PDA

Zobacz pełną wersję : SX1 IS max czas migawki - problem



Gregs
28-02-2009, 23:32
Witam,

Mam problem z ustawieniem migawki w SX1 IS. Aparat w trybie TV oraz M nie pozwala na ustawienie czasu dłuższego niż 1sek:twisted:, a powinien maksymalnie dać ustawić 15sek. Czy ktoś z was spotkałsię z takim problemem?
czy związane jest to z jakimiś ustawienieami w menu? czy też firmaware w moim egzemplarzu jest do bani?

zonk
28-02-2009, 23:38
Spróbuj może przywrócić ustawienia fabryczne.

Slider
28-02-2009, 23:55
Aparat w trybie TV oraz M nie pozwala na ustawienie czasu dłuższego niż 1sek:twisted:,

Hmm.. a kombinowałeś coś z parametrami, czysłoną, ISO? Szczerze mówiąc starałem się w moim S3 doprowadzić do czegoś takiego, żeby nie mozna bylo wyciągnąc czasu dłuższego od 1 sek, ale działo sie tak tylko, gdy przy wyższych czułościach, światlomierz aparatu uznał, że dłuższy czas nie będzie potrzebny.. I pomimo mojego ustawienia np 10 sek, "redukował" czas, do powiedzmy 1 sek (ale nie byla to reguła) w Twoim przypadku tez jest coś w stylu ograniczenia, czy tak po prostu (jakas blokada) nie da się ustawić dłuższego czasu od tej 1 sek?8-)

Polanin
01-03-2009, 00:07
Problemem jest niestety to, że nie zajrzałeś do instrukcji. SX1 ma maksymalny czas 1 sek. Wyjątkami są niektóre tryby SCN (bodajże nocny, długa przesłona, sztuczne ognie - nie pamiętam dokładnie). W połowie marca będzie update firmware-u, ale tego raczej nie zmienią. Pozostaje czekać na portowanie CHDK.

Slider
01-03-2009, 01:00
Problemem jest niestety to, że nie zajrzałeś do instrukcji. SX1 ma maksymalny czas 1 sek.

Co za bezsens.. Po co to ograniczenie..?:confused: i czemu w trybach SCN aparat miałby mieć większa swobodę doboru parametrów niż w trybach manualnych..

Gen
01-03-2009, 10:40
Niestety…
W trybach Tv czy M ustawiasz czasy tylko do 1 sekundy. Regulacja między 1 - 15 sekund jest tylko w trybie SCN – Długie czasy.
W obecnej instrukcji napisali, że robiąc zdjęcia z dłuższymi czasami, trzeba chwilę poczekać na zrobienie kolejnego, aby aparat zdążył z redukcją szumów. Wychodzi na to, że aparat nie daje sobie rady z szybką obróbką takich zdjęć i jak po update będzie możliwość zapisu w RAW - więc bez obróbki, to może się to zmieni.

Gregs
01-03-2009, 13:09
no to się wkurzyłem:evil::evil::evil:
tak zaawanasowany aparat i czas na manualau max 1 sek? to absurd.
mam starą A60 i tam wszystko śmiga bez problemu.
we wszelkich specyfikacjach piszą że aparat obsługuje czasy do max 15 sek, nie wyszczególniając że tylko na jakimś automatycznym trybie nocnym.
Ale plama dla Canona.
W instrukcji nic na ten temat nie ma, tylko się trzeba domyslać - bo instrukcję oczywiście czytałem.
W głowie mi się to nie mieści, że w trybie manualnym nie można ustawić nic więcej niż 1sek - po co mi taki manual??

chyba oddam aparat do sprzedawcy

wszystkim dziękuję serdecznie za pomoc
pozdrawiam

Ale plama dla Canona, no nie mogę,,,,,,:mad::mad::mad::mad:

Vitez
01-03-2009, 17:54
Proponuje urządzić pikietę albo nawet jakiś happening pod siedzibą Canon Polska.

Gregs
01-03-2009, 18:12
Proponuje urządzić pikietę albo nawet jakiś happening pod siedzibą Canon Polska.

czy to jakaś zaczepka?

deeppy
01-03-2009, 19:57
Wg mnie to nowa polityka canona, nie będzie zaawansowanych kompaktów, będą full auto kompakty, zamiast hybryd seria xxxxD, już pracują nad nowym typem AF w liveview ;)

Juriko
01-03-2009, 20:22
W obecnej instrukcji napisali, że robiąc zdjęcia z dłuższymi czasami, trzeba chwilę poczekać na zrobienie kolejnego, aby aparat zdążył z redukcją szumów. Wychodzi na to, że aparat nie daje sobie rady z szybką obróbką takich zdjęć i jak po update będzie możliwość zapisu w RAW - więc bez obróbki, to może się to zmieni.
Przy długich czasach, aparat robi drugą, ciemną ramkę, którą soft odejmuje od włAściwej w celu wyeliminowania hot pikseli, dlatego trwa to dłużej. Ciemna ramka ma czas taki sam jak zdjęcie.
Co do niemożliwości stosowania długich czasów w trybie ręcznym, aż nie chce się wierzyć. Może jest jakaś zależność, np. być może można uruchomić długie czasy po wyłączniu stabilizacji. Szukałbym tego typu zależności.

Polanin
02-03-2009, 12:03
Za parę miesięcy zaanonsują SX2 i trzeba będzie czymś przekonać ludzi do jego kupna. RAW-y w SX1 będą po aktualizacji firmware-u w połowie marca, więc trzeba zostawić sobie inne funkcje dla następnych modeli. Możliwość montowania filtrów, dłuższa migawka itp...