PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Canon eos 450d.



bones1993
22-03-2009, 14:43
Witam !
Jest to mój pierwszy temat na forum,niestety niezbyt dla mnie przyjemny:(
Dodam,bo być może ma to znaczenie,mowa tutaj o wersji Canon eos kiss X2,czyli o ile się nie mylę,wersji przeznaczonej na azjatycki rynek.Problem z tym aparatem polega na tym,że nie da się zgrać zdjęć z aparatu na komputer.Zdjęcia próbuję przerzucić programem dołączonym do aparatu,a mianowicie programem Canon eos Utility.Na komputerze zainstalowałem pomyślnie dwie dodane przez producenta płyty(Canon Eos Digital Solution Disk ver. 15.1 oraz Canon Eos Digital Software instruction manual).Od razu po podłaczeniu aparatu do komputera wyskakuję okienko z angielskim napisem,że aparat nie został rozpoznany.Próbowałem przerzucić zdjęcia na dwóch różnych komputerach z różnymi systemami operacyjnymi,bez skutku.Dodam,że zdjęcia zapisuję na karcie Sandisk Extreme III 4GB(SDHC).Zarówno aparat jak i komputer wydają się w pełni sprawne,co komplikuję znalezienie przyczyny tego błędu.Myślę,że w miarę dobrze zobrazowałem dręczący mnie problem.Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam Bones

kisman
22-03-2009, 15:17
Najsensowniejsza rada, kup sobie czytnik SDHC, najlepiej też firmowy, nie będzie problemów. Ja jakoś niechętny jestem do podpinania mojego body pod kabel USB.

bones1993
22-03-2009, 15:45
Czytnik rozwiąże cały problem?Trochę trudno mi w to uwierzyć.Dodam,że posiadam laptopa z czytnikiem kart i zachowuje się dokładnie tak samo jak przez kabel,tzn. "aparat nie został rozpoznany".

Krzychu
22-03-2009, 15:49
Czytnik rozwiąże cały problem?Trochę trudno mi w to uwierzyć.Dodam,że posiadam laptopa z czytnikiem kart i zachowuje się dokładnie tak samo jak przez kabel,tzn. "aparat nie został rozpoznany".

ROTFL :) Myślisz że czytnik w cudowny sposób pomoże w komunikacji komputer - aparat ?
Wyciągnij kartę z aparatu, włóż do czytnika i skopiuj zdjęcia...

bones1993
22-03-2009, 15:57
hehe,niestety to nie takie proste.Na podglądzie w aparacie zdjęcia wyglądają super i niby wszystko jest ok,ale komputer nie czyta tak jakby karty.Zdjęcia na niej są,ale komputer ich nie widzi.

Krzychu
22-03-2009, 16:09
hehe,niestety to nie takie proste.Na podglądzie w aparacie zdjęcia wyglądają super i niby wszystko jest ok,ale komputer nie czyta tak jakby karty.Zdjęcia na niej są,ale komputer ich nie widzi.

Co to znaczy nie czyta karty ? Karta (czytnik) będzie w systemie jako któryś tam napęd, skopiuj wszystkie zdjęcia na dysk i otwieraj, oglądaj czy rób cokolwiek tam chcesz docelowym program już z dysku...

kisman
22-03-2009, 16:12
hehe,niestety to nie takie proste.Na podglądzie w aparacie zdjęcia wyglądają super i niby wszystko jest ok,ale komputer nie czyta tak jakby karty.Zdjęcia na niej są,ale komputer ich nie widzi.

