PDA

Zobacz pełną wersję : 1D/s MarkIII new fw - in addition to the sub mirror fix issued earlier by Canon ;)



gietrzy
03-03-2009, 15:09
http://www.dpreview.com/news/0903/09030310canon1Dfirmwareupdate.asp

ps. ...and requires returning the camera to Canon for service

trampek
03-03-2009, 15:35
ALE TO CHODZI O LUSTRO JAK KTOS WYMIENIONE NIE MA. JAK MA TO TYLKO SOFT, TO JUZ NIE WYMAGA WYSYLKI. tak ja zrozumialem

Bahrd
03-03-2009, 15:36
Dzięki - Issue #2 akurat mnie irytowało nieco..

trampek
03-03-2009, 15:48
teraz czytam ze wlasnie chyba bede musial wyslac... a wlasnie wraca z zytniej...ehh nieudany model. nowy kosztuje tyle co Nd3 a do piet nikosiowi nie dostaje...

sebcio80
03-03-2009, 17:39
teraz czytam ze wlasnie chyba bede musial wyslac... a wlasnie wraca z zytniej...ehh nieudany model. nowy kosztuje tyle co Nd3 a do piet nikosiowi nie dostaje...

a co z Twoim się dzieję?

trampek
03-03-2009, 17:52
a co z Twoim się dzieję?

w zasadzei to nic (malo uzywalem). ale podczas sprzedazy to pierwsze pytanie czy pozbawiony jest wad fabrycznych - taki model sic! wiec jak poprawiaja za friko to jescze przed sezonem zdaze

bundy
03-03-2009, 20:19
Na stronie piszą "...if you own an affected product...". Ok, ale w takim układzie usterką może być dotknięty dowolny egzemplarz bez względu na numer seryjny, czy też jakaś określona partia? Jak wcześniej była historia z lustrem, to były podane numery seryjne w zakresie których miała być felerna partia aparatów. Rozumiem, że ta nowa "rewelacja" to inny problem niż wcześniej wałkowana kwestia lustra? W sumie moja sztuka strzela jak należy, choć bocznych punktów ostatnio rzadko używam :-)) A już myślałem, że będzie taki spokojny wieczór :-)))

janmar
03-03-2009, 20:41
Ja u siebie w deesie nic z ww.przyjemności nie zauważyłem.Boczne punkty używam rownie często jak centr. nie lubię przekadrowywać .Czy ktoś zrobil update firmware na 1.1.4 ?

Bahrd
03-03-2009, 20:45
Wygląda na to że nowa. Bo:

dotyczy tylko punktów niecentralnych
nie wspominają nic o numerach tak jak to było z lustrem
w równym stopniu odnosi się do D jak i do Ds.
W każdym razie - po przemyśleniu - zarejestrowałem się i czekam na telefon.

PS
Optymiści z DPR twierdzą, że to AF z Mk IV ;)
Pesymiści, że jak będzie działał - teraz już naprawdę - to nie będzie nowej jedynki przed olimpiadą ;)

Janusz Body
03-03-2009, 20:49
Ja u siebie w deesie nic z ww.przyjemności nie zauważyłem.Boczne punkty używam rownie często jak centr. nie lubię przekadrowywać .Czy ktoś zrobil update firmware na 1.1.4 ?

Tak zrobiłem, choć z czystej chęci posiadania aktualnego softu. Żadnej z opisywanych przypadłaości nie doświadczyłem.

Pozdrówka





...W każdym razie - po przemyśleniu - zarejestrowałem się i czekam na telefon.

...


Daj znać co Ci powiedzą. Wysyłanie sprawnego aparatu na Żytnią jakoś mi nie teges... :)

Jacek_Z
03-03-2009, 23:46
na opacznych: www.optyczne.pl/1652-nowo%C5%9B%C4%87-Problemy_w_Canonach_EOS-1Ds_Mark_III_i_EOS-1D_Mark_III.html
"najlepsze" są komentarze pod spodem

janmar
03-03-2009, 23:49
Tak zrobiłem, choć z czystej chęci posiadania aktualnego softu. Żadnej z opisywanych przypadłości nie doświadczyłem.


No dobra,też tak zrobiłem.Jakby co,to będzie że przez Ciebie :mrgreen:
Fajnie że jesteś na stałym lądzie..Pozdrawiam :smile:


Jacku,najpiękniejsze w opisie wad deesa jest zdanie: "Lustro nie działa nawet po naciśnięciu przycisku migawki." z tego jakże pieknego stwierdzenia wynika że przed nacisnięciem przycisku migawki tez nie działa.:shock: ja to sobie zapiszę :lol:

Krakers
04-03-2009, 00:52
I ja tez , po uaktualnieniu softu lustro nadal dziala:)

Bahrd
04-03-2009, 10:25
Ale tym mnie dobili: http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos1dm3af/index.html - był kiedyś taki statek Waza (http://en.wikipedia.org/wiki/Vasa_(ship))- miał wszystko, co trzeba (i nie), tylko nie pływał...

Pikczer
04-03-2009, 11:05
Jak wcześniej była historia z lustrem, to były podane numery seryjne w zakresie których miała być felerna partia aparatów.
Ale przeciez sprawa jest chyba prosta - jesli masz body juz kilka miesiecy i robisz nim zdjecia i ani razu nie wyskoczyl Ci Err99 ani tez Ci sie nic nie zwiesilo, to nie masz problemu. A wysylanie do serwisu tylko dla swietego spokoju, zeby Ci tam pogrzebali IMHO mija sie z celem.

ps
jest takie prawo chyba Marphiego - jak cos działa, to nie ulepszaj na sile ;)

Bahrd
04-03-2009, 13:50
Canon też pewnie zna to prawo... skoro więc ogłosili poprawkę, to znaczy, że mieli istotne powody. Ja tak sobie to próbuję tłumaczyć.

Pikczer
04-03-2009, 14:20
Canon też pewnie zna to prawo... skoro więc ogłosili poprawkę, to znaczy, że mieli istotne powody. Ja tak sobie to próbuję tłumaczyć.
Zaraz zaraz - Canon zna to prawo i nie ulepsza na sile, jednak jakby wiedzial o konkretnej serii, to by to (jak ostatnio) oglosil. Skoro tego nie robi, to wg mnie znaczy tylko tyle, ze body z taka wadą trafiaja sie losowo. A skoro tak, to jesli nic Ci sie nie dzieje, to po co pchac na wspaniala Żytnią? :cool:

martinezoo
04-03-2009, 15:44
Witam!

Przeczytałem ta informacje z

http://www.optyczne.pl/1652-nowo%C5%9B%C4%87-Problemy_w_Canonach_EOS-1Ds_Mark_III_i_EOS-1D_Mark_III.html

Kilka razy pojawiał mi się ten err99 w 1D Mark III. Wystarczyło ponownie włączyć aparat i problem znikał. No ale zadzwoniłem na Żytnią i miły Pan powiedział, że nie słyszał o takim komunikacie Canona. Więc podałem mu powyższy link, żeby się zapoznał. Po chwili milczenie oznajmił, że w takim razie można oddać aparat do nich.

Ja zapytałem czy w takim razie skoro nie mają wytycznych odnośnie naprawy tej usterki jest sens żebym oddawał? Chwila milczenia.... On nie jest technikiem więc nie wie. Ja na to, proszę zatem mi dać do telefonu jakiegoś technika, on na to że nie może! Po chwili milczenia poszedł zasięgnąć języka. Wrócił i oznajmił, że nie mają na razie żadnych informacji na temat tej usterki i proponują narazie ściągnąć ze strony canona nowy firmware!!!! A co do tej usterki zadzwonić jutro, może będą coś wiedzieć....

konkluzja jest taka, że ja się boje normalnie oddać tam body, bo oni sami nie wiedzą co zrobić i znając przekorny los, to jeszcze coś popsują. Więc dalej będę pracował tym body mając nadzieję, że mi się migawka nie zablokuję na jakimś ważnym temacie.

Czy ktoś kontaktował się również z Żytnią? Czy ktoś ma podobne dylematy?

pozdrawiam
Marcin

Pikczer
04-03-2009, 16:04
Ja wiem jedno - jesli faktycznie zacznie mi cos zle chodzic, to na Zytnia jedynki NA 1000% nie oddam tylko np. do Niemiec.

bundy
04-03-2009, 20:54
Tak trochę OT - ten cały problem wydaje się przechodzić trochę bez echa na różnych forach, a z pewnością już tutaj na CB (raptem 20 postów w wątku). W przeciwieństwie do histerycznych mega tematów o 5DII, sprawa wręcz nie istnieje :-) Wychodzi na to, że albo użytkownicy 'jedynek' trzymają bardziej nerwy na wodzy, albo po prostu liczba aparatów dotkniętych tymi problemami jest naprawdę niewielka. W każdym razie mój aparat działa bez zarzutu i nawet publikacja tej informacji serwisowej nie była w stanie tego zmienić :-) (a w przypadku 5D, pojawienie się 5DII od razu spowodowało falę różnych "pogorszeń" ;-) ).

gietrzy
04-03-2009, 22:58
Ja wiem jedno - jesli faktycznie zacznie mi cos zle chodzic, to na Zytnia jedynki NA 1000% nie oddam tylko np. do Niemiec.

Dlaczego? :mrgreen:

Pikczer
05-03-2009, 10:56
Baaaardzo smieszne - ale jesli kolega z jednym postem na koncie faktycznie przekazuje prawdziwe informacje o wiedzy szanownego serwisu na w/w temat, to odpowiadajac na Twoje pytanie - wlasnie dlatego ;-)

Bahrd
12-03-2009, 00:51
Dlaczego? :mrgreen:

"Service detail: replaced lever assembly, mirror charge/lever assembly, SH charge/mirror box assembly/washer/washer, plain. checked all, adjusted focus & exposure, cleaned to factory specs. Cleaned C-MOS, firmware update...." - nie, nie mnie - jakiemuś gościowi z NJ. :mrgreen:

jagular
12-03-2009, 01:11
Wow...taka lista?
W europejskich serwisach byłoby: pindolnięcie młotkiem w lustro, wytarcie ścierą od podłogi matrycy, kopnięcie korpusu dla pewności.
Ja...ja...też chcę być tak obsłużony :E

Bogdan_S
13-03-2009, 17:54
Panowie,

Warszawski Serwis Canona nadal (13.03.2009) nic nie wie o akcji dot. AF w Mark III. Przypadkiem dowiedziałem się, że zainteresowani kontrolą aparatu powinni zgłosić chęć swojego w niej udziału za pośrednictwem telefonicznej linii pomocy technicznej Canona. Nr podany jest na stronie:

http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/Telephone_Numbers/telephone_numbers.aspx

Informacji na ten temat również nigdzie indziej nie znajdziecie. Póki co trwa zbieranie zgłoszeń. Od ich liczby będzie zależała decyzja Canona co do sposobu przeprowadzenia akcji na terenie Polski. Z wymiany opinii i głosów (na dpreview) tych, którzy już wzięli udział w akcji wynika, że warto wziąć w niej udział jeśli ma się zastrzeżenia do działania AF. Pozytywny efekt jest podobno wyraźnie widoczny i nie do przecenienia.

Pozdrawiam.

Bahrd
13-03-2009, 19:29
Czyli jest szansa na "remont" w Berlinie za pośrednictwem Canon PL...
No to co - nie rejestrujemy się? ;)
Ja - będzie ze dwa tygodnie temu - zarejestrowałem się via Canon UK. I cisza...

