PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy firmware dla SX1 - już jest



Teddy58
18-03-2009, 06:43
Pojawił się firmware do SX1 ver2.0
http://web.canon.jp/imaging/dcp/firm-e/pssx1is/index.html

Na szybko można powiedzieć, że tylko doszło suportowanie RAW

agentj23
18-03-2009, 18:16
A mnie wyskakuje 'access error' jak chcę ściągnąć. Czy ktoś już ściągnął ten nowy firmware?

mig25
18-03-2009, 18:29
Mi bez problemów udało się ściągnąć instrukcje flashowania i plik do tego. Dodatkowo z tej strony ściągnąłem instrukcję do aparatu po polsku w pdfie ( pewnie juz z aktualizacją RAW) oraz program Digital Photo Professional.

agentj23
18-03-2009, 18:41
A możesz mi wysłać swój numer seryjny, abym mógł porównać, czy to np. tego jest przyczyna. agentj23@interia.pl

mig25
18-03-2009, 18:52
Sprawdzałem i wchodzi każdy numer dziesięciocyfrowy zaczynający się na 7 np: 7381005225 . Pocztą wysłałem ściągnięte pliki.

agentj23
18-03-2009, 19:11
Dzięki za szybką odpowiedź. Odebrałem. Przeprowadziłem też testy i okazało się... że to wina firewalla (Sunbelt Personal Firewall). Nie wiem o co chodzi, bo to pierwsza strona, z którą miałem problem, a używam go od dawna. Bo tak to ten firewall jest bardzo dobry i prosty, i po polsku, i za darmo!
Więc jakby ktoś miał też taki problem, to może spróbować wyłączyć na czas przebywania na tej stronie firewalla - u mnie podziałało.

Blizzard997
18-03-2009, 20:46
a czy ktoś próbował ten soft wgrać do sx10?

Polanin
20-03-2009, 15:44
a czy ktoś próbował ten soft wgrać do sx10?Przepraszam, ale po co zadajesz dwa razy to samo pytanie? Czemu zamiast namawiać innych do wgrania tego firmware-u do SX10 sam nie spróbujesz? Dasz znać, czy Canon się zabezpieczył czy też aparat przestał Ci działać.

Jacek23
10-04-2009, 23:38
Ten zasrany update do 2.0.0.0 psuje SX1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mig25
11-04-2009, 10:42
Ten zasrany update do 2.0.0.0 psuje SX1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To chyba baaardzo duże uogólnienie.

Jacek23
11-04-2009, 11:06
Na to wyglada ze juz 3 osoby ktore robily ten update maja ten sam problem, przy wlacaniu aparatu czesto wyskakuje blad "blad obiektywu" i aparat sie wylacza z wysunietym obiektywem. Trzeba kilka razy wlaczyc i wylaczyc aparat zeby zaskoczylo. Zeby to jeszcze od czasu do czasu, ale to sie pojawia prawie przy kazdym wlaczeniu, po dluzszym (1 godz) czasie bezczynnosci (wylaczenia). To potwierdzam ja , i moj kolega, jest jeszcze jeden forumowicz ktory updatowal i ma tez tai problem z obiektywem.

mig25
11-04-2009, 14:37
W porządku , ale jest też dużo osób(a nawet zdecydowana większość) ,którzy nie mieli takich problemów, więc dla mnie to uogólnianie. Może popełniony był gdzieś błąd przy upgrate ,nie wiem ,czy da się tak ,ale przycisk PLAY można albo od razu nacisnąć ,albo najpierw nacisnąć ON ,a pozniej PLAY i wybrac z menu firmware upgrate. W tym drugim przypadku objektyw bedzie wysunięty i moze to jest przyczyną....

Polanin
11-04-2009, 14:43
Jacek23 zamiast pisać takie "piaskownicowe" posty napisałbyś mejl do Canona i spytał się co z tym zrobić. My nie musielibyśmy tego czytać, Ty miałbyś rozwiązany problem, a jak byś napisał co się stało to i inni by wiedzieli co robić.

JaMi
21-04-2009, 08:05
W dniu 21.04.2009 wyslalem do polskiego przedstawicielstwa Canona maila z pytaniem o aktualizacje oprogramowania w SX1. Zazadalem przedstawienia ich stanowiska w sprawie, szczegolnie w kwestii utraty gwarancji na aparaty zakupione w polskiej sieci dystrybucyjnej.
Zobaczymy czy i kiedy odpisza....

mig25
21-04-2009, 08:20
Może nie w temacie jestem , ale czy są jakieś obawy ,że aktualizacja firmware z oficjalnej strony spowoduje utratę gwarancji w myśl polskiego dystrybutora ?