Nie podchodź do problemu że to już musi być coś z kartą nie tak. Kup czytnik i sprawdź, oczywiście nie jest powiedziane że to jedyne rozwiązanie - to jest najlepsze rozwiązanie.

bones1993
22-03-2009, 16:22
Udało się,tylko,że plika mają rozszerzenie Cr2.Niestety nie wiem z czym to się je:(Mógłby Pan jeszcze pomóc?Byłbym wdzięczny :)

Slider
22-03-2009, 16:34
Udało się,tylko,że plika mają rozszerzenie Cr2.Niestety nie wiem z czym to się je:(

Cr2 to odpowiednik Canonowskiego RAW'a. Jesli masz oprogramowanie, otwierasz pliki w DPP i je "wywołujesz", klikając file/convert and save. Po tej operaji plik powinien mieć standardowe rozszerzenie JPEG.
Skoro Twój aparat domyslnie robił w RAW'ach, wejdź do menu aparatu, w pierwszej zakładnce fotografowania wybierz jakość pliku i ustaw JPEG, wtedy sprawdź czy da się zgrać zdjęcia na kompa;)

Pozdrawiam

bones1993
22-03-2009, 16:46
Zrobiłem tak jak powiedziałeś Slider i wyszło tak,że pojawiły się tam nazwy tych zdjęć/czyli np.img.0378.cr2 i nad tym napiłem powinno byc zdjęcie,ale jest po prostu krzyżyk,czyli ich nie widzi,a opcja convert and save jest niedostępna:(

Slider
22-03-2009, 16:54
Hmm.. W takim wypadku nawet mimo dobrych chęci Ci nie pomogę:-)
A sprawdzałeś ustawienia w aparacie? Zmieniałeś format pliku z RAW'a na JPEG? Jeśli zwykłych JPEG'ów też by nie chciał czytać, to problem mógłby tkwić tylko w karcie (skoro nie w czytniku):-)

Ile razy formatowałeś kartę w aparacie?

bones1993
22-03-2009, 17:00
Kartę formatowałem zaraz po zakupie,ale zaraz spróbuje jeszcze raz.A co możesz mi powiedzieć,o tym,że gdy podłączam aparat kablem do kompa pokazuje się napis "camera is not recognized",czy w tym nie tkwi problem?

Slider
22-03-2009, 17:09
A co możesz mi powiedzieć,o tym,że (...)

Raczej niewiele, zwłaszcza, że nie miałem takiego przypadku:-) sęk w tym, że próbuje wyeliminowac wszystkie przypadki uniemozliwiające transfer, a najłatwiejsze do wykrycia leżą po stronie czytnika i karty.
Powód takich błędów może być nad wyraz banalny. raz u mnie komputer nie widział się z aparatem ( nie czytał go wogóle jako dysku), zmiana kabla USB załatwila problem..:p

Pozdrawiam

bones1993
22-03-2009, 17:22
A czy błąd może polegać na różnicy wersji,to jest kiss X2,może dlatego aparat nie zostaje rozpoznany:(

Krzychu
22-03-2009, 18:07
Zrobiłem tak jak powiedziałeś Slider i wyszło tak,że pojawiły się tam nazwy tych zdjęć/czyli np.img.0378.cr2 i nad tym napiłem powinno byc zdjęcie,ale jest po prostu krzyżyk,czyli ich nie widzi,a opcja convert and save jest niedostępna:(

A która wersja DPP ? Może jakaś stara ?

bones1993
22-03-2009, 18:58
Na płycie pisze 15.1

Krzychu
22-03-2009, 19:08
Na płycie pisze 15.1

Wystaw gdzieś jednego z cr2 na sieć to zobaczymy...

ewg
22-03-2009, 19:28
Na płycie pisze 15.1
Masz nieodpowiednią wersję oprogramowania. To płyta dla starszego aparatu niż Twój. Zażądaj u sprzedawcy właściwej płyty lub pobierz i zainstaluj uaktualnienia stąd (z tym samym skutkiem): http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=139&modelid=16307#DownloadDetailAct

Wersja DPP na Twojej płycie to podobno 3.1. Do EOSa 450d pasują wersje 3.3 i nowsze.

bones1993
22-03-2009, 19:43
To czyli ściągnę to http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=139&modelid=16307#DownloadDetailAct ,zainstaluję i zobaczę czy pójdzie.Uważam,że to świństwo ze strony sprzedającego dawać nieaktualne rzeczy.Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc:)Naprawdę porządni z Was ludzie ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
UWAGA (POZYTYWNA) :-D
Wszystko działa już jak należy.Problemem,który uniemożliwiał przerzucenie zdjęć na komputer było przestarzałe oprogramowanie.Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc !!