PDA

Zobacz pełną wersję : [Warszawa - 26.07.2005] Wielka manifestacja górników



Vitez
22-07-2005, 18:11
We wtorek od rana ok 10 tys gornikow ma manifestowac pod Sejmem.


"
W najbliższy wtorek o czwartej rano związkowcy chcą spotkać się na parkingu przy centrum handlowym w Jankach pod Warszawą. Godzinę później mają być już przed gmachem Sejmu, a o siódmej chcą rozpocząć protest.
"

Troche wczesnie jak na moje godziny zycia w dni wolne ale moze sie zwleke z lozka bo w pozniejszych godzinach protestujacy zazwyczaj opadaja z sil (czyt - trzezwieja ;) ).

Venio
22-07-2005, 23:52
dlaczego takich rzeczy nie ma w Katowicach :D kurna zamiast na nastepny obiektyw to zaczynam zbierac na samochod :D przy da :}

hazan
23-07-2005, 00:23
dlaczego takich rzeczy nie ma w Katowicach :D kurna zamiast na nastepny obiektyw to zaczynam zbierac na samochod :D przy da :}


Tez bym wolal zeby takie manifestacje byly w katowicach :) - przynajmniej w warszawie byłby spokuj

Lolomil
23-07-2005, 11:11
Tez bym wolal zeby takie manifestacje byly w katowicach :) - przynajmniej w warszawie byłby spokuj

Tylko ze w Warszawie urzęduje ta banda co o wszystkim w Polsce decyduje, taki to urok życia w stolicy ;-) , myśle że dużo ślązaków było by za secesją, tym bardziej jak zmieniły się czasy dla górnictwa np. Jastrzębska Spółka Węglowa wydobywająca węgiel koksujący przynosi wielkie zyski -"W 2004 roku zysk netto JSW, według wstępnych danych, wyniósł 1,48 mld zł, zysk brutto 2,09 mld zł, a przychody 5,17 mld zł, w tym ze sprzedaży węgla - 4,7 mld zł." -wklejono ze strony http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,37397,2814610.html
Tak poza tym jednak pole do popisu dla fotografa jest-
zdjęc można ciekawych porobić, walka o swoje(również reporterów-foto) prawa emerytalne + alkohol[ są też niepijący górnicy ;-) ] = zadyma

sklodowski
23-07-2005, 11:43
uważajcie na oczy można łatwo stracić.....

Venio
23-07-2005, 23:08
ogolnie trzeba uwazac.... bo to co ostatnio sie działo to była masakra

Tomasz Golinski
24-07-2005, 00:10
Ta manifestacja jest znacząca: górnicy nie walczą o swoje prawa, tylko o prawa związkowców. Parodia.

Nemeo
24-07-2005, 00:53
Tez bym wolal zeby takie manifestacje byly w katowicach - przynajmniej w warszawie byłby spokuj

Biedny Kaczyński i cóż on teraz pocznie, najpierw parada gejów a teraz demonstracja górników.

:lol: Ciężki jest los kaczki. :lol:

Lolomil
24-07-2005, 01:24
Ta manifestacja jest znacząca: górnicy nie walczą o swoje prawa, tylko o prawa związkowców. Parodia.
Jednak myśle że walczą o swoje prawo do emerytury, w warunkach takich jak tam sie pracuje( zapylenie, mniej tlenu, gazy, temperatura, wilgotność i inne zagrożenia) statystyczny górnik nie dożyje emerytury w wieku 65 lat, A politycy i dziennikarze wprowadzają zawiśc miedzy społeczeństwem co szczególnie widać w internecie. Związki Zawodowe jakie sa to wiemy ale w tym przypadku manifestacja ta odbywa sie ponieważ projekt obywatelski poparty ponad 100 tyś podpisów został olany przez nasz kochany parlament.
Też pracuje w tej branży i nie widze siebie w wieku 64 lat na ścianie gdzie na 1m nic nie widac w zapyleniu w tem 30 stC. niose na ramieniu mokre 6m drzewo średnicy30cm lub stojak metalowy który waży ok 50kg, lub inne cieższe czyności których jest mnóstwo w czasie dnia pracy :-), jakimś cudem się ten wegiel wydobywa samo sie nie zrobi.
Zresztą temat jest drażliwy, szkoda nerwów lepiej z aparatem w plener gdzieś wyskoczyć ;-)

