PDA

Zobacz pełną wersję : [Krakow] Ruiny, rudery i inne szkieletory



birez
25-07-2005, 00:20
Witam,

Kawalek na polnoc od Krakowa leza sobie Tonie (w zasadzie to granicza z Krakowem). Swego czasu postanowiono wybudowac tam piekna nowa baze dla MPK. Budowa ruszyla pelna para, zaczely pojawiac sie hangary i budynki... ale jak to bywa, budowy nie dokonczono. Wybudowane obiekty (lacznie z kanalizacja, itp) pozostawiono na pastwe losu i czasu.

Krakow stracil w ten sposob piekna baze ale zyskal za to obiekt fotograficzny, szegolnie dla milosnikow klimatow apokaliptycznych. Stoja tam wraki budynkow, jakies slupy, luzne sciany, studzienki kanalizacyjne - generalnie krajobraz po wojnie.

Z "nieba" wyglada to tak (http://maps.google.com/maps?q=krak%C3%B3w,+poland&ll=50.100322,19.920337&spn=0.002857,0.007359&t=k&hl=en), natomiast z ziemi mozemy ogladac m.in. takie widoki:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://canon-board.info/attachment.php?attachmentid=216&stc=1)


W srodku jest znacznie ciekawiej :)

Oczywiscie zdjecie bylo zrobione juz jakis czas temu - teraz, w lecie, wszystko jest tam zarosniete zielenia ale mysle ze to nawet dodaje uroku, a nawet rzeklbym, ze zmienia nieco wymowo miejsca. (aczkolwiek nie przedarlem sie jeszcze przez krzaczory zeby to obadac - jakos czasu malo...)

Gdyby ktos sie tam wybral, musze ostrzec, ze jak kazda ruina i ta sklada sie glownie z dziur i wystajacych pretow (sam nawet o malo co w jedna nie wpadlem) a wnetrza piwnic skladaja sie glownie z blota po kolana, wiec wysoka ostroznosc zalecana.

Zastanawiam sie tez, czy w samym Krakowie lub w okolicach znajduja sie podobne budowle, ktore by mozna spokojnie ofocic. Jezeli ktos cos takiego zna, to chetnie bym sie o tym dowiedzial. (o Szkieletorze wiem, zreszta kto nie wie ale jakos mnie nie pociaga)


Pozdrawiam,
Pawel

Tomasz Golinski
25-07-2005, 00:29
(o Szkieletorze wiem, zreszta kto nie wie ale jakos mnie nie pociaga)
To jeden z tych dwóch wieżowców śmiesznycH?

birez
25-07-2005, 00:36
Dwoch ? Hmmm...

Szkieletor to takie 90 metrowe ustrojstwo stojace przy rondzie Mogilskim (jedno warte drugiego)

Wyglada toto tak. (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/89/Szkieleteor_in_krakow.JPG)

Natomiast nie wiem ktory, w tym ukladzie, bylby ten drugi.

Tomasz Golinski
25-07-2005, 00:43
Wlasnie o tym myslalem. Ale wydawalo mi sie, ze byl drugi taki, ale zostal ostatnio wykonczony. Myle sie?

birez
25-07-2005, 00:46
Wlasnie o tym myslalem. Ale wydawalo mi sie, ze byl drugi taki, ale zostal ostatnio wykonczony. Myle sie?
Wykonczony ? Nie to na pewno nie w Krakowie :D

U nas ostatnio to zaczynaja duzo ale koncza raczej niewiele. A tego to nawet nie wyburza, bo nikogo na to nie stac :-/
Zapewnie sam sie zawali i wlasnie dlatego nie mam zamiaru go atakowac z aparatem - te budynki Toniach wygladaja jednak stabilniej :)

tattoo
25-07-2005, 00:52
Witam

Chętnie zobaczył bym jeszcze kilka zdjęć tego miejsca ,jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu to podeślij mi kilka-kilkanaście fotek na tattoo@tenbit.pl .
Chyba że "wiszą" gdzieś na www

Pozdrawiam

Polaco
25-07-2005, 06:55
Fajne miejsce, szkoda ze mieszkam tak daleko od Krakowa bo juz bym tam dawno sie pojawil na sesje foto :D

birez
25-07-2005, 07:44
Witam

Chętnie zobaczył bym jeszcze kilka zdjęć tego miejsca ,jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu to podeślij mi kilka-kilkanaście fotek na tattoo@tenbit.pl .
Chyba że "wiszą" gdzieś na www

Pozdrawiam
Jak tylko odnajde miejsce gdzie bede mogl sobie zahostowac galerie, to dam namiar na www (warunuek - serwer musi sie nie zepsuc po wrzuceniu takiego badziewia jakie ja produkuje).

