PDA

Zobacz pełną wersję : Odzyskanie zdjęć po formacie karty CF w G5



Algier
13-06-2004, 11:07
Czy po sformatowaniu w aparacie pełnej karty CF jest możliwe odzyskanie utraconych fotek?

Informacja ta potrzebna jest mi dla kumpla który przez miesiąc pstrykał fotki w Norwegii i dziś przez przypadek :lol: sformatował karte w aparacie!

DoMiNiQuE
13-06-2004, 13:33
owszem istnieje taki program. poszukaj Digital Media Recovery 1.0 niestety jest on platy. zerknij w programach p2p.

Vitez
13-06-2004, 16:18
Z tego co wiem to zaden program (ani Norton UnErase, ani Easy Recovery, ani zalaczone oprogramowanie do niektorych modeli itp) nie odzyska zdjec po _formacie_ .
Nie wiem czy pomoze komenda czy programiki ktore robia unformat (karta pamieci podlaczona w czytniku)...

DoMiNiQuE
13-06-2004, 17:03
Vitez to naprawde dziala - testowalem ... z tym ze w moim przypadku odzyskal zdjecia z przedostatniego formatowania :roll: a z ostatniego nie :?
(testowane na G2 + czytnik CF - pamiec musi byc widoczna w systemie jako dysk)

Vitez
14-06-2004, 00:00
]Vitez to naprawde dziala - testowalem ... z tym ze w moim przypadku odzyskal zdjecia z przedostatniego formatowania :roll: a z ostatniego nie :?

No to niezly spryciarz, ale po co komu soft ktory nie dziala tak jak chcesz ? :lol:

Algier
14-06-2004, 01:58
Czyli co, raczej bez szans??? :cry:

DoMiNiQuE
14-06-2004, 08:25
Nie ma sie co poddawac, sprobowac nie zaszkodzi :) ...moze poprostu w moim przypadku poszlo cos nie tak :roll:

Vitez
14-06-2004, 18:29
Mozna ta karte jeszcze raz sformatowac i dopiero uzyc programiku 8) , tylko sproboj uzyc jeszcze przed tym drugim sformatowaniem i zobacz co wyjdzie.

Algier
16-06-2004, 01:39
Wielkie dzieki za info. Kumpel wolał jednak nie ryzykowac i napstrykał nowych fotek.

Vitez
16-06-2004, 02:45
Wielkie dzieki za info. Kumpel wolał jednak nie ryzykowac i napstrykał nowych fotek.

Znaczy wyjechal znowu na miesiac do Norwegii? ;)

DoMiNiQuE
16-06-2004, 08:22
Wielkie dzieki za info. Kumpel wolał jednak nie ryzykowac i napstrykał nowych fotek.

Przeciez proba odzyskania zdjec nic nie ryzykowal - no moze poza ich odzyskaniem ;)
Zawsze warto probowac. Ciekawe czy zajmuja sie tym w foto labach?? Ja kiedys pytalem sie w kilku labach u mnie w miescie i w zadnym nikt o czyms takim nie slyszal :roll: moze w wiekszych miastach sa lepsi fachowcy ;-)

Algier
16-06-2004, 16:55
Wielkie dzieki za info. Kumpel wolał jednak nie ryzykowac i napstrykał nowych fotek.

Znaczy wyjechal znowu na miesiac do Norwegii? ;)

Nie, on dzwonił do mnie z Norwegii. Wolał nie ryzykowac bo jego dziewczyna wracała następnego dnia do polski a nie miał 2 karty pamięci.

Vitez
16-06-2004, 20:05
Wolał nie ryzykowac bo jego dziewczyna wracała następnego dnia do polski a nie miał 2 karty pamięci.

Aha... znaczy proba odzyskania zdjec za pomoca software'u moze zniszczyc karte pamieci? Fajne podejscie :roll:

Algier
17-06-2004, 08:55
Wolał nie ryzykowac bo jego dziewczyna wracała następnego dnia do polski a nie miał 2 karty pamięci.

Aha... znaczy proba odzyskania zdjec za pomoca software'u moze zniszczyc karte pamieci? Fajne podejscie :roll:


Chyba się nie rozumiemy :D
Ryzykować BRAKU ZDJĘĆ a nie zniszczenia karty, wiec odwiedził z nią ponownie kilka miejc i zrekonstruował fotografie :lol:

DoMiNiQuE
17-06-2004, 09:08
Noo trzeba bylo tak od razu ;-) z drugiej strony mogl sprobowac 8) cale 15 min roboty :wink:

Algier
17-06-2004, 15:53
]Noo trzeba bylo tak od razu ;-) z drugiej strony mogl sprobowac 8) cale 15 min roboty :wink:

Niestety nie miał dostępu do kompa!

