PDA

Zobacz pełną wersję : G9 czy G10?



Karbulot
26-03-2009, 02:37
Po sprzedaniu PowerShota S5 IS, uzyskane za niego pieniadze chce zainwestowac w PowerShota G9 albo G10. Nie wiem na ktory model sie zdecydowac. Oba sa dobre i w sumie uwazane za znakomite aparaty kompaktowe tej klasy jakie wyszly. G10 mi sie bardziej podoba wizualnie i mozliwosciami, jednak w porownaniu do G9 byly jakies drobne zgrzyty, przynajmniej kiedy czytalem testy na Optyczne.PL.

michobo
26-03-2009, 07:21
wygląda na to ze G9 is better

gietrzy
26-03-2009, 09:04
po sprzedaniu powershota s5 is, uzyskane za niego pieniadze chce zainwestowac w powershota g9 albo g10. Nie wiem na ktory model sie zdecydowac.

g10.....

hekselman
26-03-2009, 09:51
...zainwestowac ...
z a i n w e s t o w a ć?! spóźniłeś się! Trzeba było kupić 5D MkII po premierze - to była inwestycja. A serio - napisz czy i co masz zamiar robić zakupionym sprzętem. I żeby nie nabijać licznika: do S5 IS dawali książeczkę - musisz szukać!

szwayko
26-03-2009, 10:01
Oba sa w zasadzie podobne. G9 mimo mniejszej matrycy wcale nie ma jakies przewagi jesli idzie o szumy czy tonalnosc. Ja bym wybral G10 tylko dlatego ze ma szerszy kat widzenia - odpowiednik 28mm w stosunku do 35mm (G9) to jest przepasc w praktycznym uzywaniu takiego aparatu. A najlepiej jak masz mozliwosc dolozyc do Panasonica LX3, bo szerzej i jasniej.

Karbulot
26-03-2009, 10:09
Ale masz na mysli taka dosc gruba ksiazeczke? Co ma okolo 100 stron? Bo ja mam trzy takie same male, dosc cienkie - kazda w innym jezyku. Ale to chyba nie o nie Ci chodzi?

jackpe
26-03-2009, 10:28
A najlepiej jak masz mozliwosc dolozyc do Panasonica LX3, bo szerzej i jasniej.
Ale za to dużo krócej:) Miałem G9, mam G10. Za dużej różnicy tak naprawdę pomiędzy tymi sprzętami to nie ma:) G10 jest wygodniejsza w obsłudze, przynajmniej dla mnie i lepiej się ją trzyma. Mają całkiem inne zakresy ogniskowych. Chyba G9 ma lepsze pokrycie dla kogoś, kto tak jak min ja używa go do fotografowania dzieci i jako drugi aparat. Szeroki kąt na dzisiaj to żaden problem, bo konwertery Sony na 58mm są śmiesznie tanie. Sam używam takiego z G10 i daje to ciekawe efekty:) LX3 miałem przez chwilę w rękach w MM. Może przez to że był srebrny jakoś do mnie nie przemawiał. Jakiś taki plastikowy w dotyku i delikatny w porównaniu z G10. Zresztą stały obok siebie. Szkło w LX3 jest naprawdę fajne i efekt końcowy raczej jest lepszy od Canona. Zastanawiałem się sam nad jego kupnem i wybrałem jednak G10. Właśnie przez małe pokrycie obiektywu w LX3. Tak naprawdę to jesteśmy zdani w tym przypadku na obiektyw porównywalny ze stałką 50mm. oczywiście w wielkim uproszczeniu. Może z racji wieku nie chce mi się już biegać z aparatem i moje nogi juz nie chcą robić za zoom :) Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od aparatu i do czego ma być wykorzystywany. Każdy z nich ma swoje wady i zalety i każdy uważam za bardzo dobry w swojej klasie. W/g testów wszelakich LX3 jest najlepszy :)

Karbulot
26-03-2009, 10:34
Juz wyjasniam. Niedawno sobie sprawilem lustrzanke, gdyz nawet S5 IS przestal mi wystarczac. A skoro tak, to kompakt o gabarytach malej lustrzanki przestal mi byc potrzebny. W zamian za to, przydalby mi sie maly aparat w kieszen, kiedy potrzebuje zrobic jakies fotki a nie bardzo jest sens brania duzej lustrzanki lub jest po prostu niewygodna (imprezy, szybkie fotki w domu czy u znajomych). Zdecydowalem sie na G9 lub 10, poniewaz maja bardzo dobre opinie i format RAW, co dla osoby ktora przesiadla sie na lustro ma niebagatelne znaczenie. Chce, aby moj kompakt tez robil calkiem udane fotki.

A co do instrukcji od S5 IS, nie mam jej. Przekopalem caly dom, nie ma bata - nie mogla wsiaknac. Ja takich rzeczy nie gubie.

jackpe
26-03-2009, 11:09
Juz wyjasniam. Niedawno sobie sprawilem lustrzanke, gdyz nawet S5 IS przestal mi wystarczac.
U mnie jednym z powodów dla których kompaktem jest Canon jest to, że lustro też mam Canona a co za tym idzie dodatkową lampę też:) Szkoda by mi było kasy za dobrą lampę do kompakta a wbudowana to naprawdę w ekstremalnych przypadkach się przydaje :) Może popatrz też pod tym kątem na zakup:) Fakt, że prócz lampy to już chyba nic więcej się nie wkręci:)
Aha. G9 jest mniejsza od G10 a co za tym idzie łatwiej ją upchać do kieszeni. Dokładnie to jest bardziej plaskata :)

hekselman
26-03-2009, 11:20
Przychylam się do opinii kol.Szwayko - zamieniłem G9 na G10 własnie dla tego szerokiego kąta. Jak ci kasa pozwala - weź 10 choćby z poziomu inwestycji (:-) - nowszy korpus zawsze łatwiej sprzedać. Za to do starszego - WSZELKIE akcesoria są tańsze: baterie, obudowa wodoszczelna itp. Jakość zdjęć - nie widzę różnicy.Co do LX3 - nie mam zdania bo raz już "wymieszałem" sobie systemy i nie chcę więcej.Lampa od Canona na pewno nie pasuje do LX3. Zastanawia mnie opcja konwertera - brak mi doświadczeń ale może to jest rozwiązanie?Chętnie bym pooglądał coś G9 z wspominanym konwerterem. Bo co szeroko to szeroko.A...oba modele są "kanciate" więc wchodzą w tak zaskakująco małe futerały że hoho!Mój - opina G10 jak skóra - dzięki temu mam świetny zestaw do noszenia z baterią zapasową.

christof
26-03-2009, 15:19
[...] Szkło w LX3 jest naprawdę fajne i efekt końcowy raczej jest lepszy od Canona. [...] W/g testów wszelakich LX3 jest najlepszy :)

Z tego linka (http://www.dpreview.com/reviews/panasonicdmclx3/page11.asp) tak nie wynika.
"The Panasonic is the lowest resolution camera here and it clearly can't quite compete with the level of detail being produced by the other two cameras." (chodzi o G10 i Nikona P6000)
Co do wyboru pomiedzy G7, G9 a G10, wg mnie poza tym szerokim katem, co naprawdę jest świetnie, to sprawdza się pokrętło do korekty ekspozycji.

W0LF
22-05-2009, 08:56
...G9 mimo mniejszej matrycy wcale nie ma jakies przewagi jesli idzie o szumy czy tonalnosc...

nie jestem pewien ale z tego co wyczytałem na paru stronach to piszą że oba aparaty mają matryce tej samej wielkości - 1/1.7 cala

Znajoma prosiła mnie abym pomógł w wyborze jakiegoś "małego i fajnego" aparatu :) , wacham się pomiędzy G9 oraz G10 - z jednej strony sporo niższa cena z drugiej strony szerszy kąt.
Proszę napiszcie jak w praktyce wygląda porównanie G9-G10 pod względem czasu reakcji na spust migawki.

swnw
22-05-2009, 11:01
Może sie przydać.

http://pixinfo.com/en/articles/canon_powershot_g_evolution/

Pozdrowienia, swnw.