PDA

Zobacz pełną wersję : 450d blad lapy blyskowej err5



AVALANCHE
20-03-2009, 21:38
witam
czy ktos moze spotkal sie z takim problemem :
po wcisnieciu przycisku od lampy blyskowej mechanizm otwiera sie jednak dwukrotnie przeskakuje i na wyswietlaczy wyskakuje err 5 " blokada auto-podnoszenia lampy blyskowej wbudowanej."
z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam

svierq
21-03-2009, 00:55
otwiera sie jednak dwukrotnie przeskakuje

Prubuje sobie wyobrazic co przeskakuje dwukrotnie... Wyglada na to ze mechanizm zwalniajacy lampe sie zacina. Widac jakies mechaniczne uszkodzenie. Aparat masz na gwarancji?? Jesli nawet nie to mysle ze nie jest to skomplikowana usterka i poradza sobie w innym niz canona serwisie foto.

krzysztofr
21-03-2009, 12:34
Uderzyłeś w coś lampą?
Spróbuj w momencie stuknięcia (wtedy zwalnia się blokada lampy) delikatnie podważyć lampę. Jeżeli tylko się zacięła, powinna dać się otworzyć.

piast9
21-03-2009, 14:27
Moim zdaniem popsuł się czujnik otwarcia kukułki. Skoro mimo jej otwarcia nadal pstryka zaczepem i wyświetla err 5. Niestety - serwis.

AVALANCHE
21-03-2009, 20:54
witam
dziekuje za porady, aparat juz naprawiony. male sprostowanie i sposob jak naprawic taka usterke bez serwisu i reklamacji :lampa sie otwiera jednak uchwyt zwalniajacy pomimo iz lampa otwarta nadal dwukrotnie sie poruszal ( slychac jak serwo otwiera). przeszukalem kilka zagranicznych stron i dowiedzialem sie o istnieniu czujnika (mikrostyku)znajduje sie on po prawej stronie turz przy zawiasie. jest to malutka plastikowa wypustka ktora pomimo otwartej lampy nie wysowala sie. wystarczy igla i lekko ja podwarzyc i wszystko dziala jak nalezy.
jeszcze raz dziekuje za szybkie odpowiedzi i przepraszam za zamieszanie
pozdrawiam

Pinio
21-03-2009, 21:44
Miałem tak tydzień temu w 40D. Jeżeli lampa nie jest używana zbyt często to może się zacinać. Wystarczy otworzyć kilka razy podważając i będzie działać;)

Eberloth
20-12-2009, 15:47
Chwała Forum! Problem + google + canon-board.info = po problemie :)
Dodam tylko, że lampy wbudowanej używam sporadycznie, bo mam 580-tke. Dziś potrzebowałem i... Err 5. Raz otworzona przy pomocy "palucha" nie wykazuje już skłonności do zacinania. Jeszcze raz dzięki!

majcz
20-11-2010, 23:54
No właśnie jak dobrze że jest forum.
Też dzisiaj miałem taki przypadek jak Eberloth tzn. error 05 i już myślałem że tylko serwis ale udało mi się znaleźć ten wątek i metodą na delikatne podważenie lampy wszystko już działa. Widocznie czasami coś się zatnie, być może z powodu dostania się do mechanizmu jakichś drobinek brudu.