PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie odzyskać wykasowane zdjęcia w aparacie



mgregor
11-07-2005, 10:58
Wiatm,

czy ktos z szanownych forumowiczów próbował kiedyś odzyskiwać skasowane zdjęcia z CF.

Mam Lexara 512MB i za pomoca Lexar Image Rescue 2.0 chciałem odzyskać utracone dane.
Wszystko przebiega dobrze, tzn pliki są odzyskiwane, ważą od ok 100k do 1MB
tylko mam ten jeden kłopot, że są to pliki typu THM.

Nie mam pojęcia co to za format i co z nim począć.

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie i mógły podpowiedzieć co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam.

mganko
11-07-2005, 11:05
w pliku THM zapisywana jest miniaturka zdjęcia podczas robienia zdjęć w RAW. Ja mam program PhotoRescue PC i odzyskuje bez problemów nawet RAW'y

mgregor
11-07-2005, 11:13
Hmm,
tylko ja mam Canona S1 i on RAW'ów nie robi.
W ustawieniach prgramu w "File formats to recover" ustawilem na JPG.
A tu sie jakieś THMy pojawiają.
Czy programem PhotoRescue PC można je przekonwertowć na jpg?

Polaco
11-07-2005, 12:29
Sprobuj program Get Data Back, u mnie pracuje najlepiej.

mgregor
11-07-2005, 12:33
OK, wszystko w działa!
Lexar przysłal mi najnowszą wersje swojego programu i jest git! :-)

Dziękuje Wam za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

pcplus
17-07-2005, 09:52
Witam wszystkich !

Wiem że ten wątek był już poruszany, ale te oprogramy (do odzyskiwania danych) o których wspominacie na forum nie widzą karty w aparacie (EOS 350D).
Czy mam się zaopatrzyć w zewnętrzny czytnik kart pamieci ?
Czy, (to najważniejsze) uda się odzyskać zdjęcia, które wykasowałem opcją usuń wszystkie (w Win Xp) z poziomu "mój komputer" , "urzadzenia z wymiennymi nośnikami pamieci"
Czy może trzeba się udać do producenata karty ( CF Kingston Elite pro 1 MB),
a on jakimś niskopoziomowym narzędziem to potrafi zrobić.
Pomóżcie, to dla mnie bardzo ważne zdjecia (z mojego ślubu).
Przez głupotę i pośpiech, nacisnęłem (przy zaznaczonym tylko jednym pustym katalogu) kasuj wszystko, zanim się zorientowałem było za późno.
Aparat był podłączony kablem do portu USB 2.0, oczywiscie wyjełem kartę z aparatu i czekam co z tym fantem teraz począć.

pozdr
Andrzej

mxw
17-07-2005, 10:40
Czy mam się zaopatrzyć w zewnętrzny czytnik kart pamieci ?
Czy, (to najważniejsze) uda się odzyskać zdjęcia, które wykasowałem opcją usuń wszystkie (w Win Xp) z poziomu "mój komputer" , "urzadzenia z wymiennymi nośnikami pamieci"
tak, zewnętrzny czytnik (lub kolega z czytnikiem) bez problemu rozwiążą sprawę ;)

czy jest to możliwe bez czytnika tylko z aparatem, to nawet nie wiem...

Tomasz Golinski
17-07-2005, 19:54
Nie widzialem nic co by pracowalo bez czytnika. Malo jest to prawdopodobne, bo watpie, zeby protokoly mialy takie udogodnienia...

pcplus
18-07-2005, 18:54
Czy możecie mnie poratować jakimś softem, szukam wszędzie, ale są wersje demo i nie pozwalają nawet 1 zdjecia odzyskanego zgrać na dysk.
Proszę o pomoc, skasowały mi się zdjęcia z mojego ślubu ...........

pozdr
Andrzej

C41photocrew
18-07-2005, 22:03
Czy możecie mnie poratować jakimś softem, szukam wszędzie, ale są wersje demo i nie pozwalają nawet 1 zdjecia odzyskanego zgrać na dysk.
Proszę o pomoc, skasowały mi się zdjęcia z mojego ślubu ...........

pozdr
Andrzej
a jaka masz karte??

pcplus
19-07-2005, 11:29
Witam !
Mam kartę CF Kingston Elite Pro 1 MB.
Kupiłem czytnik kart, zainstalowałem soft Get Data Back, znalazłem crack'a i się udało !
Odzyskałem wszystko, dzieki wszystkim za pomoc !
pozdr
Andrzej

Alzail
19-07-2005, 12:56
1 mb ? :P to nie zawiele tam sie zdjec miesci ;]

p13ka
19-07-2005, 13:11
Kupiłem czytnik kart, zainstalowałem soft Get Data Back, znalazłem crack'a i się udało !
Rozumiem radość z odzyskanych zdjęć ale to akurat nie jest powodem do chwalenia się.

gietrzy
19-07-2005, 13:56
znalazłem crack'a i się udało !
Proponuję zalegalizować. W podzięce za to co bezcenne.
A na drugi raz pamiętaj, że po takim usuń wszystko, erase all nie trzeba się stresować.
Trzeba spokojnie odłożyć kartę na półkę i zapytać na forum.
Co się tyczy aparatu to wsadzić drugą i focić :)

BTW. Kupując karty firmy Sandisk dostajesz w cenie soft o podobnej funkcjonalności. Też sprawdzony w boju.

