PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Canonem 5D



matus
28-02-2009, 00:21
Witam.

Utworzyłem nowy temat, ponieważ wyszukiwarka nie przedstawiła żadnych wyników pod tym względem. Problem jest następujący:
Nie świeci się środkowa czerwona dioda autofocusu. Wszystkie inne tak, ta środkowa właśnie nie. Co mogło spowodował taki mankament. Powiem szczerze, że dla mnie to trochę nietypowa usterka. Ktoś może miał już z tym problem?

Pozdr

Sławek
28-02-2009, 00:31
Czy przypadkiem nie kupiłeś tej piątki na allegro ?

matus
28-02-2009, 00:31
Czy przypadkiem nie kupiłeś tej piątki na allegro ?

nie to nie ta z kudowy :) ale natknąłem się nań podczas poszukiwań odpowiedzi ;)

delaa
28-02-2009, 00:33
Hi !@

Może na początek odpowiem na pytanie kilkoma pytaniami :mrgreen:

1. Kupiłeś ten aparat na allegro ?
jeśli tak to ....
do poczytania chyba jest to :

http://www.canon-board.info/showpost.php?p=608509&postcount=1190

i +/- 10 postów na około

2. Nie świeci ? co to znaczy nie ostrzy środkowym punktem czy ostrzy ale nie świeci się ?


Można gruszką dmuchnąć na czujniki AF ... chyba że ktoś dmuchnął już "powietrzem z puszki".

A tak na 99% to serwis Canona - Żytnia w Warszawie......

Pozdro!

DeLaa...


PS. po edycji ależ Wy szybko piszecie.....:-P:-P:-P:-P

matus
28-02-2009, 00:40
Hi !@

Może na początek odpowiem na pytanie kilkoma pytaniami :mrgreen:

1. Kupiłeś ten aparat na allegro ?
jeśli tak to ....
do poczytania chyba jest to :

http://www.canon-board.info/showpost.php?p=608509&postcount=1190

i +/- 10 postów na około

2. Nie świeci ? co to znaczy nie ostrzy środkowym punktem czy ostrzy ale nie świeci się ?


Można gruszką dmuchnąć na czujniki AF ... chyba że ktoś dmuchnął już "powietrzem z puszki".

A tak na 99% to serwis Canona - Żytnia w Warszawie......

Pozdro!

DeLaa...


PS. po edycji ależ Wy szybko piszecie.....:-P:-P:-P:-P

powtorze, ze to nie ten aparat ;) ale objawy podobne. ostrzy, ale nie swieci. mozna bez tego zyc, ale o co chodzi i czy to nie poczatek czegos gorszego...

bakulik
28-02-2009, 01:10
powtorze, ze to nie ten aparat ;) ale objawy podobne. ostrzy, ale nie swieci. mozna bez tego zyc, ale o co chodzi i czy to nie poczatek czegos gorszego...

Jedyne, co może być, to przepalona lub przysłonięta czymś dioda podświetlająca. Przełącz się na tryb automatycznego wybierania pola AF - powinny się zaświecić wszystkie punkty. Jeśli środkowy nie będzie działał, to padło podświetlenie. Czy warto naprawiać - sam zdecyduj.

satriani7007
02-04-2009, 15:55
dolaczam sie do tematu,mianowicie u mnie swieca do polowy wszystkie punkty af od srodka do prawej,t po lewej swieca cale...apart kupiony w angli wiec nie z allegro...moze ktos poda konkretna przyczyne?ostrzy ok wiec nie mysle o oddaniu go do serwisu ale zastanawia mnie jak kolege wyzej czy to nie jest poczatek czegos gorszego?dzieki

fanciemni
07-02-2011, 12:15
Witam,
aparacik Canon 5d podłączony pod kompa kablem usb ciągle pokazuje na wyswietlaczu BUSY. Nie wyswietla fot Raw w PS Bridge, tzn nie otwiera ich... W Capture One to samo się dzieje. Hmm, coś robię nie tak? W czym problem?
Proszę o info,
A.

Jacek23
07-02-2011, 12:25
Moze zmien ustawienia komunikacji w menu aparatu.

fanciemni
07-02-2011, 16:44
Moze zmien ustawienia komunikacji w menu aparatu.

pewnie masz racje, ale co miałbym zrobić(ustawienia we wszelkich lustrzankach cyfrowych zawsze mam "na zero", tzn. te ingerujące w obrazek)?
A.

korona-pl
07-02-2011, 16:49
Canon 5d podłączony pod kompa kablem usb ciągle pokazuje na wyswietlaczu BUSY.
Poprawny objaw...


Nie wyswietla fot Raw w PS Bridge, tzn nie otwiera ich... W Capture One to samo się dzieje.
Nie wyświetla a nie otwiera to 2 różne rzeczy. Zdjęcia się zgrywają na kompa i nie otwiera ich, czy nie zgrywają się w ogóle?
Jaki system na kompie?

fanciemni
07-02-2011, 17:37
Poprawny objaw...


Nie wyświetla a nie otwiera to 2 różne rzeczy. Zdjęcia się zgrywają na kompa i nie otwiera ich, czy nie zgrywają się w ogóle?
Jaki system na kompie?

ok, od początku. Aparat zapisuje foty tylko(bo tak lubię) na karcie cf. Oczywiście karta podłączona pod kompa śmiga bez problemów w PS i CO. Natomiast aparcaik poprzez usb np. w PS Bridge wyświetla tylko ikonki , które nie są miniaturami fotek i nie mogę klikając na nie otworzyć tych rawów...czyli, nie wyświetla i nie otwiera.

korona-pl
07-02-2011, 18:44
ok, od początku. Aparat zapisuje foty tylko(bo tak lubię) na karcie cf. Oczywiście karta podłączona pod kompa śmiga bez problemów w PS i CO. Natomiast aparcaik poprzez usb np. w PS Bridge wyświetla tylko ikonki , które nie są miniaturami fotek i nie mogę klikając na nie otworzyć tych rawów...czyli, nie wyświetla i nie otwiera.

No to jest OK. Rawów bezpośrednio z aparatu nie otworzysz.
Najpierw musisz je zgrać na dysk (czytnik, EOS Utility lub Bridge). Dopiero potem możesz je przeglądać i obrabiać.

fanciemni
07-02-2011, 20:44
No to jest OK. Rawów bezpośrednio z aparatu nie otworzysz.
Najpierw musisz je zgrać na dysk (czytnik, EOS Utility lub Bridge). Dopiero potem możesz je przeglądać i obrabiać.

Hmmm, w takim razie dlaczego nie mogę robić fot z podłączonym kablem usb pod CaptureOne5?

korona-pl
07-02-2011, 21:32
Nie znam C1, ale z tego co się orientuję musisz zainstalować driver Canona, a potem:

http://help.phaseone.com/en/CO6/Capture/Tethered-Shooting.aspx