PDA

Zobacz pełną wersję : Jak on to zrobił?



Loome
27-03-2009, 17:02
Od pewnego czasu bardzo lubie ogladac tworczosc pewnego Pana, ktory raczej czesciej bywa na zoltym forum niz tu.
Zastanawia mnie jak dojsc do takiego zdjecia jak np:

http://www.digart.pl/praca/2841752/Letnio_i_zalotnie__).html
http://www.digart.pl/praca/2500163/Przyczajony_tygrys.html

chodzi mi o swietna ostrosc, czystosc, kolorystyke. Zdjecia te wygladaja wręcz kryształowo.. Ktos ma jakis pomysl? Tyle co w opisie (szklo, sb600, blenda) to wiem.. ale jak tu ostawic, potem co robic w PS, a czego nie robić, zeby nie popsuc tej ostrosci i czystosci?
Jego zdjecia to tylko przyklad, ale wielokrotnie natknalem się na internecie na takie foty. Przy takich widze jak ja sam zabijam swoje zdjecia obróbką..

Cichy
27-03-2009, 17:07
Ja nie widzę w tych zdjęciach nic niezwykłego.

Loome
27-03-2009, 17:08
nie interesuje mnie zbytnio komu się one podobają, a komu nie, tylko jak zostaly zrobione:)

esteper
27-03-2009, 17:20
Może spytaj autora tych zdjęć.

Loome
27-03-2009, 17:27
jak zobacze fajne zdjecie w vogue tez mam walic do autora?
wolałbym zeby ktos powiedzial w jaki sposob czytac rozwiazania ze zdjec..

sbogdan1
27-03-2009, 17:28
Wiesz pozwoliłem sobie skopiować Twoją fotkę z Galerii CB i Dewianta i wcale nie są gorsze od tych które opisujesz , kolorem się pobawiłem i ostrością i jest gitara wg mnie.

HenrykG
27-03-2009, 17:36
Jak on to zrobił?


Wycelował, i zrobił. A o co chodzi...?

Loome
27-03-2009, 17:43
Wiesz pozwoliłem sobie sobie skopiować Twoją fotkę z Galerii CB i Dewianta i wcale nie są gorsze od tych które opisujesz , kolorem się pobawiłem i ostrością i jest gitara wg mnie.

dzieki, znaczy to ze siedzi u mnie obróbka. wlasnie po to zalozylem wątek. domyslałem sie ze gotowych recept nie dostane, ale chociaz nakierowanie. akcje wyostrzajace, czy gotowe przepisy wydaja mi sie nieodpowiednie, bo kazde foto jest inne przeciez..


Wycelował, i zrobił. A o co chodzi...?

za nabijanie (bezsensownych) postów nie ma znizki na sprzet foto..

diZaster
27-03-2009, 18:12
odpowiedz co w nich jest takiego wow, to moze bedziemy potrafili Ci pomoc.

Loome
27-03-2009, 18:14
chodzi mi o swietna ostrosc, czystosc, kolorystyke.

post nr 1

diZaster
27-03-2009, 18:26
ostrosc to szklo i wyostrzanie lekkie w psie
czystosc to kwestia poswiecenia blenda i obrobki na warstwach
kolorystyka, hmm, wlacz photoshopa i nacisnij ctrl+b/ctrl+u i pojezdzij suwaczkami

Paenka
27-03-2009, 18:33
Ja wiem! Ja wiem! Wystarczy zerknąć na podpis na zdjęciu i wszystko jasne....czary :D

fotobronx
27-03-2009, 19:07
tzn chodzi o efekt golluma na zdj nr 2 ??????

misieek
27-03-2009, 22:13
To i ja dopisze się:

Powiedz co Ciebie dokładnie interesuje, bo te zdjęcia są wg mnie zwykłe i normalne. Nie wiem jak mam Ci powiedzieć jak zrobić skoro nie wiem co masz na myśli. Owszem są ostre i dobre kolorystycznie, ale to kwestia szkła, matrycy CCD (lepsze kolorki niż CMOS)... i leciutkiej korekcji. Nothing else

fotobronx
27-03-2009, 22:16
matrycy CCD (lepsze kolorki niż CMOS)...

Czyli co, Canonem sie nie da ? :lol:

biesik
27-03-2009, 22:42
Jest kilka sztuczek w PS-ie. Wielu z nich korzysta, ale męczy ich syndrom staregomajstra - zasłonić plecami. Ta czystość i przejrzystość, uzyskujemy ją suwakami: Image - Adjustment - Selective color. Wybierając kolor np.czarny daje największe efekty, ale nie przekraczamy 10.

Druga sztuczka, która nadaje się do zdjęć krajobrazu, najczęściej nazywanych tych mydlanych.
Z prawej strony winietka: Leyers - prawą mysząklikamy na Backgrund - Duplicate leyer - akceptujemy OK. Pojawiła się nam Backgroud copy i niech sobie będzie. Powyżej z lewej strony widziszpisze NORMAL, rozwiń listę i kliknij na MULTIPLY znajduje się tuż pod NORMAL ( w CS3).Zdjęcie zrobiło się ciemne. Nie martw się. Teraz najedź na BACKGRUND i naciśnij prawy klawisz, jak się rozwinie lista to kliknij na FLATTEN IMAGE - zaakceptuj. Terazreguluj suwakiem wywołanym IMAGE-ADJUSTMENTS-SHADOw/HIGHLIGTS. Powodzenia!

Loome
27-03-2009, 22:55
matrycy i szkla nie zmienie, a kwestia leciutkiej korekcji mnie interesowala:) dziekuje kilku osobom, ktore odpisaly:)
zdjecia same w sobie nie maja nadzwyczajnej wartosci emocjonalnej ale jakosciowo jeszcze nie udalo mi się takiej obrobki zrobic. pobawie się i wykorzystam wasze porady, zobacze czy uda mi się dojsc do czegos takiego:)

Mellan
27-03-2009, 22:55
Jest kilka sztuczek w PS-ie. Wielu z nich korzysta, ale męczy ich syndrom staregomajstra - zasłonić plecami.

Czy możesz rozwinąć tę odkrywczą myśl? :shock:

Co do reszty... :???:
To twój własny tutorial, czy z 'photoshop.pl'?

Gringo997
28-03-2009, 00:47
wiesz do fotografa z vouge ciezej napisac ale nie do kogos z digarta...

Loome
28-03-2009, 01:25
widze wtorny analfabetyzm.. ludzie nie potrafia odpowiadac na dosc precyzyjne pytanie, tylko pisza jakies rzeczy wokół tematu

MMM
28-03-2009, 01:31
Zdjęcia słabe, a co do techniki to banał straszny :-). W obu jest użyta lampa na aparacie (możliwe że z jakimś dyfuzorem) i korekcja ekspozycji tła ustawiona na minus. To daje efekt lepszej separacji modelki od tła, które robi się ciemniejsze.
Co do określeń w stylu "majster zasłaniający plecami" to jest raczej wyraz frustracji że ktoś nie chce za darmo udostępnić efektów swojej pracy, prób i doświadczeń. Nie widzę nic dziwnego, każdy by chciał mieć wszystko gotowe i podane na tacy, ale tak dobrze w życiu nie ma :-)

Loome
28-03-2009, 02:07
czyli najpierw mierzona ekspozycja dla zdjecia bez lampy, potem -1EV np i roznica pokryta blyskiem?
brzmi rozsadnie:)

molmagic
28-03-2009, 10:46
MMM, raczej mało prawdopodobna jest twoja teoria, ze względu na układ cieni. Musiała być tu użyta ciepła blenda+jakieś pierdnięcie błyskiem. Z Blendy tez można było zrobić ten +1ev (trawka wokół modelki ma z resztą poprawną ekspozycję, tło jest w dużej części zacienione więc nie było trudno punktem zmierzyć światło. Co do kolorków to poprawny WB i zabawa z vibrance/saturation. Można się pobawić na krzywych troszkę, ale w lightroomie da się osiągnąć taki efekt, pomijasz tam tylko wyostrzanie, którego dokonujesz dopiero w PS > Po zmniejszeniu foty na rozmiar wyjściowy do netu, ostrzysz selektywnie, najlepiej krawędzie, pomijając tło (czyli ostrzenie an warstwach). Poczytaj ciekawe posty Janusza Body, do których wielokrotnie wracam. Polecam też zakup książki Kelby'ego o obróbce PS, kasa się zdecydowanie zwraca.

