PDA

Zobacz pełną wersję : 550EX czy 580EX do 350D??I dlaczego??:)



borkomar
17-07-2005, 23:48
Witam Wszystkic jak w temacie.
Mam zamiar kupic lampe do 350D - robilem na pozyczone lampiewczoraj foty na weselu u kumpla(fotograf mial 2 sztuki i mi jendej uzyczyl - spoko koles:).
Efekty sa znacznie lepsze tego juz pisac nie musze - ucze sie dopiero wiec dla mnie takie doswiadczenia sa wskazane.
Widze ze jest do znaczaca roznica w cenie pomiedzy 550EX a 580EX czy warto placic ta roznice??
Prosze o konkretne porady bez wodolejstwa:)??
A moze wogole wejsc w Metza albo Sigme??Choc chyba jestem maniakiem i wezme canona no cheba ze znajdzie sie kompetentna osoba , ktora mnie przekona ze warto wziac tanszy odpowiednik innej firmy - pozdrawiam i czekam na odp.

zabol
18-07-2005, 00:28
550 i 580 to wielkie lampy a 350D jest niewielki, wygodniej byłoby Tobie z 420EX [moim zdaniem udany model]. Napisz do czego będzisz wykorzystywał tą lampę.

borkomar
18-07-2005, 01:14
Chodzi mi o jakosc lampy a nie jej gabaryty.Bede kozystal wszedzie gdzie bedzie potrzebna:).
I jeszcze jedno czy lepiej lampe czy szkla jakie fajniejsze od kita??
Robilem kitem z 550EX i gdyby mi mily Pan nie pozyczyl chyba bym sobie nie nacykal takich fajnych foteczek - choc moze sie myle - jak wspomnialem zaczynam eksperymynty dopiero:).
Fotograf mial tez Tamrona i napewno jest ostrzejszy od kita ale jako jedyne szkla na poczatek odpada jest stanowczo za waski.
W duecie z 17-40L bylby oki:)

Vitez
18-07-2005, 02:36
550 i 580 to wielkie lampy a 350D jest niewielki, wygodniej byłoby Tobie z 420EX [moim zdaniem udany model]. Napisz do czego będzisz wykorzystywał tą lampę.

Miales w reku wszystkie 3 a szczegolnie 580?
Bo cos nie wydaje mnie siem ;)
550 jest spora, 580 jest wielkosci 420 ale lzejsza od 420tki.
Do 350D zupelnie wystarczy 420EX .

dzi
18-07-2005, 09:53
550tke, nie dość ze to kobyła to juz nie produkują i coraz cieżej kupić ją np w sklepach, 580 szybciej się ładuje od pozostałych i jest bardziej oszczędna (szczególnie, gdy uwzględniamy cropa)

Jac
18-07-2005, 11:07
jak masz kase to bierz 580 jak nie to 420

tu masz porowanie wielkosci

https://canon-board.info/imgimported/2005/07/CanonFlashComparison-1.jpg
źródło (http://the-digital-picture.com/Images/Other/Canon-Flash-Comparison.jpg)


i opis
http://the-digital-picture.com/Reviews/Canon-580ex-E-TTL-2-Speedlite-Flash-Review.aspx

Alzail
18-07-2005, 11:48
a moze Sigme ? dg super :)

borkomar
19-07-2005, 00:30
VITEZ dlaczego mowisz ze wystarczy 420 a sam masz 580ex:)??
NOi Panowie widze ze nie ma jakis bomabrdyjacych uzasadnien why:)??

Jac
19-07-2005, 00:54
nie ma uzasadnien bo nikomu nie chce sie pisac dwa(lub wiecej) razy tego samego.. proponuje forumowa wyszukiwarke

Vitez
19-07-2005, 04:02
VITEZ dlaczego mowisz ze wystarczy 420 a sam masz 580ex:)??

