PDA

Zobacz pełną wersję : D70 vs 350D - test



yasin
17-07-2005, 21:29
http://www.pixel-tech.pl/foto/index.html

wygral 350D, co bylo do przewidzenia, przy niedoswietlaniu d70

zabol
18-07-2005, 00:30
coś ten link nie działa...

gr86
18-07-2005, 01:35
coś ten link nie działa...
hmm... u mnie chodzi

birez
18-07-2005, 01:43
coś ten link nie działa...
Nie wiele tracisz - autor testuje praktycznie tylko to, jak sie zachowuje automatyka: 'P' bez korekcji i Auto WB. (co zreszta sam na wstepie przyznaje)

Natomiast godna uwagi jest pierwsza para zdjec testowych:
Zdjecie Nikonem: pani smutna :(
Zdjecie Canonem: pani wesola :)
A to juz o czyms swiadczy ;)

gr86
18-07-2005, 02:18
Zdjecie Nikonem: pani smutna :(
Zdjecie Canonem: pani wesola :)
A to juz o czyms swiadczy ;)
świadczy o wyższości Canona i nawet tamta dziewczyna o tym wie:)

TOPOL
18-07-2005, 17:02
Poraził mnie profesjonalizm tego testu... :D:D

yasin
18-07-2005, 19:40
test jest maksymalnie amatorski, a mial na celu z tego co wyczytalem tez na forum nikona, gdzie wypowiada sie autor testu (wlasciciel D70:)), jak dziala automatyka w jednym i drugim

skrzat
18-07-2005, 20:01
Niektóre zdjęcia są poruszone, poza tym kadry różnią się od siebie - co może skutkować innym pomiarem, który potem jest porównywany :)

Semtex
18-07-2005, 20:13
********y test - ale generalnie skoro użytkownik nikona uznaje wyższość canona to .....już coś

yasin
18-07-2005, 20:23
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=11578&postdays=0&postorder=asc&start=0

heniek
18-07-2005, 21:22
wygral 350D, co bylo do przewidzenia, przy niedoswietlaniu d70[/QUOTE]


z tym się zgadzam:
"0 pkt. - Canon ma dziwną tendencję do robienia czerwonawych zdjęć z Flash-em"
pozdrawiam

Vitez
19-07-2005, 03:29
z tym się zgadzam:
"0 pkt. - Canon ma dziwną tendencję do robienia czerwonawych zdjęć z Flash-em"
pozdrawiam


"Malo doswiadczeni uzytkownicy maja dziwna tendencje do wywalania kupy forsy na drogi aparat by pozniej robic zdjecia z wbudowana lampka" :roll:

heniek
19-07-2005, 15:14
jeśli robie z lampą to już z 420ex....
pozdrawiam

Loki
19-07-2005, 18:25
dalej już nie jest niestety tak wesoło, szczególnie jeśli chodzi o 10D
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=11578&postdays=0&postorder=asc&start=75
opinia tego byłego usera 10D jest druzgocąca dla aparatu

yasin
19-07-2005, 20:17
zolci bracia pocieszaja sie naszymi problemami z af (ja takich nie mam, ale ktos tam od nich niby mial), ale zapominaja jaka lipe wypuscil nikos w najnowszym firmware pod D70 jezeli chodzi o af

sv
20-07-2005, 16:00
ja uzywalem d60, 10d, uzywam 1d mk II i 350d i nigdy nie mialem problemow z af (oczywiscie poza faktem, ze w d60 czulosc af byla problematyczna - ale jak juz wyostrzyl to bylo w punkt).

co do forum nikona i dyskusji tam prowadzonej; koledzy na NF nie sa sklonni do akceptowania sytuacji, kiedy ktos smie cos powiedziec na "ich sprzet". 99% uzytkownikow tego forum to osoby posiadajace D70 (zbyt duzego wyboru zreszta nie maja:), dlatego rzeczowa dyskusja o sprzecie nie jest mozliwa. testy im tez sa niepotrzebne, bo oni lepiej wiedza, ze d70 jest cacy a 350 jest be.