MMM
28-03-2009, 11:21
MMM, raczej mało prawdopodobna jest twoja teoria, ze względu na układ cieni.
Popatrz na oczy modelki i już będziesz wszystko wiedział. Może nawet zmienisz swoje teorie ;-)

molmagic
28-03-2009, 11:30
W dalszym ciągu myślę, że to jest dobłysk -2EV. Zauważyłeś ten efekt i tym sie kierujesz, a opcji jest wiele. Nie chce się kłócić to moje zdanie po prostu. Ale przyznaje że ja nie zauważyłem od razu:)

mieszko_1vp
28-03-2009, 12:54
Cieniem tła bym się nie sugerował-efekt drzewa które zasłania słońce-po prawej poza kadrem.Cień jaki rzuca modelka i prześwietlenie sukienki na piersiach daje obraz z której strony było słoneczko,odbłysk w oczach-doświetlenie lampą.Co do ostrości-stałka zrobiła swoje -na pewno nie robił na 2.3 -bo głębia za mała jak na 135 mm.
Gość był o odpowiedniej porze i w odpowiednim miejscu .jedno dziwne-cień pod prawym kolanem

MMM
28-03-2009, 14:38
Co do ostrości-stałka zrobiła swoje -na pewno nie robił na 2.3 -bo głębia za mała jak na 135 mm.
Bez przesady, przy takim rozmiarze na www to i ze starego kita można zrobić super żyletę, wystarczy wyostrzyć selektywnie już po zmniejszeniu.
Nie jest wykluczone że w użyciu była jakaś blenda, albo coś jeszcze było w tle grzebane. Przy zdjęciach po obróbce to wszystko jest możliwe...

bierhoff
04-04-2009, 22:34
Wydaje mi się, że obok fotografa na statywie stoi lampa z softboksem i że to ona zadziałała.
Na pierwszem zdjęciu na łydce widać cień rzucany przez rosnącą przed nogą roślinką (której obecność nota bene uważam za spore niedopatrzenie). Na tym blenda też mogłą chyba być.
Drugie wydaje mi się tak samo, tylko lampa bardziej skręcona. Poza tym - zdjęcie uważam, za mocno ratowane.

Takie moje zdanie.

bartosztroch89
05-04-2009, 19:57
Hmmm... Zastanawiające jest jak ktoś za pomocą fotografii tworzy taki efekt:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img254.imageshack.us/my.php?image=ysolivergast1.jpg)

Zdjęcie: Oliver Gast

darkowi
05-04-2009, 20:33
Efekt malowniczy, ale bałagan w cieniach straszny.
To kilka zdjęć i "tylko odrobina" pracy grafika.
Można by to tłumaczyć wielopunktowym oświetleniem toru, ale i tak brak konsekwencji.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img116.imageshack.us/img116/5417/ysolivergast1a.jpg)

Cichy
06-04-2009, 00:35
nie interesuje mnie zbytnio komu się one podobają, a komu nie, tylko jak zostaly zrobione:)

Ja nie mówię, że mi się nie podobają, tylko nie widzę, co jest niezwykłego w tych fotkach. Zwykłe zdjęcia z odrobiną obróbki i tyle.

bartosztroch89
06-04-2009, 14:03
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img254.imageshack.us/img254/3342/ysolivergast1.th.jpg)


hmmm... Klika zdjęć?

A zna może ktoś jakiś poradnik jak wykonać taki efekt w PS'ie? Bardzo mnie ciekawi taka technika, zdjęcie wygląda naprawdę fenomenalnie... :twisted:

Loome
07-04-2009, 00:52
Ja nie mówię, że mi się nie podobają, tylko nie widzę, co jest niezwykłego w tych fotkach. Zwykłe zdjęcia z odrobiną obróbki i tyle.

Cichy, ja uwazam ze robisz na prawde swietna robote w PS, czy czego tam uzywasz;)
i to co dla Ciebie jest odrobiną obróbki, albo zwykłym zaswieceniem lampą, dla mnie jest czymś, co jest dopiero przede mną:)
zrozum młodszego kolege;)

Max_im
07-04-2009, 06:33
Ja nie mówię, że mi się nie podobają, tylko nie widzę, co jest niezwykłego w tych fotkach. Zwykłe zdjęcia z odrobiną obróbki i tyle.

