PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupić jasne długie tele?



krzychoo
10-02-2009, 23:01
Od kilku tygodni pisze, dzwonie do polskich sklepow foto z pytaniem o dostepnosc 500/4 IS, wszyscy rozkladaja rece. Ze niby w Polskiej dystrybucji niedostepny! A jeden sprzedawca uczciwie powiedzial ze jesli mu doloze 8-10 tys do ceny ze sklepowego cennika to "sprowadze o ile fakturka niepotrzebna"... czyli jesli doloze 1/3 ceny. Szalenstwo! Czy ktos ma pojecie jak jest w rzeczywistosci z dostepnoscia 500/4 IS i wie gdzie ewentualnie jej szukac?

analogforever
10-02-2009, 23:17
Kup jakieś 500/8 i dobry statyw.

Malekithan
11-02-2009, 00:18
spróbuj w fotoplus.pl

adam_k
11-02-2009, 00:36
też kiedyś to przerabiałem i każdy w sklepie w PL robił mi łaskę i na dodatek nikt nie miał go na stanie. Ciężko to zrozumieć jak klient na ponad 30k do wydania i wszyscy sprzedawcy mają go gdzieś.
Ja proponuję ci rozwiązanie które sam zrealizowałem kupując swoją 600/4 IS.
Zarejestrowałem (zalogowałem) się w B&H w usa, kupiłem obiektyw (mają zazwyczaj na stanie) zapłaciłem kartą, zamówiłem wysyłkę
kurierem do PL i za ok 4 dni (razem z odprawami celnymi) miałem go w domu. Oczywiście transakcja w 100% legalna, zakupiłem go na firmę, na granicy doliczyli cło i vat. (vat można odliczyć) w tych formalnościach chętnie pomaga agencja celna więc ty nic nie musisz robić (za opłatą)
Najciekawsze jest to że pomimo tych wszystkich opłat (wysyłka, cło, vat, prowizja dla agencji celnej) i tak wyszło znacznie taniej niż w PL
Wtedy w PL proponowano mi cena ok 32-33k a mnie to wyszło razem
ok 27k już dokładnie nie pamiętam, oczywiście brutto więc jak odliczyłam vat to cena zrobiła się bardzo fajnie

wojkij
11-02-2009, 10:34
Zapytaj w firmie foto-mill, pod koniec grudnia mieli od reki 500/4 i 600/4, jako jedyni mieli też od reki 200/2 i 300/2.8.

Sam sklep bardzo polecam, właściciel jest słowny i konkretny.

dj_zibi
11-02-2009, 22:28
Abstrahując od dostępności Canona w PL, ostatnio wchodzę do sklepu FotoMaster we Wrocławiu a zaraz za dziwami, 400 2,8 i 500 4 Nikona(chyba przynajmniej wielkosc podobna do tych szkieł Canona nie znam sie na Nikonie). Pierwsza myśl … atrapa… patrzę jak dziecko na cukierki, prawdziwe! Kolejny raz widać ze Canona ma nas w …. .

Grisha
11-02-2009, 22:40
Próbowałeś w foto-raj.pl? (link (http://www.foto-raj.pl/index.php?op=sklep&grupa=obiektywy&podgrupa=Canon&sortowanie=cena))

Sober
12-02-2009, 14:09
Ktoś policzył jakiś czas temu że przy tak drogich obiektywach opłaca się kupić sobie bilet do USA i zrobić po niego wycieczkę. No chyba że masz jakiegoś znajomego wracającego ze Stanów.

Tylko czy uda się wrócić z takim kolosem bez problemów z celnikami?

gietrzy
12-02-2009, 14:52
Ktoś policzył jakiś czas temu że przy tak drogich obiektywach opłaca się kupić sobie bilet do USA i zrobić po niego wycieczkę.

Szczególnie w martwym okresie LOT'u - kwiecień, maj - bilet w obydwie strony ~ 1350 zł.


Tylko czy uda się wrócić z takim kolosem bez problemów z celnikami?

Tu nie chodzi o to czy kolos czy np. 24-70, bardziej o spokój i zachowanie zimnej krwi przez te parę metrów ;)

Krzychu
12-02-2009, 15:01
Tu nie chodzi o to czy kolos czy np. 24-70, bardziej o spokój i zachowanie zimnej krwi przez te parę metrów ;)

Albo polecenie normalną linią lotniczą przez jakieś europejskie lotnisko zamiast beznadziejnym LOTem (który i tak jest na dobrej drodze na dno) - wtedy celników masz gdzieś...

gietrzy
12-02-2009, 15:14
Albo polecenie normalną linią lotniczą przez jakieś europejskie lotnisko zamiast beznadziejnym LOTem (który i tak jest na dobrej drodze na dno) - wtedy celników masz gdzieś...

Zależy co kto woli, jak wolę tańszy bilet, bez przesiadek usiąść niewygodnie, łyknąć parę gówniarzy, usnąć i obudzić się w innym świecie ;)

Ale generalnie zgadzam się co do oceny PLL LOT.

jk_cyfrowe_pl
12-02-2009, 15:25
Niestety Canon PL czasem zawodzi, podobna sytuacja była przecież z 5D Mark II i wieloma innymi produktami, bardziej popularnymi niz 500/4.0. Choć nie znaczy to ze nie da się niczego drogiego ściągnąć.

krzychoo
24-02-2009, 15:12
Dziękuję Wam za wszelkie podpowiedzi. Szukałem w kraju, rozważałem opcję ściągnięcia zza Wody. I jasne tele mam. Jednak nie 500/4 a 300/2.8 IS. Nie wiem czy to opcja przejściowa czy stała, sprawdzi się w terenie z kompletem konwerterów. Z testów w sieci wygląda obiecująco jak będzie w rzeczywistości zobaczymy.

paweleverest
24-02-2009, 15:25
Kup jakieś 500/8 i dobry statyw.


Jak ja uwielbiam takie idiotyczne odpowiedzi :D

Swoją droga wracając do tematu - ja już ponad 2 miesiące czekam na zamówione w calumet 600/4 i dalej nie mają go na stanie. Poza USA chyba nigdzie nie ma, bo zarówno Canon UK jak i Niemcy twierdza ze czekaja na dostawe od producenta. O Polsce i traktowaniu tutaj klientów przez lokalne przedstawicielstwo nawet nie chce wspominać

adam_k
24-02-2009, 17:25
Jak ja uwielbiam takie idiotyczne odpowiedzi :D

Swoją droga wracając do tematu - ja już ponad 2 miesiące czekam na zamówione w calumet 600/4 i dalej nie mają go na stanie. Poza USA chyba nigdzie nie ma, bo zarówno Canon UK jak i Niemcy twierdza ze czekaja na dostawe od producenta. O Polsce i traktowaniu tutaj klientów przez lokalne przedstawicielstwo nawet nie chce wspominać

Nie wiem po co czekasz w B&H masz takie rzeczy od ręki

LINK (http://www.bhphotovideo.com/c/product/186153-USA/Canon_2534A002_Telephoto_EF_600mm_f_4_0L.html)

paweleverest
24-02-2009, 17:55
Tak tylko ze musi to ktoś przywięść. Jest ryzyko cła. Calumet mam Londynie gdzie moge skoczyć sam za 500-600zł i jest gwarancja europejska. Poza tym mam to jeszcze zarezerwowane po cenie zeszłorocznej która rózni sie od obecnej ooo lepiej nie mówić :)

adam_k
24-02-2009, 23:08
Ok nie wiedziałem że Calumet jest w Londynie :roll:
myślałem że w US