PDA

Zobacz pełną wersję : Fotojoker - obiektyw w nieoryginalnym pudełku. PILNE.



filipM
06-04-2009, 21:34
Witam!
Może najpierw wyjaśnię dlaczego nie dopisałem się do tematu "Fotojoker" - potrzebuję kupić obiektyw jutro, najpóźniej w środę, no i problem mam dość konkretny, a jednocześnie niezwiązany tylko ze sklepem fotojoker, bo równie dobrze może w innym sklepie wystąpić. Dla mnie to powód do założenia nowego tematu, mam nadzieję, że modzi podzielają moje zdanie :)


Byłem dziś w fotojokerze i chciałem kupić obiektyw 70-300 IS. Dostałem 2 do wyboru - ten z wystawy i jeden z zaplecza, więcej nie było. Staram się nie kupować sprzętu z wystawy więc zająłem się tym drugim. To co moją uwagę zwróciło to pudełko. Nie było to pudełko canonowskie, tylko jakieś styropianowe, w białej tekturce. Oczywista moja pierwsza myśl, to taka, że to może jakiś uszkodzony obiektyw, zwrot czy inny felerny sprzęt. Na moje pytanie sprzedawca dość niepewnie odpowiedział, że ten obiektyw był w zestawie, ale kupujący kupił tylko body, a obiektywu nie i im został... Nie bardzo w to uwierzyłem. Czy taka sytuacja jest w ogóle możliwa? Dlatego podziękowałem i jutro jadę do następnego fotojokera.

Może jednak się zdarzyć, że w innym będzie tak samo, albo nie będzie sprzętu itp., więc zastanawiam się czy w ostateczności nie kupić tego obiektywu tam gdzie byłem?
Pstryknąłem parę zdjęć, wydaje się dość w porządku, specjalnego BF/FF nie zauważyłem, żadnych rys czy pęknięć też nie ma, nie jest też z felernej serii, no ale z drugiej strony to w sklepie i tak za dobrze go nie przetestuję. Jedyne co mnie zastanowiło, to że dość wolno łapał ostrość. To normalne w tym modelu? Wydawało mi się zawsze, że jak jest USM, to dość szybko powinien chodzić, ale tutaj jest chyba microUSM, to ma wpływ na szybkość?

Poza ogólnym - co o tym sądzicie? Mam konkretne pytania:

1. Później sobie pomyślałem, że to może być obiektyw z cashbacku (czy na 70-300IS był w ogóle cashback?) - może wycieli kod kreskowy i nie chcieli takiego pociachanego pudełka dawać to dali niefirmowe. Możliwa taka sytuacja?

2. Jeśli tak, to w razie reklamacji, gwarancji, nie będę miał problemów?

3. Mogą być jakieś inne powody dla których obiektyw nie jest w firmowym pudełku?

4. Powinienem się tym w ogóle przejmować czy przesadzam?


Prosiłbym o szybkie odpowiedzi :)
I dzięki za wszelkie rady :)

nowart
06-04-2009, 21:53
Szkło najprawdopodobniej wyciągnięte z zestawu kitowego np. 40D + 17-85 + 70-300. Szkła w takich zestawach nie są pakowane w kolorowe pudełka tylko w folijki bąbelkowe lub białe kartoniki.
Niczym się nie przejmuj, to pełnowartościowy produkt. Skoro dostałeś do niego kartę gw. i dowód zakupu to i z gwarancją nie będzie problemów.

model
06-04-2009, 22:01
Ja sam kupiłem 17-85 z rozłączonego zestawu z 40d, bez pudełka, ale z pełną gwarancją. Tylko że on był tańszy jakieś 3 stówy od wersji "pudełkowej" i dlatego się zdecydowałem (przecież nie zapłacę 300 zł za kawałek kartonu :D)

najeli
06-04-2009, 22:10
Potwierdzam.
Sama kupiłam body z zestawu body + lampa, tylko akurat dostałam też "zewnętrzny" kartonik, na którym ów zestaw był wymalowany. Samo body było w białym kartoniku bez żadnych oznaczeń.
Jestem pewna, że lampa poszła do dalszego handlu także w białym kartoniku.
Zresztą gdzieś już się wypowiadałam na temat tej praktyki :)