Obecnie sa na www ale dziala to strasznie i na dodatek zarzyna mi lacze ;) (128 kilo uploadu potega...) wiec nie polecam takiego ogladania

ripek
25-07-2005, 08:22
Można spróbować Fort na poligonie pasternik. W tygodniu wojsko może się strzępić o niezapowiedzianego fotografa ale w niedziele można wejść z grupą airsoftowców którzy się tam strzelają. Ciekawe klimaciki!

Yooreck
25-07-2005, 09:14
Wlasnie o tym myslalem. Ale wydawalo mi sie, ze byl drugi taki, ale zostal ostatnio wykonczony. Myle sie?

Nie mylisz się. Ten drugi stoi przy Rondzi eKotlarskim i jest siedziba, ze tak powiem, jednego z banków :)

birez
25-07-2005, 10:33
Nie mylisz się. Ten drugi stoi przy Rondzi eKotlarskim i jest siedziba, ze tak powiem, jednego z banków :)
AAAA..... to o nim mowa, no jasne.
Chociaz jakos mi sie jeden z drugim nie kojazy :)

Yooreck
25-07-2005, 14:31
AAAA..... to o nim mowa, no jasne.
Chociaz jakos mi sie jeden z drugim nie kojazy :)

Straszyl kilka lat, niedawno dopiero, jakies 2-4 lata temu go skrocili i wykonczyli.

Semtex
25-07-2005, 15:43
tego przy rondzie też wykończą spokojnie - canon musi mieć gdzieś siedzibę na europę wschodnią - na samej górze będzie piętro dla członków canon board. :-D

Barakum
23-05-2008, 20:57
Witam,

Troche pozno znalazlem ten watek na forum ;), ale mam nadzieje, ze nigdy nie jest za pozno, by go odświeżyć ;) Na stronie opuszczone.com w galerii zdjec, malopolskie - mozna znalezc zdjecia szpitalu, ktorego budowa nie zostala ukonczona.

Moglby ktos napisac, gdzie to dokladnie jest, chociaz w jakich okolicach ? :)

pozdrawiam, nowy uzytkownik Tomek

canis_lupus
26-05-2008, 22:15
Można spróbować Fort na poligonie pasternik. W tygodniu wojsko może się strzępić o niezapowiedzianego fotografa ale w niedziele można wejść z grupą airsoftowców którzy się tam strzelają. Ciekawe klimaciki!
Potwierdzam, w soboty i niedziele nie ma problemu. Brachol sie tam strzela. Maja oficjalną zgode na wejście na teren.

wmac
01-06-2008, 12:24
Witam,
Na stronie opuszczone.com w galerii zdjec, malopolskie - mozna znalezc zdjecia szpitalu, ktorego budowa nie zostala ukonczona.

Moglby ktos napisac, gdzie to dokladnie jest, chociaz w jakich okolicach ? :)


W okolicy ulicy łużyckiej, problem w tym że teraz teren został ogrodzony i cieć postawiony na wejsciu. Zabierają się bodajże do jego wyburzenia...

ararek
13-10-2008, 10:35
W okolicy ulicy łużyckiej, problem w tym że teraz teren został ogrodzony i cieć postawiony na wejsciu. Zabierają się bodajże do jego wyburzenia...

Fakt, teren został ogrodzony ale jak to w płocie ... lubi być dziura... wejść się da tylko na ciecia trzeba uważać, tzn zachowywać się cicho, w miarę nie na oczach i będzie wszystko OK. Miejsce ciekawe, rozbudowane piwnice z wpadającym światłem przez liczne otwory i oczywiście chyba 6cio piętrowy szkielet budynku:) ...... ciekawie jest na samej górze przy mocnym wietrze :lol:

madallenka
13-10-2008, 19:15
Fakt, teren został ogrodzony ale jak to w płocie ... lubi być dziura... wejść się da tylko na ciecia trzeba uważać, tzn zachowywać się cicho, w miarę nie na oczach i będzie wszystko OK. Miejsce ciekawe, rozbudowane piwnice z wpadającym światłem przez liczne otwory i oczywiście chyba 6cio piętrowy szkielet budynku:) ...... ciekawie jest na samej górze przy mocnym wietrze :lol:

Troche nieświerze te informacje. Ja meiszkam na rzeciwko, teraz zwiększość już wyburzona a to co nie zburzone jest odnawiane/remontowane. No mniejsza z tym, płot nowy postawiony i ochrona łazi non stop, nawet nocą (z latarami). Więc już można zapomniec o foceniu tego miejsca chyba, że zza płotu.

