PDA

Zobacz pełną wersję : Przeglądarka pod OSX



4rtur4
27-02-2009, 13:46
Witam serdecznie,

Jakie są Waszym zdaniem najlepsze przeglądarki pod OSXa. Mam na myśli przeglądarki łączące szybkość i wygodę ( coś w stylu windowsowego faststone viewer).
W kontekście przeglądania zdjęć chciałbym zastąpić czymś systemowy "Preview".

Proszę więc o podzielenie się Waszymi doświadczeniami i pozdrawiam.

janhalb
27-02-2009, 15:37
Ja generanie używam canonowskiego ImageBrowsera... Zawsze można też po prostu sięgnąć po iPhoto. A jak szukasz czegoś lekkiego i małego, a nieco wygodniejszego niż systemowy podgląd, to jest cos co się nazywa JustLooking - działa podobnie jak Preview, ale ma troche dodatkowych funkcji i prościej sie ni operuje z klawiatury... O, tu możesz pobrać:

http://www.macupdate.com/info.php/id/23377

4rtur4
27-02-2009, 20:52
Na stronie, którą podałeś znalazłem inną przeglądarkę "Xee"
Program jest również darmowy, ale szybszy w wyświetlaniu surówek canona ( innych formatów jak jpg czy tiff nie porównywałem ponieważ wyświetla je wystarczająco szybko).
Po przekonfigurowaniu skrótów klawiatury od razu przypadł do gustu.
Szkoda że nie czyta profili i nie można przedefiniować obsługi myszy - byłoby idealnie.

W każdym razie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

iREM
27-02-2009, 21:00
Witam serdecznie,
Jakie są Waszym zdaniem najlepsze przeglądarki pod OSXa. Mam na myśli przeglądarki łączące szybkość i wygodę ( coś w stylu windowsowego faststone viewer). W kontekście przeglądania zdjęć chciałbym zastąpić czymś systemowy "Preview". Proszę więc o podzielenie się Waszymi doświadczeniami i pozdrawiam.
Darmowe masz preview i iPhoto. Nie napisałeś który system? Leo czy tygrys? Jak Leo to zawsze możesz użyć cover flow;-)
A najlepsza? Obstawiam Lightroom.

adi3124
27-02-2009, 21:03
Ja używam JustLooking

Gringo997
28-02-2009, 09:32
mnie w zupełności wystarcza quicklook i preview,
normalnie na codzień gdy obrabiam zdjęcia to pracuje w lightroom 2 ;)

marb67
28-02-2009, 11:44
Darmowe masz preview i iPhoto. Nie napisałeś który system? Leo czy tygrys? Jak Leo to zawsze możesz użyć cover flow;-)
A najlepsza? Obstawiam Lightroom.
iPhoto nie jest darmowe. Jest bundlowany, ale nie z każdym komputerem. Normalnie jest to część komercyjnego iŁajf ;) Z tego pakietu jedynie iTunes jest darmowe, ale to drzwi do sklepu Stefana, więc nie dziwne:D A z komercyjnych ja używam Aperture.
W ogóle nie używam żadnej przeglądarki. Wszystkie zdjęcia (wypróżnienia z karty i skany) trafiają od razu do Aperture, co zbędne trafia do kosza, potem słowa kluczowe, odpowiednie projekty i po zabawie.

Memoriz
28-02-2009, 15:45
poco nosić drzewo do lasu?
LR i patrzały w monitor ;)

iREM
01-03-2009, 18:26
iPhoto nie jest darmowe. Jest bundlowany, ale nie z każdym komputerem.

Dla mnie jest jak darmowe, bo zawsze dostawałem razem z kompem.

allxages
08-03-2011, 16:42
Odświerzam temat. Coś ktoś może podpowiedzieć?

Xee jest OK, ale brakuje mu obsługi EXIFów oraz bocznego panelu z katalogami.
Preview jest słabe do dłuższej pracy niż kliknięcie na pojedyncze zdjęcie.

Coś jak Linuxowy Geeqie byłoby miodnie!

jaceksw
08-03-2011, 19:59
Digital Photo Professional z płytki od aparatu

_igi
09-03-2011, 18:25
Yyyy, albo Quick Preview, albo Bridge/Lightroom. Inne darmówki mam poinstalowane, jednak powyższe rozwiązanie wygrało w praktyce.

flankerp
09-03-2011, 23:05
Mam pytanie, czy Aperture pozwala trzymac zdjecia na np. zewnetrznych sharach? Tzn. Mam zew. file-server i tam chcialbym trzymac pliki...

RaFko
17-03-2011, 12:19
Mam pytanie, czy Aperture pozwala trzymac zdjecia na np. zewnetrznych sharach? Tzn. Mam zew. file-server i tam chcialbym trzymac pliki...

Mozna, przy zgrywaniu zdjec do Aperture definiujesz miejsce, a oprocz tego utworzy Ci kopie w katalogu Aperture

RaFko
02-06-2011, 19:09
Do uzytkownikow Aperture -
czy ktos sie orientuje jak obrabiac grupowo zdjecia w tym programie? Chodzi mi albo o jednoczesne zmienianie np. temp. barw w calej serii, albo kopiowanie zmian z jednego zdjecia na pozostale?
z gory dziekuje za podpowiedz.

iDD
02-06-2011, 19:30
@Rafko: wprowadzasz interesujace cie nastawy na 1 zdjeciu. Nastepnie klikasz na nim prawym i wybierasz opcje "Lift Adjustments". Pojawia sie okno z lista zmian jakie wprowadziles. Wybierasz inne i klikasz "Stamp selected images".

RaFko
02-06-2011, 19:36
Wielkie DZIEKI! o to mi wlasnie chodzilo, a nigdzie nie moglem znalezc :)
pozdrawiam

Pawel92
09-06-2011, 23:08
Photo Mechanic