PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka ładowarka?



muflon
26-07-2005, 10:40
Czy znacie jakieś ładowarki, które potrafią rozładować akumulatory do końca przed rozpoczęciem ładowania?

sal
26-07-2005, 11:20
A czy znacie jakieś ładowarki, które potrafią rozładować akumulatory do końca przed rozpoczęciem ładowania? Strzele - wiekszosc? Ja od roku uzywam MW 8168 i jestem bardzo zadowolony.

tpop
26-07-2005, 11:22
Strzele - wiekszosc? hmmm... mialem juz kilka ladowarek i nie dualo mi sie na taka trafic :-|

C41photocrew
26-07-2005, 11:24
ano fakt przydałaby sie jakas taka

sal
26-07-2005, 11:26
hmmm... mialem juz kilka ladowarek i nie dualo mi sie na taka trafic :-| Spojrz wiec wyzej na model, ktory podalem. Tania, dobra, laduje malym pradem. Dla mnie idealna. I sprawuje sie naprawde bardzo dobrze.

fotofx
26-07-2005, 11:32
Coś o akumulatorach http://hurt.com.pl/?p=bw_bat_chafaq

muflon
26-07-2005, 11:33
Spojrz wiec wyzej na model, ktory podalem. Tania, dobra, laduje malym pradem. Dla mnie idealna. I sprawuje sie naprawde bardzo dobrze.
Hmm, rzeczywiście wygląda sensownie. Chyba wiem, co mi przywieziesz następnym razem z Polski :) Gdzie kupiłeś swoją?

fotofx
26-07-2005, 11:35
Polecam uwadze taką ładowarkę http://pentagram.pl/produkty_new/szczegoly.php?id_grupy=34&grupa=pentagram_ladowarki&id_produktu=1

muflon
26-07-2005, 11:41
Polecam uwadze taką ładowarkę http://pentagram.pl/produkty_new/szczegoly.php?id_grupy=34&grupa=pentagram_ladowarki&id_produktu=1

Nie piszą nic o automatycznym rozładowywaniu - dla mnie to podstawa. BTW, Sal, jak ta Twoja rozładowuje:
- czy trzeba najpierw wcisnąć "rozładuj" a potem "ładuj"
- czy też wkładamy do prądu, wciskami "coś", za kilka godzin wyjmujemy baterie (fire and forget :) ) ?

fotofx
26-07-2005, 11:55
w Ni-MH nie ma potrzeby rozładowywania chyba , że ktoś mnie oświeci

sal
26-07-2005, 12:06
Hmm, rzeczywiście wygląda sensownie. Chyba wiem, co mi przywieziesz następnym razem z Polski :) Gdzie kupiłeś swoją? Na Allegro oczywiscie. Ale wlasciwie w sklepie w Wawie. Nie ma problemu - razem z plecakiem? :)

sal
26-07-2005, 12:07
BTW, Sal, jak ta Twoja rozładowuje:
- czy też wkładamy do prądu, wciskami "coś", za kilka godzin wyjmujemy baterie (fire and forget :) ) ? Dokladnie tak. Wciskasz rozladuj i po kilku godzinach wyjmujesz naladowane akumulatorki (rozladowywanie pelnego akumulatorka trwaloby afair 2-3 razy dluzej niz naladowanie).

Zielony
26-07-2005, 12:12
Nie piszą nic o automatycznym rozładowywaniu - dla mnie to podstawa. BTW, Sal, jak ta Twoja rozładowuje:
- czy trzeba najpierw wcisnąć "rozładuj" a potem "ładuj"
- czy też wkładamy do prądu, wciskami "coś", za kilka godzin wyjmujemy baterie (fire and forget :) ) ?

