PDA

Zobacz pełną wersję : Stabilizacja w Canon A590IS



maciej49
17-02-2009, 11:00
Która stabilizacja zdaje lepiej egzamin. Ciągła czy przy zdjęciu?.

Stanislaw
17-02-2009, 11:32
Wydaję mi się że na zdjęcie działają tak samo. Tylko przy ciągłej masz też stabilizowany podgląd zdjęcia na LCD, z tym że szybciej baterie padają. :)

Juriko
17-02-2009, 23:32
Zdecydowanie ciągła. Chcesz korzystać ze stabilizacji, to ją włącz na stałe. Stosując włączanie tylko przy zdjęciu, wymagany jest jakiś czas na zadziałanie. Jaki zysk mamy przy włączaniu przy zdjęciu? Ten, że akumulatorki trochę dłużej pociągną? Nie mieć zapasowych to jest dopiero jazda. ;)

pan.kolega
18-02-2009, 07:10
Zdecydowanie ciągła. Chcesz korzystać ze stabilizacji, to ją włącz na stałe. Stosując włączanie tylko przy zdjęciu, wymagany jest jakiś czas na zadziałanie. Jaki zysk mamy przy włączaniu przy zdjęciu? Ten, że akumulatorki trochę dłużej pociągną? Nie mieć zapasowych to jest dopiero jazda. ;)

Niezdecydowanie. Np. Panasonic mówi, ze w ichnim OIS tryb "tylko przy zdjęciu" daje lepszą stabilizację niz ciągły. A ja dodam, że czas na zadziałanie jest i tak krótszy niż AF i AE.

Juriko
20-02-2009, 02:19
A czy tu była mowa o Panasonicu? Nie mam doświadczenia z pankracym, pisałem o Canonku. Niestety, często psikusy stabilizacji trwają znacznie dłużej niż ostrzenie i ustalanie naświetlania. Poza tym oprócz zmniejszenia zużycia energii elektr. nie ma argumentów na stosowanie stabilizacji tylko przy zdjęciu. Ciągle piszę o stabilizacji w power shotach serii A5xx, A6xx. A7xx Canona.