PDA

Zobacz pełną wersję : czy to możliwe...??



marekb
18-03-2009, 21:50
popatrzcie, gość ma 5D z przebiegiem 6 000, imho to jest 60 000... Mam 5D z przebiegiem ok 40-60tys i nie traktuję sprzętu jakoś specjalnie lecz też nie strzelam seriami , ale zarówno sanki, jak i wyślizganie newralgicznych naroznych miejsc u mnie wygląda lepiej niż tutaj:
http://canon-board.info/showthread.php?t=45288

Powiedzcie, że się mylę ..?? Chciałbym kupić jakąś używkę, ale chyba sobie daruję...??:(

dr11
18-03-2009, 22:08
Może te 6000 jest, ale na nowej migawce?

irekaro
18-03-2009, 22:14
jeśli ktoś robi tyle zdjęć co ja to jest to możliwe, ale jak mówi mój kolega - tylko TY kupujesz aparaty po to by zrobić zdjęcie dziecku w piaskownicy. po pierwsze, jak widzę że ktoś ma taki przebieg z takiego rocznika a ma dwa akumulatory to obchodzę ogłoszenie z daleka. a dwa śluby to już jest około 2000 zdjęć

gwozdzt
18-03-2009, 22:33
popatrzcie, gość ma 5D z przebiegiem 6 000, imho to jest 60 000... Mam 5D z przebiegiem ok 40-60tys i [...] u mnie wygląda lepiej niż tutaj:
może gościu przedzierał się z aparatem przez różne krzaczory i chaszcze, ale nie znalazł upragnionych kadrów i stąd mały przebieg migawki... :mrgreen:

a serio - moze gość miał ten jeden raz w życiu pecha i spadł mu aparat?

bo ja też mam dwuletnia piątkę z przebiegiem 6500 :-) - fakt, że nie jest tak poobdzierana, ale ślady na sankach i przy prawym mocowaniu paska są...
i uprzedzajać pytania - nie, nie chcę sprzedać :mrgreen:


nie traktuję sprzętu jakoś specjalnie lecz też nie strzelam seriami , ale zarówno sanki, jak i wyślizganie newralgicznych naroznych miejsc u mnie wygląda lepiej...
a w jaki sposób tryb seryjny miałby wpływać na otarcia sanek lub naroży :confused:

nowart
19-03-2009, 00:29
wiesz, nie każdy wali w ciągu jednego dnia 1000-2000 fotek na ślubie. Są ludzie, którzy po analogowych przyzwyczajeniach dumają nad kadrem robiąc naprawdę niewielkie przebiegi. Potem te puszki są wymacane, wyświecone...
ale to już kwestie indywidualne i lepiej pytać właściciela. no i zawsze można podjechać do serwisu na sprawdzenie przebiegu. nawet gdyby była wymieniana migawka to jest to odnotowane raczej w ich dokumentacji.

rysiaczek
19-03-2009, 01:10
Marek nie strzela seriami hehehe ;) Popatrzyłem na stronkę właściciela - patrząc na landszafty całkiem to możliwe. Zresztą wiesz - jedna wizyta w serwisie prawdę Ci powie a i pocztówkę z w-wy przywieziesz :)

akustyk
19-03-2009, 01:45
hmmm... facet, ktory sprzedaje ta 5-ke to zapalony landszafciarz, ktory zapewne niejedno z nia juz zrobil.

zuzycie zewnetrzne aparatu nie jest proporcjonalne do ilosci klatek. jeden zapieprza seriami do kotleta, a inny duzo lazi i mysli za to malo pstryka (bo nie musi).

z mojej perspektywy landszafciarza 10 tysiecy klatek to sa 2 lata czestego i intensywnego plenerowania. a hurtownik napieprzy taka ilosc w 2 miesiace :) i mu jeszcze wstyd nie bedzie. pol biedy jak na tym zarobi, ale jak ktos hobbystycznie produkcje na ilosc uprawia... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

marekb
19-03-2009, 02:00
ja sie pytam czy to możliwe żeby ja tak wyślizgać i zrobić tylko 6k klatek. Też robiłem na analogu i jakoś łatwiej się z automatu naciska spust w cyfrze- to jasne.

