PDA

Zobacz pełną wersję : Vista nie widzi płytek Canona



Fotofil
11-03-2009, 23:03
Witam, mój napęd w laptopie pod Vistą nie widzi oryginalnych płytek z softem do aparatu Canon. Te same płyty w komputerze z XP zachowują się normalnie. A mój napęd z innymi płytkami również pracuje normalnie :/
Czy ktoś miał podobny problem? :confused:

sid
11-03-2009, 23:14
Nie mam laptopa, ale na moim PC z Vistą Home Premium nie miałem nigdy problemu z żadnymi płytami, również z tymi od Canona. Czy aby na pewno napęd pod Vistą widzi normalnie inne płyty? Również takie instalacyjne (oprogramowanie od innych urządzeń)? Może to kwestia sterowników dla napędu optycznego pod Vistą?

Fotofil
12-03-2009, 11:16
Czy aby na pewno napęd pod Vistą widzi normalnie inne płyty? Również takie instalacyjne (oprogramowanie od innych urządzeń)?

Napewno. Sprawdziłem dokładnie zanim napisałem wątek.
Ja mam płytkę od 30D z wersją 2.1 DPP, ale dziś od kolegi pożyczę płytkę od 50D z wersją 3.5 (podobno pod Vistę). Podzielę się rezultatami.

Janusz Body
12-03-2009, 11:42
Mam Vista Home Premium (32 bit) na laptopie (OEM Toshiby) - zero problemów. Vista 64 bit na desktopie - zero problemów z płytkami od 5D i 1D. To jest ten sam soft co do 30, 40, 50D.

preinwher
12-03-2009, 11:53
Mój soft od 5d na lapie LG E500 z Vistą Basic - zero problemów.

Fotofil
12-03-2009, 17:05
Jeszcze nie mam tej płytki od 50D, ale wieczorem już coś będę wiedział. Jeśli nie zabangla, to będzie oznaczało że szwankuje napęd.

edit:
W tej chwili wszedłem do domu i zaraz sprawdziłem czy coś się zmieniło. Włożyłem płytę do napędu i ... zainstalowałem DPP. CZARY Z MLEKA !!!
Wczoraj napewno nie widział żadnej oryginalnej płytki Canona. Lap nowy, napęd czysty, jeszcze nie zdążyłem go zabrudzić. Nie wiem osohoźi :?