PDA

Zobacz pełną wersję : Canon PowerShot Pro1 - problem obiektywu.



kajko5
05-04-2009, 15:04
Na soczewkach zauważyłem "kurz" wewnątrz obiektywu , zdemontowałem przedni zestaw soczewek z nadzieją że wyczyszcze , jakież było moje zdziwienie gdzy okazało się że to zanieczyszczenie znajduje się wewnątrz zespolu soczewek a nie na tylnej stronie zespołu.. Teraz pytanie gdzie w Krakowie lub Katowicach można by wyczyścić w/w bo w serwisie w Warszawie cenę jaką podali (chyba za czyszczenie całego aparatu , choć wyrażnie pytałem o obiektyw - nie wiem czy jak Ci panowie jada zmienić opony to robią od razu remont silnika???) przekracza obecną cene aparatu !
Za wszelką pomoc dziękuje.

p.s.

Jestem troche zawiedziony firmą Canon a kiedys wysoko ją oceniałem , używałem lustrzanki EOS 50E i nie było żadnych problemów mimo że miałem obiektywy kilkuletnie a tu w Pro1 i wysokiej cenie jaką kiedyś trzeba było zapłacić takie buble wychodzą (moge zrozumieć że obiektyw wciąga kurz ale żeby to było wewnątrz zamkniętego zespołu -chyba 2 soczewek- to już nie) . Gdzie ta jakośc i renoma Panowie z Canona???

amroz
05-04-2009, 19:24
kilka lat temu jak zakupiłem pro1 to już po wyjęciu z pudełka były brudy wewnątrz obiektywu. Odesłałem go więc do serwisu i wyczyścili(tyle że na gwarancji). Taka chyba przypadłość tego modelu.