PDA

Zobacz pełną wersję : A80 pokrętło zoomu-problem



michk
20-02-2009, 23:02
Witam, to mój pierwszy post na forum:) słuchajcie mam taki problem, może mi coś doradzicie. Posiadam od ponad 4lat Canona A80 i jak do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów. Na sylwestra zostawiłem aparat na stole i został czymś lekko oblany. Pech chciał, że akurat płyn, którym go oblano dostał się pod tą przesuwaną w lewo-prawo wajchę zoomu. Od tamtej pory wspomniana "wajcha" chodzi potwornie ciężko, ale wciąż działa. I tu moje pytanie - czy można czymś ją nasmarować, żeby chodziła tak płynnie jak kiedyś? Czy jest jakiś inny sposób na przywrócenie poprzedniego stanu?

Grzesiek_PL
21-02-2009, 15:04
Może przeczyścić, a później troszkę nasmarować. Tylko trzeba by to rozłożyć...

Polanin
21-02-2009, 16:25
Tu nie chodzi o nasmarowanie, ale raczej o wymycie tego co się wylało i wyschło. Próbuj woda destylowaną czy spirytusem (ale nie salicylowym). Nie oblewaj, ale raczej próbuj wilgotną szmatką, wacikiem do uszu (tym, którego nie wolno do uszu stosować). Spróbuj wcisnąć szmatkę jakoś pod pokrętło. Jeśli jest po gwarancji to może zdecyduj się na rozkręcenie. Poszukaj wcześniej instrukcji rozkręcania w sieci.

Grzesiek_PL
27-02-2009, 16:58
To ci powinno pomóc http://qman.fotokala.ee/Kaamerad/PowerShotA70/index.html
Edit:
Jakby ci to jeszcze nie pomogło to tak:
Wyciągasz baterie i tam głęboko są takie 2 śrubki musisz je odkręcić. Teraz wyciągasz pamięci i na górze slotu tak wewnątrz jest śrubka też ją odkręcasz. Teraz zdejmujesz ten panel czyścisz i robisz w odwrotnej kolejności.