PDA

Zobacz pełną wersję : [Minolta D5] czy namiesza



szpak121
15-07-2005, 14:59
ciekawe czy nowa Minolta D5 namiesza na rynku lustrzanek :smile:

TommyTheCat
15-07-2005, 15:28
niezla nazwa topica :)

moim zdaniem jak zwykle wszystko bedzie zalezne od ceny :)

muflon
15-07-2005, 15:47
Pewnie ze namiesza :) Na "rynku" ideologicznych maniaków Minolty, ktorzy jeszcze nie zdazyli zmienic systemu, a D7D byla dla nich za droga. Pewnie jakies kilkaset osob w Polsce ;-)

szpak121
15-07-2005, 15:47
Konica Minolta Dynax 5D trafi do sprzedaży w Polsce w zestawie z obiektywem AF DT Zoom 18-70 mm f/3,5-5,6 (D) już na początku września tego roku. Całość ma kosztować 3999 zł.
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=1&e=3176

Tomasz Golinski
15-07-2005, 16:48
Zmieniam tytul i przenosze.

akustyk
15-07-2005, 16:49
troche za droga, zeby nawiazac konkurencje.

natomiast mozliwosci i ergonomia zdecydowanie warte tej ceny

KuchateK
15-07-2005, 17:10
Troche pozno wychodzi... Tak samo jak D50... Przespali trzysetke de ;) Sporo ludzi zmienilo system. Ciezko bedzie odbic rynek czyms co wcale wielkich rewelacji nie oferuje.

skrzat
15-07-2005, 17:41
Szkoda, że nie znam nikogo, kto ma D7D, bo chętnie bym zobacył tę stabilizację wbudowaną w aparat. D5D też ją ma i jeśli rzeczywiście daje zysk 2-3 EV, to cena kilkuset zł między 350D a D5D może być przez to zrekompensowana.
Gdyby Canon coś takiego dodał do jakiegoś w miarę taniego body, to sprzedaż by wzrosła na pewno sporo, tylko z drugiej strony nikt nie dopłacałby do szkieł z IS (chyba, że chciałby zyskać 5-6 EV :) np. mając szkło 100-400 na długim końcu możnaby trzaskać foty w ciemności :) )

TommyTheCat
15-07-2005, 18:09
ciekaw jestem czy mozna stabilizacje polaczyc w ten sposob jak opisujesz :)

a 4000zl to moim zdaniem dosyc atrakcyjna cena i tak jak ktos napisal jesli ktos jest zwolenikiem minolty teraz bedzie mial duzo wieksze szanse zmienic sprzet na lustro nie zmieniajac ulubionej fimy

Polaco
16-07-2005, 06:46
Ale ta cena jest wyjsciowa, za pare miesiecy moze juz kosztowac 3500 zl.

A czy namiesza... mam nadzieje ze tak, bo Canon w tej chwili czuje sie za bezpieczny na rynku...

Cichy
16-07-2005, 08:35
ciekaw jestem czy mozna stabilizacje polaczyc w ten sposob jak opisujesz :)

Raczej tak. Stabilizacja matrycy (jak w D7D) dostawałaby już ustabilizowany obraz z obiektywu, czyli efekt taki, jakby wyprać gacie z namaczaniem i bez namaczania :)

muflon
16-07-2005, 09:20
Raczej tak. Stabilizacja matrycy (jak w D7D) dostawałaby już ustabilizowany obraz z obiektywu
Hmm, ale IMHO matryca nie stabilizuje się analizując obraz, ale drgania sprzętu. I w tym wypadku sądzę, że efekt mógłby być odwrotny: obiektyw ustabilizuje obraz, a matryca go rozedrga w drugą stronę :)

Semtex
20-07-2005, 16:39
Pewnie jak wiecie Sony dołączył do minolty lub minolta do sony - ciekawe jaki bedzie efekt - w sumie po 717, 828 okazał się bezndziejny - wiem że to nie lustrzanka ale miałem oba i na 828 srodze się zawiodłem i przesiadłem na canona

