Poszukaj w necie kodeków Combined Community Codec Pack i odtwarzacz VLC. Wspomnę o jeszcze o usunięciu wszystkich poprzednich kodeków co by konfliktów nie było i o pozbyciu się niepotrzebnych programów pracujących w tle.

mig25
20-04-2009, 11:27
Do płynnego odtwarzania filmów HD wg instrukcji potrzebny jest min. dwurdzeniowy procesor....Nie jest to może do końca prawda ,ale mój komp w pracy P4 2,8GHz z VLC także klatkuje.

A co do podanej wyżej aukcji do karty Kingston SDHC 8 GB class 6 , w aukcji napisane jest: Gwarantowane minimum transferu - nie mniej niż 4MB/s....Chyba dla Class 6 powinno być min 6MB/s ?

lesiutek
20-04-2009, 14:37
A co do podanej wyżej aukcji do karty Kingston SDHC 8 GB class 6 , w aukcji napisane jest: Gwarantowane minimum transferu - nie mniej niż 4MB/s....Chyba dla Class 6 powinno być min 6MB/s ?


Powinno być. Przyznam się że linka podałem jako przykład. Nie wnikałem w treść aukcji. Moja wina :oops: Może to jakiś kant z naklejką?
Inna sprawa że do filmów też wybrałbym 16 GB kartę.

mcgav
20-04-2009, 21:12
Miesiąc temu kupiłem kartę Kingston 8GB class 6 i mogę potwierdzić, że nie ma z nimi żadnych kłopotów zwiążanych z prędkością zapisu. Co do wyboru: 8GB czy 16GB, to juz indywidualny wybór.
Swoją drogą czy może ktoś napisać coś na temat maksymalnej pojemności kart obsługiwanych przez sx1 ?

mig25
20-04-2009, 22:20
Wg instrukcji max 32GB

EDIT: Przejrzałem instrukcję jeszcze raz i jednak nic na ten temat nie ma... Te 32GB to chyba jednak z opisów na różnych stronach wziąłem.

mir06
21-04-2009, 13:53
chcialem sie zdecydowac na tego http://www.allegro.pl/item611575338_karta_pamieci_kingston_sd_sdhc_16gb_ class_4_fv_24h.html ale on jest class 4 nie maja 16GB class 6 nie chce by potem sie cos krzaczylo.. oprocz tego duze zainteresowanie wzbudziły we mnie te http://www.allegro.pl/item607112202_salon_transcend_sdhc_16gb_cl_6_czytn ik_gratis_wawa.html http://www.allegro.pl/item607926960_a_data_sd_sdhc_16gb_class_6_18mb_s_f v_gw_zabrze.html wybierzcie mi cos sensownego z tych 3 z gory dzieki

JaMi
23-04-2009, 17:09
ja w czasie nagrywania full HD nie zauwazylem zadnego paska (niby bufora). Z nagrywaniem nie mam problemow, choc z odtwarzaniem juz tak (pewnie komp za slaby)
Czy pasek nie pojawia sie w sytuacji gdy karta jest wydajna i spokojnie przekracza wymagane transfery ?

mir06
23-04-2009, 20:12
jaka masz kartę? markę pojemność i klasę?

mig25
23-04-2009, 20:50
ja w czasie nagrywania full HD nie zauwazylem zadnego paska (niby bufora). Z nagrywaniem nie mam problemow, choc z odtwarzaniem juz tak (pewnie komp za slaby)
Czy pasek nie pojawia sie w sytuacji gdy karta jest wydajna i spokojnie przekracza wymagane transfery ?

Tak ,pasek pojawia się tylko wtedy ,kiedy aparat nie nadąża nagrywać na kartę.
Sęk w tym ,że trzeba mieć naprawdę słabą kartę ,żeby takie coś powstało.
Nawet na karcie SD 4GB ,którą zakupiłem w Biedronce ,a max prędkość z jaką się na nią kopiują pliki nie przekracza 1900kB/s przy użyciu czytnika , na SX1 w full HD nagrywa się bez problemu i bez paska przepełnienia.
Natomiast znalazłem starą kartę SanDisk SD 512MB ,i na niej już po 5s wyskakuje pasek bufora i po 10s jest koniec nagrywania.Jej prędkość nie przekroczyła 1100kB/s. (testowane przy pomocy Total Commandera i czytnika kart ,kopiowalem plik o rozmiarze 42MB i patrzyłem na transfer)

mir06
23-04-2009, 22:27
czyli karta 16 GB class 4 powinna spokojnie wystarczyc..

mig25
24-04-2009, 11:31
Wg mnie tak , i wg kilku userów też... Tutaj niektóre na ten temat wypowiedzi począwszy od tego postu: http://canon-board.info/showthread.php?p=594175

Pamiętajmy ,że class 4 oznacza minimalną deklarowaną prędkość 4MB/s ,a więc taką , przy której obojętnie co by się nie działo (jakieś wyjątkowo niekorzstne warunki) karta będzie z taką prędkością w stanie "przyjąć dane". W praktyce więc prędkość ta jest dużo większa.

tomaszolodz
12-06-2009, 11:40
Pytanie do właścicieli SX1

Czy jesteście zadowoleni z jakości zdjęć ?
Naczytałem sie że duze szumy są i inne pierdoły.
Czy to prawda?

