PDA

Zobacz pełną wersję : G1 vs G2



GUja
12-06-2004, 13:11
Witam.

Mam canon A60 ale w racji ze ten aparacik jest według mnie gorszy od a40 w jakosci zdjec ( szumy ) potrzebuje zmienic na cos niedrogiego..

I teraz pytanie , czym dokłądnie rozni sie canon g1 od g2 ?

G1 moge miec w okolicach 1000zł . czy jest sens zbierac do sporo drozszej G2 ? co zyskam .

Chyba ze polecacnie cos zamiast G1 ... ?

Vitez
13-06-2004, 16:09
czym dokłądnie rozni sie canon g1 od g2 ?

http://www.dpreview.com/reviews/canong2/

Masz sliczna tabelke z porownaniem 8)

GUja
13-06-2004, 16:53
THX

Roznice niby sa ale nie TAK znaczące dla mnie. Napewno bedzie lepszy niz A60...

Vitez
13-06-2004, 23:59
Roznice niby sa ale nie TAK znaczące dla mnie. Napewno bedzie lepszy niz A60...

A60 to bardzo nowa konstrukcja. Ma nowszy obiektyw, nowszy procesor, na pewno lepszy pomiar ostrosci niz G1. Tak wlasciwie to watpie by G1, tym bardziej uzywany (a ze to stara konstrukcja to raczej mocno zuzyty) byl lepszy niz nowoczesny A60 choc niby to inna klasa.

Zwroc uwage na te przewagi G2 nad G1:
- kolorystyka RGB (lepsze oddanie kolorow na monitorach i w odbitkach z nowoczesnych maszyn)
- lepsze algorytmy pomiaru swiatla
- lepszy bufor
- lepsze algorytmy zapisu RAW
- HISTOGRAM! (dla mnie bardzo wazna funkcja - na 2 sec review sprawdzam czy dobrze dobralem parametry ekspozycji).

Prawie wszystkie te cechy posiada rowniez A60, jedynie nie ma formatu RAW i ma gorszej nieco klasy obiektyw (ostrosc, kontrasty, wrazeniowa jakosc itp).
Jak sie uprzesz to znajdziesz uzywany G3 za ok 1500zl i ten model bym ci polecal. Bo A60 na G1 to ja bym nie zamienial - nie ta epoka konstrukcji cyfrowek 8)

GUja
14-06-2004, 14:11
hymmmm , Miałem swego czasu A40 , byłem z jakosci jego zdjec zadowolony pomimo iz niemiał na tyle ustawiem manualnych.
Kupiłem nastepnie A60 i ... sie rozczarowałem. Funkcji moze i ma ale ....

Miałem przez dłuższa chwile G1 i zdjecia wychodziły lepsze niz tym A60 (szumy , ostrosc), chyba ze mam jakis felerny model. Qmpla A70 to samo.
:?

Vitez
14-06-2004, 18:41
Miałem przez dłuższa chwile G1 i zdjecia wychodziły lepsze niz tym A60 (szumy , ostrosc)

Dywagowalem na podstawie daty produkcji i dostepnych funkcji. Ale skoro mamy opinie praktyka z pierwszej reki to moze rzeczywiscie ten G1 nie jest taki zly mimo wieku? :)

GUja
14-06-2004, 23:07
no własnie. Urzywałem G1 przez okres wakacji , i potem przeglądałem fotki z A60 i G1 i jakosciowo sie rozniy na korzysc G1. Co prawda niema on digita i wielu inny rzeczy ale :roll: .

To samo miało sie do A40 ktore wedłóg mnie robiło lepsze fotki jesli chodzi o szumy niz A60 :shock: :? ma ktos moze podobne zdanie ? :|