PDA

Zobacz pełną wersję : "Zawieszony" sd630



Top1991
07-04-2009, 23:28
Witam. Kupiłem kiedyś na giełdzie ten aparacik lecz pewnego dnia się "zawiesił" Da się nim robić zdjęcia ale za to wszystkie inne funkcje się po blokowały np. Nie mogę używać zoomu ani wchodzić do menu, itd.Gdy zmienię na tryb oglądania zdjęć, zdjęcia się cały czas przełączają tak jakby pokaz slajdów. Aparat się zablokował na trybie makro więc nie mogę nawet zwykłych fotek cykać Proszę o pomoc Pozdrawiam.

Polanin
08-04-2009, 13:20
Na początek może najprościej: próbowałeś wyjąć baterie?

Top1991
08-04-2009, 14:34
Ej no bez przesady nie rób zemnie kretyna. Wyjmowałem baterie, zmieniałem karty formatowałem je, próbowałem wrzucać nowe oprogramowanie i nic. I dalej jest zawieszony już dłuższy czas. ;/

Polanin
08-04-2009, 15:35
Nie zamierzałem z nikogo robić kretyna, ale wiem z doświadczenia, że podobne rady już parę razy pomogły. Nie zaszkodziło spróbować, nikt nie został ranny.
Na odległość pewnie niewiele już się da zrobić. Na podstawie opisanych objawów (samoistne przerzucanie zdjęć) przychodzi mi jeszcze do głowy zablokowany (zalany, nie klika?) klawisz. Tyle, że to też dość łatwo zauważyć.
Możesz jeszcze zadzwonić do serwisu i spytać się czy/ile kosztuje diagnoza. Jak wycenią naprawę zdecydujesz sam. Serwis jest w Warszawie (nie wiem skąd jesteś).
Ostatnie wyjście to, jeśli trochę umiesz grzebać w sprzęcie, rozbierz go samemu. Przeczyść, obstukaj obdmuchaj i złóż.

barto78
18-05-2009, 22:04
Moim zdaniem gdzies zablokowały sie jakies przyciski i cos styka nie tam gdzie powinno ewentualnie otwarcie apratu i przeczyszczenie stykow moze pomoc, chyba ze cos sie uszkodzilo na flexie, albo otwarla sie ktoras zlaczka polaczen miedzy elementami. Jesli nie to najprawdopodobniej plyta glowna. Ale wtedy to juz raczej kaplica.

alloqba
20-05-2009, 17:54
Coś nie styka a konkretnie "panel guzików" z "płytą główną" - u mnie próba własnoręcznej naprawy zakończyła się... źle.
Polecam serwis.