Alzail
20-07-2005, 16:57
mam znajomego z d7 ale stabilizacja sie nie bawilem :P

sv
20-07-2005, 20:28
Pewnie jak wiecie Sony dołączył do minolty lub minolta do sony - ciekawe jaki bedzie efekt - w sumie po 717, 828 okazał się bezndziejny - wiem że to nie lustrzanka ale miałem oba i na 828 srodze się zawiodłem i przesiadłem na canona

SOny + Minolta to oznacza dobra technologie i gruba kase. rosnie konkurent dla Canona (i dobrze). o sony 828 zapomnij. tu nie o kompakty chodzi, ale o lustrzanki.

nie wiem czy wiesz, ale to Sony zrobil matryce do nikona d2x. jezeli na rynku pojawi sie dynax d9d z taka matryca, za rozsadne pieniadze, to moze niezle namieszac:)

Polaco
21-07-2005, 06:38
Zeby DSLR takiej Kon-Min-Son namieszal to trzeba porzadne pieniadze wydac na marketing. Oprocz tego, wiekszosc juz ma jakis system, a Ci co planuja wejsc przewaznie patrza sie co maja znajomi albo co jest znane/modne/itp. Niestety ani Minolta ani Sony nie spelniaja tych warunkow.

Semtex
21-07-2005, 07:48
Teoretycznie tak ale pamiętajmy iż ten rynek jest bardzo wzrostowy a nowy klient nie zawsze patrzy na parametry tylko na nazwę + ekran lcd z tyłu ( nie żartuję kiedyś czytałem co jest najważniejsze dla zwykłego klienta z USA - wielkość ekranu lcd)
Jeżeli cena będzie niezła + dodatkowe bonusy uzyteczne to kto wie - ale dla nas to oznacza iż canon będzie się musiał wysilić lub-i obniżyć ceny. Konkurencja rośnie najpierw Samsung teraz to - konsument zyskuje bo ma większy wybór.

Vitez
21-07-2005, 10:16
Zeby DSLR takiej Kon-Min-Son namieszal to trzeba porzadne pieniadze wydac na marketing. Oprocz tego, wiekszosc juz ma jakis system, a Ci co planuja wejsc przewaznie patrza sie co maja znajomi albo co jest znane/modne/itp. Niestety ani Minolta ani Sony nie spelniaja tych warunkow.


Rozejrzyj sie po billboardach, reklamach w gazetach foto i komputerofoto... jak zauwazysz gdzies reklame Canona (nie reklame sklepu sprzedajacego aparaty/szkla Canona a reklame Canona jako takiego) to daj znac.
Bo ja ciagle widze tylko Konica Minolta (z D7D) , Nikona (D70 i D50) i Olympusa (E-300).
Tak wiec jesli chodzi o marketing, przynajmniej w Polsce to Canon lezy i kwiczy i jedzie tylko na opinii, renomie i recenzjach uzytkownikow ale na pewno nie na marketingu.

Polaco
21-07-2005, 11:34
Rozejrzyj sie po billboardach, reklamach w gazetach foto i komputerofoto... jak zauwazysz gdzies reklame Canona (nie reklame sklepu sprzedajacego aparaty/szkla Canona a reklame Canona jako takiego) to daj znac.
Bo ja ciagle widze tylko Konica Minolta (z D7D) , Nikona (D70 i D50) i Olympusa (E-300).
Tak wiec jesli chodzi o marketing, przynajmniej w Polsce to Canon lezy i kwiczy i jedzie tylko na opinii, renomie i recenzjach uzytkownikow ale na pewno nie na marketingu.
Marketing nie konczy sie na prasie i bilboardach, sa ciekawsze sposoby zeby zlapac klienta. Zobacz, my tez robimy reklame Canonowi, tyle ze bezplatna (chyba ze Hazan dostaje jakies super znizki i sie nie chwali ;) ), te wszystkie "biale lufy" na zawodach tez na swoj sposob reklamuja Canona. Z taka reklama, po co mu wiecej ? :D