DoMiNiQuE
17-06-2004, 17:07
]Noo trzeba bylo tak od razu ;-) z drugiej strony mogl sprobowac 8) cale 15 min roboty :wink:

Niestety nie miał dostępu do kompa!

eee Norwegia to cywizowany kraj...era Vikingow juz minela ...a szkoda ;-))))))

Vitez
17-06-2004, 21:48
]Noo trzeba bylo tak od razu ;-) z drugiej strony mogl sprobowac 8) cale 15 min roboty :wink:

Niestety nie miał dostępu do kompa!

No to kolko sie zamyka i najodpowiedniejsza do sytuacji odpowiedz na twoje pytanie zadane w pierwszym poscie tego watku brzmi:

Bez dostepu do kompa nie da sie odzyskac zdjec po formacie karty.

vbel
17-06-2004, 23:14
Bez dostepu do kompa nie da sie odzyskac zdjec po formacie karty.

No chyba, że ma się wehikół czasu :wink:

Aszu
21-06-2004, 14:21
RAzem z kartami SANDISK ULTRA II 512 MB dostałem fajne narzędzie do odzyskiwania zdięć, czy to z HDD, czy karty CF, na innych też może działa, bo program widzi nośnik z kartą jako kolejny dysk.
Ponieważ kupiłem 2 karty CF więc mam 2 płytki z tym softem. Jesli jest chętny to proszę o kontakt.

DoMiNiQuE
21-06-2004, 14:31
na innych też może działa, bo program widzi nośnik z kartą jako kolejny dysk

a czy nie jest tak, ze aby program dzialal to system musi widziec karte jako dysk ?? a nie odwrotnie ;-)

Aszu
21-06-2004, 14:49
Aszu napisał:
na innych też może działa, bo program widzi nośnik z kartą jako kolejny dysk


a czy nie jest tak, ze aby program dzialal to system musi widziec karte jako dysk ?? a nie odwrotnie
Tak tak. To miałem na myśli. Żle to napisałem. Dzięki za poprawienie.

DoMiNiQuE
21-06-2004, 14:52
no problem :)

a czy testowales juz moze sqtecznosc tego programu ??
ewentualnie czy mozesz zrobic taki tescik ??
mam nadzieje ze nie bedzie mi nigdy potrzebny ...ale warto wiedziec czy to naprawdze dziala :)

Aszu
21-06-2004, 17:29
coś tam próbowałem
zapisałem na karcie jakieś 300 Mega fotek, po czym je wykasowałem.
Zapuściłem program do odzyskiwania SanDisk Rescue Pro i znalazł mi kupe żeczy.
Nie liczyłem czy wszystkie, czy tylko część. Było ich bardzo dużo.
Dziś sformatuje CF-a. zobaczymy czy po formacie da radę.
Ale odpowiedź opublikuję dopiero po 5 lipca. Dostałem urlop i idę się byczyć w bieszczadach. :)

DoMiNiQuE
21-06-2004, 17:39
Ale odpowiedź opublikuję dopiero po 5 lipca. Dostałem urlop i idę się byczyć w bieszczadach. :)

Takiemu to dobrze :mrgreen:
Miejmy nadziej, ze do tego czasu nikomu nie przytrafi sie przypadkowy format karty :wink:

Aszu
05-07-2004, 11:19
Jeśli nie nadpiszę sie czegoś na karcie to wszystko da sie odzyskać!

lukasz607
07-09-2007, 09:58
Mam jedno pytanie, przypadkowo skasowałem 70 fotek pamiątkowych na karcie CF, ale karta jest na stałe zamontowana w aparacie. Nie da się jej wyjąć, po prostu guziczek spustowy do karty jest "wgnieciony" do środka. Tak od blisko roku, ale karta działa bez problemu.

Tylko nie da sięjej do czytnika wrzucić, tylko przez aparat.

A tak apropos, chętnie bym odkupił program do odzyskiwania plików - tak na przyszłość

Ciosna
07-09-2007, 12:40
A tak apropos, chętnie bym odkupił program do odzyskiwania plików - tak na przyszłość

Ja w razie awari używam tego (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=229&t=94), licencja freeware. Co do odzyskiwania zdjęć to nie narzekam. Nie powiem, że zawsze odzyskałem to co chciałem, ale byłem zadowolony z działania tego programu :-)
Pozdrawiam