PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką kartę pamięci do S1 IS ??



boy
10-06-2004, 19:05
Mam bardzo ważne pytanie, jutro muszę oddać kartę, której obecnie używam i kupić swoją nową...
I teraz tak, mam do wyboru następujące opcje:
CompactFlash 256MB-S Kingston
CompactFlash 512MB Kingston zwykła
Chciałbtym nagrywać sekwencje video 30 FPS, i podobno jak karta jest wolna to te filmiki się przycinają, nie stać mnie na 512 MB-S,a nie wiem czy zwykła będzie wystarczająca...

Vitez
10-06-2004, 23:19
Chciałbtym nagrywać sekwencje video 30 FPS, i podobno jak karta jest wolna to te filmiki się przycinają, nie stać mnie na 512 MB-S,a nie wiem czy zwykła będzie wystarczająca...

Zwykla nie bedzie wystarczajaca. Musisz sam zdecydowac czy wolisz wystarczajaca szybkosc a mniejsza pojemnosc (a co za tym idzie dlugosc filmikow) - pamietaj ze 30FPS oprocz szybkosci zre rowniez pojemnosc karty w blyskawicznym tempie.
Ja bym ci radzil jednak 512 zwykla. 15fps nadal znosnie wyglada, a zdjec i filmow wiecej zmiescisz :P

sebx
11-06-2004, 20:09
Witam ,

Stara zasada głosi - kartę pamięci kup największą na jaką Cie stać , weź także pod uwagę
stosunek ceny do pojemności - nic tak nie psuje przyjemności używania cyfrówki jak mała
karta pamięci :wink:

Jeśli koniecznie chcesz Canonem S1 także kręcić filmiki to kolejne wydatki są nie do
przeskoczenia :P

Ty masz rozdzielczość max . 3 MegaPix a co ja mam powiedzieć mam 6 MegaPix w Fuji
S7000 (do 12 MegaPix) - też już myślę nad 512-nastką :P

Pozdrawiam Canonowców - był użykownik A60

SebX

Vitez
12-06-2004, 00:20
Ty masz rozdzielczość max . 3 MegaPix a co ja mam powiedzieć mam 6 MegaPix w Fuji
S7000 (do 12 MegaPix) - też już myślę nad 512-nastką :P


Ja mam 6 Megapixeli i mam 1GB + 2x128MB + 20GB Databank... a ty sie dopiero nad 512tka zastanawiasz? :!:

sebx
14-06-2004, 10:41
Tylko ze względów finansowych :cry:

Gdybym nie miał ograniczeń to od razu bym kupił microdrive takiego ze 4 GB :P

SebX

Vitez
14-06-2004, 18:35
Btw tego Databanku uzylem dopiero raz w terenie... ale co za niego zaplacilem to zaplacilem za spokoj psychiczny a nie mozliwosc uzywania go chyba... spokoj, ze moge trzaskac w RAW bez obawy o miejsce.
I co? I jak do tej pory z oszczednosci robilem w JPG to zapelnialem tymi 300JPG, tak teraz zapelniam RAW 150 sztuk okolo ale akurat tyle zdjec robie.
Kupno databanku dalo taki komfort psychiczny ze robie mniej zdjec dzieki temu 8)

Taki zupelny OT mi sie skojarzyl: tak samo dlaczego place za bilet okresowy choc kontrole to raz na pol roku max mnie spotykaja - spokoj psychiczny... a nie wrzodow przy kazdej podrozy dostawa czy nerwowek i pyskowek z kanarami.

edyp
15-06-2004, 18:31
Witam,
Mam podobny problem, z tą różnicą, że dopiero zamierzam kupić S1 IS, i nie wiem czy żeby nagrać jeden długi film na CF 1 GB należy zaopatrzyć się w SanDisk Ultra II, czy wystarczy może Kingston HighSpeed lub Pretec HighSpeed. Chciałbym również żeby można było bez problemu robić zdjęcia seryjne. A kupić chcę kartę 512 lub 1024 MB taką żeby jej szybko nie zmieniać, no i można było nagrać jeden długi film dobrej jakości, zajmujący całą kartę.
Jaka jest różnica pomiędzy CF typ I a typ II?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Vitez
15-06-2004, 20:09
czy żeby nagrać jeden długi film na CF 1 GB należy zaopatrzyć się w SanDisk Ultra II, czy wystarczy może Kingston HighSpeed lub Pretec HighSpeed.
Dowolna z tych trzech (czyli... najtansza :) ).


Jaka jest różnica pomiędzy CF typ I a typ II?


Grubosc, budowa i cena. Typ II czyli microdrive (w skrocie MD) maja glowice mechaniczne a nie sama elektronike co _teoretycznie_ czyni je podatniejszymi na uszkodzenia, ale praktyka wielu uzytkownikow MD potwierdza ze dopoki nie pierdykniesz tak ze i aparat sie rozleci to i MD wytrzyma :) .
Dodatkowa ogolna roznica - MD sa szybsze od zwyklych CF, wolniejsze od tych ultra (tych co wymieniles).
Dodatkowo MD maja nieco wiekszy pobor pradu ale przy uzywaniu akumulatorkow jest to prawie niezauwazalne (ok 10-20 zdjec mniej na pczce 4 akumulatorkow lub dedykowanym akumulatorku).