MacGyver
06-04-2009, 22:11
:arrow: http://canon-board.info/showthread.php?t=42559
Kupuj śmiało, to jest pełnowartościowy produkt.
Co do szybkości AF: to jest dość ciemny obiektyw (4-5.6) przy standardowym oświetleniu sklepu Fotopajac nie będzie chodził zbyt szybko.

polaro
06-04-2009, 22:19
Tak jak wyżej. Kupiłem kita z zestawu 450d i dostałem w bąbelkach. Nie ma się przejmować brakiem kolorowego kartonu, tylko cieszyć niższą ceną!

filipM
06-04-2009, 22:26
Dzięki za odpowiedzi!

Tylko w takim razie jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło :)

Jako że nie miałem tej wiedzy, którą teraz mi dostarczyliście, to nie pytałem się o cenę tego "styropianowego" obiektywu, bo założyłem, że nie będzie się różniła od tej wystawowej.
Czy sprzedawca może mi policzyć taką samą cenę za ten obiektyw jak za pełnopudełkowy? Czy musi mi dać jakąś zniżkę na niego? Czy ta zniżka jest jakoś konkretnie ustalana i czy mam się o nią wykłócać gdyby nie chciał, czy to tylko od sklepu zależy czy taniej policzy tak pakowany obiektyw?

polaro
06-04-2009, 22:32
Tutaj Ci nie odpowiem, bo nie wiem jak kwestie "musi / nie musi" wyglądają.
W sklepie w którym kupowałem w gablotce stał ten sam obiektyw, ale sprzedawany w oryginalnym opakowaniu (jako osobny produkt) i miał cenę wyższą, niż ja usłyszałem za mój egzemplarz pochodzący z zestawu.

MacGyver
06-04-2009, 22:54
Czy sprzedawca może mi policzyć taką samą cenę za ten obiektyw jak za pełnopudełkowy? Czy musi mi dać jakąś zniżkę na niego? Czy ta zniżka jest jakoś konkretnie ustalana i czy mam się o nią wykłócać gdyby nie chciał, czy to tylko od sklepu zależy czy taniej policzy tak pakowany obiektyw?
Czasy "cen urzędowych" skończyły się 20 lat temu :roll:

Skipper
06-04-2009, 23:08
Czasy "cen urzędowych" skończyły się 20 lat temu :roll:

tak Ci sie tylko wydaje :-P:-P

adi760303
07-04-2009, 09:44
Sam kiedyś kupowałem C10-22 w takim tekturowym pudełku i miałem swoje obawy. NIe przejmuj się jest to jak tu juz napisali koledzy pełnowartościowy produkt - w moim wypadku był tańszy :), była europejska gwarancja (wiec rok w polsce i rok w NIemczech) i obiektyw był z zestawu z 50D lub 40D - takie podobno w Niemczech były :)

Gwarancja w Polsce realizowana na Zytniej bo mi kalibrowali za free :)

Pozdrawiam

MacGyver
07-04-2009, 09:57
tak Ci sie tylko wydaje :-P:-P
Obiektyw Canon to nie lustrzanka Sony ;-)

model
07-04-2009, 17:27
zapytaj po prostu sprzedawcy, czy z powodu braku pudełka cena jest niższa.

filipM
07-04-2009, 19:37
Dzięki wszystkim za rady!

No więc stałem się (szczęśliwym?) posiadaczem owego obiektywu.
Niestety cena nie była niższa, mimo że dwa razy się pytałem czy aby na pewno tak zapakowanego obiektywu nie powinni po niższej cenie sprzedawać, to odpowiedź była, że nie.

polaro
07-04-2009, 19:42
Gratuluje nowego zakupu :) Jak już będzie po pierwszych testach, to podziel się wrażeniami!