Tomasz Golinski
19-07-2005, 14:04
BTW. Kupując karty firmy Sandisk dostajesz w cenie soft o podobnej funkcjonalności. Też sprawdzony w boju.
O co chodzi? Ja nie dostalem.

Vitez
19-07-2005, 15:19
Rozumiem radość z odzyskanych zdjęć ale to akurat nie jest powodem do chwalenia się.

Wsrod mlodziezy niestety jest :( .

"Ha, mam za darmo cos za co kaza placic... przechytrzylem system i mam na piwo... jestem cool ziom " :roll:


Ja uzywam Norton UnErase i spisuje sie swietnie a pakiet Norton Utilities mozna miec za ok 300zl - w srodku od cholery uzytecznych programow (czyszczenie i naprawa systemu, dyskow twardych, antywirus, odzyskiwanie danych, optymalizacja sprzetu i systemu itp itd) za niewygorowana cene :roll: .

Vitez
19-07-2005, 15:23
O co chodzi? Ja nie dostalem.

Bo podobno Sandisk z Sony wspolpracuje a tam juz ciebie znaja ;)

Btw polaczylem dwa praktycznie identyczne watki o odzyskiwaniu zdjec.

pcplus
20-07-2005, 10:37
Rozumiem radość z odzyskanych zdjęć ale to akurat nie jest powodem do chwalenia się.
Witam !

Nie chcę się chwalić i nie popieram piractwa, ale kupując legalnie CF Kingstona i do tego extra czytnik CF, mogli by dać soft aby te 2 rzeczy praktycznie wykorzystać, po za tym nie użyłem tego komercyjnie, tylko wyłącznie do celów osobistych w wyjatkowej sytuacji.

pozdr
Andrzej

pcplus
20-07-2005, 10:46
1 mb ? :P to nie zawiele tam sie zdjec miesci ;]

Witam :)

Focę w max rozdzielczości w jpg, ale przerzucę się na zapisywanie w RAW-ie, gdzie jeszcze więcej potrzeba pamieci, także 1 MB to tak akurat :)

pozdr
Andrzej

PS:
Gdybym miał więcej kasy, to bym kupił wiekszego CF-a, ale pilniejsze jest fajne szkło do mojej 350-tki :)

pcplus
20-07-2005, 10:51
Proponuję zalegalizować. W podzięce za to co bezcenne.
A na drugi raz pamiętaj, że po takim usuń wszystko, erase all nie trzeba się stresować.
Trzeba spokojnie odłożyć kartę na półkę i zapytać na forum.
Co się tyczy aparatu to wsadzić drugą i focić :)

BTW. Kupując karty firmy Sandisk dostajesz w cenie soft o podobnej funkcjonalności. Też sprawdzony w boju.


Witaj !

Takoż i uczyniłem, kartę na półkę odłożyłem i na forum zapytałem
a fociłem na innej (mniejszej)
A co do legalizacji to napiszę do " sir Kingston'a " czy aby takiego softu nie powinienem od niego dostać w podzience za wybranie jego produktu :)

pozdr
andrzej

Polaco
20-07-2005, 11:03
Focę w max rozdzielczości w jpg, ale przerzucę się na zapisywanie w RAW-ie, gdzie jeszcze więcej potrzeba pamieci, także 1 MB to tak akurat :)
Hmmm, wez przeczytaj UWAZNIE co napisales. MB a GB rozni sie "troszke". Domyslam sie ze masz na mysli 1 GB...

Alzail
20-07-2005, 17:01
eheheh :) sorki ale musialem to napisac :P

blizzard
24-07-2005, 15:44
A ktos wie w jaki sposob odczytac uszkodzony plik jpg? Nie moge zobaczyc ani miniaturki ani podgladu, nic :-( a miejsce zajmuje.
Jest to plik odzyskany programem Active@Undelete

pcplus
25-07-2005, 00:32
Hmmm, wez przeczytaj UWAZNIE co napisales. MB a GB rozni sie "troszke". Domyslam sie ze masz na mysli 1 GB...