JaMi
21-04-2009, 11:24
Może nie w temacie jestem , ale czy są jakieś obawy ,że aktualizacja firmware z oficjalnej strony spowoduje utratę gwarancji w myśl polskiego dystrybutora ?

skoro strona polska nic na ten temat nie mowi, jest to idealny powod, aby odmowic wykonania naprawy gwarancyjnej. Klient oczywiscie moze udowadniac co zainstalowal i skad to wzial, ale czy procedury, ktore musisz wykonac sa opisane gdziekolwiek w dokumentacji, ktora posiadasz ?
Idzmy innym torem. Jezeli oprogramowanie jest legalne, producent informuje Cie sam, ze mozesz zrobic aktualizacje. Jak to robi ? Rejestrujesz produkt na stronie i przychodzi do Ciebie email z linkiem do nowego oprogramowania i instrukcji jak to robic. Dostales cos takiego ?

Ja tam wole poczekac na odpowiedz z Canona. Bez RAW moge tez cykac ladne zdjecia i poznawac tajniki SX1 :-D Raz juz musialem skorzystac z reklamacji :???:

siudym
21-04-2009, 11:27
Moze ktos z Canona pomysli i doda tryb 720p, zajmuje on 2x mniej niz 1080p a jakosc i tak jest super. Testowalem nowego powerszota SX200, ktory ma 720p i naprawde fajna sprawa.

Polanin
21-04-2009, 16:13
Moze ktos z Canona pomysli i doda tryb 720p, zajmuje on 2x mniej niz 1080p a jakosc i tak jest super. (...) Jeśli zależy Ci na wielkości filmu możesz spróbować nagrywać pełne HD ze zwiększoną kompresją. CHDK daje taką możliwość, a od kilku dni temu wersja na SX1 ma status beta.

mig25
21-04-2009, 17:35
skoro strona polska nic na ten temat nie mowi, jest to idealny powod, aby odmowic wykonania naprawy gwarancyjnej. Klient oczywiscie moze udowadniac co zainstalowal i skad to wzial, ale czy procedury, ktore musisz wykonac sa opisane gdziekolwiek w dokumentacji, ktora posiadasz ?
Idzmy innym torem. Jezeli oprogramowanie jest legalne, producent informuje Cie sam, ze mozesz zrobic aktualizacje. Jak to robi ? Rejestrujesz produkt na stronie i przychodzi do Ciebie email z linkiem do nowego oprogramowania i instrukcji jak to robic. Dostales cos takiego ?

Ja tam wole poczekac na odpowiedz z Canona. Bez RAW moge tez cykac ladne zdjecia i poznawac tajniki SX1 :-D Raz juz musialem skorzystac z reklamacji :???:

Nie dostałem żadnego maila z prostego powodu ,nigdzie aparatu nie rejestrowałem... Ja wychodzą z założenia ,że serwis jest po to aby pomóc , a nie po to żeby szukać powodu ,żeby nie pomóc w myśl zasady ,że jeden zadowolony klient to 10ciu potencjalnych zainteresowanych , a 1 niezadowolony klient to sto straconych potencjalnych klientów , a klient ma zawsze rację.
Po drugie wraz z nowym firmware dostępna jest nowa wersja instrukcji obsługi (dodano opis RAW) właśnie w języku polskim. Chyba nie zadawali by sobie trudu ,gdyby zapadła decyzja ,że aktualizacja jest nie dla Polaków...
Ja rozumiem niektórych obawy, ale bez przesady.
Zastanów się sam co byś odpowiedział na takiego maila pracując w polskim Canonie? Pewnie gość coś spartolił przy aktualizacji softu , a teraz głupiego udaje i powie ,że mu serwis kazał aktualizować i się popsuło ;) Oczywiście nie piszę tego ,żeby kogoś obrażać , po prostu trzeba być czujnym , ale nie do przesady. Swojego zaktualizowałem i wszystko gra.

Polanin
22-04-2009, 12:28
Wydaje mi się, że utraty gwarancji to nie powoduje. Ściągając update trzeba wpisać numer seryjny (nie wiem czy na wszystkich stronach, bo są bodajże trzy źródła), więc jest potwierdzenie czy Twój aparat może być aktualizowany. Poza tym sprawdził bym w instrukcji aktualizacji i jej warunkach, ale według mnie nic tam nie będzie o utracie gwarancji.

JaMi
22-04-2009, 21:41
Na polskiej stronie Canona w opisie aparatu SX1 figuruje link do japonskiej strony z nowym firmware. Oprocz tego do pobrania ze strony polskiej jest pozostale oprogramowanie lacznie z instrukcjami do obslugi RAW.
Nie chwalac sie...jam to uczynil :)))
Sciagac, instalowac, nie plakac