PDA

Zobacz pełną wersję : 40D - dziwny problem



fuscus
15-03-2009, 21:01
Cześć
Mam nietypowy problem:lol: Otóż, wyczerpał mi się aku w 40D zmieniam go na nowy, włączam aparat i wyskakuje komunikat "nie można utworzyć folderu" a nad tym żółty trójkącik z wykrzyknikiem w środku. Problem zniknął gdy otworzyłem i zamknąłem wejście na CF. Próbowałem z kilkoma kartami, ze wszystkimi ten sam problem.
W końcu odpinam obiektyw - tamrona i co się okazuje wszystko gra, podpinam jeszcze 400/5.6 L i też jest jest wszystko Ok. Po ponownym założeniu tamrona problem wraca:lol: Komunikat ten pierwszy raz widzę.
Co to jest? Co z tym zrobić?
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

lox
15-03-2009, 21:15
Ja bym spróbował przeczyścić styki w tamronie, jak to nie pomorze to sformatować kartę z odpiętym obiektywem(format w aparacie)

SausageDog
15-03-2009, 21:29
Nie spotkałem się z takim problemem, masz kogoś z takim samym szkłem tamrona żeby zrobić test czy sytuacja się powtórzy?
Sprawdź też software może będziesz miał szczęście i nie będziesz musiał jechać na żytnią lub sprzedawać tamrona :?
Zrobił bym tak po każdej operacji sprawdzając czy problem zniknął:
- Sprawdził bym czy formatowanie karty w aparacie coś zmienia?
- Możesz też reset ustawień zrobić, najpierw software - funkcja "reset ustawień aparatu - później hardware: najlepiej wyjąć i ponownie włożyć, lub wymienić baterię podtrzymującą ustawienia (oprócz głównej baterii masz w aparacie jeszcze jedną), zostawiając w czasie wymiany aparat na 10min bez żadnej baterii.
- Zainstalować inny firmware - najnowszy możliwy, a jeżeli właśnie taki masz to o jedną wersję starszy.

fuscus
16-03-2009, 20:42
Dzięki za rady.
Formatowanie karty nic nie pomaga. Wyciągam i ponownie wkładam aku do aparatu wyskakuje ten komunikat "nie można utworzyć folderu" - problem rozwiązuje otwarcie klapki gniazda karty pamięci lub format karty. Problem wraca znowu po wyjęciu akumlatora i jego ponownym włożeniu.
Tak jest Ok, można normalnie foty robić itd. - problem pojawi się jak wyczerpie się mi aku i będę musiał założyć nowy;-)))
Wyjęcie baterii podtrzymującej na ok 10 min. również nic nie dało.
Wyczyściłem porządnie styki w tamronie ale też nic.
Nie dzieje się tak bez tamrona i z innym szkłem.
Wówczas gdy wyskakuje ten komunikat na górnym lcd miga też napis "FULL" choć obok pokazuje 270 możliwych zdjęć do wykonania.
To są jakieś jaja;-)
Żeby pobawić się z softem potrzebny jest mi czytnik kart, tak? Czytnika niestety nie posiadam.
Jutro tamrona sprawdzę jeszcze na 400d.
Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł jak to rozwiązać?;-)

Max78
16-03-2009, 21:52
do upgrade'u firmware 40D nie potrzebujesz czytnika - mozesz podpiac EOS'a dolaczonym przewodem USB (lub innym identycznym).
Pozdrowka :)