PDA

Zobacz pełną wersję : IXUS 85 IS - słaba jakość zdjęć czy aparat uszkodzony?



jwlalek
17-03-2009, 21:48
Kupiłem właśnie ten aparat. Wcześniej miałem Samsunga Digimax L60. Popsuł się po 3 latach eksploatacji.
Po zrobieniu kilku zdjęć nowym Canonem doszedłem do wniosku, że Samsung robił o wiele ładniejsze zdjęcia! Próbowałem różnych ustawień ale i to nic nie dało. Czyżby aparat był uszkodzony a może Samsung był lepszy?

Oto przykładowe zdjęcia:
1) Samsung: http://www.voila.pl/360/99ba1/?1
2) Canon: http://www.voila.pl/384/ds09j/?1

Na zdjęciach wyraźnie widać różnicę w kolorach! Proszę o jakąś podpowiedź co robić bo jestem skłonny wymienić aparat z powrotem na Samsunga.

HenrykG
17-03-2009, 22:09
Pomijając atrakcyjność modelki i potraw na zdjęciu wykonanym Samsungiem, to zdjęcie z Canona jest zdecydowanie lepsze...

jwlalek
17-03-2009, 22:18
Żona dziękuje za komplement :-D
A czy według Ciebie, HenrykuG, to czy zdjęcie z Canona nie zawiera za dużo koloru zielonego?
A może właśnie zdjęcie z Canona jest takie jak powinno być a Samsung po prostu upiększał dodając te nasycenie barw? Już sam nie wiem:?:

HenrykG
17-03-2009, 22:22
Nie wiem czy warunki świetlne były takie same, ale Canon wykazał się lepszym, moim zdaniem, odwzorowaniem barw - Samsung "zażółcił" bardziej obraz...

jwlalek
17-03-2009, 22:33
Oświetlenie było raczej to samo lub bardzo zbliżone za wyjątkiem świeczek, które tym razem nie płonęły. Wigilijny nastrój też może wpłynął na te kolory :lol:
Według Ciebie Samsung "zażółcił" a według mnie to Canon "zazielenił" :mrgreen: Ale w sumie nie jestem ekspertem od zdjęć więc obyś miał rację.
Czyli Twoim zdaniem nie ma co kombinować z zamianą na szajsunga? Pozdrawiam.

HenrykG
17-03-2009, 22:36
Czyli Twoim zdaniem nie ma co kombinować z zamianą na szajsunga?

Moim zdaniem skromnym, opanuj nowy nabytek i nie wracaj do przeszłości ;)

jwlalek
17-03-2009, 22:47
No to dla podsumowania jeszcze jedna fotka ze świeczkami: http://www.voila.pl/467/fy5pw/?1
Nie wiem dlaczego jak patrzę na wyświetlacz aparatu przed zrobieniem zdjęcia to mam wrażenie, że wszystko jest zazielenione, wyświetlacz nie odwzorowuje tego co jest w rzeczywistości. Zielony mam tylko dywan, może dlatego wszystko bardziej jest na zielono?
I jeszcze jedno. Chcąc mieć nadrukowaną datę na zdjęciu musimy zadowolić się tylko 2MP :cry: Uważam to za minus w tym aparacie.
Dzięki HenrykuG za Twoje spostrzeżenia.

HenrykG
17-03-2009, 22:51
I jeszcze jedno. Chcąc mieć nadrukowaną datę na zdjęciu musimy zadowolić się tylko 2MP

Data paskudzi fotkę okrutnie - ja bym sobie to darował...:?

Juriko
17-03-2009, 23:52
Zwróć uwagę na to, że Samsung zrobił zdjęcie przy czasie 1/32s, a canon 1/60. W związku z tym samsung złapał więcej światła zastanego, czyli lampki nocnej, świeczek i co tam jeszce miałeś ewentualnie włączone, stąd zdjęcie ma ten żółty zafarb. W sumie w pokoju jest on do przyjęcia. Sama lampa błyskowa zbytnio oziębia.
Ustaw canona w tryb Tv ustaw czas 1/30s, a najlepiej na manual(o ile ten model dysponuje tym trybem) i wówczas porównaj.