Loki
21-07-2005, 13:40
ja uzywalem d60, 10d, uzywam 1d mk II i 350d i nigdy nie mialem problemow z af (oczywiscie poza faktem, ze w d60 czulosc af byla problematyczna - ale jak juz wyostrzyl to bylo w punkt).

co do forum nikona i dyskusji tam prowadzonej; koledzy na NF nie sa sklonni do akceptowania sytuacji, kiedy ktos smie cos powiedziec na "ich sprzet". 99% uzytkownikow tego forum to osoby posiadajace D70 (zbyt duzego wyboru zreszta nie maja:), dlatego rzeczowa dyskusja o sprzecie nie jest mozliwa. testy im tez sa niepotrzebne, bo oni lepiej wiedza, ze d70 jest cacy a 350 jest be.
sven, dzielnie stawałeś tam w dyskusji, a jak myślisz, czy 350D poradzi sobie również w teście z D50?

sv
21-07-2005, 15:34
dostalem warna, a dzisiaj pewnie drugiego:)

zakladajac, ze test zostanie przeprowadzony rzetelnie, to d50 + d70 + d70s nie maja szans. jezeli oni nie opublikuja testu to ja zrobie taki test (kumpel ma d70s i 50/1,8 ja mam swoja 350 + 50/14.) i znajde miejsce wsieci gdzie oni nie maja dostepu i tam go powiesze :)

Loki
21-07-2005, 17:21
sven: super!, ale powiedz mi, w tym teście, dlaczego 350D dawał takie dziwne kolory, czy to problemy z WB? Część zdjęć sprawiało też wrażenie prześwietlonych, hm... mimo zwycięstwa 350D miałem mocno mieszane uczucia po obejrzeniu tych zdjęć.
A co się jakimiś warnami przejmujesz ;), przecież tutaj jest Twoje ojczyste forum :)

Vitez
21-07-2005, 17:38
Sven zanim odpowiesz to dwa ostrzezenia:

- Loki jest Nikoniarzem (?)
- na tym forum nie lubimy wojenek systemowych wiec przepychanki (np o "dziwne kolory" - takie bardzo latwo uzyskac jak sie jedzie na automacie a jesli ktos kupuje dSLR by jechac na automacie to sam jest sobie winien, nie body... to tak jak narzekanie na noname filmy i noname lab z supermarketow :roll: ) urzadzajcie sobie na privie, rzetelny test kazdy chetnie obejrzy.

Vitez
21-07-2005, 18:16
Tak a propos podanego linku do watku i wypowiedzi arra po raz kolejny sie przekonalem ze nie warto tam zagladac... niby 10D/20D nie maja trybu DEP ? A to ciekawe... grunt to sprawdzony, merytoryczny argument na popracie tezy "AF jest do d* " ;)

http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS20D/Images/inhand02.jpg
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos10d/Images/inhand02.jpg

Chyba ze myle A-DEP z DEP ?
Dziwne :?

maku
21-07-2005, 18:32
W 10D jest A-DEP.

W znanych mi analogach 33V i 1V jest tryb DEP.

Różnica w działaniu polega na tym że w trybie DEP centralnym punktem AF pokazujesz punkt dalszy planu potem bliższy (bądź też odwrotnie) a aparat tak dobiera przesłonę żeby wskazany w ten sposób zakres odległości zmieścił się w GO.

W trybie A-DEP aparat uruchamia wszystkie punkty AF i tak dobiera przesłonę by wszystko co jest w ich zasięgu było ostre.

Z moich doświadczeń wynika że A-DEP jest raczej bezużytecznym trybem ponieważ dobór uaktywnionych punktów jest bardzo przypadkowy i mało powtarzalny. Generalnie trudno jest w tym trybie „pokazać” automatyce co ma być faktycznie ostre.

Diabeł
21-07-2005, 19:50
Z moich doświadczeń wynika że A-DEP jest raczej bezużytecznym trybem ponieważ dobór uaktywnionych punktów jest bardzo przypadkowy i mało powtarzalny. Generalnie trudno jest w tym trybie „pokazać” automatyce co ma być faktycznie ostre.

Tak jak mówisz nie inaczej, w analogach typu 300V był tryb A-DEP, w 33V jest tryb DEP, z obydwoma aparatami miałem do czynienia i wydaje mi się że A-DEP rózni się od DEP tym czym krzesło od krzesła elektrycznego :).

muflon
21-07-2005, 19:55
Hmm, moim zdaniem jedyny sensowny test mógłby polegać na tym, że:

- dwóch dobrych fotografów
- bierze sprzęt w te same (możliwie zróżnicowane) warunki
- i pstryka fotki z tego samego statywu
- w tych samych pozycjach,
- na tych samych ogniskowych/przysłonach.
- starając się maksymalnie wykorzystać aparat (Av, Tv lub M, kombinacje z WB/RAW, whatever)

Każde inne porównanie "Canon vs. Nikon" po prostu sensu ni ma - i jako takie nie powinno być powodem do dyskusji. Ale nie sądzę, że się takiego testu doczekamy :)

yasin
21-07-2005, 20:08
Kolory(?) dla mnie to D70 dawal dziwne (zimne) kolory, no i te niedoswietlanie, ja sobie nie wyobrazam zebym kazda fote musial przepuszczac przez PSa. Ale to chyba kwestia gustu, jeden lubi zimne kolory i ciemne foty, a ktos inny co innego. Dla mnie foty z D70 to porazka, co innego D50, te sa dla mnie oki, i D50 moglbym ewentualnie miec, ale D70 to porazka :|

ps. ale serwis nikona, utwierdzil mnie w przekonaniu, ze wybralem dobrze

skrzat
21-07-2005, 20:17
Jak już wspomniałem kadry są różne (przesunięte trochę względem siebie, więc aparat mogł zrobić inny pomiar światła itp. dlatego ten test jest bardzo mało miarodajny :)
Statyw i te same kadry to podstawa (trzeba by wziąć jeszcze jakiegoś zooma zamiast stałęk, bo w Canonie jest 1.6 a w Nikosiach chyba 1.5 crop więc z canonie dajemy na 50 mm a w nikonie na 53,3 i mamy 80mm w kadrze :)

sv
21-07-2005, 20:50
Sven zanim odpowiesz to dwa ostrzezenia:

- Loki jest Nikoniarzem
- na tym forum nie lubimy wojenek systemowych wiec przepychanki (np o "dziwne kolory" - takie bardzo latwo uzyskac jak sie jedzie na automacie a jesli ktos kupuje dSLR by jechac na automacie to sam jest sobie winien, nie body... to tak jak narzekanie na noname filmy i noname lab z supermarketow :roll: ) urzadzajcie sobie na privie, rzetelny test kazdy chetnie obejrzy.

Vitez, nie mam najmniejszego zamiaru wywolywac wojenek. kazdy odczytuje moje posty tak jak mu pasuje (szczegolnie na "zoltym" forum). generalnie to wolalbym widziec wiecej testow, a mniej gadania:)

sv
21-07-2005, 21:00
Hmm, moim zdaniem jedyny sensowny test mógłby polegać na tym, że:

- dwóch dobrych fotografów
- bierze sprzęt w te same (możliwie zróżnicowane) warunki
- i pstryka fotki z tego samego statywu
- w tych samych pozycjach,
- na tych samych ogniskowych/przysłonach.
- starając się maksymalnie wykorzystać aparat (Av, Tv lub M, kombinacje z WB/RAW, whatever)

Każde inne porównanie "Canon vs. Nikon" po prostu sensu ni ma - i jako takie nie powinno być powodem do dyskusji. Ale nie sądzę, że się takiego testu doczekamy :)


nie rozumiem po co 2 fotografow? bierzesz statyw, dwa aparaty i sprawa zalatwiona.

Dlaczego nie sadzisz, ze sie doczekasz. mysle, ze strona na ktorej moznaby poogladac testy lustrzanek cieszylaby sie powodzeniem. kazdy z producentow lustrzanek ma w ofercie 50mm. wystarczylo by to podpiac i rozpoczac test od f4 (wszystkie rysuja wtedy podobnie) i taki test mialby sens (Canin, Nikon, Pentax, Minolta). tutaj nie chodzi o wojenki systemowe, ale o mozliwie rzetelne przedstawienie za i przeciw. oczywiscie nie jest to mozliwe w ramach for systemowych bo na takich forach raczej trudno spotkac osoby naprawde objektywne, a nie chce mi sie kopac z koniem w postaci takiego czy innego zamorderatora.

