PDA

Zobacz pełną wersję : automatyczny obrot zdjec - S1



yasin
14-06-2004, 17:08
dalem tutaj bo mysle ze to kwestia software'u otoz w moim S1 jest funkcja obrotu zdjec, gdy podgladam je w aparacie sa obrocone i nie musze sam ich obracac, ale po sciagnieciu na kompa znowu musze je obracac, da sie cos z tym zrobic?

DoMiNiQuE
14-06-2004, 17:58
ACDSee 6.0 posiada juz funkcje automatycznego obracania zdjec :lol: polecam

Vitez
14-06-2004, 18:55
po sciagnieciu na kompa znowu musze je obracac, da sie cos z tym zrobic?

Zalezy czym sciagasz i czym ogladasz.
Ja, nie wnikajac czym sciagam i czym bede pozniej ogladal otwieram najpierw katalog ze sciagnietymi zdjeciami i w BreezeBrowser klikam na Auto-rotate. Bezstratny obrot (nie liczac straty otwarcia a pozniej zapisania jesli to JPG), obraca wg wskazan w Exifie zapisanych przy pomocy Orientation Sensor.

yasin
14-06-2004, 23:37
obraca Ci wszystkie zdjecia ten BreezeBrowser(?), bo mi tylko niektore :( jeszcze sie nim jutro pobawie bo dzisiaj juz nie mam sily

Vitez
15-06-2004, 03:32
obraca Ci wszystkie zdjecia ten BreezeBrowser(?), bo mi tylko niektore :( jeszcze sie nim jutro pobawie bo dzisiaj juz nie mam sily

Jak do tej pory skutecznosc 100% . Na przyklad paczuszka ok 200 zdjec z wystawy z czego ok 50% to pionowe i to w roznych miejscach paczuszki...
Nie zauwazylem ani razu przy uzyciu tej funkcji by pominal ktores zdjecie, albo by obrocil zdjecie poziome ;) . Oczywiscie skutecznosc mocno zalezy od skutecznosci orientation sensora w aparacie i zapisu tegoz w exifie - 10D nie ma z tym problemow, moze S1 ma walniety zyroskop? ;)