PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 400d/xti - biały lcd ?



qorniq
25-03-2009, 16:51
Jak w temacie, lcd aparatu jest całkowicie biały, czasami pojawi się lekki poprzeczny gradient od szarego do białego ( czasami jak go puknąłem lekko z boku wszytko było ok na jakies 5 minut, ale tak żyć nie można :) ). Zdjęcia robi normlanie.
Czy biedak musi przejechać się do serwisu czy mogę zrobić to jakoś sam? ( już po gwarancji )

Szukałem na forum i google: w forumowej wyszukiwarce brakuje 2 opcji ale to kwestia do innego działu, na google natomiast sprawa wyjaśniała sie po puknięciu aparatu :).

z góry dzięki za odpowiedź :)

sirlukas
25-03-2009, 18:36
Podejrzewam, że nie masz wyjścia i jak nie możesz żyć bez LCD, to czeka Cię serwis :|

Kronos
27-03-2009, 13:47
Możesz pokusić się o samodzielną naprawę, jeżeli to wina tylko wyświetlacza to wymiana nie jest niesamowicie trudna. Musisz jednak poszukać jakiś tutoriali no i części oczywiście. Może okazać się że to wina jedynie taśmy transmisyjnej albo całego układu. Więc jeżeli nie czujesz się na siłach to tylko serwis.