rysiaczek, a jaki przebieg ma twoja piątka...??

ps. już wiem, w 2006roku jako nowość puszka trafiała do obmacywania wielu ciekawskich i stąd wyświecenie...

akustyk
19-03-2009, 02:11
ja sie pytam czy to możliwe żeby ja tak wyślizgać i zrobić tylko 6k klatek. Też robiłem na analogu i jakoś łatwiej się z automatu naciska spust w cyfrze- to jasne.


mozliwe. jakby to byl reporter albo slubny to by w tym samym efektywnym czasie pracy aparatu narobil 10 razy tyle klatek. a landszafciarz wiecej to w lapie trzyma niz robi. taki typ fotografii...

MacGyver
19-03-2009, 02:19
Cały dzień landszafcenia to jakieś 60-80 klatek, w porywach do 100. Mnie zdarza się też, mimo że na plecach targam dwie puszki, kilka szkieł i statyw nie zrobić w ciągu takiego wypadu ani jednego zdjęcia (jak mi światło nie przypasuje to nawet nie sprawdzam czy może się uda, bo baz kłapania migawką i wgapiania się w LCD wiem że nie).
Należy też pamiętać że dużo zewnętrznych otarć powstaje podczas transportu, w wyniku zbytniego upchania sprzętu w torbie/plecaku.
Nie wyrokuję oczywiście w sprawie tej konkretnej puszki, ale stan z zewnętrzny i tak mały przebieg wydają się jak najbardziej możliwe.

djcargo
19-03-2009, 09:49
Marek - może zaproś sprzedającego tutaj - niech podzieli się z nami swoją wersją :]
Bo jak narazie rozmawiacie tu hipotetycznie, a przecież on też jest forumowiczem i łatwo go tu ściągnąć :D

banan82
19-03-2009, 10:06
jestem ladnszafciarzem i przewaznie z jednego wypadu czy wyjazdu zrobie max 60-100 fotek dziennie, lacznie z portretami jesli takowe robie:) Moja pucha kupiona rok temu byla w czerwcu nowka a dotychczasowy przebieg ma 6tys. prawie 2 tys bylo nia sfocone na moim slubie - fotograf tego body uzywal wiec 4 tys w przeciagu niecalego roku (bez tego slubu ktorego ja nie focilem) i to jest taka norma raczej. 6 tys na 2 lata jak ten koles ma. Szkoda ze niestety w lustrach trzeba sie liczyc z tym ze kiedys migawka padnie. Troche to jak z samochodami gdzie trzeba martwic sie o przebieg:)

marekb
19-03-2009, 10:46
właściciel też coś pisał o 2slubach poza tym puszka ma już 3lata. Ja nie mówię, bo na ślubie też można zrobić 300zdjec, ale raczej jeśli już nie musisz sie już z filmem liczyć to robi sie nieco więcej. Sam wiem, bo widoczkow nawet z expo do hdr nie robię więcej niż 100 za dzień;)

szandor
19-03-2009, 11:17
Jeszcze jedna ciekawostka: ten sam aparat we wcześniejszym ogłoszeniu jest o rok starszy, jak ktoś jest zainteresowany kupnem, to radzę poczekać. Lepiej mieć nowszą puszkę.


http://www.canon-board.info/showthread.php?t=44839

gwozdzt
19-03-2009, 11:28
Jeszcze jedna ciekawostka: ten sam aparat we wcześniejszym ogłoszeniu jest o rok starszy,...
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=44839
to jest właśnie skutek olewania zasad Giełdy i braku informacji o nieaktualnych ogłoszeniach... :mrgreen:
:arrow: 'Uwagi i porady": http://www.canon-board.info/announcement.php?f=17&a=18

gwoli ścisłości jednak, nie ma szans aby aparat był z czerwca 2005r i nie był prototypem, poniewaz pojawił oficjalnie się dopiero w sierpniu :-)
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_eos5d.asp
Announced 22-Aug-05

szandor
19-03-2009, 11:54
gwoli ścisłości jednak, nie ma szans aby aparat był z czerwca 2005r i nie był prototypem, poniewaz pojawił oficjalnie się dopiero w sierpniu :-)
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_eos5d.asp
Announced 22-Aug-05

Fakt, przepraszam w takim razie autora tego ogłoszenia.

marekb
20-03-2009, 08:53
jeszcze 2 ogłoszenia i zrobisię z tego 5D2 z 2009 r.;)

rysiaczek
20-03-2009, 11:36
rysiaczek, a jaki przebieg ma twoja piątka...??

nie na sprzedaz, nie na sprzedaz:mrgreen::mrgreen: Pojecia nie mam, a numeracja wydaje mi sie poleciala na kartach (chyba nawet po Twojej w-wie:grin:) Ale nie daje wiecej niz 15k

nowart
23-03-2009, 18:11
marekb - jak tak dziwi Cię stan tej piątki, nieproporcjonalny do stanu zużycia to co powiesz na tego ds-a? :)

http://www.allegro.pl/item583285750_interfoto_canon_eos_1ds_mark_ii_raty _4500_zdjec.html

puszka prawie nowa z przebiegiem 4.5tys klatek a wygląda na "trochę" intensywniej użytkowaną :) Co w takim razie trzeba robić aby tak sponiewierać Ds-a wykonanego znacznie lepiej od starego 5D..?

marekb
23-03-2009, 18:24
marekb - jak tak dziwi Cię stan tej piątki, nieproporcjonalny do stanu zużycia to co powiesz na tego ds-a? :)

http://www.allegro.pl/item583285750_interfoto_canon_eos_1ds_mark_ii_raty _4500_zdjec.html

puszka prawie nowa z przebiegiem 4.5tys klatek a wygląda na "trochę" intensywniej użytkowaną :) Co w takim razie trzeba robić aby tak sponiewierać Ds-a wykonanego znacznie lepiej od starego 5D..?INTERFOTO i wszystko jasne "audik prawie nówka" po trzech dachowaniach..:mrgreen:

towersivy
23-03-2009, 18:37
Jest informacja ile korpus ma wykonanych zdjęc, ale przy takim stanie kosmetycznym wypadałoby podac na której migawce ?? :D :)

JackC
23-03-2009, 18:54
Wyślizgany lakier przy szynach na lampę błyskową w przypadku landszafciarza może wskazywać na intensywne użycie poziomicy, którą wsuwa się w szyny lampy błyskowej. Ale ta 5-tka miała chyba jakiś wypadek, gdyż na wysokości pryzmatu pentagonalnego jest niezła szrama.

nowart
23-03-2009, 19:09
Jest informacja ile korpus ma wykonanych zdjęc, ale przy takim stanie kosmetycznym wypadałoby podac na której migawce ?? :D :)

cyt: "licznik sprawdzony - ma tylko 4580 zdjęć!!!!!
czyli prawie jak nowy!!"

no dokladnie, ale ja to rozumiem jako przebieg aparatu jako całości. wszakże w lustrzance nie tylko migawka się zużywa. gdyby była to druga migawka to jest to w moim odczuciu jawne oszustwo...

marekb
23-03-2009, 19:38
Interfoto chyba sprzedaje głównie powypadkowe prawie nówki. Kolega z naszego forum który przeszedł był na N, pokazał mi raz real foto prawi nówki 70-200VR którą miał zamiar kupić- cena owszem jak za prawie nówkę, ale szkło jakby w transporcie przez TIRa przejechane (oczywiście pustego TIRa:D)

JaBlam
23-03-2009, 20:32
No wiesz Marku... Przeciez pan powiedzial ze szklo bylo uzywane ale nie zajeżdżone :D
swoja droga, szkoda , ze nie mam juz tych fotek :)

dariog
28-03-2009, 14:49
INTERFOTO i wszystko jasne "audik prawie nówka" po trzech dachowaniach..:mrgreen:

dokladnie trzeba byc ostroznym, interfoto wg. mnie ma same takie "okazje", widac ze ktos musial obchodzic sie z tym Ds malo amatorsko, ciekawe co trzeba zrobic aby przy 4K zdjec urwac uszczelke od gniazdka:)

pozdrawiam,
d

emil.cieslak
28-03-2009, 15:21
a ja tam nie wiem, chociaż fakt, zgadzam sie z MacGyverem, czasem to i przez cały dzień nic nie podejdzie i niczego sie nie zrobi, miałem tak