RyszardSwiderski
08-04-2009, 11:13
Ostatnio miałem ten sam dylemat. Kupiłem 40D i dostałem go w białym kartoniku z naklejoną kartką przedstawiającą owe body. Trochę się przestraszyłem, więc zadzwoniłem do sklepu i zapewnili mnie, że wszystko jest ok i że to własnie body z zestawu z 70-200 i karton był bardzo duży. Powiedzieli tez, że najważniejsza jest gwarancja i paragon. Przyjęłem to trochę nieufnie, ale w/w wypowiedzi mnie uspokoiły...

Co więcej, nie ma co od razu zakładać, że sprzęt bedziemy wysyłać do serwisu, bo specjalnie się na złość zepsuje... :)

C80
08-04-2009, 17:38
Ja również w białym pudełku dostałem body 40D. Prawdopodobnie z zestawu z 580ex. Kilka tygodni temu wylądował w serwisie Canona w Berlinie i bez problemu naprawili.

ghash
09-04-2009, 15:29
Ja również w białym pudełku dostałem body 40D. Prawdopodobnie z zestawu z 580ex. Kilka tygodni temu wylądował w serwisie Canona w Berlinie i bez problemu naprawili.

to ja dostałem odwrotnie - mój był w pudełku, ale ktoś lampę dostał zapewne w białym kartoniku:)
swoją drogą to sprzedawcy, raz jeden, raz drugi, mówili:
-mamy bardzo fajny zestaw z lampą!
:D

malkontent
09-04-2009, 15:43
to ja dostałem odwrotnie - mój był w pudełku, ale ktoś lampę dostał zapewne w białym kartoniku:)
swoją drogą to sprzedawcy, raz jeden, raz drugi, mówili:
-mamy bardzo fajny zestaw z lampą!
:D

Mój 50D przyjechał do mnie w pudełku od kita 50D+580EX.
Tak więc praktyka rozkompletowywania kitów w fotojokerze istnieje i pewnie istnieć będzie, tak więc nie warto się przejmować.

svierq
09-04-2009, 17:02
Dodam ze i w moim przypadku bylo podobnie: 40D kupione tez z zestawu z lampa 580 EX II w bialym kartonie. Jesli jest normalna canonowska gwarancja to nie ma problemu zadnego. Mnie rozniez kalibrowali za free. Nie ma problemu zwlaszcza ze pudlo nie jest do niczego potrzebne. Do serwisu oddajesz bez pudla.

Pozdrawiam, udanych kadrow :)

MacGyver
09-04-2009, 17:44
Nie ma problemu zwlaszcza ze pudlo nie jest do niczego potrzebne.

No to zależy od punktu widzenia, charakterystyczne biało-czerwono-czarne pudełka bardzo dobrze prezentują się poustawiane w widocznym miejscu, np na górze meblościanki z płyty wiórowej, centralnie naprzeciw drzwi wejściowych do pokoju :mrgreen::-D

yaro78
09-04-2009, 18:08
No to zależy od punktu widzenia, charakterystyczne biało-czerwono-czarne pudełka bardzo dobrze prezentują się poustawiane w widocznym miejscu, np na górze meblościanki z płyty wiórowej, centralnie naprzeciw drzwi wejściowych do pokoju :mrgreen::-D

mam całą wystawkę:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

kizior
17-04-2009, 16:56
Kupiłem 40d W pudle z zestawu 40d+kit 17-85 (chyba)

Ale Dałem 400zł mniej

ghash
17-04-2009, 20:21
Kupiłem 40d W pudle z zestawu 40d+kit 17-85 (chyba)
Ale Dałem 400zł mniej

to i tak zdzierstwo:)
kitowy 17-85 kosztuje dwa razy tyle :)
mogłeś brać i jako 'nówkę' wystawić na aukcji! nie denerwując bardziej, dodam tylko tyle, że jeszcze byś sobie markowego polara kupił :-D