1. Do 350D wystarczy... ja nie mam 350D :p
2. 420EX tez by mi wystarczyla ale byl taki moment ze bylo mnie stac to sobie lampke zmienilem bo chcialem szybciej ladujaca sie, oszczedniejsza i pobawic sie stroboskopem

Marfackib
19-07-2005, 07:57
Krótki opis 580 :
Profesjonalna lampa błyskowa Canon Speedlite 580EX o liczbie przewodniej 58 (m/ISO 100 przy 105 mm) oraz regulowanym kącie krycia kompatybilnym z obiektywami szerokokątnymi do 14 mm. Speedlite 580EX zastępuje popularny model Canon Speedlite 550EX i pod wieloma względami jest lepsza od poprzedniczki a także posiada nowe funkcje, które polepszają współpracę z cyfrowymi lustrzankami z linii EOS. Są to miedzy innymi: przekazywanie danych o temperaturze barwowej w celu zoptymalizowania kompensacji balansu bieli i automatyczne dostosowanie pozycji zoomu flesza tak, żeby dawał jak najlepsze rezultaty z matrycą aparatu, do którego podłączono lampę.Zmiany w elektronice sprawiły, że czas odświeżania poprawił się o około 25% w stosunku do Speedlite 550EX. Ultra jasny, realizowany przez trzy diody LED błysk wspomagający system ostrości został tak zaprojektowany, żeby był kompatybilny ze wszystkimi punktami ostrości wszystkich lustrzanek EOS, w tym z 9-punktowym systemem autofocusu nowej lustrzanki EOS 20D. Nowa lampa zapewnia zwiększoną stabilność ekspozycji z tolerancją zaledwie +/- 0,3 EV. Nowe funkcje, pełna kontrolaIntuicyjny i ergonomiczny interfejs poszerzono o nową tarczę umożliwiającą błyskawiczny i bezpośredni dostęp do takich funkcji, jak np. kompensacja siły błysku. Przycisk zwalniający blokadę położenia głowicy pozwala na szybką korektę jej ustawienia. 14 funkcji użytkownika daje możliwość zaprogramowania i szybkiego dostępu do najczęściej wykorzystywanych ustawień. Mimo dużej mocy i krótkich czasów odświeżania, flesz jest mały i lekki. Zakres ruchu głowicy 180? w kierunkach lewo-prawo pozwala na fotografowanie w pionie z aparatem przekręconym zarówno w prawo, jak i w lewo. Chowany odbłyśnik przydatny w fotografii portretowej jest wbudowany w lampę. Flesz systemowySpeedlite 580EX to kluczowy składnik całego systemu lamp błyskowych przeznaczonych do cyfrowych i analogowych lustrzanek, który jest kompatybilny z wykorzystującym informacje o odległości systemem E-TTL II wykorzystywanym przez najnowsze aparaty z linii EOS. Może służyć jako bezprzewodowy kontroler i lampa główna sterująca kompatybilnymi fleszami (do czterech kanałów i trzech grup lamp pomocniczych) lub jako lampa kontrolowana przez inne flesze z linii Speedlite czy transmitery, jak np. ST-E2. Kompensacja balansu bieliNawet niewielkie wahania napięcia lampy i jasności błysku mogą negatywnie wpływać na balans bieli na kolejnych klatkach w trybie zdjęć seryjnych. Speedlite 580EX pozwala tego uniknąć, dzięki przekazywaniu informacji o temperaturze barwowej błysku do aparatu. Następnie aparat wykorzystuje te informacje, żeby zoptymalizować