PDA

Zobacz pełną wersję : serwis + problem ze szklem



matwiej
18-03-2009, 11:45
witam. kupilem kilka dni temu uzywana sigme 17-35/28.4 ex dg hsm i problem jest taki, ze sie nie domyka przyslona. to znaczy domyka sie, ale tylko na maksymalnej ogniskowej, kiedy to szklo sie najbardziej wysuwa. mozliwe ze jest to sprawka tasmy bagnet-szklo. pomiedzy 24 a 28mm jest widoczny opor na pierscieniu, ale kiedy dokreci sie do 30mm przyslona dziala jakby gdyby nic.
sprzedawca przyslal mi jeszcze do tego karte z serwisu, gdzie ta tasma byla m.in. wymieniana w 2007. dodam jeszcze ze podpinam do 20d a on uzywal tej sigmy tylko na eos 600 i do dslr nie podpinal.

pierwsze pytanie to... co robic? oddac sprzedawcy czy moze poprostu ta tasma sie 'wypina' czy cos i koszt naprawy bedzie niewielki


drugie to... dajcie namiary na jakis dobry i rzetelny serwis w warszawie, bo dzwonilem do trzech, jeden zamykaja, drugi nieodbiera a dzwoniac do trzeciego dodzwonilem sie do sklepu monopolowego :P

zaznaczam ze do gdyni mi raczej nie podrodze, wiec ofiszalserwis odpada.


z gory dzieki i pozdrawiam

iso400
17-06-2009, 02:18
Odkopuje gdyby ktos mial jakies info.

Dzisiaj w mojej Sigmie 17-35 2.8-4 EX DG HSM zaczela zacinac sie przyslona.
Dziala normalnie w zakresie od 17 do okolo 24 mm, powyzej zamyka sie do zadanej wartosci i natychmiast zamyka sie do konca powodujac blad w aparacie- a czesto takze i niedoswietlenie zdjecia.
Przyslona po takim zachowaniu zostaje zamknieta, odblokowuje ja uzycie przycisku podgladu GO na ogniskowej krotszej niz 24 mm.
Dodatkowo coraz czescie przyslona w ogole sie nie zamyka na ogniskowych powyzej 24 mm.

Moze mial ktos stycznosc z tym problemem i to serwisowal (gdzie i jaka byla cena takiej uslugi?)

Pozdrawiam i z gory dziekuje
Lukasz