PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka lampa do 10D i EF24-70mmL



PiT
16-06-2004, 10:14
Zastanawiam sie na Metzem... Canona lampy dwa razy drozsze, nie wiem czy warto przeplacac jezeli warto to prosze o argumenty.... ewntulanie moze ktos zna sztuczke jak oszukac lampe wbudowana w body :lol: bo nie kryje swoim blyskiem przy 24mm i wychodza paskune cienie :evil:

Vitez
16-06-2004, 19:56
Zastanawiam sie na Metzem... Canona lampy dwa razy drozsze, nie wiem czy warto przeplacac jezeli warto to prosze o argumenty

http://forums.dpreview.com/forums/forum.asp?forum=1019

Wyszukaj sobie o lampach Metza :roll: .

Czacha
16-06-2004, 22:25
zakladalem metza do 10'tki.. niestety.. winieta na brzegach taka ze o moj Boze.. nie polecam..

gietrzy
25-06-2004, 11:28
jezeli warto to prosze o argumenty....

Według mnie tylko 550EX. Argumenty (mogę coś pomylić nie mam dSLR, narazie :D )
Tylko 550* w połączeniu z jedną z funkcji użytkownika (cf) może wspomóc automatykę ostrości jednocześnie NIE wyzwalając błysku. Mnie tylko to już by skłoniło do odrzucenia innych, ale ja się nie znam.

pozdrawiam,
g3

ps. Gratuluje szkła. Zadowolony jesteś z ostrości na 2.8@24 :?:

* Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Vitez
25-06-2004, 12:57
Tylko 550* w połączeniu z jedną z funkcji użytkownika (cf) może wspomóc automatykę ostrości jednocześnie NIE wyzwalając błysku. Mnie tylko to już by skłoniło do odrzucenia innych, ale ja się nie znam.

pozdrawiam,
g3

* Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Mylisz sie. Z 420EX tez bez problemu mozna ustawic opcje w aparacie "emits/does not fire" . Za to 550EX ma mozliwosc ustawienia tej opcji samodzielnie w sobie czyli jesli body aparatu nie ma takiej funkcji (np 300D) to nadal moze dzialac tylko wspomaganie AF a nie blyskac, natomiast jesli body aparatu ma taka funkcje (10D) to kazda lampa ze wspomaganiem AF bedzie obslugiwac ta funkcje (np 420EX) prawidlowo z 10D.

muflon
25-06-2004, 15:08
Ja w zasadzie na lampach się nie znam (planuję się znać dopiero za jakiś czas :D), ale wydaje mi się że mając tak dobry obiektyw nie powinieneś przesadnie oszczędzać na lampie i kupić 420EX lub 550EX. W zalezności od tego czy potrzebny jest Ci większy zasięg i ruchliwość (550 ma zdaje sie jedną oś więcej w której można kręcić palnikiem) czy nie.

Vitez
25-06-2004, 15:52
Ja w zasadzie na lampach się nie znam (planuję się znać dopiero za jakiś czas :D), ale wydaje mi się że mając tak dobry obiektyw nie powinieneś przesadnie oszczędzać na lampie i kupić 420EX lub 550EX.
Moze wydal wszystko na obiektyw i na lampe juz zabraklo? :roll:


(550 ma zdaje sie jedną oś więcej w której można kręcić palnikiem)

Oj nie :lol: . 550 ma tylko mozliwosc nieco wiekszego ruchu palnikiem w pionie az do odvhylenia go nieco do tylu.

Przemek Białek
25-06-2004, 17:26
jak juz wydac pieniadze to raz i na cos porzadnego, zadna z lamp nie dedykowanych nie bedzie w pelni sie z pokrywala z mozliwosciami lamp serii spidlite ex, ma to bardzo duze znaczenie podczas uzycia niektorych funkci, jest wiele argomentow swiadczacych na kozysc lamp serii ex (chociaz nie sa one tez doskonale), np:
-FEC
- 2 sec kurtain(droga roletka migawki)
- stroboskopowy blysk
- synchro z najkrotszymi czasami migawki
- sterowanie bezprzewodowe
- opuszczany reflektor pokrywajacy pole 18 mm
- ruchoma glowica w pionie i poziomie

i wsumie niewygorowana cena: www.interfoto.com.pl 1300zl (n/u) ale na gwarancji

a pozatym bardzo profesjonalny wyglad (wkoncu lampa reporterska)
bajer podsietlany na zielono monitor!!! czad :mrgreen: :mrgreen: