PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie - porada co do zabrudzonego obiektywu



gorek
23-02-2009, 19:50
Witam forumowiczów
Mam nastrępujący problem: w wyniku wypadku syna nasz kompakcik PS 630 znalazł sie w oczu wodnym zakopiańskiej kafejki. Następstwem tego zdarzenia są smugi po wewnętrzej stronie obiektywu powstałe po jego wyschnięciu.
Cena podobnego sprzętu na alegro to ok 350zł więc raczej oddanie do serwisu jest bez sensu a zdążyliśmy się do niego przyzwyczaić.
Czy jest możliwość samemu wyczyszczenia tekiego obiektywu i czy matrycę też trzeba oczyszczać po takim zdarzeniu???
Aparacik działa ale fotki mydło :(
Pytanie kieruję do wszystkich

preinwher
23-02-2009, 21:09
Może jeszcze od środka nie wysechł...

Polanin
23-02-2009, 22:43
To są pewnie osady z wody. Szkoda, że go już wysuszyłeś. Słyszałem, że jak już się utopi to najlepiej nie suszyć go od razu, ale zostawić z wodą. Potem wypłukać porządnie w destylowanej, ale nie w marketowej do chłodnic i żelazek, tylko rzeczywiście destylowanej. Wymienia się wtedy woda z minerałami (od których powstają zacieki) na czystą. Jak wyschnie nie powinien zostać ślad.
Może wyślij pytanie do serwisu ile kosztuje czyszczenie. To chyba nie są aż tak duże pieniądze. Lustrzanki i obiektywy od czasu do czasu się chyba czyści. Popytaj się też może gdzieś obok siebie. Z tego co wiem to czyszczenie oferuje wiele serwisów foto.