Wg mnie do S1 oplaca sie 1GB Microdrive - jest wystarczajaco szybki, S1 ma wystarczajace zasilanie a stosunek pojemnosci do ceny bardzo zadowalajacy.

edyp
15-06-2004, 21:58
Wielkie dzięki Vitez, trochę mi się rozjaśniło w główce. Teraz tylko czekać aż aparat będzie w odpowiedniej cenie. A jeszcze: Jakich firm microdrive-y są dobre, co polecacie?

Vitez
15-06-2004, 23:33
A jeszcze: Jakich firm microdrive-y są dobre, co polecacie?

Nowe - tylko Hitachi, uzywane: IBM i Hitachi.
Inne firmy maja problemy z kompatybilnoscia i trwaloscia, szczegolnie jakies dziwne noname.

boy
17-06-2004, 16:26
Dopiero dziś kupiłem tą kartę, wziąłem 512 MB Kingstona, zwykłą - filmy się nie tną wszystko ok, 640x480 Fine 30fps...spokojnie można ją kupić do tego aparatu zamiast HighSpeed

szatan
17-06-2004, 19:50
To milo :) ja dzis kupilem Kingstona 256MB, czekam na paczke :)

yasin
17-06-2004, 23:53
ja mam microdrive'a IBMa 1gb, jezeli chodzi o szybkosc to filmy bez problemu w najwyzszej jakosci mozna nagrywac i nic nie przycina, natomiast zdjecia seryjne pstrykalem kilka razy i nie wiem czy jest jakies ograniczenie ale ja dopiero przerwalem jak mi sie znudzilo :) zrobie kiedys maly test jak bedzie mi sie chcialo, czy cala karte mozna zapelnic seryjnymi bez robienia przerwy, ale mysle, ze chyba tak

mgregor
12-07-2004, 14:04
Ja w sprawie kart CF. Mam Cannona S1 i w zeszlym tygodniu kupowalem karte. Wybralem Kingstona 512MB High Speeg Elite . Ale nastepnego dnia pojechalem do sklepu i ja oddalem. Z S1 NIE dziala! Przy probach odtwarzania nagranych filmow i zrobionych zdjec zawiesza sie caly aparat. Myslalem, ze trafilem na felerny egzemplarz, ale kolejna katra zchowywala sie tak samo. Sprawdzalem Preteca-dziala. Ostatecznie wybralem Lexara Professional, bo dodawali jeszcze jumpshota.

To bylo tak a propos kart CF. Chcialem sie podzielic swoimi ostatnimi doswiedczeniami.
Pozdrawiam.

Aszu
12-07-2004, 18:09
Może kingston był jakoś nietypowo sformatowany.
Czy formatowałes kartę w aparacie?

santiblue
12-07-2004, 18:56
Hm ja zawsze uzywam kart Kingstona i jak wiele mialem cyfrowek tak w zadnej nie mialem zadnego problemu z zadnym Kingstonem. Hm. ale mi sie odmian zadny wstawilo... ;)
Rowniez w S1 uzywalem Kingstona i bylo ok. Co prawda mialem standardowego CFI ale filmy nie rwaly w pelnej rozdzielczosci przy max liczbie klatek

mgregor
13-07-2004, 00:29
Tak. Obie karty Kingstona sformatowalem w aparacie, ale nic to nie pomoglo.Mam lexara i wszystko jest ok.
Dodam jeszcze, ze bylem drugim klientem w tym sklepie z aparatem S1 i jak opowiadali sprzedajacy wczesniej tez byly klopoty z doborem karty. Jesli dobrze pamietam sytuacja byla odwrotna do mojej. Pretec nie dzialal a Kingstone tak. Troche to dziwne, ale tak bylo.

Moze Cannon cos zamieszal i stad klopoty z kompatybilnoscia CF roznych producentow (orginalnie w aparacie jest 32MB Sandisc). Ale to tylko moje przypuszczenia...

pozdrawiam

Aszu
13-07-2004, 17:36
No tak, z pamięciami CF zaczyna się robic jak kiedyś z RAMem.
Raz działa, a raz nie.
:idea:

Vitez
13-07-2004, 17:58
No tak, z pamięciami CF zaczyna się robic jak kiedyś z RAMem.
Raz działa, a raz nie.
:idea:

Niektorzy nawet zaczynaja nazywac je RAM a nie CF :roll:

yasin
14-07-2004, 21:27
ten kingston nie dziala z S1, moze jakis nowy firmware rozwiaze problem

NaY
15-11-2004, 02:24
Jaką prędkość zapisu ma zwykły Sandisk?

I czy wystarczy do zapisywania filmów bez przeładowania wewnetrznego buforu S1 ?

Bo podejrzewam że Sandisk Ultra II jest niepotrzebnym wydatkiem do tego aparatu ?

Pozdro