PDA

Zobacz pełną wersję : A710 is rozladowana bateria



mirdek
28-02-2009, 11:58
Witam , od jakiegoś czasu mam problem z moim aparatem Canon A710 IS cały czas mam rozładowana baterie i aparat sie wyłącza probowałem już tyle baterii ze już nie wiem co to może być i akumulatorki i zwykle i cały czas to samo kontrolka pokazuje rozładowanie i aparat sie wyłącza . Jestem głupi co to może być ? czy ta bateryjka mała co jest tam wsadzona może być już do wymiany i tak sie dzieje czy problem z aparatem?

mcdenko
28-02-2009, 12:09
Mialem podobny problem z A570IS Po zrobieniu 1-2 zdjec aparat sie wylaczal. I pokazywal sie wskaznik wymiany baterii. Odeslalem do serwisu i zostala wymieniona plytka zasilania (tak przynajmniej napisali) i nie wiele to pomoglo. Odeslalem drugi raz i wyczyscili styki. Aparat jest wrazliwy narodzaj akumulatorow. Ja wlozylem teraz Sanyo Eneloop i problemu nie ma. Aczkolwiek jest to wkurzajace, bo producent nie precyzuje jakich akumulatorow powinno sie uzywac. A bateriach Panasonic Alkalicznych zdaje sie tez nie ma problemu u mnie. Pozdrawiam.

Acha! ja mam zainstalowany na karcie firmware CHDK ktory w procentach pokazuje stopien rozladowania baterii. Ciekawostka przy 90% zaczyna migac znacznik "Wymien baterie!" :))))

mirdek
28-02-2009, 12:13
Acha! ja mam zainstalowany na karcie firmware CHDK ktory w procentach pokazuje stopien rozladowania baterii. Ciekawostka przy 90% zaczyna migac znacznik "Wymien baterie '

skąd to można ściągnąć ?

mcdenko
28-02-2009, 12:46
http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK

Juriko
28-02-2009, 19:47
Acha! ja mam zainstalowany na karcie firmware CHDK ktory w procentach pokazuje stopien rozladowania baterii. Ciekawostka przy 90% zaczyna migac znacznik "Wymien baterie!" :))))
Ustaw właściwe poziomy napięć max i min. baterii i nie będzie tej anomalii. ;)

czy ta bateryjka mała co jest tam wsadzona może być już do wymiany i tak sie dzieje czy problem z aparatem?
Mała bateryjka służy do podtrzymania pamięci, głównie zegar, być może też (nie sprawdzałem w tym przypadku) i ustawienia niestandardowe softu oryginalnego.
Zastosuj markowe akumulatorki, dobrze naładowane i uformowane, sprawdź jak koledzy radzą styki, czy nie są zabrudzone.

mcdenko
01-03-2009, 00:06
Ustaw właściwe poziomy napięć max i min. baterii i nie będzie tej anomalii. ;)

Błąd lezy po stronie Canona a nie CHDK. Po zrobieniu 2-3 zdjeci miga ikona bateri i napis wymien baterie. Na dobrych akumulatorach rowniez, tyle ze miga przez nasteppnych 200 zdjec! :) Nie przywiazuje do tego wagi bo rzadko uzywam kompaktu. Jako ciekawostke tylko podalem.