Zastanawiam sie nad kupnem

Pozdrawiam
Tomasz

Brzozak
10-07-2009, 01:24
Mam pytanie do posiadaczy SX1. Czy jesteście zadowoleni z płynności w odtwarzaniu nagranych filmów? Chodzi mi o przycinanie/klatkowanie obrazu. Wrażenia porównuję z innym aparatem Canona - S5 IS. O ile S5 nagrywał w formacie 640x480 bardzo płynnie, tak SX1 już nie. Próbowałem z różnymi kartami klasy 4 i 6 ScanDisk'a. Niezależnie czy plik wrzucamy do szybkiego kompa, czy sam aparat podłączamy przez HDMI do telewizora obraz nie jest płynny. Byłem w sklepie i te same ujęcia robiłem swoim oraz aparatem z ekspozycji. Efekty były podobne. Nie chodzi mi o jakość, ale o płynność. Czy jest to może wina przejścia z zapisu filmów w formacie *.AVI na zapis w plikach typu *.MOV? Czy jest może na to jakieś antidotum?

Jeżeli chodzi o obraz w HD jest podobnie.

Teddy58
10-07-2009, 20:52
Mam pytanie do posiadaczy SX1. Czy jesteście zadowoleni z płynności w odtwarzaniu nagranych filmów? Chodzi mi o przycinanie/klatkowanie obrazu. Wrażenia porównuję z innym aparatem Canona - S5 IS. O ile S5 nagrywał w formacie 640x480 bardzo płynnie, tak SX1 już nie. Próbowałem z różnymi kartami klasy 4 i 6 ScanDisk'a.
Nagrywam SX1 sporo filmów HD (o SD nie ma co wspominać) i chodzą płynnie bez gubienia klatek. Trzeba tylko trochę pobawić się w konfigurację. Na komputerze ( w miarę szybkim - ale bez przesady) wystarczy player VLC i ustawienie w kodekach ffmpeg "skip the loop filter for H.264 decoding" na - "kompletne". Trochę zabawy i bez problemu można również edytowac na montażu nielinearnym. A tak przy okazji, zauważyłem, że o SX1 pojawia się masa niepochlebnych opinii, które nie mają oparcia w rzeczywistości.....Ale nie warto się tym przejmować.

Brzozak
14-07-2009, 23:36
Nagrywam SX1 sporo filmów HD (o SD nie ma co wspominać) i chodzą płynnie bez gubienia klatek.

A czy podłączałeś może aparat do TV przez HDMI? Tu raczej nie powinno być żadnych strat na płynności, oczywiście inaczej jest na kompie (program + odpowiedni kodek + ustawienia). Jest to dla mnie o tyle istotne pytanie, ponieważ zastanawiam się nad wysłaniem aparatu do serwisu Canona. Tylko chciałbym najpierw zweryfikować sensowność tego ruchu.

siudym
20-07-2009, 08:54
To co widzisz to zdecydowanie zludzenie optyczne. Ja tez majac S2 IS i ogldajac filmy w 30fps 640x480 mam zludzenie, ze te same w full hd w 30fps skacza jak szalone. Wez sobie zrob test - nagraj cos w 640x480x30 w S5, potem w fullhd 30fps i ten ostatni przerob np. any video converterem na 640x480 w 30fps. Odpal oba - bedzie ta sama plynnosc.
Im wieksza rozdzialka, tym bardziej sie wydaje, ze obraz jest malo plynny. Ja tak mam, przynajmniej..

seawolf
28-07-2009, 21:18
Cześć,
jestem tu nowy, więc witam :)
Pozwolę podłączyć się do filmowego tematu. Posiadam SX10IS i wystąpił taki oto problem: po zgraniu filmu z aparatu na PC, wielkość pliku = 0MB, bez szans na odtworzenie. Ten sam film na aparacie da się obejrzeć, wcześniej też to nie występowało. Ktoś coś potrafi powiedzieć w tej sprawie? Jest jakaś możliwość "zresetowania" ustawień?
Z góry dziękuję za pomoc.

Brzozak
19-08-2009, 09:59
Może spróbuj pożyczyć/nabyć czytnik kart pamięci SD/SDHC + inne formaty. Dla mnie ten sposób jest pewniejszy. Co do problemów z płynnością filmów FullHD to dzięki radom Teddego 58 i playerowi VLC już nie narzekam. Porównywałem filmy nagrane na S5 i SX1 w formacie 640x480x30. Filmiki w AVI są minimalnie płynniejsze niż w MOVach, ale jeżeli chodzi o wierność odtwarzanych kolorów (defaultowe ustawienia) to SX1 bije na głowę.

darekgra
23-12-2009, 11:32
Witam
Mam pytanie odnośnie bezpośredniego odtwarzania filmów HD(po kablu HDMI) z aparatu SX1 IS na plazmie panasonica TX-P42S10E. Po podłączeniu telewizor wyświetla informację że odbiera sygnał 1080i a czy nie powinno być 1080p? Czy może trzeba coś gdzieś przestawić?

Pozdrawiam

spotkał się ktoś z taką sytuacją a może to ma związek z tym ze to 30kl/sek