Mam dokładnie tą samą ładowarkę co Sal.
Nie ma w niej automatycznego rozładowania. Wkładasz aku i musisz nacisnąć żółty guziczek DISCHARGE. Aku wtedy sie rozładowują do wartości napięcia ok. 0,9V (wg manuala), pozniej z kolei następuje automatyczne przejście w stan ładowania...
Za ok. 5h jak już sie świeci zielone;) wyciągasz gotowe do pracy aku.

Z tym rozładowaniem to kurde nie wiem ale wczoraj np. chciałem tak sobie coś sprawdzić i zmierzyłem napięcie na aku i było ok 1,2V, włożyłem w celu rozładowania i dosłownie po ok. 3 minutach przeszła ładowarka w tryb ładowania. Pisze to tylko po to, nie żebym sie przejmował, ale skoro piszą że rozładowuje do 0,9V to nie możliwe żeby zrobiło to tak szybko:)

W każdym badz razie ładowarka jest zajerąbista...
Ja kupiłem w sklepie za 25zl.

gawryl
26-07-2005, 12:16
- czy też wkładamy do prądu, wciskami "coś", za kilka godzin wyjmujemy baterie (fire and forget :) ) ?
jesli by to zrobil Microsoft, to by wygladalo to pewnie tak:
1) wciskasz ,,cos''
2) pojawia sie komunikat: czy rzeczywiscie chcesz naladowac baterie? TAK ? NIE? ANULUJ?
3) cierpliwie wciskasz TAK i ...
4) pojawia sie komunikat : czy chcesz,aby system najpierw rozladowal bateria? TAK NIE ANULUJ
5) wciskasz TAk i dalej nie odchodzisz, bo pojawia sie:
6) komunikat ,,wybrano opcje rozladowania baterii. czy na pewno kontynuowac? TAK NIE..''
7) lekko zirytowany wciskasz tak i...
8) komunikat: ,,Twoja ladowarka ma miejesce na 3 akumulatory. czy TAK na wszystkie?''
9)
10)
11)
.
.
.
217) pojawia sie ulubiony BLUE SCREEN
;)

muflon
26-07-2005, 12:27
Sal, marcingreen - dzięki, o to chodziło, jest tak jak trzeba. Z tego co widzę na zdjęciach, to chyba jest typ "wkładany w ścianę" -> nie na kabelku? Trochę kiepsko, bo często ciężko upchać w złodziejkę...


Na Allegro oczywiscie. Ale wlasciwie w sklepie w Wawie. Nie ma problemu - razem z plecakiem?Aha :) No to ja się jeszcze zastanowię :) I tak chyba cały mój komplet accu jest już do wymiany... (co zresztą widziałeś w niedzielę)

Edit: swoją drogą żenada... w porównaniu z tym, co znalazłem w Szwajcarii (toppreise, ebay, google) to pierwszy lepszy e-sklep w Polsce wypada 10x lepiej (o Allegro już nawet nie wspomnę)

Gregg
26-07-2005, 12:32
Ja osobiście polecam PowerBase C-411. W komplecie 4* 2500. Możliwość ładowania nawet jednej sztuki. Każde gniazdo ma swój procesor sterujący. Szybki czas ładowania około godziny.
Można ją nabyć u Grosmana.

borkomar
26-07-2005, 12:39
Ja kupuje taki zestawik:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57700931
Ladowarka ma w komplecie zasilacz sieciowy i pod zapalniczke w aucie i wspolpracuje z napieciem 110V (USA).

sal
26-07-2005, 12:41
Sal, marcingreen - dzięki, o to chodziło, jest tak jak trzeba. Z tego co widzę na zdjęciach, to chyba jest typ "wkładany w ścianę" -> nie na kabelku? Trochę kiepsko, bo często ciężko upchać w złodziejkę...
Tak - w sciane. Poradzisz sobie (wtyczka jest plaska) :)

swoją drogą żenada... w porównaniu z tym, co znalazłem w Szwajcarii (toppreise, ebay, google) to pierwszy lepszy e-sklep w Polsce wypada 10x lepiej (o Allegro już nawet nie wspomnę) I zdziwiony jestes? Ja to juz wiedzialem po tygodniu :) Bida Panie tutaj, bida...

