PDA

Zobacz pełną wersję : wygładzanie cery...



morafi
16-02-2009, 12:24
Witam wszytkich,

Znalazłem w necie tutka i ciekawi mnei sposob wygładzania cery. Nie moge sam dojsc do tego jak to jest zrobione i tutaj prosba do was...
W linku fotka z uzyciem i bez tej warstwy. Jak ja stworzyc i gdzie to znalezc?

http://img22.imageshack.us/img22/4487/howgf0.jpg

orrro
16-02-2009, 22:49
Nie było nic napisane tylko te zrzuty?

Soundman
16-02-2009, 23:03
Coś mi sie nie wydaje żeby to były same zrzut... Napisz dokładnie skąd to masz

werek
17-02-2009, 00:04
moze nie dokladnie to, ale ja stosuje zwyczajny gausian blur i opacity na 50% (ew. mniej/wiecej zalezy od chcianego efektu) plus maskowanie.

Wydaje mi sie ze to zostalo tutaj osiagniete, chociaz wyglada ze mieszal cos z kanalem luminancji

Soundman
17-02-2009, 00:14
zwykłem gausianem nie uzyskasz takiego efektu albo zostaną drobne przebarwienia skóry jak za mały albo będzie wyglądała jak laleczka barbie

HA!SO
17-02-2009, 00:56
To nie jest idealna metoda - wręcz jak sam autor niedawno stwierdził "efekt końcowy kiczem zalatuje" ale może co nieco Ci podpowie - jeśli nie doprowadzi celu to chociaż kierunek wskaże :)
LINK (http://www.sendspace.pl/file/HfEzGvFr)

to animowana wersja tutorialu Stiga z Forum Nikona

werek
17-02-2009, 01:01
używane z głową pomaga :) a dla bardziej ambitnych to clone/heal/spot/patch które załatwiają wszelkie bolączki z "barbi", ale chetnie poznam tą metodę którą przedstawił autor, bo za nic nie widze zeby szara warstwa na vivid light dawala efekt wygladzenia :) chyba ze w inwersji ale to slabo kontrolowalny efekt

EDIT: właśnie obejrzałem tutek, z postu wyżej i mówi o tym co wspomniałem bardziej ambitnym

Sielan
17-02-2009, 01:14
Ja większe plamy, pryszcze, itp. usuwam jak w poście wyżej ("clone/heal/spot/patch"), oczywiście na osobnej warstwie, potem na kolejnej warstwie sporym brushem z rozmyciem i opacity 5-10% maluję lekko kolorem pobranym ze skóry modela. Oczy, usta, itp chronię maską.

morafi
17-02-2009, 20:37
Soundman..
tutek był w postaci psd i to tylko zbior warstw.

Kolaj
17-02-2009, 20:49
1. Usunąć pryszcze przez spot healing tool albo innymi ulubionymi narzędziami.
2. Odpalić tę akcję http://maciejko.net/downloads/wygladzanie_skory.atn
3. Na masce odznaczyć, co nie jest skórą
4. Przez opacity ustawić intensywność działania akcji

Memoriz
17-02-2009, 20:49
a dla bardziej ambitnych to clone/heal/spot/patch które załatwiają wszelkie bolączki

w tym tutorialu nic z tych narzędzi nie zostało użyte. Na zrzucie widać, iż autor pracował na kanałach. A głównym punktem tego retuszu jest mieszanie barw.

Soundman
17-02-2009, 22:57
Potwierdzam obejrzałem tutka i jest to zwykłe maskowanie niedoskonłości blur i poziomy to wszystko

Memoriz
18-02-2009, 09:39
Potwierdzam obejrzałem tutka i jest to zwykłe maskowanie niedoskonłości blur i poziomy to wszystko

ja nawet tutka nie odpalałem ;) to widać gołym okiem.

Soundman
18-02-2009, 13:01
Soundman..
tutek był w postaci psd i to tylko zbior warstw.

A możesz pokazać tego psd podesłać siakoś czy coś ??

ABJ
18-02-2009, 13:38
hehe to Wam powiem... 2 lata mi zajelo dojscie do tego magicznego wygladu skory na zdjeciach :) zwlaszcza na portretach... probowalem roznych programow, akcji, plug-in'ow...