Też tak uważam nie widzę nic tu fajnego.
Czasami zaglądam do tego typu wątków bo ktoś pyta o fajne zdjęcie.
Ale to akurat powinno znaleźć się w dziale dla początkujących.
Proponuję przeczytanie instrukcji obsługi aparatu :)

jasnezetak
07-04-2009, 08:55
Takie zdjęcie można dopalić lampą lub użyć blendy, rozmycie masz naturalne - przesłona :-)..

Zrobisz taka fottę bez problemu..

Loome
08-04-2009, 00:51
Proponuję przeczytanie instrukcji obsługi aparatu :)

Nudny wtorkowy wieczór? Polecam instrukcje aparatu, na pewno beda lepsze zdjecia od niej. A jesli nie nudny, to po co tracic czas na bezsensowne posty? :)

darkowi
08-04-2009, 08:04
Zrobisz taka fottę bez problemu..

Doprowadzicie takimi wypowiedziami ludzi do frustracji :)
Naprawdę sądzicie, że np. te cienie pod palcami są naturalne?
Zastanawiam się nawet, czy ten bobslej i całe tło to nie grafika...
Albo fota obrobiona w tę stronę.
Zna ktoś ten tor? Gdzie to jest??
Może w ten sposób wyśledzimy jaka jest prawda?

Max_im
08-04-2009, 08:18
Nudny wtorkowy wieczór? Polecam instrukcje aparatu, na pewno beda lepsze zdjecia od niej. A jesli nie nudny, to po co tracic czas na bezsensowne posty? :)

Na głupie pytanie głupia odpowiedź
-pasuje do tych pytań

Jak się komuś nudzi to zamiast tworzyć kolejny post może niech poczyta coś o podstawach fotografii świetle itd... W sieci tego pełno!!!!! No chyba że jest na tyle leniwy ze nie chce mu się czytać i szukać. Ale bez tego to nie wiem jak chce się coś dowiedzieć :)

Bez odbioru Pa

Loome
08-04-2009, 10:53
Na głupie pytanie głupia odpowiedź
-pasuje do tych pytań

Jak się komuś nudzi to zamiast tworzyć kolejny post może niech poczyta coś o podstawach fotografii świetle itd... W sieci tego pełno!!!!! No chyba że jest na tyle leniwy ze nie chce mu się czytać i szukać. Ale bez tego to nie wiem jak chce się coś dowiedzieć :)

Bez odbioru Pa

czyli znizyles sie do poziomu pytania. lenistwa mi zarzucic nie mozna, ale przez takich jak Ty wyszukiwanie informacji na forach jest znaczaco utrudnione, bo watki ciągną się w nieskonczonosc zamiast zawierac rzeczowe informacje typu

pytanie-odpowiedź.

Bez odbioru

Tak w ogóle to dziękuje osobom, które podjęły się próby odpowiedzenia na moje pytanie. Jak widać nie było to takie trywialne, bo rózne osoby róznie strzelały. Większość z tego sam się domyślałem, ale kilka rad się przydało. Z mojej strony temat moze byc zamknięty, chyba ze moderator stwierdzi ze inni będą chcieli się do tego przyłaczyc.
Dokładnej instrukcji nie oczekiwałem bo tylko i wyłącznie autor mógłby powiedziec jak to zrobił. Chodziło mi o nakierowanie, czy to kwestia oświetlenia, obróbki, orientacyjna ogniskowa itd. myśle, ze temat już dalej się nie posunie,dlatego nie ma sensu tego ciągnąć dalej, bo nie mam ochoty czytać tekstów takich jak Pana powyżej.

Jerry_R
08-04-2009, 22:02
Juz bylo na forum, moze nie do konca do tego zdjecia, ale zerknij w wolnej chwili (ponajezdzaj myszka na zdjecia):
http://www.topazlabs.com/topazlabs/03products/topaz_adjust/

Tezet-gdynia
08-04-2009, 22:44
Jerry_R bardzo przyjemny plug-in :) Jednak mam wrazenie ze teraz, po publikacji tego linku, na forum jak plaga spadna tony "artystycznych zdjec" ;) Ciekaw jestem kto wstawi pierwszy swoje wizje ;)

Jerry_R
08-04-2009, 22:58
;-)

Zeby nie bylo, iz tylko PS, dla odmiany LR - rowniez mozna klikac na podpisy pod zdjeciami (jak zejdziecie nizej - krajobraz x2 i budynek):
http://www.ononesoftware.com/detail.php?prodLine_id=33