Podobnie z optyka. z przyjemnoscia poogladalbym test optyki robiony w podobnych warunkach a niekoniecznie polegajacy na fotografowaniu tablic testowych.

muflon
21-07-2005, 21:12
nie rozumiem po co 2 fotografow?
A znajdziesz jednego, idealnie neutralnego (bez "bias" w którąś stronę) i znającego doskonale obydwa systemy?


Dlaczego nie sadzisz, ze sie doczekasz.
Po prostu nie sądzę :) Ale co więcej, wydaje mi się, że w typowych warunkach taki test wykaże że obydwa systemy są równie dobre :) Jedyne większe róznice mogą być w sytuacjach specjalnych, wymagających np. szybkiego AF, ISO3200, czy dobrego algorytmu pomiary światła błyskowego.

sv
21-07-2005, 21:28
dla potrzeb testu lustrzanek dla ludu nie jest potrzebna doskonala znajomosc konkretnego systemu, a obslugi lustrzanki na potrzeby takiego testu mozna sie "nauczyc" w 15 minut.

moim zdaniem taki test szybciej wykaze, ze oba systemy sa do kitu, a roznice oprocz wymienionych beda dotyczyly rowniez automatycznego balansu bieli, szumow i czulosci.

akustyk
21-07-2005, 22:08
robienie sensacji. test fajny o tyle, ze niespotykany. jedyna jego wada jest wystawianie ocen zdjeciom - to, MSZ, ogladajacy powinien zrobic sam, ew. ze wskazaniem na co warto popatrzec ze strony osob znajacych sie na rzeczy.

w zasadzie jesli uzupelnic test o kilka dodatkowych zdjec (w tym rowniez z 50-tek) plus usunac opinie, to byloby to wartosciowe zrodlo informacji dla poczatkujacych. do ktorych przeciez tez taki sprzet jest adresowany. wbrew obiegowym opiniom na tym czy podobnych forum :D

yasin
21-07-2005, 22:41
Ciesze sie, ze mam Canona z jeszcze jedenego powodu - nie musze pisac na forum nikosia ...
Wejdzcie sobie na tamten watek i zobaczcie jakiego offtopa zrobili sami moderatorzy, a potem sami zamkneli ten watek. Chyba zolci maja jakies kompleksy na punkcie tego D70, nie zauwazylem zeby ktokolwiek reagowal takim fanatyzmem na pukcie jakiegos modelu Canona u nas na forum, a juz napewno nie moderatorzy. akustyk ladnie to podsumowal, chlopaki odmawiaja koronke do tego D70 :mrgreen:

marcin001
22-07-2005, 00:39
Chyba zolci maja jakies kompleksy na punkcie tego D70, nie zauwazylem zeby ktokolwiek reagowal takim fanatyzmem na pukcie jakiegos modelu Canona u nas na forum, a juz napewno nie moderatorzy.

To moze dlatego, ze do tutaj jak na razie jeszcze zaden uzytkownik Nikona nie zawital w celach trolowania...

Takiego svena to i tutejsi moderatorzy by pewnie nie zdzierzyli...

akustyk
22-07-2005, 00:48
Takiego svena to i tutejsi moderatorzy by pewnie nie zdzierzyli...

blad w mysleniu. tutaj nie zamyka sie watkow ani nie rozdaje ostrzezen uzytkownikom za nieprzychylne opinie wzgledem producenta sprzetu (w tym wypadku Canona). proponuje dokladniejsze zapoznanie sie z tym forum a potem porownywanie...

marcin001
22-07-2005, 08:01
blad w mysleniu. tutaj nie zamyka sie watkow ani nie rozdaje ostrzezen uzytkownikom za nieprzychylne opinie wzgledem producenta sprzetu (w tym wypadku Canona). proponuje dokladniejsze zapoznanie sie z tym forum a potem porownywanie...

No akurat u Nikosiow to chodzilo o agresywne rzucanie sie svena na wszystkich, ktorzy mieli inne zdanie niz on.

A wogole to wy macie jakies kompleksy... Nie umiecie sie cieszyc swoimi maszynkami bez szukania kogos przed kim mozna by sie wywyzszac? Lepiej cykac fotki...

Vitez
22-07-2005, 08:03
Chyba zolci maja jakies kompleksy na punkcie tego D70, nie zauwazylem zeby ktokolwiek reagowal takim fanatyzmem na pukcie jakiegos modelu Canona u nas na forum, a juz napewno nie moderatorzy.


Ale jednoczesnie yasin jako moderator chcialbym cie uprzedzic ze niemile widziane jest tu najezdzanie na inne systemy i ich uzytkownikow, szczegolnie w stylu "oni chyba maja jakies kompleksy" .
Takze prosze - powstrzymuj swoje paluszki od wypisywania tego typu "opinii" :? zebysmy pozniej nie musieli antysystemowych czy antyforumowych wojenek wycinac.

marcin001
22-07-2005, 08:26
Ale jednoczesnie yasin jako moderator chcialbym cie uprzedzic ze niemile widziane jest tu najezdzanie na inne systemy i ich uzytkownikow, szczegolnie w stylu "oni chyba maja jakies kompleksy" .
Takze prosze - powstrzymuj swoje paluszki od wypisywania tego typu "opinii" :? zebysmy pozniej nie musieli antysystemowych czy antyforumowych wojenek wycinac.

To Wy tez tniecie? Sven stawaj, larum graja!!!!! Do boju!!!! :grin:

akustyk
22-07-2005, 08:36
To Wy tez tniecie? Sven stawaj, larum graja!!!!! Do boju!!!! :grin:

nalegam jednak na zapoznanie sie z forum przed wydawaniem o nim opinii...

bo napisac jakas opinie kazdy moze, ale zeby to bylo w jakikolwiek sposob miarodajne, to trzeba jednak znac choc troche temat...

yasin
22-07-2005, 08:55
Spoko Vitez, nie mialem zamiaru ich obrazac, tylko inaczej nie da sie opisac klimatu jaki tam panuje, u nas jest jednak inaczej, czasami sami wytykamy wady naszych maszynek, no i moderatorzy nie robia offtopow tylko po to zeby potem miec powod do zamkniecia watku.

muflon
22-07-2005, 08:59
Spoko Vitez, nie mialem zamiaru ich obrazac, tylko inaczej nie da sie opisac klimatu jaki tam panuje
Hep? Nie wiem jak jest teraz, ale swego czasu zarejestrowalem sie (a co, trzeba wiedziec co wrog knuje :) ) i odnioslem wrazenie wrecz przeciwne... - to tam dyskusje byly raczej spokojne, a u nas - eosergate i inne takie :) Choc teraz na CF jest jakby ociupine lepiej, a u "zoltych" maja w sumie powody do frustracji - takie D2X na przyklad :mrgreen:

Chyba trzeba bedzie znowu na zwiady sie wypuscic...

Diabeł
22-07-2005, 09:37
A wogole to wy macie jakies kompleksy... Nie umiecie sie cieszyc swoimi maszynkami bez szukania kogos przed kim mozna by sie wywyzszac? Lepiej cykac fotki...
A ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Jeżeli tak to przeczytaj dokładnie co napisał Akustyk

akustyk
22-07-2005, 09:47
No akurat u Nikosiow to chodzilo o agresywne rzucanie sie svena na wszystkich, ktorzy mieli inne zdanie niz on.
prawde mowiac, to patrzac na to z drugiej strony widze tez rzucanie sie na ww. przez fanatykow Nikona. co akurat pokrywa sie z moimi obserwacjami z ogladania tamtego forum - nie jest to rzadkosc. jest tam taka grupa osob, ktore w swojej bezkrytycznosci wzgledem jednej firmy atakuje kazdego, kto sprobuje skrytykowac.

a ze ludziom puszczaja nerwy, kiedy probujac prowadzic krytyczna dyskusje napotykaja sie na szczekanie...

to tylko jeden punkt widzenia i nie upieram sie, ze ten wlasciwy sluszny. ale sprobuj popatrzyc na to tez z tej strony.




A wogole to wy macie jakies kompleksy... Nie umiecie sie cieszyc swoimi maszynkami bez szukania kogos przed kim mozna by sie wywyzszac? Lepiej cykac fotki...
dokladnie ten sam argument dziala w druga strone. no bo powiedz mi: skoro uzytkownikom SUN wisi i "ciesza sie swoimi maszynkami bez szukania kogos przed kim mozna by sie wywyzszac" to dlaczego watki D50/350D czy tego typu wywoluja tyle niezdrowych emocji - a czlowiek, ktory osmieli sie zauwazyc, ze jego skromnym zdaniem ten drugi aparat wyglada lepiej, jest obrzucany opryskliwymi argumentami, ktore nierzadko siegaja poziomu "a u nich bija Murzynow"...

nie upieram sie przy byciu obiektywnym, bo patrze na to z drugiej strony. ale jak mowia: prawda lezy gdzies po srodku

marcin001
22-07-2005, 11:34
swego czasu zarejestrowalem sie i odnioslem wrazenie wrecz przeciwne... - to tam dyskusje byly raczej spokojne

Ja nie jestem uzytkownikiem ani Canona, ani Nikona, ale czytajac oba fora odnioslem wrazenie, ze osoby wybierajace Nikona generalnie reprezentuja troche wyzszy poziom zaawansowania, sa bardziej swiadome czego oczekuja i bardziej nastawiaja sie na robienie ciekawych zdjec niz pasjonowanie sprzetem.


trzeba wiedziec co wrog knuje

He?!?!?!? Uzytkownik aparatu innej firmy to wrog?!?!?!? Wspaniale podejscie! A moze by sie tak cieszyc tym co sie ma, popstrykac troche ciekawych fotek, a nie ogladac sie na innych i frustrowac nie wiadomo z jakiego powodu. Jakies sekciarskie myslenie tu widze...


u "zoltych" maja w sumie powody do frustracji - takie D2X na przyklad

Ciekawe, czemu ktos, kto uzywa np. D70, bo mu odpowiada, mialby sie frustrowac D2X?!? No chyba, ze ma pakiet akcji Nikona...

marcin001
22-07-2005, 11:37
dokladnie ten sam argument dziala w druga strone. no bo powiedz mi: skoro uzytkownikom SUN wisi i "ciesza sie swoimi maszynkami bez szukania kogos przed kim mozna by sie wywyzszac" to dlaczego watki D50/350D czy tego typu wywoluja tyle niezdrowych emocji - a czlowiek, ktory osmieli sie zauwazyc, ze jego skromnym zdaniem ten drugi aparat wyglada lepiej, jest obrzucany opryskliwymi argumentami, ktore nierzadko siegaja poziomu "a u nich bija Murzynow"...

Hej, ja nie jestem uzytkownikiem Nikona i nie pisalem o forum Nikona, tylko o tym forum. A ty od razu "bo u Was bija murzynow". Naprawde, nie miej kompleksow. Masz fajny aparat, idz popstrykac, a jak uwazasz, ze nie jest fajny, to zmien na inny. O co Ci chodzi z tymi Nikonowcami?!?

akustyk
22-07-2005, 12:41
Hej, ja nie jestem uzytkownikiem Nikona i nie pisalem o forum Nikona, tylko o tym forum.
spoko. zle zrozumialem w takim razie, bo zabrzmiales jakbys robil porownanie ;-) sorka


Naprawde, nie miej kompleksow. Masz fajny aparat, idz popstrykac, a jak uwazasz, ze nie jest fajny, to zmien na inny. O co Ci chodzi z tymi Nikonowcami?!?
generalnie, to denerwuja mnie fanatycy Nikona. ktorzy stanowia niewielki, ale bardzo glosny odsetek uzytkownikow aparatow tej firmy (albo czasem nawet nie). a to wlasnie tacy wyjechali z pretensjami do ww. svena. ktory swiety nie jest, bo nerwowy, ale przynajmniej probuje prowadzic rzeczowa dyskusje. w odroznieniu od fanatykow.
i wlasnie o to mi chodzilo. no a skoro zaczales temat, to wyjasnilem swoj, alternatywny, punkt widzenia na cytowana afere. nie pierwsza i nie ostatnia na tym tle i o takim przebiegu sytuacji

nie mam nic do normalnych uzytkownikow Nikona. ogromna wiekszosc jest cywilizowana, lubi robic zdjecia. na dodatek maja forum, na ktorym glownym tematem sa zdjecia nie onanizm sprzetowy - co mi sie bardzo podoba. tylko ten zacietrzewiony odsetek uzytkownikow psuje wrazenie. mam pisac ze mi sie to podoba, jak mi sie nie podoba? :-)