Zielony
26-07-2005, 12:42
Ja osobiście polecam PowerBase C-411. W komplecie 4* 2500. Możliwość ładowania nawet jednej sztuki. Każde gniazdo ma swój procesor sterujący. Szybki czas ładowania około godziny.
Można ją nabyć u Grosmana.

Tak sie składa że POWERBASE też posiadam, tyle że model C-401.
Z tej ładowarki też jestem bardzo zadowolniony. To była moja pierwsza. Ładuje bardzo szybko, bo 4x2500 w jakieś 1,5h.
Jak ją kupiłem to nie wiedziałem nic o formowaniu. Załączyłem aku na 1,5h i wyciągłem. W zasadzie ich nie formowałem, a wszyscy wokoło o tym mówią...
Używam ich do 550EX i sprawują sie doskonale.
Żałuję tylko i zastanawiam się czemu nie można kupić nigdzi osobno samych aku POWEBASE. Do tej pory widziałem tylko w komplecie z czardżerem:)
Ale tego to pewnie nawet najstarsi górale nie wiedzą...

Aha, dodam że też nabyłem ją u Grosmana. Część gratów z mojej stoptki też;)

sal
26-07-2005, 12:43
Ja kupuje taki zestawik:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57700931 Wlasnie od rafpita (a wlasciwie w ich sklepie na Woli w Warszawie) kupilem wiekszosc akumulatorkow/ladowarek, ktora mam lub mialem w przeszlosci.

Gregg
26-07-2005, 12:45
Ja kupuje taki zestawik:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57700931
Ladowarka ma w komplecie zasilacz sieciowy i pod zapalniczke w aucie i wspolpracuje z napieciem 110V (USA).
Całkiem fajna by była gdyby tylko trochę szybciej ładowała... 4 godziny to dla mnie za długo. Jak mam dwa komplety aku to jeden się zdąży naładować zanim drugiego wypstrykam. A przy ładowaniu 4h to raczej niemożliwe...
Acha zapomniałem dodac że PowerBase 411 też ma ładowanie z zapalniczki w samochodzie.

Zielony
26-07-2005, 12:49
Muflon: Z tego co widzę na zdjęciach, to chyba jest typ "wkładany w ścianę" -> nie na kabelku? Trochę kiepsko, bo często ciężko upchać w złodziejkę...


Dokładnie tak! Ja też w sumie o tym nie wiedziałem zanim zakupiłem. Nie zwróciłem uwagi ;) Jakby nie było wolę ładowarki z kabelkiem osobno, ale nie bój nic :) Ja też myślałem że za ciężkie to na taki zwykły kontakt w ścianie. Ale do tej pory jest ok. Z resztą, za tę cenę to masz dobre :)

Zielony
26-07-2005, 12:54
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57700931


Całkiem fajna by była gdyby tylko trochę szybciej ładowała... 4 godziny to dla mnie za długo. Jak mam dwa komplety aku to jeden się zdąży naładować zanim drugiego wypstrykam. A przy ładowaniu 4h to raczej niemożliwe...
Acha zapomniałem dodac że PowerBase 411 też ma ładowanie z zapalniczki w samochodzie.

Kup PowerBase'a ! Wychodzi to drożej bo nie można kupić samej ładowarki tylko komplet razem z aku. Bedziesz zadowolniony! Wiem, że GP ma też jakieś super szybkie ale nie znam modeli :? ?
POWERBASE'y ogólnie ładują bardzo szybko...
Moja C-401 łąduje kosmicznie szybko (4x2500 ok 1,5h :) )
Wyższe modele chyba nawet szybciej...
Z zasialania w samochodzie jeszcze nie korzystałem ale może kiedyś się przyda...
Tak wogóle to jak to jest? Samochód musi być na 'chodzie' ? Pewnie tak, bo inaczej akumulator zeżre i wtedy tylko na pych:) Z resztą nie wiem, nie znam się :P

muflon
26-07-2005, 13:01
Tak - w sciane. Poradzisz sobie (wtyczka jest plaska) :)Nie, nie chodzi o szwajcarskie gniazdka :) Jednak do takiej ładowarki potrzebna jest w praktyce "dziura w ścianie", ciężko ją wsadzić w okupowany przez inne rzeczy przedłużacz na 5 gniazdek...