Panowie... podstawa to kosmetyki, jesli wizazystka ma dobry sprzet to nie trzeba nic obrabiac :) i zamiast siedziec godzine nad zdjeciem, siedzi sie 10 minut :)
wystarcza podstawowe rzeczy jak healing brush, dodge tool, burn tool a reszta to zabawa w wywolywanie...

serio :)
ale ja sie nie znam, jestem amatorem bez szkoly :)

takpoprostu
18-02-2009, 15:55
no tak, ale ja się nie ma tej podstawy o której mówisz..kosmetyków, dobrego sprzętu wraz z wizażystą... to trzeba siedzieć te godzinę nad zdjęciem... i szukać złotego środka...

Soundman
18-02-2009, 16:33
Fakt ABJ zgadza się dobry podkład i puder już daje ogromną różnicę ale jednak fajnie jest wiedzieć jak się bez tego musisz obejść a musisz uzyskać podobny efekt.

Rosicky
18-02-2009, 17:46
http://tutorialpulse.com/49/superb-skin-airbrush-technique/
tutorial do techniki ze screenshota;)

ABJ
18-02-2009, 19:23
http://tutorialpulse.com/49/superb-skin-airbrush-technique/
tutorial do techniki ze screenshota;)
straszna szmira...:???:

takpoprostu
19-02-2009, 00:00
eee dlaczego szmira... nie jest złe... po prostu autor tutka trochę przesadził. Ale metoda całkiem ok.

Soundman
19-02-2009, 00:44
Każdy robi parametry według sebie... Trzeba sprobować i się zobaczy

rolaj
19-02-2009, 00:48
morafi, nie ma automatów. Każda twarz jest inna. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo, a jeśli to kłamał. Ale trudno też nie jest, Kelby'ego poczytaj choćby.

Vitez
19-02-2009, 14:34
Fakt ABJ zgadza się dobry podkład i puder już daje ogromną różnicę ale jednak fajnie jest wiedzieć jak się bez tego musisz obejść a musisz uzyskać podobny efekt.

Podpowiem tylko że sporo wizażystek chętnie porobi kilka sesji "za zdjęcia" . Wystarczy poszukać (są fora wizażowe, modelingowe, są serwisy uniwersalne np maxmodels gdzie nie tylko modelki znajdziecie).

Soundman
19-02-2009, 14:47
Podpowiem tylko że sporo wizażystek chętnie porobi kilka sesji "za zdjęcia" . Wystarczy poszukać (są fora wizażowe, modelingowe, są serwisy uniwersalne np maxmodels gdzie nie tylko modelki znajdziecie).
Wizażystki tak jak i fotograficy i modelki muszą sobie na początku chociaż jakieś portfolio proste skombinować więc masz racje. Maxmodels to chyba jeden z lpszych portali pod tym względem niema tylko opisu to jestem ja i potrafię malować fotografować czy pozować ale jest też społeczność urzytkowników forum komentarze referencje itp. Warto zajrzeć .

ABJ
19-02-2009, 14:59
Podpowiem tylko że sporo wizażystek chętnie porobi kilka sesji "za zdjęcia" . Wystarczy poszukać (są fora wizażowe, modelingowe, są serwisy uniwersalne np maxmodels gdzie nie tylko modelki znajdziecie).

otoz to...
i zawsze to weselej na sesji :) i ma kto blende trzymac hehehe

Vitez
19-02-2009, 15:20
i ma kto blende trzymac hehehe

Z tym trzeba uważać i uprzedzić wizażystkę wcześniej. I wśród nich, jak wśród modelek bywają 'księżniczki' , więc spotkanie wstępne celem ustalenia co, po co, kto co robi itp też jest ważne by wyczuć czy poza malowaniem można i do asystowania wykorzystać wizażystkę. Bywają takie co "tylko pomaluję i się zbieram, czekam na zdjęcia" .

ABJ
19-02-2009, 17:49
hehe no mnie tego mowic nie musisz :D

oskarkowy
24-02-2009, 20:10
hehe no mnie tego mowic nie musisz :D

O, poznałem ostatnio taką. Robiliśmy ciuszki na streetowe motocykle, panna kazała się modelkom sama pozmywać, opieprzyła, że zużyły za dużo mleczka, chwilę później sama się zmyła (sesja ze 4h). Kilka dni temu dzwoniła, czy może zdjęcia wziąć na stronę, choć kasy oczywiście nie zapomniała wziąć.

ABJ
25-02-2009, 03:11
to juz wiesz z kim nie pracowac... moze napisz kto to... bedzie na przyszlosc dla innych...