Vitez
22-07-2005, 14:17
A moze by tak z porownywania forow wrocic do porownywania aparatow wymienionych w tytule?
Bo jesli nie, to uznam watek za wyczerpany i zeby uniknac kontynuacji OT musialbym zamknac :roll: .

yasin
22-07-2005, 18:31
Vitez nie zamykaj tylko wywal OT, a reszte zostaw, przeciez maja byc kolejne testy i tu bedziemy o nich dyskutowac ;)

marcin001
01-08-2005, 14:24
Vitez nie zamykaj tylko wywal OT, a reszte zostaw, przeciez maja byc kolejne testy i tu bedziemy o nich dyskutowac ;)

Tutaj (http://www.digitalreview.ca/cams/NikonD70vsRebelXT_pg2.shtml) jest link do strony z dwoma fotkami, jedna z D70 druga z 350D. Ta z 350D to przeciez szajs do kwadratu!!!

Tomasz Golinski
01-08-2005, 14:30
Szczerze mowiac, to 350 ma tam lepsze kolory, a reszty nie sposob ocenic po miniaturce. Podobnie, nie wiadomo przy jakiej przeslonie sa zrobione.

Zdjecia te nie sluza do porownania jakosci a "Perspective Comparison". Wiec o co chodzi?

Loki2
01-08-2005, 15:10
marcin001 [...] Na podanych przez Ciebie zdjęciach ja nie dostrzegam żadnych istotnych różnic. Więc nie bardzo wiem co chciałeś tym porównaniem osiągnąć.

Edit. Wycinam uwagi nie na temat - TG

marcin001
01-08-2005, 15:33
marcin001 nie mogę wyjść z podziwu, że Vitez nie nazwał Cię jeszcze Nikoniarzem, bo mnie ten zaszczyt spotkał już dawno. Na podanych przez Ciebie zdjęciach ja nie dostrzegam żadnych istotnych różnic. Więc nie bardzo wiem co chciałeś tym porównaniem osiągnąć.

Ja pitole, to moze moj monitor? U mnie na pierwszym sa lepsze kolory i wyrazniejsze szczegoly...


Edit: j.w. - muflon

PS. W ogole, to z tego porownania na dpreview wynika, ze sa to aparaty porownywalne, a decyzja, ktorego uzyc zalezy wylacznie od preferencji kupujacego. Jedyne naprawde wyrazne roznice to chyba 8MP i ISO100 w 350D oraz 1/8000s i 1/500s blysk oraz znacznie lepsze kitowe szkla w D70.

Loki2
01-08-2005, 17:06
Edit: j.w. - muflon
Ciekawią mnie jeszcze porównania 350D do E-1 i jak się takie pojawią - do 5D.

muflon
01-08-2005, 18:23
W ogole, to z tego porownania na dpreview wynika, ze sa to aparaty porownywalne, a decyzja, ktorego uzyc zalezy wylacznie od preferencji kupujacego. Jedyne naprawde wyrazne roznice to chyba 8MP i ISO100 w 350D oraz 1/8000s i 1/500s blysk oraz znacznie lepsze kitowe szkla w D70.
O, dokładnie coś takiego napisałem przecież w wątku o Olkach :) Moim zdaniem 350D jest minimalnie lepszy, ale nie na tyle, żeby np. jedna konkretna zaleta D70 nie przesądziła o jego wyborze.

muflon
01-08-2005, 19:19
Dywagacje o demokracji wydzieliłem tu: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=4629

MarekC
07-08-2005, 16:09
czytam ten wątek i nadal niczego niw wiem..