balans bieli dla każdego zdjęcia z osobna. Funkcja ta działa, kiedy aparat jest ustawiony w trybie automatycznego doboru balansu bieli lub w trybie lampy błyskowej. Dostosowanie pola błysku do wielkości matrycyPo podłączeniu lampy Speedlite 580EX do najnowszych cyfrowych lustrzanek EOS, np. EOS-1D Mark II czy EOS 20D, otrzymuje ona od aparatu informację o wielkości matrycy (pełnoklatkowa, APS-C lub APS-H). Zoom lampy automatycznie dostosowuje do niej swoją pozycję, dzięki czemu pole krycia błysku zostaje zoptymalizowane, a siła błysku odpowiednio zmniejszona. Speedlite 580EX zapewnia regularną, równą dystrybucję światła w całym zakresie zoomu. Mnóstwo zalet i pełna kontrolaWśród najważniejszych funkcji należy wymienić: synchronizację na pierwszą i drugą kurtynę migawki, bracketing błysku flesza (FEB, z ang. flash exposure bracketing), kompensacja ekspozycji +/- 3 EV co 1/3 EV) i manualna kontrola siły błysku (22 poziomy). Nowy battery packZaprojektowany z myślą o zawodowcach CP?E3 - nowy zewnętrzny pojemnik na baterie o niewielkich wymiarach (Compact Battery Pack), znacznie skraca czas odświeżania i zwiększa do około 432 liczbę błysków przed koniecznością wymiany baterii. Urządzenie jest kompatybilne z opcjonalnymi magazynkami na baterie, które przed sesją można załadować ośmioma akumulatorami typu AA, co pozwala na szybką i płynną wymianę baterii w czasie fotografowania - rzecz niezbędna podczas ważnych sesji lub do podtrzymania tempa pracy w studio. Battery pack CP?E3 jest również kompatybilny z jednostkami Speedlite 550EX, MR-14EX i MT-24EX. Nowy uchwyt do lampyNowy opcjonalny uchwyt Speedlite Bracket SB-E1 pozwala zamontować lampę z boku aparatu. Zaprojektowany z myślą o reporterach i fotografach ślubnych zapobiega powstawaniu mocnego, nienaturalnego cienia, który pojawia się po jednej stronie fotografowanego modela podczas fotografowania w pionie z lampą zamontowaną w stopce aparatu. Baterie zasilające flesz mogą być wymienione bez potrzeby zdejmowania go z uchwytu.Dane techniczne lampy błyskowej Canon Speedlite 580EX: Nazwa: Canon Speedlite 580EX Pomiar błysku E-TTL II (E-TTL, TTL) Liczba przewodnia 58 (105 mm, ISO 100/m) Czułość filmu ISO 6 - 6400 Zasilanie Wewnętrzne: 4 baterie alkaliczne AA (6V) lub Ni-MH (4,8V) Zewnętrzne: Compact Battery Pack CP-E3 na 8 baterii alkalicznych AA (12V), Ni-MH (9.6V) lub litowych(12V) Jednostka zasilająca na wysokie napięcie E315 Wymiary 76 mm x 134 mm x 114 mm Waga 100 g bez baterii Akcesoria miękki futerał (w zestawie) kompaktowy battery pack CP-E3 uchwyt SB-E1 transmiter ST-E2 przewodowe akcesoria pozwalające na sterowanie wieloma lampami Speedlite (opcjonalnie) Uwagi 14 funkcji programowalnych przez użytkownika zoom dostosowujący pozycję głowicy do wielkości obrazu blokada siły błysky bracketing błysku synchro na pierwszą lub drugą kurtynę migawki wspomaganie AF przekazywanie temperatury barwowej błysku

