PDA

Zobacz pełną wersję : Pierścienie i obiektyw do MAKRO



herbatniczek
11-04-2009, 14:19
Cześć,

Do Canona znalazłem takie pierścienie:
http://allegro.pl/item605619916_kenk...canon_eos.html

Potrzebne będą, bo 100mm Tokina 2.8 macro to ciut za mało..

Zastanawiam się, czy kupując te pierścienie mogę mieć jakiś tańszy obiektyw? np canon 1.8 50mm ? Jakie uzyskałbym z tym obiektywem wyniki 1:1 czy lepiej?

Mam sigmę 17-70 2.8-4.5 1:3, jakie uzyskałbym z nią wyniki?

Czy we wszystkich przypadkach miałbym przeniesione ustawienia przesłony, af itp między pierścieniami, obiektywem, aparatem?

adino
11-04-2009, 15:11
cenowo wychodzi kosmicznie drogo w stosunku do tego co mozna usyskać za 100-150 zł. wiec nie wiem czy warto.... oczywiście jeśli ktoś leniwy i kasy nie szkoda to fajna sprawa z tymi pierścieniami ale to chyba juz bardzo konkretne wyniki wychodzą...

ja osobiście mam Canona 38-90 + Helios 44m i pierscień a do tego konwerter swojej roboty i przy 90mm mam skale 1:1 a moze i nawet lepiej teraz to nie wiem sokładnie

tyle ze wszystko na manual no i jest dość małe GO wiec spoto trzaskania zeby trafić ale to raczej kwestia wyćwiczenia


a no i ta 50mm to też jakieś 300 zł..

wiec juz masz ponad 1000 a pewnie konwerter przy tych pierścieniach tez będizesz potrzebował chyba że łapie ostrośc na jakiś 10-15 cmm

herbatniczek
11-04-2009, 15:28
Mam prawie dokładnie to samo :)
Heliosa i 18-55 Canona oraz jeszcze pierścionek x10 ale jakość optyczna takiego zestawu pozostawia wiele do życzenia, GO mała, jasność słaba, maksymalnie zrobie 2.5cm linijki to jest może jakieś 1:1.5 i już nie ma miejsca na wmontowanie czegoś żeby mieć więcej :) Móglbym jeszcze te pierścienie założyć ale jaka byłaby wtedy jasność zestawu.. Oczywiście mam jeszcze lampe błyskową własnej roboty żeby focić przy F16-22 bo tylko wtedy wychodzi mi prawie cała biedronka ostra ale chyba przy Tamronie 90mm powinno być lepiej?

Mogłbym kupić jakiś obiektyw 100mm żeby mieć sensowne powiększenie i odwrócić z Heliosem... i kontynuując pewnie zamiast Heliosa przydałyby się automatyczne pierścienie, chociaż na początek może bym z nich zrezygnował)
To zostaje jakiś 100mm obiektyw - więc padło na Tamrona 90mm macro :) bo co innego z dobrym światłem??

Reasumując podstawowe wady z heliosem:

Słaba GO (helios ma max F16) wynikająca z przesłon i odległości od obiektu - 2-3cm
Mała odległość od płochliwego robala (2-3cm) przy Tamronie 90mm można robić z 10x większej
Słaba jasność zestawu
Małe powiększenie

Dlatego postanowiłem kupić obiektyw do makro...

robgr85
11-04-2009, 15:50
Cześć,

Do Canona znalazłem takie pierścienie:
http://allegro.pl/item605619916_kenk...canon_eos.html

Potrzebne będą, bo 100mm Tokina 2.8 macro to ciut za mało..

Zastanawiam się, czy kupując te pierścienie mogę mieć jakiś tańszy obiektyw? np canon 1.8 50mm ? Jakie uzyskałbym z tym obiektywem wyniki 1:1 czy lepiej?

Mam sigmę 17-70 2.8-4.5 1:3, jakie uzyskałbym z nią wyniki?

Czy we wszystkich przypadkach miałbym przeniesione ustawienia przesłony, af itp między pierścieniami, obiektywem, aparatem?

A może spróbować z pierścieniami pośrednimi, niemarkowymi? Z przeniesieniem elektroniki? Można dostać za ~270 zł

http://www.foto-net.pl/sklep/produkt20966-pier%C5%9Bcienie-makro-AF-moc-Canon.html

nie wiem jak z ich jakością i trwałością... jak ktoś miał to będę wdzięczny za recenzję/opinię...

herbatniczek
11-04-2009, 15:52
ciekawa cena... czy one się rożnią od tych co zapodałem wcześniej?

adino
11-04-2009, 16:07
a jest ktos w stanie powiedzieć jak z światłem przez te pierścienie?? no i jak tam z GO..??

jeśli chodzi o heliosa to kończe tym ze przy ogniskowej 90mm jest juz konkretnie... no i winiety nie ma..

no a robale zbytnio płochliwe nie są jak się troszke na nie poczeka i się za wiele nie rusza ale to jest problem dla każdego makrofotografa :P


no a teraz\ z niecerpliwoscią czekamy na opinię o tych tańszych pierścieniach :)

pszczółka_maja
14-04-2009, 13:18
Cześć,

Do Canona znalazłem takie pierścienie:
http://allegro.pl/item605619916_kenk...canon_eos.html

Potrzebne będą, bo 100mm Tokina 2.8 macro to ciut za mało..

Zastanawiam się, czy kupując te pierścienie mogę mieć jakiś tańszy obiektyw? np canon 1.8 50mm ? Jakie uzyskałbym z tym obiektywem wyniki 1:1 czy lepiej?

Mam sigmę 17-70 2.8-4.5 1:3, jakie uzyskałbym z nią wyniki?

Czy we wszystkich przypadkach miałbym przeniesione ustawienia przesłony, af itp między pierścieniami, obiektywem, aparatem?

o ile się nie mylę, to to samo, możesz dostać na w Foto- Tipie za mniejszą cenę, Kenko 12mm,20mm i 36mm było kiedyś za jakieś 500zł. NIe wiem jak teraz ceny stoją i czy w ogóle mają, ale warto zobaczyć. Mają dobrą obsługę, więc jakby nie mieli, to myśle, że są w stanie załatwić Ci. Przynajmniej ja mam z nimi dobre wspomnienia co do obsługi;)

Poza tym myślę, że Kenko to dobra opcja, kombinujesz jak Ci się chce.

sooya
14-04-2009, 14:42
Zastanawiam się, czy kupując te pierścienie mogę mieć jakiś tańszy obiektyw? np canon 1.8 50mm ? Jakie uzyskałbym z tym obiektywem wyniki 1:1 czy lepiej?



Ja mam tą 50 ale powiem Ci że w makro mi jakoś ona nie leży, wolę używać m42, chociaż ja mam pierścienie bez elektroniki, to może z tymi drogimi wygoda była by większa właśnie z pięćdziesiątką.

Mariusz_C
14-04-2009, 23:48
Ja podpinałem 50/1,8 przez pierscienie kenko (wszystkie razem i osobno) i efekty nie były powalające z tego co pamiętam. Znacznie lepiej się sprawuje 85/1,8 z kenko, ale to już nie ta kasa. Z tańszych szkieł to takumara 50/1,4 miałem i polecam.