PDA

Zobacz pełną wersję : morze, slonce, fotki



mdr
29-07-2005, 23:20
Witam!
Troche szukalem, ale nie znalazlem w pelni satysfakcjonujacych mnie informacji. Jade nad morze z 300d z kitowym obiektywem w reku i bede robil zdjecia na plazy, glownie malemu dziecku, wiec nie ma czasu na bawienie sie w rozne ustawienia i porownywanie histogramu itd. Szukam praktycznych informacji jak ustawic i co, aby nie bylo przepalen itp.

Dzieki

Tomasz Golinski
29-07-2005, 23:26
mozna zbierac pomiar punktem z piasku i ustawic korekte na + (nie wiem na sucho na ile, moze +1, ale starczy 3min poprobowac).

Kit na dziecko na plazy moze byc krotki, ale da sie cos wylapac. Specjalnych zasad chyba nie ma (mozna beta-test zrobic w piaskownicy ;) )

muflon
29-07-2005, 23:31
Tak na oko strzelałbym w: Av, okolice f/9.5-f/13, pomiar matrycowy i korekcja na +1 (w kierunku dłuższych czasów). Jeśli po pierwszym strzale zobaczysz, że jednak przepala, to odpowiednio popraw korekcję. Potem już z górki - latem na plaży warunki się nie zmieniają zbyt często :) Oczywiście do tego, jeśli możesz sobie pozwolić, RAW i dopieszczanie co lepszych fotek w domu.

akustyk
29-07-2005, 23:36
w pelnym sloncu i przy jasnym piasku mozna spokojnie walic korekte +1.5EV, a robiac w RAW-ach nawet +2EV. i to jest faktycznie najbezieczniejszy pomiar, bo morze nie zawsze jest tej samej jasnosci (zwlaszcza jak sie polarem kreci), podobnie niebo

muflon
29-07-2005, 23:39
O właśnie, zapomniałem dodać - polar (w połączeniu z umiejętnością jego używania ;-) ) może się przydać...

Krzychu
30-07-2005, 08:19
A mój kompaktowy Nikon (!) ma taki tryb - "Plaża i śnieg" czy jakoś tak :) :)