PDA

Zobacz pełną wersję : [hofi66] Balet - pożegnanie i podziękowania



hofi66
04-02-2009, 18:10
Dziękuję wszystkim za odwiedziny, komentarze w moim wątku dotyczącym fotografowania baletu.

Niestety nie będzie mi już dane pokazywać swoich prac i dyskutować na ten temat, bo jeden z moderatorów MacGyver zamknął go w momencie, gdy przyznałem się, iż łamię czasem regulamin i zamieszczam zdjęcia przekraczające wielkość 800px. Zamknął w tym samym czasie inny, rozpoczęty wątek a ten niejako z marszu .. również. Nie chcę tego komentować, wnioski wyciągnie każdy osobiście.

(Ci, którzy nic nie wiedzą,to wyjaśniam, że dziś w noc stworzyłem nowy wątek na temat koncertu Australian Pink Floyd Show i zamieściłem zdjęcia nieco większe i dlatego został skasowany. Nie mam o to pretensji, balet poleciał już jako kolejny.)

Nie robiłem tego specjalnie, ale ogrom materiału, który przygotowuję na swoją stronę oraz brak czasu nie pozwala mi jeszcze na zmniejszanie już przygotowanych zdjęć. Do tego dochodzi też dbałość o jakość fotografii a zmniejszanie ich nieco ją obniża. Cóż moja w tym wina, ale szkoda, że nie stosuję się tu zasady równości, bo przecież sami wiemy, ile zdjęć często tę wielkość przekracza.

Szkoda mi również tej prawie rocznej dyskusji i przemyśleń.
Mam nadzieję, że kiedyś podyskutujemy w nieco innej atmosferze. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten wątek i życzę sukcesów nie tylko na polu fotografii.

Marek Hofman

Zamknięty wątek - http://canon-board.info/showthread.php?t=32044



https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img5.imageshack.us/img5/5105/baletbn6.jpg)

DonBolano
04-02-2009, 18:22
focha strzelasz i tyle ;)

powodzenia, bo zdjecia robisz przednie :)

BuRton
04-02-2009, 18:23
Żegnać się nie będę, bo mam nadzieję, że zaczniesz nowy wątek :-D .

Ironicznie zapytam: ta fota powyżej jest regulaminowa ? :mrgreen: ;-)

Bo znowu Marek zamkną Ci wątek :???: :) .

Powodzenia Marcin

Sergiusz
04-02-2009, 18:35
Cytat z regulaminu:

jeden użytkownik ma prawo założyć po jednym wątku w każdej z dziesięciu kategorii tematycznych (podforów) "Naszych fotografii"

A ty już masz w tym temacie założony trzeci wątek,
Pozdrawiam!

hofi66
04-02-2009, 18:43
Cytat z regulaminu:

jeden użytkownik ma prawo założyć po jednym wątku w każdej z dziesięciu kategorii tematycznych (podforów) "Naszych fotografii"

A ty już masz w tym temacie założony trzeci wątek,
Pozdrawiam!
Czekałem na Twój "szacowny głos", na okazję, kiedy będziesz mógł się "odwdzięczyć" za moje słowo odnośnie Twojego podejścia do szeroko pojętej sztuki, które niedawno skomentowałem. Zresztą nt. samego magazynu "Lustrzanka" również. No i mamy.

A co do kolejnego wątku, to proszę o wybaczenie moderatorów, bo nie chciałbym o tym pisać w innych działach, bo tu właśnie zamykam temat. Myślę, że nikt z tego powodu nie ucierpi.

BuRton
04-02-2009, 18:47
To jednak tak jak czułem - naturalna ale jakże nieprzyjemna ludzka, wredna przywara: "ZAZDROŚĆ" przemawia przez niektórych.

MacGyver
04-02-2009, 19:11
Niestety nie będzie mi już dane pokazywać swoich prac i dyskutować na ten temat, bo jeden z moderatorów [B]MacGyver zamknął go w momencie, gdy przyznałem się, iż łamię czasem regulamin i zamieszczam zdjęcia przekraczające wielkość 800px.
Powód zamknięcia: http://www.canon-board.info/announcement.php?f=44&a=17 pkt 1

Zamknął w tym samym czasie inny, rozpoczęty wątek a ten niejako z marszu .. również. Nie chcę tego komentować, wnioski wyciągnie każdy osobiście.
Nie w tym samym czasie tylko wcześniej. Zabrałem się za porządkowanie nowych wątków w "Naszych fotografiach" i na niego trafiłem, nie ma tu żadnych podtekstów.

Nie robiłem tego specjalnie, ale ogrom materiału, który przygotowuję na swoją stronę oraz brak czasu nie pozwala mi jeszcze na zmniejszanie już przygotowanych zdjęć.
Idąc tym tropem to ktoś może zacząć wrzucać RAW-y, bo ma dużo innych zajęć i brakuje mu czasu na obróbkę zdjęć.

