PDA

Zobacz pełną wersję : Downloader zdjęć z aparatu



pmaslany
25-03-2009, 23:26
Zawsze poszukiwałem czegoś lżejszego do pobierania i posortowania fotek po datach zrobienia zdjęcia niż Zoom Browser, sam używam skryptu shellowego pod linuchem ale napisałem coś z GUI. Potrzebna maszyna wirtualna Java (JRE). Testowałem na swoich zbiorach z kilku lat (kodak + canon). Uwagi mile widziane.
Do pobrania tutaj http://www.flyupload.com/?fid=369332178 wystarczy rozpakować.

Hasło do pliku zip to "canon"

Programik pozwala oczywiście posortować swoje zbiory po datach zrobienia zdjęcia.

bierhoff
25-03-2009, 23:53
Wydawało mi się, że program służy do sortowania zdjęć w/g dat. Tymczasem sortuję sobie cały katalog zdjęć o rozpiętości ponad dwóch miesięcy, a dostaję wszystkie w jednym katalogu...

Sugestie - LookAndFeel może systemowy, a nie javowy (przynajmniej ja używam zawsze systemowego, bo tego javowego nie znoszę)? Główne okno mogłoby się otwierać na środku ekranu, natomaist popupy najlepiej na środku okienka głównego.

Dodatkowo w konfiguracji można by dodać CheckBoksa przenoszenia plików (nie tylko kopiowania) oraz można by też mieć w jakiś sposób wpływ na nazywanie katalogów. W sensie ktoś lubi 2009_03_25, a ktoś inny woli 2009.03.25, a ja np numeruję i opisuję na raz 2009.03.25 - Babia Góra.

To taka garść myśli nieuczesanych.

EDIT:
Jeszcze taka sugestia dla userów Windowsa - JSmooth z autodownloaderem javy i jeden problem masz mniej.

pmaslany
26-03-2009, 11:49
Powinieneś dostawać zdjęcia w katalogu który wskazałeś w opcjach: albo w podkatalogach zgodnie z maską RRRR_MM_DD albo podkatalogi głębiej czyli grupowanie po latach, miesiącach, dniach. Może w plikach które przetwarzasz brakuje informacji o dacie zrobienia zdjęcia?

LookAndFeel - miało działać a nie wyglądać :)
Z separatorem dobra uwaga, w wolnej chwili rozbuduję.

bierhoff
26-03-2009, 14:54
No to u mnie to sortowanie nie działa. Wszystko wrzuca "do jednego worka".

pmaslany
26-03-2009, 19:42
No to u mnie to sortowanie nie działa. Wszystko wrzuca "do jednego worka".

To dziwne, możesz wrzucić gdzieś jedno ze zdjęć z katalogu, który chciałeś posortować, może czegoś nie obsłużyłem. Miałbym na czym sprawdzić.

pmaslany
26-03-2009, 21:17
Dołozyłem separator, look and feel i wersję exe dla "jedynego słusznego" OS'a. Opcji przenoszenia zamiast kopiowania nie dodaję bo jest niebezpieczna (jakby się przetwarzanie przerwało). Dzięki za uwagi.
http://flyupload.flyupload.com/?fid=171183524