ararek
13-10-2008, 20:22
Troche nieświerze te informacje. Ja meiszkam na rzeciwko, teraz zwiększość już wyburzona a to co nie zburzone jest odnawiane/remontowane. No mniejsza z tym, płot nowy postawiony i ochrona łazi non stop, nawet nocą (z latarami). Więc już można zapomniec o foceniu tego miejsca chyba, że zza płotu.

dla chcącego nic trudnego. Mogą być nie świerze, z rok temu tam bylem :p

Yoshitaka
13-10-2008, 20:47
dla chcącego nic trudnego. Mogą być nie świerze, z rok temu tam bylem :p

Chciałbym Cię widzieć jak z tym ekwipunkiem ze stopki zmykasz przez rządnymi krwi ochroniarzami spod wiaty z deskami :mrgreen::mrgreen:

ararek
15-10-2008, 17:02
Chciałbym Cię widzieć jak z tym ekwipunkiem ze stopki zmykasz przez rządnymi krwi ochroniarzami spod wiaty z deskami :mrgreen::mrgreen:

Hehe dałem radę ;) a propos...

Podobno ochrona za 50zl puszcza po cichu na szkieletora... prawda to? wie ktoś coś?

tomaszP
01-01-2009, 21:51
Hehe dałem radę ;) a propos...

Podobno ochrona za 50zl puszcza po cichu na szkieletora... prawda to? wie ktoś coś?


dokładam 50pln ( stówka lepiej wygląda w ręku:-P ) jesli info się potwierdzi!
Pozdrawiam

starowka3
03-08-2009, 23:33
Witam!
Czy jest możliwość odświeżenia tego tamatu?
Wiele z miejscówek podobno pozamykana lub strzeżona...

Jeśli ktoś o czymś wie to proszę pisać.

Pozdrawiam!

canis_lupus
04-08-2009, 07:38
Trzeba sie było wybrac z nami do Kozubnika :D

Mad_Mac
01-10-2009, 12:54
Panowie ma ktos jakies swieze info na temat szkieletora? Czy sie da a jesli tak to ile trzeba zaplacic za wejscie.
Mam plana strzelic sesje slubna na gorze.

Brambor
05-10-2009, 10:10
Ze szkieletorem to różnie bywa - mój znajomy wszedł bez problemu - zabajerował, że jest z gazety, błysnął odznaką, którą sam sobie zrobił i wszedł.
Potem ja próbowałem i nawet propozycja zapłacenia została odrzucona.
Miejsce na plener ślubny jest dobre, ale niepewne.

ZygmunD2000
08-01-2010, 22:06
A jakieś inne miejsca się jeszcze ostały? Sam szukam ale bezskutecznie...

JaBlam
08-01-2010, 22:30
Połaz po fortach - mysmy byli w kilku, sam bylem z parką w Mydlnikach. DO tego fajne rudery sa na Kazimierzu w malych uliczkach, kolo mnie byl fajny stary busynek szpitala ( na Wroclawskiej) ale zostal juz rozebrany, nawet nie zauwazylem kiedy!) . Generalnie kilka takich miejsc daloby sie znalezc - widzialem fajna ruinke na ul. Langiewicza niedaleko dworca - mala kamienica w stanie do rozbiorki....

Co do szkieletora - sesja slubna mz to sredni pomysl, zbyt ryzykowny co do miejsca i samego bezpieczenstwa osob sie tam znajdujacych. Podobne foto mozna pewnie zrobic w innych mniej strzezonych, a efekty beda podobne.
Ale jeden woli....

ZygmunD2000
08-01-2010, 22:39
Właśnie na temat tej sesji ślubnej na szkieletorze też bym nie ryzykował, całość wewnatrze jest w coraz gorszym stanie ale miejsce na samym parterze jest ogolnie super przy tych schodach i troche w głębi :) Czytałem na innym forum, że na Bieżanowie jest jeszcze jakaś stara miejscówka, wiem że na Bronowicach jakiś czas temu koło KFAPu też było dobre miejsce, bylem osobiście. Przez ostatni rok budowlańcy nie próżnowali bo znikneło kilka super miejsc... Ogólnie nie chce się za bardzo oddalać od miasta, bo to z modelką planuje sesje a ona nie może za daleko. A te forty to gdzieś może kolo NH?

JaBlam
08-01-2010, 23:21
Wpisz sobie w googlach Forty w Krakowie i zobaczysz ile tego jeszcze jest. Fajny choc prosty jest fort Mydlniki 49a ... w sumie barak ale ladne swiatlo mozna zlapac no i te grafiti i ogolny syf na podlogach. Zawsze mialem pietra ze spotkam tam jakis chuliganow , cpunów albo inne towarzycho a tu nic.