PDA

Zobacz pełną wersję : migajacy LCD-ek w A80



MErLiNek
16-06-2004, 22:30
witam
mam takie pytanie, dzisiaj stalem sie posiadaczem PS A80, no i zastanowila mnie jedna rzecz, podczas robienia fotek w ciemnym pomieszczeniu na wyswietlaczu pojawia sie cos w rodzaju szumu ktory moge porownac do szumu na TV przy zakloceniu sygnalu, jednakze po zrobieniu zdjecia, i jego wyswietleniu w normalnych kolorach i jasnosci wszystko waraca do normy, tak samo jesli nakieruje obiektyw na jasny obiekt to po chwili LCD przestaje "szumiec" i wraca do normy, chcialem wiedziec czy jest to normalny objaw np maksymalnej czulosci i staran aparatu do uzyskania obrazu na wyswietlaczu, czy mam cos zepsute i musze zaraz oddac aparat do naprawy czego bym wolal uniknac, aha zjawisko sprawdzane tylko przy ustawieniach AUTO, do innych jeszcze nie dotarlem :)
pozdrawiam i prosze o pomoc 8)

DoMiNiQuE
16-06-2004, 23:16
Specjalnie sprawdzilem czy u mnie cos takiego wystepuje i musze Cie zmartwic. Nawet w bardzo zaciemnionym pomieszczeniu nic nie szumi. Sprawdzalem w przy zgaszonym swietle i tylko przy wlaczonym monitorze. jak najezdzam z ciemnicy na monitor monentalie aparat sie dostraja. hmm ciekawa sprawa.

MErLiNek
16-06-2004, 23:24
tzn tak, juz wiem ze to nie zalezy od naswietlenia, przetestowalem w kazdym mozliwym oswietleniu, nie iwem od czego to zalezy, raz zamiga, raz nie, nie wystepuje to caly czas, glownie przy poruszaniu wyswietlaczem tzn obracanie, krecenie itp, moze o to chodzi, nie wiem kruca :(
pozdrowka 8)

[ Dodano: 16 Czerwiec 2004 ]
aha, szum nie wystepuje rowniez podczas przegladania fotek, tylko przy ich robieniu

DoMiNiQuE
16-06-2004, 23:29
ffjuuu.... pedz z tym do serwisu. cos mi sie wydaje ze poprostu cos Ci nie laczy w LCDq. Mialem tak w G2, od czasu do czasu sobie pomrugal, poszumial przy obracaniu, az pewnego pieknego dnia podczas focenia na nawazniejszym wydarzeniu mojego zycia ( koncert Björk :D ) umarl mi LCD !! Na szczescie w Wa-wie w serwisie canona naprawili mi to od reki.

MErLiNek
16-06-2004, 23:52
wcale a wcale mi sie to nie podoba,
ale dzieki za info, przynajmniej wiem co sie moze dziac
pozdrawiam 8)