PDA

Zobacz pełną wersję : A80 czy S50 ?



Marcin_q
14-06-2004, 07:53
Witam. Kupuję mój pierwszy aparat cyfrowy, po selekcji zostały : a80 i s50. Ktory wybrać, będę wdzięczny za pomoc.

Vitez
14-06-2004, 18:27
Bardzo uogolniony podzial na klasy kompaktow cyfrowych Canona:

Klasa Axx i Axxx : klasa amatorska, sredniej jakosci
Klasa IXUS : odpowiednik klasy A ale w wersji Ultrakompakt - maly, wytrzymaly, obudowa metalowa, elegancki ale nadal amatorski (funkcjonalnosc, jakosc)

Klasa G : klasa zaawansowanego fotoamatora (niektory nazywaja "polprofesjonalna" ), bardzo dobra jakosc, lepsze mozliwosci rozbudowy, lepsza funkcjonalnosc
Klasa S : odpowiednik klasy G ale w wersji Ultrakompakt - minimalne wymiary z maksymalna jakoscia, kosztem miniaturyzacji jest brak mozliwosci rozbudowy (tulejki, lampa) co nie zmienia faktu ze stoi o klase wyzej od serii Axx pod wzgledem jakosci.

Po tej mini klasyfikacji dam ci krotka rade:
- stawiasz na wygode i ewentualna rozbudowe o konwertery (tulejka, filtry, telekonwerter itp) - kup A80 z powodu obrotowego LCD i tulejki.
- stawiasz na male rozmiary (A80 w kieszeni koszuli ciezko zmiescic, S50 bez problemu) i JAKOSC - bierz S50

bravo66
15-06-2004, 10:10
W A80 jest leprze makro, niż w S50 i jest jednak trochę tańsze

Marcin_q
16-06-2004, 15:34
Dzięki wybieram A80.

Lech
18-06-2004, 17:14
Miałem ten sam dylemat i wybrałem Canona S50.

I jestem baaardzo zadowolony z tego wyboru :wink:

kuc
18-06-2004, 18:27
stawiasz na wygode i ewentualna rozbudowe o konwertery (tulejka, filtry, telekonwerter itp) - kup A80 z powodu obrotowego LCD i tulejki.

Akurat tu sie troche mylisz bo klasa S... ma rowniez mozliwosc montowania filtrow, telekonwerterow itp. za pomoca adaptera. Chociazby takiego:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26975482
Pozdrawiam

DoMiNiQuE
18-06-2004, 18:45
noo nie na fajnie , ladnie, pieknie ;-) ale jak chcesz pozniej aparat z takim adapterem zamontowac na statywie ?? :roll: ja podziekuje za takie rozwiazanie.

kuc
18-06-2004, 18:53
Skoro sie czepiamy....To ja dziekuje za zdjecia takie jakie robi Canon z serii A czy nawet G z zamontowana tuleja z uzyciem FLASHa. :wink: 8) :twisted:

Pozdrawiam

Vitez
18-06-2004, 22:08
stawiasz na wygode i ewentualna rozbudowe o konwertery (tulejka, filtry, telekonwerter itp) - kup A80 z powodu obrotowego LCD i tulejki.

Akurat tu sie troche mylisz bo klasa S... ma rowniez mozliwosc montowania filtrow, telekonwerterow itp. za pomoca adaptera. Chociazby takiego:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26975482
Pozdrawiam

To jest rozwiazanie "na sile" . Ja mowie o parametrach fabrycznych - seria S nie ma fabrycznie umozliwionego montowania adapterow.

DoMiNiQuE
19-06-2004, 00:36
Skoro sie czepiamy....To ja dziekuje za zdjecia takie jakie robi Canon z serii A czy nawet G z zamontowana tuleja z uzyciem FLASHa. :wink: 8) :twisted:

Pozdrawiam

a jaki compakt z zamontowana tulejka i wbudowana lampa zrobi dobre fotki z flashem ?? chyba zaden ...a seria G ma ten plus, ze mozna zamontowac lampe :)

Lech
19-06-2004, 07:54
Seria A, S czy G to jest świadomy wybór każdego. Jeżeli dla mnie najważniejsze była by możliwość montażu tulei lub filtrów to A75, A80 czy G3, G5. Natomiast jeżeli priorytetem dla mnie była mocna, kompaktowa obudowa przy zachowaniu wysokiej jakości zdjeć to idealnym rozwiązaniem okazał się S50. No fajny jest S60... ale za drogi.

domcia
15-07-2004, 17:58
yyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

zastanawiam sie i to mocno nad kupnem s1.. i teraz sie martwie.. czy bedzie mozliwosc zamontowania filtru polaryzacyjnego? :(