Bogdan_S
13-03-2009, 19:50
Ja też tam się zarejestrowałem, ale ponieważ przez tydzień była cisza zadzwoniłem do Canona Polska i dowiedziałem się tego, co opisałem powyżej. Mam nadzieję, że widzą co robią. Mam tak dosyć tej niesprawności AF, że nie będę się wahał przed wysłaniem. Może nawet lepiej jeśli zrobią to w Berlinie?

muflon
22-03-2009, 00:35
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1032&thread=31211200&page=2
I brought the 1Ds mk3 to the service center (JAS-Tekniikka) in my hometown on Monday, and got it back today. I also discussed about the adjustments and other general things with the technician. Summary (as I understood it):

- The upgrade is about storing new low-level tuning parameters for the AF system on the camera. These tunings are normally found using Canon's special tuning tool/software, but now Canon have upgraded the tool to provide better AF tuning parameters for the camera.

- Mechanical adjustments not needed, unless something was wrong to begin with. In my case, such adjustments were not needed.

- I was also informed that the mechanical mirror-related problems that plagued some of the 1D mk3's were corrected before the 1Ds mk3's mirror box assembly was mass produced, meaning that those problems are indeed unique to the 1D mk3. Previously, I also heard one of them mention that the original mechanical 1D mk3 fault could be seen with bare eyes when shooting a rapid burst and looking into the mirror box at the same time (maybe not while it was still mounted in the camera, though - I don't know).

I also asked about the fact that I have occasionally heard the mirror in my camera return a bit more slowly than usual... as if there were a slight delay between the shutter and the mirror flipping back. I was concerned about this being an indication of something being "almost" stuck in there. Anyway, they replied that there are multiple sensors inside the mechanism that would store error codes into memory in case something was wrong, but no such indications were found.
Też się skusiłem :) Aparat ma wrócić jakoś na początku tygodnia.

januszK
22-03-2009, 17:49
Może ktoś pomoże w przetłumaczeniu to na j. polski. Znam wszystkie języki świata oprócz j.angielskiego :)

muflon
22-03-2009, 18:26
Z ciekawości wklepałem w google - rezultat powala (http://74.125.43.132/translate_c?hl=en&sl=en&tl=pl&u=http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp%3Fforum%3D1032%26thread%3D31211200%26 page%3D2&prev=hp&usg=ALkJrhgMjsr_xDF7C0MUg_TgM5ripwaVVA) :mrgreen: Ale już tłumaczenia na francuski (http://74.125.43.132/translate_c?hl=en&sl=en&tl=fr&u=http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp%3Fforum%3D1032%26thread%3D31211200%26 page%3D2&prev=hp&usg=ALkJrhgFSn71dzrQwXdURNkYrUUjAz0lHA) i niemiecki (http://74.125.39.132/translate_c?hl=en&sl=en&tl=de&u=http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp%3Fforum%3D1032%26thread%3D31211200%26 page%3D2&prev=hp&usg=ALkJrhg_H5NQyBKBSYiRhbaw0ELG2rmffQ) są raczej czytelne, więc powinieneś dać radę :lol:

W skrócie, "technik powiedział":
- kalibracja punktów AF z użyciem "nowego lepszego narzędzia"
- bez zmian mechanicznych
- poprzedni fix (mechaniczny) był tylko dla 1D (nie Ds), bo w tym drugim błędy w konstrukcji zostały wykryte odpowiednio wcześnie.

W ogóle na dpreview opinie raczej pozytywne... pozostaje trzymać kciuki.

Bahrd
22-03-2009, 18:59
Innymi słowy, można się domyślać, że Canon.PL uzależnia zakup "nowego lepszego narzędzia" od liczby zainteresowanych.PL?

toma20D
22-03-2009, 19:23
Czyli jest szansa na "remont" w Berlinie za pośrednictwem Canon PL...
No to co - nie rejestrujemy się? ;)
Ja - będzie ze dwa tygodnie temu - zarejestrowałem się via Canon UK. I cisza...

puszki wysyła sie bezpłatnie do Wilich \DE po uprzednim zgłoszeniu w www.canon.de ..stąd otrzymujesz UPS Label i wysyłasz na ich koszt sprzet ..przebiega to bardzo sprawnie 3-4 dni ......a ze canon.pl dał ciała ..bez komentarzy :mrgreen:

Bahrd
22-03-2009, 19:29
puszki wysyła sie bezpłatnie do Wilich \DE po uprzednim zgłoszeniu w www.canon.de ..stąd otrzymujesz UPS Label i wysyłasz na ich koszt sprzet ..przebiega to bardzo sprawnie 3-4 dni ......a ze canon.pl dał ciała ..bez komentarzy :mrgreen:

Dzięki - trzeba chyba będzie tak zrobić.
Poczekam tylko na Muflonowe sprawozdanie.

sebcio80
22-03-2009, 20:44
pytanie brzmi skad wiemy ze AF działa nam lepiej? moja jedynka tez nie zawsze trafia, szczegolnie gorzej jest na pionowych kadrach, ale czy to wina puszki czy moja? czy to aby nie bardziej dla wlasnego samopoczucia?

muflon
22-03-2009, 21:17
pytanie brzmi skad wiemy ze AF działa nam lepiej? moja jedynka tez nie zawsze trafia, szczegolnie gorzej jest na pionowych kadrach, ale czy to wina puszki czy moja? czy to aby nie bardziej dla wlasnego samopoczucia?
Trochę pewnie tak :) Ale powiedziałbym, że odczucia jakie mają ludzie na dpreview przed/po trochę pokrywają się z moimi ("przed"). Niby działa, niby jakieś tam znośne zdjęcia robi - za szybko przelatującym F-18 nadąża :-) ale czuć, że mogłoby być lepiej.

Moje wrażenia takie bardziej "produkcyjne" to raczej dopiero w maju.

Bahrd
22-03-2009, 21:29
pytanie brzmi skad wiemy ze AF działa nam lepiej? moja jedynka tez nie zawsze trafia, szczegolnie gorzej jest na pionowych kadrach, ale czy to wina puszki czy moja? czy to aby nie bardziej dla wlasnego samopoczucia?

Gdyby nie to, że dotyczy to również 1Ds, który wyszedł po całej aferze i - należy się domyślać- już bez usterki z 1D, to nie przejmowałbym się zbytnio.
A to wygląda jak jakaś nowa skucha - więc nieroztropnie byłoby nie sprawdzić.

Może ja sprawdzę przed majem - ale przedtem będę musiał się uśmiechnąć do wojkija ;)

sebcio80
22-03-2009, 22:51
tylko z tego komunikatu Canona wyniaka, że wszysklie 1D i 1Ds są walnięte...
przecież Canon wie do jakich puszek (numer seryjny) co wkłada i kiedy to robi, jeśli była jakaś wadliwa partia to wiedzieli by jaka i napisali by od którego do którego numeru seryjnego

toma20D
22-03-2009, 23:27
tylko z tego komunikatu Canona wyniaka, że wszysklie 1D i 1Ds są walnięte...
przecież Canon wie do jakich puszek (numer seryjny) co wkłada i kiedy to robi, jeśli była jakaś wadliwa partia to wiedzieli by jaka i napisali by od którego do którego numeru seryjnego

..z tego komunikatu wynika ze canon chce miec pewnosc i sprawdza wszsytkie puszki bez wzgledu na serie

Krakers
22-03-2009, 23:41
A to ciekawe jesli moj sprzet przestał robic ostre zdjecia tylko dla tego ,ze przeczytalem komunikat to w takim razie nie bede pokazywal tego komunikatu moim klientom :) Nie dajmy sie zwariować jesli do tej pory bylo ok to po co i czym sie przejmowac:)

sebcio80
23-03-2009, 00:19
..z tego komunikatu wynika ze canon chce miec pewnosc i sprawdza wszsytkie puszki bez wzgledu na serie

no nie żartuj, piszesz tak jakby Canonowi zależało na klientach ;-)

janmar
23-03-2009, 00:19
Oczy dziś sobie przez te posty popsułem.Ale co widzę ostre zdjęcia z Ds-a ,to nadal widzę. Ale jak dłużej poczytam to ...:shock:.
Krakers ty posiadasz obiektyw 17-200L jak w podpisie ?

toma20D
23-03-2009, 00:40
no nie żartuj, piszesz tak jakby Canonowi zależało na klientach ;-)

Gdybym napisał to w oparciu o reakcje Canon Polska to byłby to żart …..;)

yogi-bear
23-03-2009, 03:39
U mnie w 1D MKIII wywala Err99 zupełnie bez powodu. Co prawda bardzo sporadycznie ale nie ukrywam że jest to niepokojące. Jakoś od razu po pojawieniu się komunikatu Canona, grzecznie wypełniłem formularz, wysłałem i... nic. Jak myślicie, czekać dalej czy może skontaktować się z serwisem DE? Nie będą robić żadnych problemów?

Krakers
23-03-2009, 08:41
U mnie w 1D MKIII wywala Err99 zupełnie bez powodu. Co prawda bardzo sporadycznie ale nie ukrywam że jest to niepokojące. Jakoś od razu po pojawieniu się komunikatu Canona, grzecznie wypełniłem formularz, wysłałem i... nic. Jak myślicie, czekać dalej czy może skontaktować się z serwisem DE? Nie będą robić żadnych problemów?

własnie dostałem jakąś puszke i nie wiem od kogo i co mam z tym zrobic:)

toma20D
23-03-2009, 11:29
U mnie w 1D MKIII wywala Err99 zupełnie bez powodu. Co prawda bardzo sporadycznie ale nie ukrywam że jest to niepokojące. Jakoś od razu po pojawieniu się komunikatu Canona, grzecznie wypełniłem formularz, wysłałem i... nic. Jak myślicie, czekać dalej czy może skontaktować się z serwisem DE? Nie będą robić żadnych problemów?

..z informacji które posiadam wynika , że nie bedą robic zadnych problemów
Service Info Center
Canon Deutschland GmbH
Siemensring 90-92
47877 Willich
Telefon: 0080022666767
Fax: +49 2154 495 699
E-Mail: Serviceinfocenter@canon.de


WEEE-Reg.-Nr. DE 31262607
HRB 5511 Amtsgericht Krefeld
Geschäftsführer: Jeppe Frandsen
www.canon.de

ErnestPierwszy
23-03-2009, 12:25
Jest zasada: - ja działa i robi zdjęcia - nie oddawać do serwisu.
Serwis tylko popsuje nic nie naprawi, bo nie ma pojęcia o co chodzi klientowi. Nie wie o akcji serwisowej, ma w dupie polskiego klienta.

Oddając sprawne body na Żytnią, prosicie się o kłopoty...

Pikczer
23-03-2009, 12:44
Dokladnie tak samo uwazam.
Malo tego - nie wazne czy do Polski czy nie - wazne, ze jesli wszystko chodzi cacy a ktos zacznie tam ruszac, naprawiac, uaktualniac, to prawdopodobienstwo zepsucia jest wieksze niz to, ze nagle zacznie zle dzialac.

Bogdan_S
23-03-2009, 21:55
Canon Polska też uruchomił stronę do zgłoszeń. Zaszył ją na wszelki wypadek głęboko, więc nie łatwo znaleźć:

http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/RRF_index.asp

Pikczer
23-03-2009, 22:44
przecież Canon wie do jakich puszek (numer seryjny) co wkłada i kiedy to robi, jeśli była jakaś wadliwa partia to wiedzieli by jaka i napisali by od którego do którego numeru seryjnego
Chyba, ze wada wystepuje losowo i nie potrafili okreslic dokladnie. Dlatego nie moga tez napisac, ze we wszystkich modelach dzieje sie zle :cool: A to oznacza, ze sami musimy odczuc czy nasza jedynka ma problemy czy jest ich pozbawiona :neutral:

Janusz Body
23-03-2009, 22:51
Chyba, ze wada wystepuje losowo i nie potrafili okreslic dokladnie. Dlatego nie moga tez napisac, ze we wszystkich modelach dzieje sie zle :cool: A to oznacza, ze sami musimy odczuc czy nasza jedynka ma problemy czy jest ich pozbawiona :neutral:


Jeśli:


...- The upgrade is about storing new low-level tuning parameters for the AF system on the camera. These tunings are normally found using Canon's special tuning tool/software, but now Canon have upgraded the tool to provide better AF tuning parameters for the camera.

i chodzi o kalibrację AF lepszym i bardziej precyzyjnym narzędziem serwisowym to zapewne wada występuje losowo w aparatach, których "starym" narzędziem nie udało się tego skalibrować dobrze.

Jak dla mnie wniosek jest jeden - działa bez zarzutu więc nie dotykać dopóki nie ogłoszą, że wszyscy userzy są proszeni o wizytę w serwisie.

Pikczer
23-03-2009, 22:59
I tak wlasnie wczeniej napisalem ;-)

Kolekcjoner
24-03-2009, 14:25
To wygląda zupełnie tak jakby zrobili AF który ich przerósł. Przesadzili z precyzją? Początkowo nie byli w stanie ustawić tego AF-a w ogóle przez tę usterkę, a później po jej usunięciu nie mieli sprzętu dość dokłanego żeby móc to prawidłowo skalibrować. Tak czy tak wynika z tego, że opowiadali bajki non-stop i to nawet już po historii z niebieską kropką.
Canon pokazał się od kiepskiej strony szczególnie na początku tej epopei i IMHO sporo czasu upłynie zanim zatrze te niemiłą historię. Szczególnie że dotyczy ona najbardziej wymagających użytkowników systemu.
Tak się kończy jeśli ma się słabą konkurencję i praktycznie monopol na jakimś rynku.

Bahrd
24-03-2009, 15:07
Tak sobie właśnie myślę, że faktycznie ten AF ich przerósł w tym sensie, że w warunkach laboratoryjnych i na prototypach działał świetnie (stąd być może beta-testerzy istotnie nie mieli powodów do narzekań), natomiast w produkcji wymaganej dokładności podzespołów nie udało się zachować - i niektóre egzemplarze mogą działać gorzej.

Jeśli tak, to Canon rzeczywiście nie może wiedzieć, które ze sprzedanych modeli mieszczą się w granicach tolerancji, a które nie.
A ci, co mają szczęście, mają też aparat, którego podzespoły zmieściły się (przypadkiem!) w granicach tolerancji - resztę czeka wymiana połowy komory lustra - sądząc z raportów z serwisów z USA.

PS
A z tą felerną gumką to po prostu mieli pecha - nieszczęścia w końcu chodzą parami ;)

gietrzy
24-03-2009, 15:48
i chodzi o kalibrację AF lepszym i bardziej precyzyjnym narzędziem serwisowym to zapewne wada występuje losowo w aparatach, których "starym" narzędziem nie udało się tego skalibrować dobrze.

Jeśli jest to to samo narzędzie (nowe, lepsze, szkolenia dla techników, etc.), które eu-serwisy dostały około grudnia/stycznia 2007/2008, które mi kalibrowało szkła do 5D i jeśli to nowe, super narzędzie ma być sterowane tymi samymi dłońmi, tych samych techników ;) to życzę wszystkim powodzenia!!!
Dla formalności: stare narzędzie (czasy 20D) tak super wyregulowało mi 135L, że arturs chce się tym szkłem golić (na f/2 oczywiście :mrgreen:), nowe narzędzie rozregulowało mi wszystkie szkła w torbie (z siedem, osiem) i dwa aparaty.

Konkluzja: D3 jest lepsze. Trafia, w przewidzianym, w specyfikacji zakresie działania pomiaru ekspozycji/autofokusa... zawsze!

Działa, nie ruszać!

Kolekcjoner
24-03-2009, 17:16
Konkluzja: D3 jest lepsze. Trafia, w przewidzianym, w specyfikacji zakresie działania pomiaru ekspozycji/autofokusa... zawsze!


Tyle że z tego dla użytkowników systemu Canona literalnie nic nie wynika. Większość wbrew forumowym bajaniom wcale się nie przeniosło do innej stajni. A w swoim systemie też mają puszki w których AF działa (stare jedynki/niektóre nowe :mrgreen:). I to że konkurencja wprowadziła trochę zmodyfikowany AF ze starych jedynek po z górą dziesięciu latach jest raczej smutną konstatacją niż powodem do ciągłego o tym przypominania.

Pikczer
24-03-2009, 17:57
Nie no ale czy z drugiej strony nie przesadzacie troszeczke - to jest tylko sprzet. Ja rozumiem, ze placac za cos z gornej polki chcialoby sie miec ideal ale tak nie ma nigdzie i nigdy nie bedzie. Znajomy kupil nowe Porsche za ponad 250 000pln i... w nastepnym tygodniu mu akumulator padl i musial do pracy taxowka. Wzieli, naprawili i za tydzien to samo! Znowu taxi ale tym razem wymiana na nowy - nie bede cytowac slow, ktore wypowiadal o Porsche ;-)
Takie lajf - wazne zeby porzadnie naprawili tym co sie cos zlego dzieje i lecim do przodu - glowa do gory ;-)

tad
16-04-2009, 02:18
Witam,
Czy udało się komuś skorzystać z tej akcji Canona w naszym pięknym kraju? Z rozmowy z serwisem na Żytniej wynika, że niezbyt wiedzą nawet o co chodzi. Gadka na zasadzie "Proszę wysłać sprzęt, sprawdzimy go, jeśli będzie coś zepsute to naprawimy"....

Bogdan_S
17-04-2009, 22:16
Witam,
Czekam na kontakt w tej sprawie od początku marca. Zarejestrowałem się na stronie .eu potem pl., odbyłem kilka rozmów z serwisem i Helpdeskiem Canona i nic. Głucha cisza. Ani jednej informacji zwrotnej. Czas chyba na skargę do Canon Austria - podobno im podlega od strony obsługi posprzedażnej Europa Wschodnia z Polską włącznie.

muflon
17-04-2009, 23:28
No to mam body z powrotem z serwisu... potrwało to trochę dłużej, bo były pewne peturbacje, o których może jeszcze napiszę osobno :???: Ale na pierwszy rzut oka jest dużo lepiej, zwłaszcza w AI Servo. Wcześniej miałem taki efekt, że w serii z włączonym servo często mi ostrość "odpływała" po drugiej klatce, nawet, gdy obiekt się nie ruszał - teraz to chyba w ogóle zniknęło. No po prostu wydaje się działać tak jak powinno.

Ale tak na 100% to przetestuję w bojowych warunkach dopiero pod koniec maja :)

BTW, serwis zostawił małą niespodziankę :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img524.imageshack.us/img524/447/firmware.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img264.imageshack.us/img264/8567/menua.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img210.imageshack.us/img210/8360/options.jpg)

tad
18-04-2009, 01:33
Witam ponownie,
Dla wszystkich posiadaczy 1D(s) Mark III mam dobre nowiny. Postanowiłem spróbować pchnąć sprawę od strony wsparcia technicznego Canon Polska. O dziwo miła Pani od razu wiedziała o co mi chodzi. Poleciła wypełnić ankietę na polskiej stronie, a także spisała moje wszystkie dane i obiecała, że będą się kontaktować w celu ustalenia terminu naprawy.

Dzień później zadzwonił pan z Żytniej i powiedział że mogę przynieść lub wysłać moje Body i kalibracja AF oraz wgranie firmware będzie wykonane w ciągu jednego dnia. Zapewnił również, że posiadają wszelkie instrukcje i sprzęt potrzebny do wykonania tego upgrade'u.

Zamierzam wysłać aparat w poniedziałek, mam nadzieję, że wróci faktycznie z poprawionym AF :)

toma20D
18-04-2009, 11:21
Witam ponownie,
Dla wszystkich posiadaczy 1D(s) Mark III mam dobre nowiny. Postanowiłem spróbować pchnąć sprawę od strony wsparcia technicznego Canon Polska. O dziwo miła Pani od razu wiedziała o co mi chodzi. Poleciła wypełnić ankietę na polskiej stronie, a także spisała moje wszystkie dane i obiecała, że będą się kontaktować w celu ustalenia terminu naprawy.

Dzień później zadzwonił pan z Żytniej i powiedział że mogę przynieść lub wysłać moje Body i kalibracja AF oraz wgranie firmware będzie wykonane w ciągu jednego dnia. Zapewnił również, że posiadają wszelkie instrukcje i sprzęt potrzebny do wykonania tego upgrade'u.

Zamierzam wysłać aparat w poniedziałek, mam nadzieję, że wróci faktycznie z poprawionym AF :)

bez urazy ...widze że lubisz hardcore ;)

tad
18-04-2009, 16:03
No nie strasz mnie...Chyba wiedzą co robią? Kupując sprzęt za tyle kasy chcę wykorzystywać 100% jego możliwości, a nie np 75...A szybki i celny AF to podstawa...Większość osób jakoś sobie chwali efekt po tej naprawie...

toma20D
18-04-2009, 16:19
No nie strasz mnie...Chyba wiedzą co robią? Kupując sprzęt za tyle kasy chcę wykorzystywać 100% jego możliwości, a nie np 75...A szybki i celny AF to podstawa...Większość osób jakoś sobie chwali efekt po tej naprawie...

..wiekszośc tak ale nie bo wizycie na Żytniej ;) zrobisz jak uważasz ale moze warto rozważyć wysyłkę w wiarygodne ze skuteczności serwisy.

bundy
18-04-2009, 16:20
Większość osób jakoś sobie chwali efekt po tej naprawie...

Są też tacy, którzy sobie chwalą bez żadnej naprawy ;-)
A co do "straszenia Żytnią", to po prostu oni sobie na taką reputację zapracowali przez lata :-) Nie mówię, że nie zrobią czegoś czasami dobrze i bez psucia innych rzeczy, ale statystyka jest tutaj dość nieubłagana...
Kolega wysłał w zeszłym roku 30D + jakiegoś lensa do kalibracji i niby wszystko było fajnie, ale w komorze lustra znalazł okruch...chleba :-) (technik robił aparat w trakcie przerwy śniadaniowej??), a szkło było tak polepione brudem, jakby je trzymał w rękach dzieciak jedzący wcześniej czekoladę...
No...ale może będzie dobrze - bądź dobrej myśli w każdym razie ;-)

tad
18-04-2009, 16:59
Ja powiem szczerze - dotychczas raczej (odstukać) nigdy nie miałem powodów do narzekań. Naprawiałem tam sprzęt ze 3-4 razy (kalibracja body, obiektywów, czyszczenie obiektywu, wymiana migawki) i wszystko wracało w dobrym stanie. Ze złymi statystykami to jest też pewnie jest trochę tak, że gdy wszystko jest 'cacy' to nikt na forum nie wchodzi, żeby ponarzekać. Gdy tylko coś spieprzą, wowczas od razu pojawiają się całe historie, legendy...

januszK
21-04-2009, 19:14
"BTW, serwis zostawił małą niespodziankę ."

A o co w tym chodzi ?

blum
21-04-2009, 19:34
"BTW, serwis zostawił małą niespodziankę ."

A o co w tym chodzi ?
menu serwisowe :>

tad
21-04-2009, 20:05
Nie chce martwić, ale czytałem, że aparat w trybie serwisowym jest mniej wydajny, szczególnie przy RAW. Nie działa on tak samo szybko jak w normalnym trybie, przynajmniej tak gdzieś czytałem na zagranicznych forach...

muflon
21-04-2009, 20:45
Nie chce martwić, ale czytałem, że aparat w trybie serwisowym jest mniej wydajny, szczególnie przy RAW. Nie działa on tak samo szybko jak w normalnym trybie, przynajmniej tak gdzieś czytałem na zagranicznych forach...
Ba, na jednym forum czytałem, że jakoś tam zmienia się jakość RAW, na innym, że szybkość... ja póki co nie zauważyłem żadnych efektów ubocznych. Jeszcze pomyślę, czy to odkręcać.

jagular
21-04-2009, 21:58
Muflonie, jak tak z ciekawości nawiążę do wypowiedzi o "odpływaniu ostrości w drugiej klatce mimo że obiekt był statyczny":
- czy to było zjawisko na tyle powtarzalne i widoczne, że jakbyś powiedzmy zrobił "wtedy, przed naprawą" kilka serii "czegokolwiek" - choćby kwiatka na oknie w normalnych warunkach świetlnych, to takie zjawisko by z dużym prawdopodobieństwem wystąpiło w przynajmniej, powiedzmy, jednej na kilka, serii?

sal
21-04-2009, 22:21
Ba, na jednym forum czytałem, że jakoś tam zmienia się jakość RAW, na innym, że szybkość... ja póki co nie zauważyłem żadnych efektów ubocznych. Jeszcze pomyślę, czy to odkręcać.
Ty lepiej zapytaj w serwisie ile to odkręcanie Cię będzie kosztować (nerwów)... :D
A w Nikonie, Panie, takich problemów nie mają... :-)

jagular
21-04-2009, 22:27
A dlaczego ma kosztować jakieś nerwy - ot update software zrobić i tyle...

muflon
21-04-2009, 22:28
Muflonie, jak tak z ciekawości nawiążę do wypowiedzi o "odpływaniu ostrości w drugiej klatce mimo że obiekt był statyczny":
- czy to było zjawisko na tyle powtarzalne i widoczne, że jakbyś powiedzmy zrobił "wtedy, przed naprawą" kilka serii "czegokolwiek" - choćby kwiatka na oknie w normalnych warunkach świetlnych, to takie zjawisko by z dużym prawdopodobieństwem wystąpiło w przynajmniej, powiedzmy, jednej na kilka, serii?
Dokładnie tak.


Ty lepiej zapytaj w serwisie ile to odkręcanie Cię będzie kosztować (nerwów)... :D A w Nikonie, Panie, takich problemów nie mają... :-)Ta, jasne, nie mają... patrząc po forach, to jeśli jest coś gorszego niż Żytnia, to właśnie serwis Nikona w PL ;-)

Skoro już jest o nerwach... to szczegóły są tu: http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1032&thread=31408647

sal
21-04-2009, 22:29
A dlaczego ma kosztować jakieś nerwy - ot update software zrobić i tyle...
No no. Ty muflona nie denerwuj tutaj :-)
W serwisach Canona, to nigdy nie jest "ot"...

jagular
21-04-2009, 23:34
Hmm, dzięki za odpowiedź.
Pytałem się, gdyż próbuję w jakiś, pewnie ułomny, sposób znaleźć odpowiedź na pytanie: czy bawić się w tego fixa, czy sobie darować.

AF w 1Dm3 nie jest idealny i się nauczyłem co, kiedy i gdzie może zawieść, więc nie mogę wysłać tylko dlatego, że czasami AF nie łapie...

Zrobiłem jednak przed chwilą z ciekawości testy typu zdjęcia seryjne butelki po piwie (heheh, a cóż innego?) w średniawych warunkach świetlnych przy stosunkowo dużej dziurze i niedużej odległości (dla mocniejszego zaakcentowania ewentualnego odlotu) - zarówno w sytuacji, kiedy nie zmieniam położenia aparatu (i butelki :P), jak i wtedy, kiedy robiąc serię próbuję się oddalać/przybliżać do wielce fotogenicznego nieruchomego obiektu.
Na jakieś 150-200 fotkuff jakieś 4-8 odleciało lekko z ostrością. Wydaje się to do zaakceptowania, choć szczerze mówiąc mogłoby być lepiej - w końcu zdjęcia butelki po piwie z kontrastową nalepką nie powinny być wyzwaniem dla, jakoby genialnego, systemu AF w tym aparacie :)

Generalnie jednak, w tzw. życiu, w cięższych warunkach zdarza się Markowi pomylić - i to nie raz, nie dwa, więc dumać nad tą "naprawą" będę dalej.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Dziwne - nie widzę opcji "edycja postu", więc piszę następnego.

Przepraszam w ogóle za zamieszanie i OT, ale porobiłem jeszcze kilka testów (heh, człowiek się po nocach nudzi :>) i ilość zdjęć OOF dosyć mocno wzrosła do poziomu nawet i 20-25% procent.
Zastanowiło mnie to i wpadłem na pomysł wykonania takiego samego testu przy pomocy 40D z tym samym szkłem, oświetleniem itd i dla ułatwienia na środkowym punkcie AF.
No cóż, 40D poradziło sobie na...jednym z kilkudziesięciu zdjęć. Reszta jest poza granicą akceptowalności. W związku z tym skalując różnicę w wynikach pod różnicę w klasie sprzętu, uznaję że wszystko jest w miarę ok :E

Przepraszam za to zamieszanie, ale po prostu praktycznie nic nigdy nie testowałem, więc jak już zacząłem, to musiałem to oznajmić światu :E

jagular
22-04-2009, 00:35
A ogólnie, skoro już offtopuję na temat 40D w wątku o 1D/1Ds...

Porównywanie jakości działania AF w 40D do jakości AF w nawet niestabilnym i kontrowersyjnym 1Dm3 - że jakoby 40D to prawie 1D, jest jedną z większych bredni, jakie czytałem. Różnica na korzyść pro modelu jest wielgachna i absolutnie adekwatna do różnicy w cenie...

Kolekcjoner
22-04-2009, 03:06
Wiesz tylko czy w takim razie ten Twój 40D jest ok, bo jak robi jedno ostre zdjęcie na kilkadziesiąt to stawiałbym że nie ;):lol:.

jagular
22-04-2009, 06:19
Jest ok, do tej pory zrobił kilka tysięcy ostrych zdjęć :P - jestem z tego sprzętu zadowolony - wprawdzie daleko mu w wielu dziedzinach do 1Dm3, ale z drugiej strony w pełni spełnia wymagania, jakie stawiam sprzętowi tej klasy i w tej cenie. To, moim skromnym zdaniem, najlepsze lustro Canona w rankingu miodność/cena.

Tylko coś mu mój test niezbyt posłużył, biedaczkowi :)

tad
22-04-2009, 21:52
A ja juz zaczynam mieć pierwsze obawy związane z oddaniem mojego 1D Mark III na Żytnią. Dzwonilem dzis, aby dowiedzieć się na kiedy będzie zrobiony ten "FIX", a oni zachowywali się jakby w ogóle nie wiedzieli o co chodzi. Teksty typu, że "diagnoza powinna być gotowa do jutra". Jaka do cholery diagnoza? Mają zaimplementować poprawkę, przygotowaną przez Canona odgórnie, a oni będą sprawdzać mi aparat i odeślą spowrotem, bo w koncu "dziala prawidlowo"?

Pikczer
22-04-2009, 22:03
Osobiscie uwazam, ze oddanie deesa do naszego serwisu jest poronionym pomyslem jesli nic konkretnego sie nie dzieje.
Nie wiedza co i dlaczego maja wymieniac/zmieniac, dlatego jesli nie ma konkretnych objawow, to nie ma to sensu.

tad
23-04-2009, 13:49
Właśnie dzwonilem na żytnią i dowiedziałem się, że zostanie w moim body wymiony 'mirror box' oraz zostanie on skalibrowany. Czy ktoś może mi wyjasnić co to jest ten mirror box dokładnie i czemu mogą chcieć go wymienić?

Pozdrawiam.

gietrzy
23-04-2009, 14:16
Czy ktoś może mi wyjasnić co to jest ten mirror box dokładnie i czemu mogą chcieć go wymienić?

Komora lustra?

Nie wierzę, że masz Marka i nie słyszałeś ;)
http://www.dpreview.com/news/0711/07110101canon1d3statement.asp

tad
23-04-2009, 15:19
No faktycznie cos slyszalem, ale to było 2 lata temu. Ja już miałem ten aparat w serwisie na żytniej dwukrotnie od tego czasu i za każdym razem zgłaszałem problemy z AF - nic nie wymieniali. A teraz nagle wymieniają, mimo ze wyslalem aparat tylko na kalibrację AF (w zw. z tą ich akcją)?

Kolekcjoner
23-04-2009, 16:18
No faktycznie cos slyszalem, ale to było 2 lata temu. Ja już miałem ten aparat w serwisie na żytniej dwukrotnie od tego czasu i za każdym razem zgłaszałem problemy z AF - nic nie wymieniali. A teraz nagle wymieniają, mimo ze wyslalem aparat tylko na kalibrację AF (w zw. z tą ich akcją)?

No bo wygląda na to, że wreszcie wiedzą co jest nie tak za AF-em w tych aparatach.
Tak na prawdę to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

muflon
23-04-2009, 17:53
Właśnie dzwonilem na żytnią i dowiedziałem się, że zostanie w moim body wymiony 'mirror box' oraz zostanie on skalibrowany.
Z ciekawości: czy to w ramach gwarancji, za friko? Bo jeśli tak, to właśnie odkryłem autoryzowany serwis Canona, który jest gorszy od Żytniej :lol:

toma20D
23-04-2009, 18:25
Z ciekawości: czy to w ramach gwarancji, za friko? Bo jeśli tak, to właśnie odkryłem autoryzowany serwis Canona, który jest gorszy od Żytniej :lol:

Muflon , mozna sie domyślic gdzie ten serwis znalazłes ;) ale w przypadku body zakupionych w USA lub Szwajacarii gwarancja nie obowiazuje w serwisach europejskich ...jak dla mnie dziwne

muflon
24-04-2009, 23:08
No dooobra, to dałem sobie odkręcić ten tryb serwisowy... Człowiek na dpreview (z PL zresztą ;-)) napisał że cośtam cośtam RAW performance, poza tym sam nie jestem pewien jak to by się zachowało przy upgrade firmware. Zostawiłem screenshoty na pamiątkę ;-)

tad
25-04-2009, 16:51
Z ciekawości: czy to w ramach gwarancji, za friko? Bo jeśli tak, to właśnie odkryłem autoryzowany serwis Canona, który jest gorszy od Żytniej :lol:

Z tego co mówili to wszystko za darmo, na pewno nie rzucali zadnej wyceny do zatwierdzenia ;)
Gwarancja w zasadzie sie juz skonczyla (zakupiony był w lutym 2008 ). W kazdym razie na razie podobno czekają na ten mirror box i mam dzwonić w przyszłym tygodniu to jeszcze to potwierdzę. Mimo wszystko wydaje mi sie, ze te mirror boxy były wymieniane tylko w pierwszych seriach (mój jest 557....), a więc trochę dziwne, ze nagle sie uparli, że trzeba wymienić, a robiłem fotki od ponad roku i szczególnie nie narzekalem...

jagular
26-04-2009, 07:46
tad, gwarancja w zasadzie niby zakończona, ale był przecież program przedłużania jej do 2ch lat...

tad
26-04-2009, 12:57
tad, gwarancja w zasadzie niby zakończona, ale był przecież program przedłużania jej do 2ch lat...

No to fakt, nawet chyba przedłużałem ją (byl jakiś formularz online?), ale wątpie, aby canon na żytniej miał takie dane, a nic im na ten temat nie podsyłałem...

jagular
26-04-2009, 16:17
Heh, to, co się dostaje "po przedłużeniu", to rzeczywiście może wprowadzać wątpliwości: "profesjonalne" kilka słówek do wydruku i tyle.
Może jednak jest to odnotowane w jakiejś tajnej bazie danych Canona :)

Z ciekawostek: ja "przedłużałem" 3 razy (dopiero za 3cim razem cała procedura się odbyła bez błędów). Dostałem 3 potwierdzenia heheh. Może dostałem 3 lata dodatkowo? ;)

bapo
26-04-2009, 21:21
tad, z tego co widzę, to żytnia albo robi "po omacku" tzn mirror box na wszelki wypadek albo wykryli u Ciebie Err99 związane z lustrem (poniżej wicej o tym) - co zresztą daje im niezły zastrzyk finansowy od Canona bo to dość drogo wyceniana procedura serwisowa płątna przez gwaranta. Mnie też raz chcieli wymienić MB ale sobie nie dałem bo to oznacza wybebeszenie całego body (to jest ta środkowa cześć kadłuba z całym mirrorem, AF assembly etc.

Dość dobrze się oriętuje w tych recall'ach bo sam z tym walczyłem (wcześniej miałem 2 1DIII - przedałem i teraz mam 1DsIII).

w 2007 był recall na submirror i dotyczył modeli produkowanych do października 07 (kod OV10xx) i serial z grubsza do 546xxx ale był0 3500 egzemplarzy z wcześniejszym numerem nie podlegających naprawie - ja takiego włąśnie miałem.

Potem była cisza do marca tego roku i niby wszystko było OK zwłaszcza 1 1DsIII kóry podobno wogóle nigdy nic. 4 marca Canon ogłosił 2 nowe recall'e na obie jedynki (1D i 1Ds). OPisali je nawszystkich stronach na świecie na polckiej też. Jedn dotyczy wady AF drugi dotyczy uporczywych Err99 i wieszającego się lustra w górnej pozycji w obu jedynkach.

Miesiąc po tym ogłoszeniu dzwoniłem na żytnią i oczywiście wielkie o co chodzi nic nie wiemy o żadnych recall'ach itp. Info na stronie Canona jest a oni robią oczy i głupa. W tym momencie dałem sobie spokój (to był początek kwietnia).

Ponieważ wyczytałem, że wszędzie w cywilizowanym świecie ludzie wysyłają jedynki do serwisó masowo i wracją odmienione (jakieś 80% ludzi twierdziło że jest dużo lepiej niż było i wreszcie super AF) a niektórzy też z powodu Err99 mieli wymieniany mirror box.

Zrobiłem mały research zakręciłem się i zadzwniłem do Elstree (serwis Canona w UK - nie otsourcing jak u nas tylko oryginalny Canon'owski o bardzo dobrej reputacji). Oczywiście o wszystkim wiedzili i nie robili głupa powiedzili, że codziennie dostają wiele jedynek i naprawy są na bieżąco wykonywane. Oczywiście honorują europejską gwarancję więc przyjęli mnie ale jedyny minus jest taki że wysyłka na mój koszt :-( bo nie mieszkam w UK. Dla ułatwienia dodam, że UPS w jedną stronę circa 1200PLN :-) Wysłałem w piątek, w poniedziałek już go robili, we wtorek 7.04 odesłali i we środę już miałem go przed 12.00 - błyskawica. AF w 1DsIII wydaje się lepszy - nie był zły ale nie skacze już po zalock'owaniu. Wymienili jakieś części w AF, wyregulowali i FW, który itak już miałem. Obsługa super - wszystko przyszło kompeltne i czyściutkie super opakowane - niebo a ziemia w porównaniu z żytnią.

Z tego co wiem to 1DIII a hardware codem poniżej 13 muszą mieć AF zrobiony. 1DsIII z hardware code 8 są ok z niższym musza być robione. HW code to ostatnie 2 cyfry kodu daty (yy) - znajdziesz go w komorze bateryjnej - OWxxyy. O - Oita (fabryka w Japonii), W - rok 2008, xx - miesiąc produkcji body, yy - rewizja body (hardwarecode).

Co do Err99 to głónie starsze mają wymieniany mirror box - przy moim powiedzili, zę sprawdzili i nie było potrzeby.

powodzenia

janmar
27-04-2009, 00:25
Z tego co wiem to 1DIII a hardware codem poniżej 13 muszą mieć AF zrobiony. 1DsIII z hardware code 8 są ok z niższym musza być robione. HW code to ostatnie 2 cyfry kodu daty (yy) - znajdziesz go w komorze bateryjnej - OWxxyy. O - Oita (fabryka w Japonii), W - rok 2008, xx - miesiąc produkcji body, yy - rewizja body (hardwarecode).

Co do Err99 to głónie starsze mają wymieniany mirror box - przy moim powiedzili, zę sprawdzili i nie było potrzeby.

powodzenia

Hm..Mógłbyś uściślić? HW jak piszesz to ostatnie dwie cyfry [yy].Hardware code 8 to 1 cyfra?[ y] czy też 08 [yy]? Sorki ,ale nie łapię.Pozdrawiam

bapo
27-04-2009, 11:49
sorry pisałme trochę haotycznie bo się spieszyłęm, już uściślam:

w puszce bateryjnej (na tej ściance co sa styki) jest nadrukowany kod (tylko na jedynkach i na obiektywach "L"). Kod ma następujący format:

OWxxyy

O- to nazwa fabryki w Japonii gdzie został wyprodukowany (O=Oita, U=Utsonomia)
W - to kod roku (V=2007, W=2008, X=2009 itd.)
xx - to kod miesiąca produkcji w danym roku
yy - to HW code (i to ma różne nazwy a najcześciej oznaczane jest jako internal Canon code)

te 2 ostatnie cyfry (yy) oznaczają rewizję hardware'u (hardware release) która jest unikalna dla kazdego modelu tzn HW code z 1D3 ma się nijak do HW code z 1Ds3.

Mój 1Ds3 dla przykładu ma 04 (cały kod to OW0304) czyli produkcja w marcu 2008 a rewizja 04. Dopiero egzemplarze z HW kodem 08 nie wymagają ostatniej porawki bo sa produkowane już po tej zmianie (prawdopdobnie końcówka 2008 ). Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach w kilku miejscach się to potwierdzało 1D3 sa bezpieczne z HW kodem od 11 do 13 i dalej.

Tak swoją droga na beterii LP-E4, łądowarce itd tez znajdziesz kody nabite i też W oznacza rok produkcji baterii 2008 itd. Ja w ten sposób sprawdzam ile bateria przeleżała się w magazynach i zbyt starych (wiecej niż rok) nie biorę.

sebcio80
27-04-2009, 12:43
skąd te informacje o tych numerach?

ja szczerze powiem trochę zwątpiłem po tym weekendzie gdzie robiłem fotki na Speedway Grand Prix w Pradze. Nabralem wątpliwości czy wszystko jest ok w SERVO.

Co wiecie o serwisie Canona w Pradze? Mieszkając we Wroclawiu mam do Pragi 100 km bliżej niż do Wawy i w dodatku po znacznie lepszych trasach. Robił ktoś kiedyś tam sprzęt?

bapo
27-04-2009, 22:04
co do numerów to dużo czytam na kilku zagranicznych forach skupionych wokół jedynek i czasem kontaktuje się z kanadyjskim dziennikarzem fotograficznym, który całą sprawę problemu z jedynkami nagłośnił i wyszukał (Rob Galbraith - http://www.robgalbraith.com/ na jego stronie jest obszerny artykuł o tym sprzed roku - zatrzymał sie na submirror fix i na razie nie testował dalej ale podobno ma wrócić do tematu jak będzie miał czas) i trochę mi podpowiedział. Ale nikt jeszcze nie wydarł oficjalnej dokumentacji serwisowej na ten temat z Canona. W sumie dziwne bo nie jest też aż takie hermetyczne środowisko aby nikt nie skopiował takiej czy innej "tajnej" notatki na extranecie serwisowym Canona, która jest do użytku wewnętrznego i dokładnie wyjaśnia co i jak serwisantom - ale jak na razie nie wyciekło to do netu.

Co do serwisu w pradze, to ktoś opisywał kiedyś, że wysłał tam jedynkę do kalibracji i wróciła OK. Serwis jest tam outosuroce'owany tak jak nasza żytnia ale wydaje się być trochę lepszy przynajmniej po ich włąsnej stronie i filmach promocyjnych. Znajdziesz je tu:

http://www.awh.cz/web/AWHSP.nsf/webframeen?OpenFrameset

januszK
28-04-2009, 21:35
W październiku 2007 kupiłem 1D Mark III i jak się niedługo okazało z felernej serii. W styczniu następnego roku trafił na Żytnią z miernym skutkiem i ponownie w styczniu już tego roku jeszcze raz na Żytnią. Pierwsza wizyta w serwisie dała nową gumkę, następna nowy układ lustra, a efekt pracy w trybie all serwo niezadawalający. W związku z tym ponownie zarejestrowałem się na stronie internetowej gdzieś tak w marcu i oto nagle dziś odebrałem telefon z serwisu Canona w Berlinie. Przekazałem im informację, że w dalszym ciągu są problemy z AF, że już skończyła się gwarancja itp. Proponują wysłanie aparatu na mój koszt, natomiast naprawa i wysyłka zwrotna będzie na ich koszt. CZY KTOŚ Z WAS COŚ TAKIEGO PRZEŻYŁ ?. Mam pewne obawy, wysyłam w ciemno bez żadnych gwarancji powrotu sprzętu. Co Wy na to ?

toma20D
28-04-2009, 21:51
W październiku 2007 kupiłem 1D Mark III i jak się niedługo okazało z felernej serii. W styczniu następnego roku trafił na Żytnią z miernym skutkiem i ponownie w styczniu już tego roku jeszcze raz na Żytnią. Pierwsza wizyta w serwisie dała nową gumkę, następna nowy układ lustra, a efekt pracy w trybie all serwo niezadawalający. W związku z tym ponownie zarejestrowałem się na stronie internetowej gdzieś tak w marcu i oto nagle dziś odebrałem telefon z serwisu Canona w Berlinie. Przekazałem im informację, że w dalszym ciągu są problemy z AF, że już skończyła się gwarancja itp. Proponują wysłanie aparatu na mój koszt, natomiast naprawa i wysyłka zwrotna będzie na ich koszt. CZY KTOŚ Z WAS COŚ TAKIEGO PRZEŻYŁ ?. Mam pewne obawy, wysyłam w ciemno bez żadnych gwarancji powrotu sprzętu. Co Wy na to ?

Witam,
mozesz spokojnie wysłać sprzęt, to powazny serwis i bardzo skuteczny . Ma bardzo dobra opinię na forach u sąsiadów za Odry ;)

Pikczer
28-04-2009, 22:36
Ok - ludzie wysylaja, ale dlatego, ze cos im nie tak czy dla zasady?

Kolekcjoner
28-04-2009, 22:58
Ok - ludzie wysylaja, ale dlatego, ze cos im nie tak czy dla zasady?

Z tego co piszą na dpreview to poprawa jest zauważalna i bezdyskusjyjna nawet u tych, którzy dotąd się nie skarżyli, także może dlatego warto ;)8).

Pikczer
28-04-2009, 23:03
Moze - ale nigdzie nie pisza, ze u wszystkich jest wymagana ;-) a to oznacza, ze nie jest.

bapo
30-04-2009, 00:47
z tego co się orientuję to Centralny Serwis Canona w Niemczech jest w miasteczku Willich przy granicy z Holandią. Masz jakieś namiary tego serwisu w Berlinie (www, tel.)? Może to tylko punkt odbioru a dalej jedzie to już wewnętrzną pocztą. Jak tak to zależnie od tego gdzie mieszkasz w Polsce może się bardziej opłącać podjechać do Berlina - z Krakowa 5 godzin autostradą i dużo taniej niż wysyłka no i widzisz komu oddajesz cacko.
Ja kiedyś wysyłałem już aparat (5D) do Willich i byłem bardzo zadowolony. Wysyłka UPS z ubezpieczeniem na pełną wartość - niestety przy jedynce będzie to prawie 1000zł bo ubezpieczenie jest procentem od wartości aparatu.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Moze - ale nigdzie nie pisza, ze u wszystkich jest wymagana ;-) a to oznacza, ze nie jest.

przy najnowszych nie jest ale to dosłownie produkcja przełom 2008 i 2009. Wcześniejsze wszystkie potencjalnie są serwisowane (zobacz mój wcześniejszy post o tym jak poznać kóre są a które nie).

toma20D
30-04-2009, 01:04
[QUOTE=bapo;641092]z tego co się orientuję to Centralny Serwis Canona w Niemczech jest w miasteczku Willich przy granicy z Holandią. Masz jakieś namiary tego serwisu w Berlinie (www, tel.)? Może to tylko punkt odbioru a dalej jedzie to już wewnętrzną pocztą. Jak tak to zależnie od tego gdzie mieszkasz w Polsce może się bardziej opłącać podjechać do Berlina - z Krakowa 5 godzin autostradą i dużo taniej niż wysyłka no i widzisz komu oddajesz cacko.
Ja kiedyś wysyłałem już aparat (5D) do Willich i byłem bardzo zadowolony. Wysyłka UPS z ubezpieczeniem na pełną wartość - niestety przy jedynce będzie to prawie 1000zł bo ubezpieczenie jest procentem od wartości aparatu.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
przy najnowszych nie jest ale to dosłownie produkcja przełom 2008 i 2009. Wcześniejsze wszystkie potencjalnie są serwisowane (zobacz mój wcześniejszy post o tym jak poznać kóre są a które nie).[/QUOT

....jesli aparat jest z europejskiej dystrybucji i na gwarancji to wysylka jest na koszta Canon.de..pisalem wczesniej w tym watku wystarczy poszukac ;) a tutaj : Rüdiger März GmbH
Kurfürstendamm 102
10711 Berlin
Tel.: 0 30 / 3 41 69 93
Fax: 0 30 / 34 70 98 18
mailto:infoberlin@fotomaerz.de
www.fotomaerz.de

sebcio80
30-04-2009, 01:43
ja w sumie wole jechac osobiscie do serwisu, ostatnio bylem na Żytniej i polowe z tego co mieli zrobic zrobili dobrze i nic nie popsuli, wiec ogolnie nie mam prawa na nich narzekac ale z Wrocławia mam blizej do Pragi a tam korki mniejsze i sam dojazd znacznie lepszy

jeśli jest ktoś chętny z dolnego śląska wybrać się do Pragi w jakiś dzień z jedynkami to walcie na priv, koszty paliwa sie rozloza

oczywiscie warto bedzie wczesniej sie z nimi skontaktowac i zapytac czy sprawdza i zrobia ewentualnie w jeden dzien

mam pytanie do tych ktorzy wiedza ze maja problemy (lub mieli) z servo w jedynkach, czym to sie przejawia??

tad
30-04-2009, 12:18
Witam,
Śpiesze donieść, że mój sprzęt wrócił z Żytniej. Aparat działa i wygląda na cały, ale...
Regulacji AF nie dokonano wcale. "Technicy sprawdzili AF i uznali, że działa prawidłowo i żadna regulacja potrzebna nie była".

Czy mnie się wydaje, czy jestem pierwszym klientem na świecie, któremu po przesłaniu body do regulacji AF "nową metodą" - tej regulacji odmówiono...Naprawdę ręce opadają. Przecież wiadomo, że AF działa 'znośnie', bo z niego od ponad roku korzystam, ale chodzi o to, aby działał jeszcze lepiej (szybciej, pewniej).

Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Żeby było jeszcze ciekawiej - najpierw się dowiedziałem, że ma być wymieniona komora lustra. Teraz w spisie wykonanych prac widnieje:
1. Naprawa wyzwolenia migawki (elektromagnes) (nic nie zgłaszałem)
2. Sprawdzenie AF (żadnej kalibracji....)
3. Montaż gumki lustra (po co?)
4. Wgranie Firmware 1.2.5.

Co o tym wszystkim sądzić?

jarekb17
30-04-2009, 12:48
Mój mark III był w naprawie a lutym 2008r i po poczytaniu postów zdecydowałem się napisać maila z zapytaniem w tej sprawie,tzn odnośnie regulacji AF-a gdyż rok wcześniej wymieniane było lustro,które było w części puszek przyczyna niesprawności wg oficjalnego komunikatu firmy Canon, oto fragment pytania: "W przypadku mojego aparatu miała miejsce właśnie naprawa lustra, co w karcie gwarancyjnej jest uwidocznione jako: Naprawa układu lustra (montaż gumki mechanizmu blokady lustra) i wyszczególnione części - Stopper, Sub Mirror (part nr CY-0220-000)."
Otrzymałem taką odpowiedź: "Proszę Pana naprawa wadliwych Eos 1d Mark III polegała i nadal polega na tym co ma Pan zapisane w karcie gwarancyjne i usterka na pewno została naprawiona w 100%, okres gwarancji został przedłużony do 2 lat od daty zakupu
Pozdrawiam
Piotr Madziar"
Ciekawe czy to standartowa odpowiedź serwisu w celu "pozbycia" się natrętnego klienta czy też jednak jest to zgodne z prawdą? Czy ktoś z kolegów miał juz wymieniane lustro wcześniej i teraz robioną samą regulację AF-a czy też spotkał się z zapewnieniem że na pewno jest OK bo wymiana lustra usunęła problem?

toma20D
30-04-2009, 13:05
Witam,
Śpiesze donieść, że mój sprzęt wrócił z Żytniej. Aparat działa i wygląda na cały, ale...
Regulacji AF nie dokonano wcale. "Technicy sprawdzili AF i uznali, że działa prawidłowo i żadna regulacja potrzebna nie była".

Czy mnie się wydaje, czy jestem pierwszym klientem na świecie, któremu po przesłaniu body do regulacji AF "nową metodą" - tej regulacji odmówiono...Naprawdę ręce opadają. Przecież wiadomo, że AF działa 'znośnie', bo z niego od ponad roku korzystam, ale chodzi o to, aby działał jeszcze lepiej (szybciej, pewniej).

Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Żeby było jeszcze ciekawiej - najpierw się dowiedziałem, że ma być wymieniona komora lustra. Teraz w spisie wykonanych prac widnieje:
1. Naprawa wyzwolenia migawki (elektromagnes) (nic nie zgłaszałem)
2. Sprawdzenie AF (żadnej kalibracji....)
3. Montaż gumki lustra (po co?)
4. Wgranie Firmware 1.2.5.

Co o tym wszystkim sądzić?

..może po tym eksperymencie skorzystaj ze sprawdzonego sposobu ;)

bapo
30-04-2009, 15:33
Witam,
Śpiesze donieść, że mój sprzęt wrócił z Żytniej. Aparat działa i wygląda na cały, ale...
Regulacji AF nie dokonano wcale. "Technicy sprawdzili AF i uznali, że działa prawidłowo i żadna regulacja potrzebna nie była".

Czy mnie się wydaje, czy jestem pierwszym klientem na świecie, któremu po przesłaniu body do regulacji AF "nową metodą" - tej regulacji odmówiono...Naprawdę ręce opadają. Przecież wiadomo, że AF działa 'znośnie', bo z niego od ponad roku korzystam, ale chodzi o to, aby działał jeszcze lepiej (szybciej, pewniej).

Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Żeby było jeszcze ciekawiej - najpierw się dowiedziałem, że ma być wymieniona komora lustra. Teraz w spisie wykonanych prac widnieje:
1. Naprawa wyzwolenia migawki (elektromagnes) (nic nie zgłaszałem)
2. Sprawdzenie AF (żadnej kalibracji....)
3. Montaż gumki lustra (po co?)
4. Wgranie Firmware 1.2.5.

Co o tym wszystkim sądzić?

hej, odpisałem Ci tez na dpreview :-) ale regulacja jest robiona przy pomocy nowego drogiego specjalnego sprzętu który znacznie ja ułatwia i zapewnia powtarzalnośc, na który a pewno Żytnia sobie nie pozwoli. Serwisy oryginalne Canona (takie jak Elstree i Willich) go kupiły (ok zrefakturowały) a serwisy outsouroce'owane nie i albo same odsyłają tam albo udają że naprawiają i regulują aby Klient był happy.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


;) a tutaj : Rüdiger März GmbH
Kurfürstendamm 102
10711 Berlin
Tel.: 0 30 / 3 41 69 93
Fax: 0 30 / 34 70 98 18
mailto:infoberlin@fotomaerz.de
www.fotomaerz.de

dzięki za info, ale to jest outsource'owany serwis tak jak nasza Żytnia i takich w DE jest jeszcze kilka. Willich jest serwisem prowadzonym przez samego Canona i ma większe kompetencje/możliwości. Prawdopodobnie Ci w Berlinie tylko zbierają bo najbliżej i wysyłają dalej wewnętrznie (i oby tak było).

toma20D
30-04-2009, 16:00
hej, odpisałem Ci tez na dpreview :-) ale regulacja jest robiona przy pomocy nowego drogiego specjalnego sprzętu który znacznie ja ułatwia i zapewnia powtarzalnośc, na który a pewno Żytnia sobie nie pozwoli. Serwisy oryginalne Canona (takie jak Elstree i Willich) go kupiły (ok zrefakturowały) a serwisy outsouroce'owane nie i albo same odsyłają tam albo udają że naprawiają i regulują aby Klient był happy.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


[B]dzięki za info, ale to jest outsource'owany serwis tak jak nasza Żytnia i takich w DE jest jeszcze kilka. Willich jest serwisem prowadzonym przez samego Canona i ma większe kompetencje/możliwości. Prawdopodobnie Ci w Berlinie tylko zbierają bo najbliżej i wysyłają dalej wewnętrznie (i oby tak było).[/B

,dokladnie jak piszesz , dlatego polecam wysyłkę do Willich , trzeba tylko napisac przysyłają UPS -Tracking ,pakujesz i wysyłasz na ich koszt, warunek kopia rachunku + kopia karty gwarancyjnej , w przypadku zakupu w USA usługa płatna :(

Pikczer
30-04-2009, 21:14
Kurcze - na co mi to forum bylo... ;-)
Uzywam i jest rewelacyjnie. Nie pudluje, nie ma problemu z celnoscia etc. Testy zrobilem na poczatku przy zakupie i wykazalo, ze jest git. Potem juz testow nie robilem tylko zdjecia a one mowia mi, ze jest ok. Czytam i czytam i tylko mi to w glowie namieszalo. Czy oddawac czy nie? Czy ruszac cos z czego jestem zadowolony czy olac i skupic sie na zdjeciach...? ech... :-(

Moze zapytam inaczej - czy gdzies jest oficjalny komunikat Canona, ze wszystkie modele z tym numerem badz z tej czy innej serii wymagaja regulacji? Tak jak to bylo z 1D MKIII?

bapo
02-05-2009, 01:09
Moze zapytam inaczej - czy gdzies jest oficjalny komunikat Canona, ze wszystkie modele z tym numerem badz z tej czy innej serii wymagaja regulacji? Tak jak to bylo z 1D MKIII?

oficjalnego nie ma nigdzie bo liczyli na ograniczenie kosztów przez enigmatyczne "w niekórych, mogą wystąpić" itd. licząc na to że 70% ludzi mało internetowych nie zwróci na to uwagi i odpuści i tak pewnie jest.

Ale z kilku (chyba 3 różnych) zagranicznych źródeł wyczytałem, że serwisy jak były pytane o konkretne egzemplarze to po podaniu kodu daty odpowiadali czy tak czy nie i potem uszczegółowiono to że przy 1DIII są to wszystkie, których 2 ostatnie cyfry kodu są niższe od 11 a przy 1DsIII niższe od 08. Jak były te lub wyższe to mówili, że nie trzeba wysyłać bo były produkowane już po wadzie.

Dzygit-Dublin
02-05-2009, 04:38
Witam posiadam na szczęście lub nieszczęście 1dmk3

Wiec poczytałem i w sumie nic teraz się nie dzieje przez 2 tyg ze sportu ciekawego wiec napisałem list opisujący moje nie zadowolenie i problemy z AF przy jadących na mnie obiektach w kiepskim świetle ( nie zawsze to występuje ale da się odczuć ze czasami się gubi ) .
I paczka gotowa zobaczymy co z tego wyjdzie mój nr serii to 545*** 2007 chyba produkcja ale bez numeru na pierwsze wezwanie do naprawy.Nie popsuja bo już więcej namieszać nie można jak namieszali ostatnio w Canon U.K. (http://canon-board.info/showpost.php?p=551895&postcount=479)
Jak wróci za 2 tyg to powiem co i jak .Wchodząc do serwisu widziałem Irola który odbierał 2sztuki mk3 z serwisu na pytanie czy coś wymienialna powiedział ze tak ale nie wie co.Mógł bym dyskutować dalej co jak jakie objawy miał i co się mu nie podoba w tym modelu ale miał wyraźny problem z wyłączeniem histogramu na fotach robionych przed sek i szukał pomocy wiec dałem se spokój.W bagażniku jego auta był plastikowy pojemnik jak na zakupy czy pranie gdzie swobodnie w czasie jazdy przemieszczały się elki 85mm , 24-70, 70-200 oraz 2 marki i parę innych szkieł których nie rozpoznałem na pierwszy rzut oka :)

Pozdrawiam Darek

jagular
02-05-2009, 08:51
Hmm, ja tak a propos tego, co napisał przedmówca:
Ponamyślałem się, poniuchałem i zdecydowałem się na wysłanie marka do serwisu....właśnie UK. Raz kozie śmierć.
Sprzęt poszedł w czwartek. Jak na razie wszystko było elegancko, achy, ochy, profesjonalnie.
Każdy email odpowiedziany w krótkim czasie, wszystko ustalane w terminie itd. Na razie Francja-elegancja, a raczej Anglia-elegancja :) Co mnie szokuje, bo z Angolami coś konkretnie jest ciężko załatwić...

Mam dla kolegi przedmówcy coś ciekawego do zacytowania z korespondencji:
...Once the unit has reached us the day after collection from yourself, we endeavour to provide a maximum 3-day repair turnaround. We use a next day UPS service to ensure that the unit will be back with you the following day after completion...
Ciekaw jestem, czy rzeczywiście to tak szybko się odbędzie, czy to może jednak bajeczka? Zwłaszcza że z korespondencji wynika, że mają teraz duże obłożenie w związku z tematem.

Acha, dla ciekawości - to adres tego serwisu, czy Dzygicie wysyłałeś w to samo miejsce?
Canon UK RCC, Unit 130 Centennial Park
Elstree, Herts. WD6 3SE

Pikczer
02-05-2009, 09:53
oficjalnego nie ma nigdzie...
I to jest wlasnie FAKT 8-)

...bo liczyli na ograniczenie kosztów
A to juz jest luzna interpretacja :idea:

Cala sytuacje mozna podciagac pod rozne niedomowienia, kombinacje etc. Jednak faktem jest brak jakichkolwiek oficjalnych info nt. konkretnych egzemplarzy. Uzytkownikow 1D Mark III jest zdecydowanie wiecej niz uzytkownikow deesow a jednak jak wyszla pierwsza sprawa z 1D Mark III, to jakos sie nie kryli zeby je podac do wiadomosci. To niby, ze co? Wtedy sie nie bali a teraz chca kombinowac? Troszke mi to nie gra i juz. Poza tym, tak jak poczytalem na roznych forach, opisach etc., to wychodzi mi, ze w wadliwych deesach faktycznie wyskakuje error99, sa problemy z softem, badz AF wariuje. Ja przez prawie rok uzytkowania nie zaobserwowalem zadnego z w/w objawow, to co - mam słać na sile, bo moze Canon kombinuje i nie chce oficjalnie powiedziec, ze trzeba?
Cos mi to pachnie tzw. spiskowa teoria i biciem piany - niczym wiecej. Oczywiscie mozna sobie na forum pisac co sie komu wydaje ale jesli nie ma zadnych konkretow tylko same domysly, to ja osobiscie bardziej wierze temu, ze moj egzemplarz dziala sprawnie (bo to widze) niz temu, iz Canon moze chce cos ukryc, bo ktos tak sobie mysli i tak mu sie wydaje.

Bahrd
02-05-2009, 14:32
Hej, Pikczer!

Dopisz to - jeśli chcesz - do "forumowych mundrości", ale myślę, że i Ty masz rację, i Ci, którzy uważają, że wszystkie z odpowiednio niskimi 'hardware code' też mogą ją mieć.
Otóż uważam, że Canon ustalił wreszcie, że przyczyną jest niedostateczna tolerancja wykonanych podzespołów w modelach seryjnych (nowy jest przecież w obu wersjach Mk III i 'mirror-box' i 'AF subsystem').
To tłumaczy kilka faktów:

że beta-testerzy dysponujący aparatami przedprodukcyjnymi nie skarżyli się,
złe działanie w wysokich temperaturach,
nerwowość AF w trybie Servo dla nieruchomych obiektów
nietrafione środkowe zdjęcia w serii - jak. np u Juzy czy RG.

Stąd - co najważniejsze dla nas - uzytkowników, wynika że:
niektóre aparaty, których podzespoły mieszczą się w wymaganej toleracji SĄ SPRAWNE.
nikt - łącznie z Canonem - nie wie, które z aparatów znajdujących się już na rynku mają to szczęście, że ich podzespoły się w tych granicach mieszczą.

Toteż reakcja Canona wydaje się całkowicie racjonalna. A to że nas wkurza, to również jest zrozumiałe.

bapo
02-05-2009, 15:11
Ciekaw jestem, czy rzeczywiście to tak szybko się odbędzie, czy to może jednak bajeczka? Zwłaszcza że z korespondencji wynika, że mają teraz duże obłożenie w związku z tematem.

w moim przypadku było błyskawica: wysłałem w piątek 3 kwietnia, dostali go w poniedziałek 6 kwietnia przed 10.00 rano, dzwoniłem we wtorek 7 kwietnia rano i pytam kiedy będzie - oni, że na czwartek, potem tego samego dnia we wtorek ok 15.00 dostaje maila, że jest gotowy i wychodzi UPS, więc dzwonię zdziwiony, a oni potwierdzają że już jest gotowy. Pytam czy coś było robione a oni mi czytają standardowe wpisy z karty mojego body: AF adjusted, AF tested/calibrated, cleaned etc. Wysłali rzeczywiście we wtorek UPS'em na swój koszt i we środę o 10.30 zapukał kurier i gotowe. Wszystko łądnie spakowali w te same woreczki i tekturki, nie zgubili karty gwarancyjnej i nie pogięli pudełka. Opakowali z wielkimi workami z powietrzem do wiekszego pudła - tak że bez zarzutu. Miałem brudne szkiełko eyepice przed wysyłką a wróciło wyczyszczone jak nowe więc ktoś tam sie rzeczywiście pochylił i nie spieszył za bardzo.

jagular
02-05-2009, 16:26
Heh, ja na razie nie dostałem żadnego info. Sprzęt dotarł do nich w piątek około 8 rano...
Myślę że jednak to dłużej potrwa, gdyż Angole mają w poniedziałek tzw. Bank Holiday.

Heh, nikt mi nie przypominał, abym wrzucił kartę gwarancyjną, więc aparat poszedł bez niej :E
Jedynie napisałem "list" - poproszono mnie o napisanie listy rzeczy, o których chciałbym poinformować serwis. To im napisałem :P

Dzygit-Dublin
02-05-2009, 16:50
Hmm, ja tak a propos tego, co napisał przedmówca:
Ponamyślałem się, poniuchałem i zdecydowałem się na wysłanie marka do serwisu....właśnie UK. Raz kozie śmierć.
Sprzęt poszedł w czwartek. Jak na razie wszystko było elegancko, achy, ochy, profesjonalnie.
Każdy email odpowiedziany w krótkim czasie, wszystko ustalane w terminie itd. Na razie Francja-elegancja, a raczej Anglia-elegancja :) Co mnie szokuje, bo z Angolami coś konkretnie jest ciężko załatwić...

Mam dla kolegi przedmówcy coś ciekawego do zacytowania z korespondencji:
...Once the unit has reached us the day after collection from yourself, we endeavour to provide a maximum 3-day repair turnaround. We use a next day UPS service to ensure that the unit will be back with you the following day after completion...
Ciekaw jestem, czy rzeczywiście to tak szybko się odbędzie, czy to może jednak bajeczka? Zwłaszcza że z korespondencji wynika, że mają teraz duże obłożenie w związku z tematem.

Acha, dla ciekawości - to adres tego serwisu, czy Dzygicie wysyłałeś w to samo miejsce?
Canon UK RCC, Unit 130 Centennial Park
Elstree, Herts. WD6 3SE

Sie ma
Nie wiem jaki adres ja nie wysyłałem tylko placówka Canon tu w Dublinie.
Ale wiem ze to ok 2 tyg trwa wiec 3 dni tylko w erze :mrgreen:
Na 27-70 który miał być wodoodporny a nie był co im udowodniłem czekałem 1,5 miecha. Jedyne pocieszenie w tym ze dostałem od razu nówkę 24-70 bez podpisywania tony papierów na okres naprawy poprzedniego.Tak samo bylo z body, na szczęście mam inne wiec tragedii nie ma.
A co do bank Holiday nie wiem czy maja w tym samym czasie bo oni tak na zmianę jak nie jedni to inni maja.

Pozdrawiam Darek

jagular
02-05-2009, 17:08
No cóż, wypowiedź wyżej daje jednak nadzieję, że Angole się z tym spieszą.
Zobaczę w następnym tygodniu. No i oczywiście zdam relację z "testu" serwisu :)

Przy okazji - dzięki za info w sprawie reklamacji wodoszczelności - czy oznacza to, że jeżeli "dziabnę" aparat wilgocią/deszczem i wyślę to z reklamacją (no i będzie widać że to wilgoć/lekka woda była, a nie że aparat pływał 2h na głębokości 2m), to będzie szansa na uznanie tego jako błędu sprzętu?

Bank Holiday - tak, to jest potwierdzone w np. tabelach BH 2009 dla Anglii.

Dzygit-Dublin
02-05-2009, 18:09
Witam
Topić się nie utopiłem 1dynki choć było kilka prób- stara pływała z 70-200 na WRC Walii 2006 i nic nie było.
Mi woda naszła przez deszcze (4 dni i kondensacje powietrza) do aparatu i szklą (w szkle zostało i 580 tez dostała na stale już :( ), deszcz wilgoć i aparat w raz rekach podgrzewany raz na szyi wisi .Myślę ze dopóki nie masz akwarium w środku znaczy rybek, glonów i wody to bez problemu :mrgreen:

Wiadomo ze każdy wysyła potwierdził gość z serwisu ale czy coś wymienia to pożyjemy zobaczymy..........