sal
19-07-2005, 14:38
Krótki opis 580 :
Faaascynujace. I to ma byc krotki opis? Nie prosciej bylo podac url? :(

Marfackib
20-07-2005, 07:02
Faaascynujace. I to ma byc krotki opis? Nie prosciej bylo podac url? :(
Nie zapisuje adresów ale niektóre teksty które się mogą przydać kopiuje sobie do Worda.

Duszam
20-07-2005, 10:15
Potwierdzam bierz 5800EX to inwestycja , racja! ale moze sie oplacic,a moze bedziesz mial potrzebe z czsem np. na D1 :) to wtedy nic lepszego Canon do zaoferowania juz nie ma :)

eden
24-07-2005, 11:23
Napisałeś że zqaczynasz rozumiem że robisz amatorsko
ja mam 380EX i narazie dla amatorskiej wystarcza
420 EXkosztuje ok 800zl
a 580EX 2000zl
ja bym brał 420 tkę a za reszte jakieś szkiełko fajne
pozdrawiam

Gizzmo
24-07-2005, 11:55
Ja tez zastanawialem sie czy nie kupic 550 ale po rozwazeniu wszystkich za i przeciw wyszlo mi ze 420 w zupelnosci wystarczy. Tutaj juz nawet nie chodzi o rozmiary lampy, ale o te bajery ktore 550 oferuje: blysk stroboskopowy, sterowanie zestawem lamp, wyswietlacz.
Jesli korekcje blysku masz w korpusie to bierz 420 i za reszte kasy kup jakies porzadne szlko.
Ja mam zamiar kupic 420 + obiektyw 50mm f1.8

Mac
24-07-2005, 12:26
A masz taki sam opis do 420? Ale może poślij go na priva.

Gregg
24-07-2005, 12:30
A ja kupiłem Sigmę EF500 Super.
Funkcjonalność 550ki a cena... 945PLN :)

borkomar
24-07-2005, 12:51
Chyba mowisz o wersji ST a nie super (super kosztuje 1390zl)no chyba ze masz gdzies uklad i taniej kupiels??
A wlasnie czym one sie tak naprawde roznia??
Sigma EF-500 DG ST od Sigma EF-500 DG Super ??

borkomar
24-07-2005, 13:01
Nastepna sprawa jest iz ja mowie o kupnie 580ex za kwote jaka figuruje w USA - czyli jakies 1300zl a nie 2500zl ceny w polskim sklepie - na allegro 1600-1800zl.Oczywista jest sprawa, iz 2500zl napewno bym na nia nie wylozyl:).
Mysle o dobrej lamie gdyz pozniej nie musze juz jej przez dluzszy czas zmieniac.
Pozniej chcialbym kupic jakies szkielko moze 17-40 f4 ale to jeszcze potrwa im kaski dozbieram a jeszcze pozniej pewnie Tamronika 28-75 2.8 i tak zestawik bedzie mnie przez jakis czas satysfakcjonowal.
Nie wiem tylko czy jest sens kupowania 17-40 f4 L-ki czy nie lepiej kupic sigma 15-50 2.8 jest tansza i ma lepsze swiatlo, ale o tym myslal bede jak bede stal przed zakupem:).Narazie na kicie pocykam a lampa mi sie przyda - w ciemniajszych miejscach czy na imprezkach jakis bez nie to jak bez reki.

Gregg
24-07-2005, 13:27
Chyba mowisz o wersji ST a nie super (super kosztuje 1390zl)no chyba ze masz gdzies uklad i taniej kupiels??
A wlasnie czym one sie tak naprawde roznia??
Sigma EF-500 DG ST od Sigma EF-500 DG Super ??

Jak piszę to wiem co... SUPER I JUŻ!!! 8)
Jak nie wierzysz to sprawdź...SIGMA EF500 SUPER za 945 PLN (http://www.foto-raj.pl/index.php?op=sklep&grupa=lampy+blyskowe&podgrupa=sigma&id=sigmaef500dgstsupereoettl&sortowanie=cena#tutaj)
Acha... i jeszcze jedno KOSZT WYSYŁKI 0 (zero) PLN :-P

Mac
24-07-2005, 23:31
No to już Sigmę pochwaliliście a co myslicie o Metz'ach 54AF-1, 54MZ-4 i o całkiem niedrogim 44AF-4.
Zastanawiam się nad tym czy wydać więcej na 580 lub 420 czy jednak mniej na Metza, który ponoć jest całkiem dobry.