Na szybkości ładowarki mi aż tak bardzo nie zależy - 4h jest OK. Natomiast rozładowanie, "refresh cycle" itp. bajery - to jak najbardziej :)

Ja kupuje taki zestawik: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57700931Hmm, ta jest o tyle lepsza od MW 8168, że ma cztery niezależne kanały.

A z tym "memory effect" w NiMh to sam nie wiem.. zawsze byłem przyzwyczajony, że tylko LiIo są od niego wolne - ale z drugiej strony po wpisaniu stosownych rzeczy w google wygląda na to, że NiMh jest też OK?



Z zasialania w samochodzie jeszcze nie korzystałem ale może kiedyś się przyda...
Tak wogóle to jak to jest? Samochód musi być na 'chodzie' ? Pewnie tak, bo inaczej akumulator zeżre i wtedy tylko na pych Z resztą nie wiem, nie znam się :PJa myślę, że musiałbyś sporo tych accu naładować, zanim zauważyłbyś różnicę w akumulatorze samochodu ;-)

Zielony
26-07-2005, 13:12
Hmm, ta jest o tyle lepsza od MW 8168, że ma cztery niezależne kanały.


Mnie się wydaje że to jest bajer taki w sumie nie potrzebny :)
Nigdy nie ładuje tylko jednego akumulatora bo nie mam po co.
W tych ładowarkach co mam można ładować po dwa tzn tylko dwa jak sie chce. Czyli parami. Potrzebuje zawsze i tak 4 wiec ładuje wsio naraz.

Jeśli chodzi o memory effect to jedni twierdzą że NiMH ma, inni że nie. W każdym badź razie ja zawsze te co nie chodzą mi już na 550EX załączam na noc na 'sidi plajera' badz 'łokmena' i se chodzi aż przestanie... :) Pozniej wrzucam do czardżera. Mam 3 komplety aku wiec nie mam problema. Nigdy mi ecie prądu nie brakło.

muflon
26-07-2005, 13:17
W każdym badź razie ja zawsze te co nie chodzą mi już na 550EX załączam na noc na 'sidi plajera' badz 'łokmena' i se chodzi aż przestanie... :)Otóż to - znam ten ból :) Tyle że mam 4x4accu i kończą mi się 'divajsy', których mogę użyć do rozładowywania :) (już nie wspomnę o "wygodzie"). I dlatego chcę w końcu kupić procesorową, z automatycznym rozładowaniem.

Zielony
26-07-2005, 13:27
Otóż to - znam ten ból :) Tyle że mam 4x4accu i kończą mi się 'divajsy', których mogę użyć do rozładowywania :) (już nie wspomnę o "wygodzie"). I dlatego chcę w końcu kupić procesorową, z automatycznym rozładowaniem.

Dokładnie MUFLON! Wiesz, ja jakoś za bardzo sie tym przejmuję...
W koncu zacznę ładować te moje aku kiedy tam będę potrzebował i nie będę zwracał na to uwagi czy są rozładowane do końca...tzn chodzi mi o to że jak już na lampie nie pociągną to odrazu będę je ładował a nie bawił sie w jakieś 'łokmeny' czy budziki ;)

Jakby nie bylo to chyba zapomniałem ostatnio, po weselu, że mam przecież tą MW 8168 z rozładowaniem a ja tu kurde się w 'łokmeny' bawię...
Ale nic, zdarza się....