Oczywiście, machnąłem się ale to tylko literówka, czyli tzw czeski błąd :)
pozdr
Andrzej

Hoody
14-10-2005, 14:49
a ja moge polecić:
photorescue 2.1
digital picture recovery
digital photorescuepro 2.798
e data unerase 3.0
e image recovery 3.0.2.99
pc inspector file recovery 4.0
pc inspector smart recovery 4.5
photorescue wizzard
runtime get databack 2.31
photorec 5.9
Mając nazwy łatwiej znaleźć :-)

fosgen
30-07-2006, 14:52
czy jest komuś z Was znany sposób na odzyskanie zdjęć z Canon A 510?
na wakacjach podmienili mi płytę i teraz mam nie swoje zdjęcia. a z tego co czytam na CB nie zawsze fotki są kasowane na zawsze. za wszelką pomoc serdecznie dziękuję

Tomasz1972
30-07-2006, 16:42
czy jest komuś z Was znany sposób na odzyskanie zdjęć z Canon A 510?
na wakacjach podmienili mi płytę i teraz mam nie swoje zdjęcia. a z tego co czytam na CB nie zawsze fotki są kasowane na zawsze. za wszelką pomoc serdecznie dziękuję
Zasady odzyskiwania fotek z karty , dla każdego aparatu są te same . Poczytaj dokładnie wątek i napewno znajdziesz odpowiedni program i metodę . Pamiętaj tylko że z aparatu nie odzyskasz , kartę musisz włożyć do czytnika .

app3
01-08-2006, 23:26
Czy możecie mnie poratować jakimś softem, szukam wszędzie, ale są wersje demo i nie pozwalają nawet 1 zdjecia odzyskanego zgrać na dysk.
Proszę o pomoc, skasowały mi się zdjęcia z mojego ślubu ...........

pozdr
Andrzej

Na www.dobreprogramy.pl masz rewelacyjny (i po polsku) program
o nazwie: Digital Image Recovery

Działa szybko i wyśmienicie

mientki
04-10-2006, 12:46
Jedyny program, który po przeskanowaniu widzi moje zdjęcia na karcie SD to PhotoRescue PC. Widze miniaturki, no ale w wersji demo nie moge ich zapisac, cracka do 2.1 build 680 nie znalazlem nigdzie, jedynie do 679, ale znowu nigdzie w sieci nie ma instalki PhotoRescue PC 2.1 build 679. Jestem w kropce. Program potrzebuje uzyc jednorazowo, zapisac i zapomniec.

mor_feusz
05-10-2006, 13:17
Proponuję zalegalizować. W podzięce za to co bezcenne.
Jestem tego samego zdania $69 USD za ma sie ni jak do radosci odzyskanych zdjec. Dane zawsze sa bezcenne.

mientki
05-10-2006, 13:28
Juz sobie poradzilem :) photorescue kosztuje 29$ i działa rewelacyjnie, warty wydania tych pieniędzy.

irkax
16-05-2008, 11:23
Witam, mam problem jak w temacie - niestety :(
aparat 30d, karta: CF 2 (Sandisc)
zainstalowałam Zero Assumption Digital Image Recovery, ale nie "widzi" tej karty.
Z tego co wyczytałam w waszych odpowiedziach to muszę mieć czytnik pamięci - czy tak?
I jeśli tak, to czy mogę wykorzystać czytnik, który mam w drukarce (HP), czy jest to możliwe i jak?

Z góry bardzo dziękuję z odpowiedzi.

WaldekA
16-05-2008, 21:42
Jeżeli czytnik drukarki jest widziany w systemie jako dysk wymienny to powinno zadziałać.

rolaj
17-05-2008, 00:12
Się powtarzam, niestety nie wszyscy używają "search". Jeśli cokolwiek (ze zdjęć) mozna odzyskać, to najskuteczniej przez RescuePRO Sandisk'a. Ontrack - podkreślam, w przypadku zdjęć akurat - nie jest tak skuteczny. Dziwne....

777
04-08-2008, 14:54
Mam duzy problem- przypadkiem nacisnalem sobie Format w moim aparacie i wszytskie zdjecia sie poszly...
poniewaz sa one dla mnie bardzo wazne musze koniecznie odzyskac je wszytskie
jaki program mi doradzacie- wszytskie te pliki to byly rawy zapisane na karcie PQI 2gb,
uzywam windowsa xp
z góry wielkie dzięki

bertold
04-08-2008, 15:04
Sprawdzone na własnej skórze:


http://www.recovermyfiles.com

777
05-08-2008, 01:20
uzylem owego programu i odzyskalem okolo 80% danych
lecz jest jeden problem- mam z 3 zdjecia super wazne ale jak otwieram rawa to np 1/4 zdjecia jest biala ale zaszyty w nim jpg do preview jest ok
moze wiecie jak odzyskac tego previewa- wiem ze rozmiar maly ale i tak zdjecia ida na internet wiec moge to przezyc a bardzo chcialbym zdjecie odzyskac

Vizzle
05-08-2008, 04:07
U mnie Irfanview (http://www.irfanview.com/) otwiera właśnie tego zaszytego JPEG-a. Zatem otwórz, zapisz i po kłopocie.