Tomasz Golinski
24-07-2005, 01:35
Z gazeta.pl (wiem ze to nie jest najlepsze zrodlo informacji)

Daje ona górnikom dwukrotnie wyższe emerytury niż w innych zawodach i prawo emerytury po 25 latach pracy. Przywileje miałyby także nadal dotyczyć działaczy związkowych.

Vitez
24-07-2005, 08:55
Tomek - ale "także" nie znaczy "tylko" .
Gornicy walcza glownie o swoje prawa ale przy okazji zwiazkowcy na tym skorzystaja.
Natomiast ty napisales w stylu jakoby tylko o prawa zwiazkowcow walczyli a nie swoje :roll: .

Ja na demonstracji jednak nie bede.

Tomasz Golinski
24-07-2005, 11:52
Tomek - ale "także" nie znaczy "tylko" .
Gornicy walcza glownie o swoje prawa ale przy okazji zwiazkowcy na tym skorzystaja.
O Świeta Naiwności... :roll:

Jac
26-07-2005, 13:20
http://serwisy.gazeta.pl/fotografie/5,35076,2839863.html
Bitwa górników z policją. Przed gmachem Sejmu doszło do starć górników z policją. Użyto armatek wodnych. Są ranni.(...)


Ktoś bił...eeee tzn był? :mrgreen: fotki z bitwy ma .... a moze sobie teraz aparat suszy bo polewaczka nie zauwazyla oczoje..nej kamizelki i lala rowno po wszystkich :-)

ripek
26-07-2005, 18:01
Hmm powinni skonstruować maski p-gazowe z "płaskimi" szybkami specjalnie dla fotoreporterów.

Vitez
26-07-2005, 19:00
Nie bylem ale... wracalem sobie z miasta ok godz 14:00, wysiadalem na Trasie Lazienkowskiej przystanek Rozbrat i... wysiadlem w samym srodku bijatyki, demonstracji.
Kilkudziesieciu gornikow wypadalo wlasnie na Trase blokujac ruch - dostawali palami.
Na dole na ul. Lazienkowskiej - co najmniej tysiac demonstrantow, petardy, dwa wozy z armatkami - zaganiali ich w strone stadionu.
Po mojej lewej Policja juz czyscila Trase, po mojej prawej nadciagaly posilki policyjne (kilkudziesiciu uzbrojonych po zeby).
Dookola kilkunastu fotografow, kilka kamer, nawet z telefonow pstrykali.
Musialem chwile stac na tym przystanku bo nie wiedzialem w ktora strone sie ruszyc ;) .

No i oczywiscie... nie mialem aparatu ze soba :? a mi tuz za plecami dwoch policjantow odprowadzalo mocno spalowanego (krwawil - w glowe oberwal) mlodocianego demonstranta :roll: .

A mogly byc fajne zdjecia :( , ale leb mnie od rana strasznie boli (zmiana pogody) i tak bym sie nie mogl skupic na foceniu.

Nemeo
27-07-2005, 12:13
ale leb mnie od rana strasznie boli (zmiana pogody) i tak bym sie nie mogl skupic na foceniu.

To teraz na niezłą balangę, z morzem wypitego alkoholu, mówicie w Warszawie "zmiana pogody" ? :lol: :lol: :lol:

bebop
27-07-2005, 12:47
To teraz na niezłą balangę, z morzem wypitego alkoholu, mówicie w Warszawie "zmiana pogody" ? :lol: :lol: :lol:

szczególnie jak jako "berzerker" przebijasz się głową przez kordon policyjny :lol: