PDA

Zobacz pełną wersję : [perlpa] ślub, portret, przyroda ...



perlpa
21-07-2005, 11:24
www.perlpa.prv.pl

Polaco
21-07-2005, 11:37
Postaraj sie zeby tyle okienek nie wyskakiwalo, kurcze, chcialem obejrzec i na widok samych okienek money.pl i innych dalem sobie spokoj :evil:

Jac
21-07-2005, 12:19
@Polaco jakich okienek nie masz FireFoxa?

nie podoba mi sie ze w miniaturkach sa cropy a nie cale klatki

a pozatym strona zrobiona czytalnie i przejzyscie latwa w nawigacji bogata w formie zdjecia 'mi się podobują' choć nie wszystkie ale kilka w 20x30 bym sobie zrobil

EDIT: a i jescze jedna uwaga tu na forum nie lubimy flasha :mrgreen:

perlpa
21-07-2005, 13:06
@Polaco jakich okienek nie masz FireFoxa?

nie podoba mi sie ze w miniaturkach sa cropy a nie cale klatki

a pozatym strona zrobiona czytalnie i przejzyscie latwa w nawigacji bogata w formie zdjecia 'mi się podobują' choć nie wszystkie ale kilka w 20x30 bym sobie zrobil

EDIT: a i jescze jedna uwaga tu na forum nie lubimy flasha :mrgreen:
Rzeczywiscie okienka troche przeszkadzaja ale to przywara darmowych serwerow (republika). Firefox rozwiazuje (czesciowo) problem.
Co do cropow to moze i racja tylko ze ze wzgledu na przyjeta przeze mnie wielkosc niektore miniatury calych zdjec byly by nieczytelne.
Bardziej jednak interesuja mnie opinie o zdjeciach. Co wam sie nie podoba, co denerwuje, co sie ewentualnie podoba... :-)

gr86
21-07-2005, 13:48
spox, świetne foty szczególnie Macro moja ulubiona dziedzina

Polaco
21-07-2005, 14:10
@Polaco jakich okienek nie masz FireFoxa?
Mam IE, ale takiej ilosci jak mi wyskoczyla to sie nie spodziewalem (ok. 3 okienek), drugie podejscie zrobie w domu, mam nadzieje ze zostana zablokowane 8)

Vitez
21-07-2005, 17:20
1. Wyskakujace okna (na szczescie mam Firefoxa ale mnie informuje o tym ze cos mnie chcialo 'zaatakowac' )
2. Nie cierpie gdy miniatury nie pokazuja tego samego co zdjecie. Nie ma ze niewyrazne - zrob miniatury 640x480 i zupelnie wystarcza by widz mogl zainteresowac czy zdjecie interesujace i nadaje sie do pelnego obejrzenia.
3. Flash


Powyzsze 3 punkty spowodowaly ze nie zmusze sie by obejrzec i ocenic zdjecia :( , nie jestem masochista a znam mnostwo stronek z ladnymi zdjeciami ktore oglada sie bez wyzej wymienionych problemow.

K2_verti
21-07-2005, 23:55
Powyzsze 3 punkty spowodowaly ze nie zmusze sie by obejrzec i ocenic zdjecia :( , nie jestem masochista a znam mnostwo stronek z ladnymi zdjeciami ktore oglada sie bez wyzej wymienionych problemow.

Mimo, że nie należę do grupy masochistycznej - dałem się skusić. Podzielam opinię co do Flasha - jest to "rzecz" do bani. W twoim przypadku - zrobiłbym stronę, która obsługiwała by inny standard.
Jak bardzo skompresowane są te zdjęcia. Niektórzy internauci korzystają jeszcze z prędkości modemowej (już wykorzystałem limit 7GB) - i twoje zdjęcia otwierają się za dlugo - może są za duże (zmniejsz odrobinę). Wkurzające są małe miniaturki - 30x30 pix które nie pokazują całego zdjęcia, tylko wycinek!
Jeżeli ja miałbym pokazać swoje zdjęcia, postarałbym się aby otwierały się w większej rozdzielczośći. Za dużo nie wykorzystanej powierzchni po obu stronach - tak ze 100pix. Sory za upierliwe uwagi ;-)
Jak dla mnie zdjęcia są w dechę! I liga

perlpa
22-07-2005, 07:13
Dzieki za krytyczne uwagi. Szkoda że na razie dotycza tylko strony technicznej galerii a nie samego meritum sprawy czyli zdjęć.
Wezme sobie do serca Wasze uwagi i pozmieniam te miniatury z cropow na pełne zdjęcia.

Co do rozmiarow zdjecia do po szerszym boku maja 475pix i waza ok 20k (jpg skompresowany na 60%) wiec jest to jakis kompromis.

Co do upierdliwych reklam to chyba bede musial przeniesc sie na inny darmowy serwer - moze jakies propozycje?

Sprawa flasha - to kestia gustu. Mi on osobiscie bardzo odpowiada, choc rozumiem ze mozna go nie kochac :)

Tak czy inaczej stronka do poprawki a zdjecia puki co bede prezentowan np. na plfoto :)

Dzieki i pozdrawiam

Vitez
22-07-2005, 09:08
Dzieki za krytyczne uwagi. Szkoda że na razie dotycza tylko strony technicznej galerii a nie samego meritum sprawy czyli zdjęć.

Jesli chcesz oceny meritum sprawy to musisz zrobic tak by dostep do meritum sprawy byl ulatwiony a nie utrudniony, czyli by zdjecia dalo sie przejrzyscie i z przyjemnoscia ogladac.

Jest roznica jakbys klientom slubnym dawal zdjecia w poniszczonym segregatorze z poszarpanymi, poplamionymi foliami powsadzanymi w srodek a w ladnie oprawionym, eleganckim albumie slubnym.
Tez by tego pierwszego nie bardzo chcieli ogladac a ty bys sie upieral ze i tak "chodzi tylko o zdjecia nie oprawe" :?

gawryl
22-07-2005, 09:30
Slub - dobre rzemioslo, nie zachwyca pomyslowoscia, ale chyle czolo przed technika
Portret - przewazaja osoby mocno wpatrzone w obiektyw, czego niekoniecznie lubie, facet w kapeluszu na glowie moglby nie miec tego cienia na czole (doswietlic blenda czy cus), kadry standardowe, ale podobaja sie
Reklama - fajne wnetrza (szczegolnie sie spodobaly), kolory wala po oczach, fajne kadry, technika bardzo +
Przyroda - najfajniejszy dzial dla mnie, ujecia REWELKA, jakosc super, gratuluje!
Makro - nie znam sie, podoba sie :)

problem z flashem jest tez i taki, ze skutecznie blokuje mozliwosc dyskusji o konkretnej fotce, gdyz teraz nie moge Ci podac numeru zdjecia o ktorym chcialbym podyskutowac...szkoda.

pomysl z miniaturkami pokazujacymi tylko czesc zdjecia totalnie nietrafiony - ja lubie DUZE miniaturki tak, by pokazywaly zdjecie - wowczas nie zmuszam widza do szukania czegos fajnego, tylko pozwalam mu wybierac to, co go zainteresowalo. po prostu szanuje czas osoby trafiajacej na moja www, proponuje to przemyslec :)

a zdjec gratuluje. jestes ,,zawodowcem'' ?

bebop
22-07-2005, 10:34
www.perlpa.prv.pl

fajnie ujmujesz detale - to widać przy przyrodzie i makro. niestety zdjęcia mocno przeostrzone i przekompresowane (albo jedno efektem drugiego). wolałbym oglądać większe, nawet za cenę dłuższego ładowania.

z flashem nie mam jak Vitez problemów natury psychicznej ;-) - oglądam zdjęcia a nie kod strony www. faktycznie tylko ciężko pokazać jedną konkretną fotkę np. linkiem, a opisywanie "ta trzecia od lewej w drugim rzędzie" niekoniecznie jest wygodne.

z drugiej strony olej to - pokazujesz zdjęcia a nie katalog z numerami - jak komuś się*spodobają to i tak się*odezwe (w sensie komercyjnym), a forumowi malkontenci i pstrykacze zawsze znajdą dziurę w całym :lol:

zdjęcia dobre, kilka bardzo dobrych. widać że masz doświadczenie i że wiesz co robisz. tyle moich opinii.

perlpa
22-07-2005, 13:00
Vitez, alez ja przeciez nie mam pretensji do nikogo ze nie podoba mu sie oprawa galerii. Podziekowalem za krytyczne uwagi i napisalem ze wezme je pod uwage.
No dobra, koniec gadania, idze weekend wiec biore sie za mala reorganizacje strony.

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za uwagi i te dotyczace strony technicznej galerii i te dotyczace "meritum" :)

perlpa
22-07-2005, 13:25
a zdjec gratuluje. jestes ,,zawodowcem'' ?

Ciesze sie ze Ci sie podobaja. Powiedzmy ze jestem amatorem z duzym zacieciem i czasami dorabiam do bardzo kosztownego hobby na slubach lub reklamowkach :)

perlpa
22-07-2005, 13:32
niestety zdjęcia mocno przeostrzone i przekompresowane (albo jedno efektem drugiego).
Zdjecia sa podostrzane w PS na srednim poziomie a potem zapisywane do tifa. tego z kolei konwertuje do jpg z jakoscia 60% - jakos tak mi wyszlo ze przy porownywalnej jakosci ta technika daje mniejsze pliki wynikowe niz zapis do jpg w PS. Zdjecia maja srednio ok 22kb.

wolałbym oglądać większe, nawet za cenę dłuższego ładowania.
No widzisz a inni pisali ze zdjecia za dlugo sie laduja - trudno znalezc optimum - jestem otwarty na fachowe porady madrzejszych/badziej doswiadczonych kolegow.

Vitez
22-07-2005, 14:33
No dobra, koniec gadania, idze weekend wiec biore sie za mala reorganizacje strony.


Daj znac jak skonczysz... jak beda przyjemniejsze do ogladania chetnie obejrze bo po opiniach widac ze warto 8)

perlpa
23-07-2005, 14:49
Ok, zrobilem kilka modyfikacji na stronie, ktrore powinny pomoc w jej ogladaniu.
I tak:

1) Miniatury sa co prawda tej samej wielkosci (50x50) ale nie sa juz cropami.
2) Aby mozna bylo odnosic sie do konkretnego zdjecia na dole po zdjeciem pojawia sie jego numer w kategorii.
3) Po najechaniu na miniature zdjecia pojawia sie numer zdjecia i ilosc zdjec w kategorii aby mozna sie bylo latwo zorientowac w ktorej czesci kategorii sie znajdujemy.

Niestety jeszcze nie znalazlem rozsadnego serwera do przeprowadzki wiec poki co tylko FireFox ochroni was przed frustracja spowodowana reklamami w www.republika :(

Dla ascetow podaje alternatywny sposob dotarcia do zdjec. Po nazwie serwisu trzeba podac nazwe kategorii (identyczna z tymi w menu oczywiscie bez polskich znakow) a potem 'maxi' i numer zdjecia w katerorii. np:

http://www.perlpa.prv.pl/przyroda/maxi0.jpg
http://www.perlpa.prv.pl/makro/maxi9.jpg
itd.

Pozdrawiam i zapraszam do ogladania i oceny zdjec.

Bea
23-07-2005, 18:28
perpla fotki masz swietne, a jak ja moge pokazac tu moje fotki?

Vitez
24-07-2005, 07:59
a jak ja moge pokazac tu moje fotki?

1. Zalozyc wlasna stronke na ktorej bedziesz miala swoje fotki (darmowe: www.pbase.com, www.fotogalerie.pl )
2. Zalozyc wlasny watek w tym podforum zaczynajacy sie od nazwy uzytkownika i krotkiego opisu stylu fotek, w srodku watku podajesz link do galerii lub pojedynczych fotek (pojedyncze fotki mozesz tez wrzucac np na www.plfoto.com , www.imageshack.us , www.onephoto.net ).

Jurek Plieth
24-07-2005, 12:25
www.perlpa.prv.pl
Masz dobre oko, sporo fanych zdjęć! Tak trzymaj.

Nemeo
24-07-2005, 13:39
Fajne fotki, a zdjęcie lisa jest poprostu natchnione.

farell
03-08-2005, 00:18
Fajne fotki, a zdjęcie lisa jest poprostu natchnione.

...dokładnie, już Ci miałem kiedyś mówić.. piękna fota..gdzieś ty go złapał?
pzdr marcin

perlpa
25-10-2005, 08:52
Przeniosłem galerię do własnej domeny: www.pawelperlowski.com
Nie ma już problemów z milionem wyskakujących okienek reklamowych - Vitez jak masz ochotę pooglądać to zapraszam :)

Jest też trochę nowych zdjęć (portret, reklama, ślub)

Zapraszam do oglądania i konstruktywnej krytyki :)

Reno
25-10-2005, 10:33
Perpla, BARDZO mi się podoba galeria ślubna, świetne masz oko i fajne miejsce wynalazłeś. Aż sprawdziłam skąd jesteś bo u nas są podobne widoki :)

perlpa
25-10-2005, 10:44
Perpla, BARDZO mi się podoba galeria ślubna, świetne masz oko i fajne miejsce wynalazłeś. Aż sprawdziłam skąd jesteś bo u nas są podobne widoki :)

Dziękuję :grin: . W jednym z watków chłopaki bardzo chwalili Twoje zdjęcia. Bardzo chętnie je obejrze. Podaj jakiegoś linka.

mxdanish
25-10-2005, 10:55
Musiałem przejrzeć cały wątek bo myślałem, że już się wypowiadałem ale niestety musiałem tylko przeglądać Twoje zdjęcia.
Tak jak Reno bardzo spodobała mi się galeria ze ślubów.
Zdjęcie 3 w super klimacie (takie najbardziej lubie: proste i przejrzyste)
A z takich mniej typowych fotka 21 :)
Gratuluję :D

Vitez
25-10-2005, 18:08
Nie ma już problemów z milionem wyskakujących okienek reklamowych - Vitez jak masz ochotę pooglądać to zapraszam :)


Okienka reklamowe to jedno co mnie odstrasza od galerii.
Drugie to: flash .
Nie musze pisac dalej 8)

Chocby ktos robil super jaknajlepsze zdjecia, chwalony przez wszystkich itp - jak klikne na link do galerii i zobacze cos w stylu "Simpleviewer" z charakterystycznym, fleszowym paskiem postepu to robie prawyklawisz+myszka w dol (gest myszy zamykajacy u mnie aktualnie otwarta zakladke w Firefoxie).
Juz wole poszukac ewentualnych zdjec danego autora np na plfoto :roll: .
Przepraszam - po prostu taka awersja... niedobrze mi jak widze tego simpleviewera i inne produkty z tego kubelka 'paska postepu' ... a ogladanie zdjec ma byc przyjemnoscia a nie masochizmem :( dlatego choc chetnie bym oberjzal, nauczyl sie pewnie czegos ze zdjec slubnych - to nie zrobie tego wbrew sobie.

TommyTheCat
25-10-2005, 20:34
a mi to nie przeszkadza, nie wiem gdzie tu widzisz masochizm
co do fotek to mozna tylko pozadroscic i pogratulowac :)

perlpa
25-10-2005, 21:14
... Chocby ktos robil super jaknajlepsze zdjecia, chwalony przez wszystkich itp - jak klikne na link do galerii i zobacze cos w stylu "Simpleviewer" z charakterystycznym, fleszowym paskiem postepu to robie prawyklawisz+myszka w dol (gest myszy zamykajacy u mnie aktualnie otwarta zakladke w Firefoxie).

No trudno, nie bedę Cie przekonywał na siłę. Dla Twojej wiadomości nie używam SimpleViewera tylko jako programista (tak, tak pracuję w IT) napisałem sobie własną stronę we Flash'u od zera.

Może masz rację że dobrze było by pokazywać swoje zdjęcia np. na plfoto czy onephoto - pomyślę o tym i oczywiście nie omieszkam przekazać Ci tej radosnej nowiny :twisted:

perlpa
25-10-2005, 21:21
a mi to nie przeszkadza, nie wiem gdzie tu widzisz masochizm
co do fotek to mozna tylko pozadroscic i pogratulowac :)

Vitez ma uczulenie na flasha, choć jak go zapytać o np. ciekawe strony fotografów ślubnych to sam wskazuje na galerie flashowe. (?)
Oglądał je mimo uczulenia? A może tylko powtarza za innymi że są dobre...

Vitez sorki - bez urazy :)

P.S. Tommy dzięki za ciepłe słowa, nie widze jednak powodów do zazdrości :)

b'Art
25-10-2005, 22:12
Dla mnie nawigacja strony jest ok. Zdjęcia podobaja się, są z głową skomponowane, ja też robie i lubię portrety - Twoje bardzo sie podobają. Lis wyjął mnie z "butów" - gdzieś go dopadł? Pozdrawiam

pazurek
25-10-2005, 22:14
O ktorym lisie mowicie? Macie na mysli spiacego fenka?

Vitez
25-10-2005, 22:55
Vitez ma uczulenie na flasha, choć jak go zapytać o np. ciekawe strony fotografów ślubnych to sam wskazuje na galerie flashowe. (?)
Oglądał je mimo uczulenia? A może tylko powtarza za innymi że są dobre...

Vitez sorki - bez urazy :)


Tak, ogladalem je mimo uczulenia, bo:

- albo w nich flash nie byl az tak bolesnie zauwazalny (przejscia, paski postepu, ramki)
- albo byly tego bardzo warte (bez urazy perlpa :) )

Jesli jestes informatykiem to sprobuj zrobic wersje nie fleszowa w wolnym czasie - jak widac po wielu stronach z galeriami - da sie w taki sposob zrobic bardzo przyjemna htmlowa galerie :roll:

perlpa
25-10-2005, 23:28
O ktorym lisie mowicie? Macie na mysli spiacego fenka?
Tak mówią o fenku. Fajny nie :)

perlpa
25-10-2005, 23:30
Tak, ogladalem je mimo uczulenia, bo:

- albo w nich flash nie byl az tak bolesnie zauwazalny (przejscia, paski postepu, ramki)
- albo byly tego bardzo warte (bez urazy perlpa :) )

Jesli jestes informatykiem to sprobuj zrobic wersje nie fleszowa w wolnym czasie - jak widac po wielu stronach z galeriami - da sie w taki sposob zrobic bardzo przyjemna htmlowa galerie :roll:

Chyba prościej będzie, jak to zasugerowałeś wcześniej, wrzucać zdjęcia np. na plfoto

pazurek
25-10-2005, 23:40
Fenek pierwsza klasa :)

Co do plfoto to problemem moze byc ograniczenie 1 zdjecie na 5 dni. Po drugie na plfoto nie ma jak wymoderowac komentarzy ogladajacych ;)

Reno
26-10-2005, 08:41
Dziękuję :grin: . W jednym z watków chłopaki bardzo chwalili Twoje zdjęcia. Bardzo chętnie je obejrze. Podaj jakiegoś linka.
Naprawdę nie mam się czym chwalić. Chociaż możę wrzucę parę kiedyś, żeby posłuchać rad zawodowców :) Walczyłam ze sprzętem bez większych sukcesów; plus jest taki, że oglądam te fotki i myślę co mogłam inaczej zrobić - i zrobię to następnym razem :)

perlpa
26-10-2005, 12:21
Naprawdę nie mam się czym chwalić. Chociaż możę wrzucę parę kiedyś, żeby posłuchać rad zawodowców :) Walczyłam ze sprzętem bez większych sukcesów; plus jest taki, że oglądam te fotki i myślę co mogłam inaczej zrobić - i zrobię to następnym razem :)

I o to właśnie chodzi. Podpatrując specjalistów w danej dziedzinie poszerzamy swoje horyzonty, dostrzegamy znane nam sceny z innego punktu widzenia.
Oczywiście na samym oglądaniu zdjęć chyba jeszcze nikt nie nauczył się ich robić, ale trzeba mieć pomysł na to co się chce osiągnąć a potem poprzez praktykę dążyć do tego celu.
Sam dużo podpatruję u innych. Chodzi może nie tyle o sposób kadrowania ale o oświetlenie.

perlpa
09-01-2006, 18:09
Dawno nic nie pokazywałem ale nie znaczy to przestałem fotografować :)
Od niedawna bawię się swoją pierwszą lampą studyjną. Ogrom nauki przede mną chciał bym aby mądrzejsi i bardziej doświadczeni w tym względzie koledzy wskazali ewentualne :) błędy dotyczace oświetlenia. Nie siliłem się tutaj na jakiś specjalny artyzm czy dramaturgię oświetlenia. Na to przyjdzie czas. Na razie prosty schemat oświetlenia i aranżacja.

1. http://www.pawelperlowski.com/inne/Renia01.jpg
2. http://www.pawelperlowski.com/inne/Kuba02.jpg
3. http://www.pawelperlowski.com/inne/Kuba01.jpg
4. http://www.pawelperlowski.com/inne/Dominika01.jpg

Oświetlenie:
Oświetlenie główne po lewej stronie od aparatu 1/4 mocy: CY200K z softboxem 60x90 i gridem.
Srebrna blenda po prawej stronie od aparatu - doświetla nieoświetloną stronę twarzy
Światło w kontrze: Metz 45 wyzwalany radiem ustawiony na f2.8
Oswietlenie kontrowe głowy: unomat 45 wyzwalany radiem ustawiony na f2.8
Tło to po prostu ciemno niebieski koc :mrgreen:

Ekspozycja: ISO 100, t=1/125 f=5.6
Obiektyw: tamron 28-75/2.8 Di @ 75mm
Aparat: 10D

Wszelkie komentarze i sugestie mile wiedziane

Parteq
10-01-2006, 12:07
Co do strony:
http://www.pawelperlowski.com

Dobre zdjecia, bardzo fajnie przygotowana strona.
Trudno odniesc mi sie do pojedynczych fotografii,
podoba sie; w 'reklamie' - pomidory i roza w wazonie na bialym tle,

Pytanie - jakim obiektywem bylo robione zdjecie nr 13 w 'reklamie' ?

Mowiac krotko - zazdroszcze kilku zdjec.

Pozdrawiam,
Parteq

perlpa
10-01-2006, 14:21
podoba sie; w 'reklamie' - pomidory i roza w wazonie na bialym tle
He he to nie róża w wazonie tylko mak na butelce perfum: Kenzo woman


Pytanie - jakim obiektywem bylo robione zdjecie nr 13 w 'reklamie' ?
Aż tak szerokiego obiektywu nie mam i wątpię aby taki kadr był do objęcia denkiem 10mm. To zdjęcie to skład kilkunastu! zdjęć z tamrona 28-75/2.8. Czemu tak dużo? Aby zminimalizować dystorsje.

Pozdrawiam

Kubaman
10-01-2006, 14:25
Też podoba mi się towja strona, chyba oglądałm wcześniej ale zapomniałem ;)

perlpa
10-01-2006, 14:55
Co jakiś czas coś dorzucam ale każdym zdjęciem nie będe Wam zawracał głowy.
Teraz zależało mi na opinii dotyczacej pierwszych kroków z domowym mini studio. W tym względzie na razie cisza. Aż się boje zapytać dlaczego ;)
Ok. Wróce do pytania za pół roku jak bedę miał coś bardziej wypracowanego i udramatyzowanego do pokazania.
Pozdrawiam i dziękuję

Jac
10-01-2006, 15:15
Jak dla mnie bomba, szczegolnie chlopak w kapeluszu i w kasku [ojca? :-)]... urodzony model a i swiatelko ladnie skomponowane

perlpa
10-01-2006, 15:30
Jak dla mnie bomba, szczegolnie chlopak w kapeluszu i w kasku [ojca? :-)]... urodzony model a i swiatelko ladnie skomponowane

Dzięki. Kask mój ale chłopak nie mój - znajomych :)
Starałem się maksymalnie zharmonizować barwy, tak aby się nawzajem uzupełniały. Robiłem eksperymenty z podświetlaniem sylwetki od tyłu (jak przy portrecie dziewczynki - to moja córcia) ale wprowadzało to zbyt wiele rozpraszających elementów - kask zaczynał grać kolorami.

Zielony
10-01-2006, 16:55
ja to panie perpla ;) , jak się będę żenił to coś wykombiuję żebyś przyjechał :-D
nie jest znowu tak daleko, z dolnego do górnego śląska :mrgreen:
ale kiedy to będzie, to pewnie nawet najstarsi górale nie wiedzą :mrgreen:

gratuluję dobrych zdjęć, a co do www to na 5+

Reno
11-01-2006, 09:42
ja to panie perpla ;) , jak się będę żenił to coś wykombiuję żebyś przyjechał :-D
nie jest znowu tak daleko, z dolnego do górnego śląska :mrgreen:
ale kiedy to będzie, to pewnie nawet najstarsi górale nie wiedzą :mrgreen:

gratuluję dobrych zdjęć, a co do www to na 5+
Tak, tak, Panie Marcinie - ja to jak obejrzałam owe zdjęcia, zaczęłam kombinować jakby tu drugi raz wziąć ślub ;););).

perlpa
11-01-2006, 14:49
Tak, tak, Panie Marcinie - ja to jak obejrzałam owe zdjęcia, zaczęłam kombinować jakby tu drugi raz wziąć ślub ;););).
Dziękuję Reno, super z Ciebie dziewczyna ale jestem już żonaty ;)

Reno
11-01-2006, 16:43
Jak pech, to pech :(.
;););)

vista1
11-01-2006, 22:38
Nie będę się rozpisywał na tema strny technicznej galerii "perlpa", powiem tylko tyle że zarówno wrażenia wzrokowe w połączeniu ze słyszalnym tematem muzycznym w tle jak najbardziej współgrają. Co do jakości zdjęć to jestem zwolennikiem tych "wykopiowanych" na papierze i myślę, że tych niektórych widzianych na stronie, szczególnie makro oraz kilku ślubnych dłuuuugo bym z rąk nie wypuścił. Kiedy ja brałem ślub to takich ze świecą było szukać! Pozdrawiam.

perlpa
26-01-2006, 23:01
Kolejna próbka z moich potyczek w domowym studio ;)
Spróbowałem nieco uatrakcyjnić i udramatyzować oświetlenie w stosunku do poprzednio prezentowanych zdjęć.
Daleko mi jeszcze do opanowania oświetlenia tła zgodnego z moją koncepcją więc wspomagam się Photoshop'em.

Ekspozycja: ISO=100, t=1/125 f=5.6
Oświetlenie: CY200K z softboxem 60x90 i gridem + 2xlampa błyskowa GN45 odpalane radiowo + srebrna blenda 100cm
Obiektyw: Tamron 28-75/2.8 @ ~50mm

Zdjęcie nr 1

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.pawelperlowski.com/inne/Sesja_01.jpg)
Zdjęcie nr 2

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.pawelperlowski.com/inne/Sesja_04.jpg)
Zdjęcie nr 3

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.pawelperlowski.com/inne/Sesja_05.jpg)

Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane.

Jurek Plieth
27-01-2006, 16:06
Kolejna próbka z moich potyczek w domowym studio ;)

Ja uważam, że te zdjęcia są dobre w swoim gatunku. Precyzując, ten gatunek mnie nie rajcuje; wiem jednak, że jest nań duże zapotrzebowanie społeczne, że tak powiem.
Jednak, aby być maksymalnie obiektywnym, to naprawdę nie ma się do czego przypieprzyć. Uważam, że robisz duży postęp.
Aha, jeszcze dodam, że na duży plus należy zapisać to, że modelka wygląda naturalnie, nie przybiera jakichś udziwnionych póz, tudzież nie obcinasz jej dloni, ani nie wkładasz jej do zlewu niczym Sławek Jankowski ;-)