Pozdrawiam
Darek

yogi-bear
04-05-2009, 17:05
Dzwoniłem dziś do Canon DE (Willich) pod 0180 500 6022. Kazano mi wysłać body na adres FOTO-SERVICE-TEAM GREB GMBH Max-Planck-Str. 16 63303 Dreieich. Dziwnie. Po odwiedzeniu ich strony, nie napawa mnie to optymizmem http://www.foto-service-team.de/ :D . Może ktoś już tam wysyłał? Jak wrażenia? Myślałem że jak zadzwonię do Willich, będę mógł do nich wysłać body, a tu taka niespodzianka.

Kolekcjoner
04-05-2009, 21:08
nikt - łącznie z Canonem - nie wie, które z aparatów znajdujących się już na rynku mają to szczęście, że ich podzespoły się w tych granicach mieszczą.
[/LIST]
Toteż reakcja Canona wydaje się całkowicie racjonalna. A to że nas wkurza, to również jest zrozumiałe.

Z tego wynika jeszcze jedna rzecz. Taka nietolerancja może dawać różne efekty w różnych body. W jednych mniejsze w innych większe. Sprawą użytkownika będzie czy uzna, że jego aparat jest ok. czy nie. Zatem rozpiętość interpretacji jest olbrzymia, bo może ktoś mieć np. "zepsuty" aparat którym robi zdjęcia w takich warunkach, że problem się nie ujawnia. Potem go sprzeda komuś innemu (jako idealnie sprawny) i problemy się pojawią. To może wywoływać skrajne zamieszanie w opiniach ludzi na ten temat.
Echh.... Canon narobił sobie i przede wszystkim ludziom zamieszania przez niedbalstwo :rolleyes:.

jagular
04-05-2009, 22:42
Rzeczywiście - to, co w tej chwili się dzieje - nie są znane jakiekolwiek konkrety, karmi się ludzi marketingową papką bez konkretów, za to z dużą ilością słów w stylu "może", "część", "niektóre" itp, to jest nieco śmieszne.
Aparat jest na rynku już ponad 2 lata. To jeden z flagshipów Canona...i takie jaja...ehh.

Z drugiej strony, napiszę trochę prywaty:

Jak już wcześniej pisałem, zdecydowałem się jednak 'zaryzykować' i posłałem Marka do serwisu w UK. Kolega Dzygit-Dublin mi gwarantował, że szybki czas realizacji tej sprawy "to tylko w Erze".
Otóż Marek został dostarczony do serwisu w piątek rano. Dzisiaj rano, tj. w poniedziałek (święto na Wyspach!) dostałem info że sprzęt jest naprawiony i gotowy do wysyłki.
Jeszcze nie mam Marka w rękach, więc sprawa nie jest zakończona, ale wygląda na to, że jednak nie tylko w Erze :P
No chyba że Angole mają w takim głębokim poważaniu Zieloną Wyspę, że sprzęt z Irlandii jest olewany.
W każdym razie to do tej pory kolana mi się gną z wrażenia dot. współpracy z tym serwisem. Wrażenia jak najbardziej pozytywnego.

Jak dostanę sprzęt i potestuję, napiszę czy i co jest lepciejsze/gorsze...

januszK
06-05-2009, 22:18
Dzwoniłem dziś do Canon DE (Willich) pod 0180 500 6022. Kazano mi wysłać body na adres FOTO-SERVICE-TEAM GREB GMBH Max-Planck-Str. 16 63303 Dreieich. Dziwnie. Po odwiedzeniu ich strony, nie napawa mnie to optymizmem http://www.foto-service-team.de/ :D . Może ktoś już tam wysyłał? Jak wrażenia? Myślałem że jak zadzwonię do Willich, będę mógł do nich wysłać body, a tu taka niespodzianka.

Ja natomiast wysłałem dziś do Willich. Z niecierpliwością oczekuje rezultatów.

jagular
07-05-2009, 01:11
A ja...dostałem z powrotem Marka.

Oprócz aparatu dostałem list, w którym Canon na klęczkach bardzo przeprasza za ten problem i w ogóle i że ojej i całkiem..., oraz listę tego, co w aparacie zrobiono - a tam...nic konkretnego, ot napisano, że przeprowadzono testy i poprawki o których była mowa w wiadomym ogłoszeniu :) No i że zaglądnięto do AF. Czyli nie wiem co dłubali :)

Minusik: mimo, że prosiłem, serwis nie wydobył mi paproszka z okolic pryzmatu.
Plusik: mimo, że nie prosiłem, serwis mi wypucował matrycę.

A 'jak działa'? Wydaje się że lepiej, co nie znaczy jednak że jest kosmicznie pięknie - ale cała prawda wyjdzie w "życiu".

Dzygit-Dublin
15-05-2009, 15:49
A ja...dostałem z powrotem Marka.

Oprócz aparatu dostałem list, w którym Canon na klęczkach bardzo przeprasza za ten problem i w ogóle i że ojej i całkiem..., oraz listę tego, co w aparacie zrobiono - a tam...nic konkretnego, ot napisano, że przeprowadzono testy i poprawki o których była mowa w wiadomym ogłoszeniu :) No i że zaglądnięto do AF. Czyli nie wiem co dłubali :)

Minusik: mimo, że prosiłem, serwis nie wydobył mi paproszka z okolic pryzmatu.
Plusik: mimo, że nie prosiłem, serwis mi wypucował matrycę.

A 'jak działa'? Wydaje się że lepiej, co nie znaczy jednak że jest kosmicznie pięknie - ale cała prawda wyjdzie w "życiu".
witam

Ja swojego odebralem wczoraj , to samo co u kolegi list od canon ble ble ble.......... i zero szczegolow. Af nie ruszany no bo po co maja czytac listy ( jak bylo + 10 tak nadal jest ahaha super szkla maja tam )
chyba wsio szlo na masowa sprzwdzanie i nic pozatym , czy cos wymienili nie wiem bo nic nie pisali , lustro i sensor czysty czyli ktos cos robil cos ....

Pozdrawiam Darek

Janusz Body
18-05-2009, 10:30
trochę konkretów jest :-) :

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=PgComSmModDisplayAct&fcategoryid=215&modelid=15710&keycode=2112&id=57853

jagular
19-05-2009, 20:23
Dzygicie, coś może być na poważnie z tymi +10...
Bo tak się składa, że odkryłem że mój 1D3 również obecnie musi przejść na to ustawienie.
Czyżby maszynka w serwisie UK miała taką stałą wadę? :E
To gdzie oni ją wyślą do kalibracji, do Japonii? Heheh...

Przy okazji, mały OT:
Czy ktoś zna jakieś inne niż zdjęcia 'tabelki', lub zdjęcia obrazka z kółkowym wzorem wyświetlanym na monitorze, metody domowe na sprawdzenie FF/BF?
Wiem że ta pierwsza opcja jest najbardziej popularna - ale jakoś niezbyt dokładna.
Mam nadzieję że mnie za to pytanie moderatorstwo pokrzywą po pupce nie spierze :P

Bahrd
19-05-2009, 22:26
Jeśli zastosujesz te wszytkie "dobre rady", to w domu więcej wycisnąć się nie da:

Ustaw ostrość i kontrast JPEG w aparacie na maksymalne wartości - to "działa" od razu na podgląd LV i w komputerze.
Ustaw przesłonę na maksymalny otwór (w zoomie na długim końcu).
Ustaw "One shot" i "Center point".
Załóż aparat na statyw i podepnij go do komputera z zainstalowanym EOS Utility, za pomocą którego guzików "<" ">" ustawiaj ostrość manualnie przy włączonym oknie powiększenia (ostatnia wersja ma nawet opcję 200%).
Jeśli nie masz pod ręką komputera - sprawdzaj na LV z powiększeniem x10, włącz MLU i opóźnienie 2s.
Weź kolorową gazetę jako cel i ustaw prostopadle w odległości ok. 20x ogniskowa.
Włącz lampy (byle nie świetlówki).

Baw się dobrze ;)

dpgstyle
19-05-2009, 22:42
witam... w najblizszym czasie czeka mnie wizyta na żytniej w celu czyszczenia matrycy w mojej DeSce.... i seryjnie nie wiem jush czy cokolwiek im napomknąć o tym regulowaniu AF, dzis widziałem tez jakis artykuł że z powodu jakiejs wady fabrycznej na matrycy mogą pojawiać się plamki po jakiejs cieczy... u mnie jakies plamki są ale co to za plamki nie mam pojęcia.... co to wogóle za posrana akcja że nie można normalnie bez strachu sprzętu do serwisu oddać... ale z drugiej strony ile razy zostawilem samochód w autoryzowanym serwisie, to jedną usterke zamieniali mi na inną... więc to jush chyba specyfika tego kraju.... tak czy inaczej... po przesledzeniu tego wątka, to chyba wysle aparat do uk na czyszczenie matrycy hehehehehehe

januszK
19-05-2009, 22:43
Sprzęt otrzymałem po tygodniu. Usługa polegała na jego " wyjustowaniu". Jaki efekt ?. Zobaczymy po próbach.

jagular
20-05-2009, 00:19
Jeśli zastosujesz te wszytkie "dobre rady", to w domu więcej wycisnąć się nie da:
....
Baw się dobrze ;)
Heh, to jest bardzo podobne do sławnych linijek i innych tabelek, do których nie potrafię się zmusić. Zbyt podobne, tak więc podziękuję...

Niemniej dzięki za radę :)

Dzygit-Dublin
24-05-2009, 21:29
Witam

Ja zmusiłem się do jazdy 2,5g żeby wypróbować puchę na super bike i powiem ze radzi se naprawdę dobrze.
właśnie przeglądam katalogi z rawami i odsetek nie trafionych jest znikomy, jak na razie zadowolony.
Walczyłem 200mm + ex 1,4 i czasami x2.
Zobaczę kiedyś jak w ciemnościach se radzi, śledzenie działa ok

jagular, jak ci dobrze skalibrowali body do ich obiektywów to ustawiaj śmiało +10 do wszystkich obiektywów :twisted:
I zostaw ja się mieszałem + 8 do +12 ale 10 jest tak samo jak bylo na początku roku , porostu tak kalibrują ahahahah

Pozdrawiam Darek

jagular
25-05-2009, 07:08
Heheh, Dzygicie, z nudów sprawdzałem sobie pewną metodą po kolei szkiełka, znudziłem się po chyba 4ch, ale za każdym razem wychodziło te okolice +10. Czyli to jest oficjalne ustawienie Canon UK :E

Po ustawieniu +10 rzeczywiście chyba korpus 'daje radę' i o wiele ciężej jest znaleźć powód do marudzenia ;)

Michaex
10-07-2009, 13:18
Koledzy mam problem. Kontaktowałem się z serwisem canona w Willich, niestety poprzez formularz kontaktowy z canon.de, bo maila nie znalazłem. Za pierwszym razem zostałem poinformowany, że zgłosi się do mnie ktoś z canon polska i mi pomoże (faktycznie ktoś zadzwonił), a na drugą próbę kontaktu z wyraźnym zaznaczeniem, że zależy mi na naprawie u nich nie dostałem odpowiedzi.

Bardzo proszę o jakąś podpowiedź, w jaki sposób załatwić naprawę u nich, bo problemy z af na bocznych punktach mam i zgłaszałem je nawet w ubiegłym roku (przed drugą informacją canona) raz w berlinie i dwa razy w wilnie, ale wtedy usłyszałem, że według nich wszystko jest "perfect".

Aparat ciągle na gwarancji.

Pozdrawiam
Michał

Michaex
20-07-2009, 13:31
To ja się po cichu jeszcze raz zapytam, bo Canon Willich dalej nie bardzo chce ze mną rozmawiać... W jaki sposób się z nimi kontaktowaliście i jak ich przekonaliście, żeby wzięli aparat do siebie?