Kolega z Niemiec zaproponował mi zestaw D70 + 18-70 + 70-300 + SanDisk 1GB za 900 EUR. Oczywiście nówka. Generalnie wolałbym Canona, bo ma 500N, ale ..

co można dostać w tej kasie (body + szkło) w Canonie, by pokryć taki czy podobny zakres ogniskowych ??

Ponadto pytanka do praktyków:
1. Czy mora jest faktycznie tak bardzo dokuczliwa w D70 ?? I kiedy najbardziej ją widać ??
2. Czy D70 faktycznie ma problemy z zabarwieniami zdjęć pochodzącymi z długich naświetleń zdjęcia ?? Np. w nocy na rybach
3. Rozrzut techlogogiczny Nikona, czy cokolwiek co powoduje, że część userów wgrywa nowe firmware i jest OK, inni klną na problemy z AF. Faktycznie jakaś wada/niedoróbka czy margines tolerancji userów D70 ??

muflon
07-08-2005, 16:15
cco można dostać w tej kasie (body + szkło) w Canonie, by pokryć taki czy podobny zakres ogniskowych ??
Nowe - nic. Chyba że 300D+kit i któryś z serii 75-300. Nie napisałeś co to za 70-300, ale 18-70 będzie lepszy od Canonowego kita - czyli ogólnie obiektywy dostaniesz raczej gorszej jakości.

A pozostałe pytania, to chyba raczej nie na to forum...

akustyk
07-08-2005, 17:04
czytam ten wątek i nadal niczego niw wiem..

Kolega z Niemiec zaproponował mi zestaw D70 + 18-70 + 70-300 + SanDisk 1GB za 900 EUR. Oczywiście nówka. Generalnie wolałbym Canona, bo ma 500N, ale ..
bierz ten zestaw. za te pieniadze nie dostaniesz nic porownywalnego.



co można dostać w tej kasie (body + szkło) w Canonie, by pokryć taki czy podobny zakres ogniskowych ??

350D + kit + karta 1GB. na szklo zakresu 75-300 juz nie wystarczy.

EDIT: ale opcjonalnie zawsze mozna podpiac cos z mocowaniem M42 (Pentax nakrecany, Zenit, Praktica). szkla sa tanie, swietnej jakosci i latwo dostepne
a to akurat jest bardzo duzy plus Canona. zamiast kupowac g...ny obiektyw 75-300 kupujesz taniej stalke 300mm ze swiatlem 4 i masz fotki zyleta. w Nikonie akurat ten numer nie bangla... tam szkla M42 to w zasadzie maja sens tylko do zblizen i makro



Ponadto pytanka do praktyków:
1. Czy mora jest faktycznie tak bardzo dokuczliwa w D70 ?? I kiedy najbardziej ją widać ??
2. Czy D70 faktycznie ma problemy z zabarwieniami zdjęć pochodzącymi z długich naświetleń zdjęcia ?? Np. w nocy na rybach
3. Rozrzut techlogogiczny Nikona, czy cokolwiek co powoduje, że część userów wgrywa nowe firmware i jest OK, inni klną na problemy z AF. Faktycznie jakaś wada/niedoróbka czy margines tolerancji userów D70 ??
ad 1. na zdjeciach obiektow, ktore maja duzo linii diagonalnych (najlepiej pod katem 45st.). problem sie pojawia, ale jest bardziej rozdmuchany niz faktycznie zauwazalny w rzeczywistosci
ad 2. z barwami nie. ale o ile wiem przy dlugich czasach D70 paskudnie szumi.
ad 3. mysle, ze tak samo nadmuchany problem jak BF/FF. wiekszosc kupujacych spokojnie uzywa aparatow

sprobuj: http://forum.nikon.org.pl - powinni wiecej na ten temat powiedziec

Semtex
07-08-2005, 21:05
nawet nowy chip photo napisał iż d70 szumi niemiłosiernie w stosunku nawet do d50 a co dopiero do 350d

muflon
07-08-2005, 21:20
Zamykam ten wątek. Na temat testu jako takiego powiedziano już właściwie wszystko, a kolejne dywagacje nt. "co bardziej szumi" można ewentualnie prowadzić tu (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=4706)