PDA

Zobacz pełną wersję : Konsultacja.



maciek1
15-04-2009, 16:42
Chciałem zwrócić się do doświadczonych kolegów Canonierów z małym pytaniem.Otóż zakupiłem teleobiektyw Canon 70-300 IS USM nowy z gwarancją sklepu w Germaii pt:Fotohaus Zacharias w Regensburgu.Działa bez uwag jak na razie ,ale.. I tu zaczyna się moje pytanie. Jak działa ta gwarancja -czy można wysłać do naprawy do Polskiego Serwisu ? I czy istnieje jakiś domowy sposób na przetestowanie obiektywu.A może należy zrobić jakąś fotkę i koledzy mogliby ocenić jego wartość optyczną ? I jeszcze jedno pytanie o link do instrukcji w języku Polskim .Z góry dziękuję i wiem ,że na Was można liczyć.

sebcio80
15-04-2009, 17:40
szczerze mowiac to instrukcja do obiektywu to za bardzo nie ma sensu

jesli chodzi o gwarancje to na kazdy sprzet kupiony w Europie masz gwarancje w calej Europie, w tym przypadku (chyba sie nie myle) masz 2 lata gwarancji w Niemczech i jeden rok w Polsce

ocena ostrosci obiektywu? zrob zdjecie jakiegos tekstu (gazety, pudła) czy jakiekolwiek inne zdjecie

swiru
15-04-2009, 19:06
Tak jak kolega sebcio80 napisał instrukcji żadnej nie ma ...obsługa jest prosta, jest kilka przełączników (AF,IS, Lock) i wszystko a jeśli masz związane z tym jakieś pytania to pisz na priv mam takie szkło to chętni ci odpowiem.
Serwis w Polsce to w Wawie na żytniej gwarancja jest respektowana, jak masz potrzebe to wysyłasz przesyłkę i po kłopocie ..kłopoty są później :)
Jeśli chodzi o wartość optyczną to jest to fajny zoomik oczywiście można powiedzieć że szybkością nie grzeszy ale robi całkiem przyzwoite fotki.

Poza tym jeśli działa bez uwag to po co bawić się w testy ... robisz zdjęcie oglądasz je na kompie i lecisz robić następne ...