PDA

Zobacz pełną wersję : 10 dni ,,probnych'' przy zakupach internetowych - Wasze doswiadczenia



gawryl
16-07-2005, 20:43
witam,

zgodnie z ustawa z dnia 2.03.2000r pt ,,o ochronie niektorych praw konsumentow oraz za szkode wyrzadzona przez produkt niebezpieczny'' konsumentowi przysluguje 10 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny, o ile towar zostal zakupiony ,,na odleglosc'' (internet, telezakupy itd).

moje pytanie dotyczy Waszych doswiadczen z tym prawem: czy juz go stosowaliscie? bo ja wlasnie jestem po rozmowie ze sprzedajacym na allegro (i wystawiajacym faktury - czyli zarejestrowana dzialanosc gosp!), ktory mi oznajmil, ze on tego prawa nie respektuje (chodzilo o zakup obiektywu, nowki).

jako glupi argument sprzedajacy oznajmil mi, ze cos krece z tym prawem, bo by gieldy internetowe nie mialy racji bytu - kazdy by kupowal i oddawal! a Ci, co kupili by towar nowy, zwrocili by go jako nienowy, bo juz rozpakowany, przez kogos testowany... dla mnie jest jednak rzecza oczywista, ze decydujac sie na zakup via internet mam swoje prawo do zwrotu, niemniej jednak mam tez obowiazek respektowania tegoz prawa w ,,moja strone'' - czyli, ze moge otrzymac towar juz rozpakowany, przez kogos testowany... zgadzacie sie ze mna? jakie sa Wasze przemyslenia?

Tomasz Golinski
16-07-2005, 20:48
Z tego nie korzystalem, ale w merlinie raz marudzilem, ze ksiazki przyszly pogniecione, to powiedzieli, zebym wyslal na ich koszt i wymienia...

A z tym argumentem, to tak, jak opisano czesto sie dzieje. Zwlaszcza z gorszymi egzemplarzami lensow. Ktos stwierdzi mydlo i odsyla i lens zaczyna drugie zycie. Stad pewnie taka duza ilosc kiepskich np. 17-40.

mcdenko
16-07-2005, 22:01
Mnie jeden ze sprzedawcow powiedzial, ze akceptuje wymienione przez Ciebie warunki, ALE sprzet nie moze nosic sladow uzytkowania. Po czym dodal, ze przykrecenie szkla do puszki spowoduje powstanie sladow mocowania na bagnecie obiektywu. :) Sprzedawcy na allegro najczesciej robia wielkie oczy, jak slysza o takich prawach. Podobnie rzecz sie ma z niezgodnoscia towaru z umowa i dwuletnia odpowiedzialnoscia sprzedawcy za te niezgodnosc.

gawryl
16-07-2005, 22:16
Mnie jeden ze sprzedawcow powiedzial, ze akceptuje wymienione przez Ciebie warunki, ALE sprzet nie moze nosic sladow uzytkowania. Po czym dodal, ze przykrecenie szkla do puszki spowoduje powstanie sladow mocowania na bagnecie obiektywu. :)
ten taki nie byl. ale - co smieszniejsze - On dopuszca testowanie sprzetu ,,u siebie w sklepie'' : czyli i tak rozpakuje karton, ,,porysuje'' banet obiektywu - nie widzi z tym problemu ... widzi problem natomiast w przestrzeganiu prawa. Nie chodzi mi o tego sprzedajacego - bo kij mu w oko :) - ale o nas, klientow, niech kazdy z nas pamieta o tym prawie i stara sie je egzekwowac, i nie kupowac u takich, co go nie chca przestrzegac - wowczas sprzedawcy (ci, co dotychczas liczyli na nasza niewiedze) beda musieli zmienic swoje postepowanie, lub zwinac interes ;)

Tomasz Golinski
16-07-2005, 23:10
Ale czy na pewno nalezy nalegac na przestrzeganie socjalistycznych praw?

robson
17-07-2005, 12:01
Ja kupilem plecak foto w pewnej firmie... Plecak mi sie nie sodobal, i dosalem mozliwosc zwrotu. Z czego skorzystalem. Odeslalem towar i dostalem zwrot gotowki :) Firma ma w swojej nazwie "foto" i "zoom" i jeszcze ".pl" na koncu :D Polecam ja

guest1
17-07-2005, 13:19
Miałem okazje zakupic nagrywarke sata w syriusie i oddania jej
Zwrócili kaske ale nie polecam tego sklepu nikomu

gawryl
17-07-2005, 16:10
a jak z zakupami przez allegro? mysle, ze sporo tam sprzetu sie kupuje/sprzedaje...

robson
17-07-2005, 16:15
Ja wlasnie przez allegro kupowalem tej firmie ;)
Powazne firmy, handlujace na allegro, w opisie podaja mozliwosc zwrotu towaru w ciagu 10 dni.

froolk
17-07-2005, 21:47
Kupiłem wysyłkowo drogie szkło (5k) w sklepie "e-oko". Szkło miało ewidentne problemy z ostrzeniem w punkt z moim body. Zadzwoniłem do właściciela. Bardzo kontaktowa osoba i super profesjonalne podejście. Zero unikania klienta, zawsze odbierał telefon a nawet umożliwił sprawdzenie drugiego egzemplarza. Znał to prawo i je respektował. Prosił tylko aby szkło było bez śladów użytkowania - tak jak fabrycznie. Szkło zwróciłem a na drugi dzień miałem pieniążki na koncie. Z czystym sercem polecam.

C41photocrew
18-07-2005, 21:57
Kupiłem wysyłkowo drogie szkło (5k) w sklepie "e-oko". Szkło miało ewidentne problemy z ostrzeniem w punkt z moim body. Zadzwoniłem do właściciela. Bardzo kontaktowa osoba i super profesjonalne podejście. Zero unikania klienta, zawsze odbierał telefon a nawet umożliwił sprawdzenie drugiego egzemplarza. Znał to prawo i je respektował. Prosił tylko aby szkło było bez śladów użytkowania - tak jak fabrycznie. Szkło zwróciłem a na drugi dzień miałem pieniążki na koncie. Z czystym sercem polecam.

Skąś znam ten wątek:D

froolk
18-07-2005, 22:29
Nie wiedziałem czy życzysz sobie abym o Tobie wspominał :)
Ale skoro sam wspominasz :)
Kolega C41 okazał się osobą bardzo życzliwą i pomocną - był tym komu zwracałem reklamowany obiektyw zakupiony w "e-oko"

darpla
18-07-2005, 23:18
Uważam, że towary powyżej 500zł należy odbierać osobiście i sprawdzać tak, żeby nie było problemów.
Sporo jest dziś naciągaczy. A handel elektroniczny kwitnie lecz nie zawsze wszyscy są uczciwi.

C41photocrew
19-07-2005, 00:01
HEHE DZIEKI:) zadne zawracanie glowy...trzeba byc uczciwym przeciez to nie sa rzeczy za 20 zl....(nie ze za 20 juz mozna byc nieuczciwym nie o to chodzi:)) niestety zdarzają sie naciągacze kurcze az szkoda gadac...Froolk mam nadzieje ze nie zalujesz wyboru co?:)