Cóż moja w tym wina, ale szkoda, że nie stosuję się tu zasady równości, bo przecież sami wiemy, ile zdjęć często tę wielkość przekracza.
Jeśli policja złapie Cię na przekroczeniu prędkości to też im powiesz że powinni łapać tych co jeżdżą w tym miejscu jeszce szybciej ?

Mam nadzieję, że kiedyś podyskutujemy w nieco innej atmosferze.
Od początku istnienia Naszych fotografii łamałeś regulamin: limity czasowe (które były na początku) potem wielkość zdjęć, teraz limit ilości wątków. Rozumiem ze ogrom pracy nad materiałem na stronę nie pozwolił Ci na przeczytanie tych kilku zdań :rolleyes:

EOT

Sergiusz
04-02-2009, 19:13
Czekałem na Twój "szacowny głos", na okazję, kiedy będziesz mógł się "odwdzięczyć" za moje słowo odnośnie Twojego podejścia do szeroko pojętej sztuki, które niedawno skomentowałem. Zresztą nt. samego magazynu "Lustrzanka" również. No i mamy.

A co do kolejnego wątku, to proszę o wybaczenie moderatorów, bo nie chciałbym o tym pisać w innych działach, bo tu właśnie zamykam temat. Myślę, że nikt z tego powodu nie ucierpi.

Wątek zniknął Pink Floyd coś tam coś tam, a Ty miałeś pretensje do świata i okolic o jego usunięcie. Z dobrego serca chciałem podpowiedzieć co zrobiłeś wbrew i dlatego wspomniałem o o regulaminie. Ale zamiast uważnie przeczytać regulamin wyjechałeś z wielkością zdjęć a to nie był ten tok mojego rozumowania tylko całkiem inny jak widzisz.

I mam prośbę o jaśniejszą wypowiedź czyją mamę skomentowałeś bo musiałem przeoczyć?

barman_pl
04-02-2009, 19:16
Ja tylko od siebie dopiszę, że wielkość zdjęć nie zużywa transferu forum, ponieważ wszystkie zamieszczone są na innych serwerach i nie mają nic wspólnego ze zużyciem transferu forum ;)... Ale nie o tym ten temat, więc to tylko taki OT ;)

Pozdr.

DonBolano
04-02-2009, 19:34
Wielkosc i ciezar sa jednak uciazliwe dla uzytkownikow.
Forum sie rozjechac moze, zdjecie moze sie ladowac dluuugo. A to zniecheca do ogladania zdjec, wiec w sumie ten, co daje za duze i za ciezkie zdjecia, sam sobie szkodzi...

Zycze powodzenia i mniej fochów na przyszlosc.

Troyan
04-02-2009, 19:49
Jak sie nie mylę zdjęcia Marcina S. też wywalone ;) Czystka na pewnie nie była personalna, może postulat zeby moderator dawał czytelne ostrzeżenie w temacie byłby na miejscu ?

rysib
04-02-2009, 20:17
Wielkosc i ciezar sa jednak uciazliwe dla uzytkownikow.
Forum sie rozjechac moze, zdjecie moze sie ladowac dluuugo. A to zniecheca do ogladania zdjec, wiec w sumie ten, co daje za duze i za ciezkie zdjecia, sam sobie szkodzi...

Zycze powodzenia i mniej fochów na przyszlosc.

Mi to nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie. Czasami szersze zdjęcia pozwalały lepiej "zobaczyć" zdjęcie. Czasami trzeba przełknąć przełknąć pigułę szerokości, by móc podziwiać dobrą fotografie. Naprawdę szkoda że wątek został zamknięty, zawsze uważałem MacGyvera za rozsądnego moda i sądzę że przed zamknięciem tak bogatego wątku (i chodzi mi tu o bogactwo wiedzy i doświadczeń), można było spróbować porozumieć się i "dogadać" - w końcu jesteśmy dorosłymi ludźmi. Tak czy siak szkoda wątku, choć wierzę że wiedza w nim zawarta nie poszła w las.
PS
[QUOTE=Napisał Sergiusz Zobacz post
Cytat z regulaminu:

jeden użytkownik ma prawo założyć po jednym wątku w każdej z dziesięciu kategorii tematycznych (podforów) "Naszych fotografii"

A ty już masz w tym temacie założony trzeci wątek,
Pozdrawiam![/QUOTE]
a może by tak spróbować wznieść się nad poprzeczkę tak nisko ustawioną przez naszych polityków i oddzielić problem od osoby...

aleks
04-02-2009, 22:08
No cóż... jednostki ponadprzeciętne z trudem dają się wbić w ramy regulaminów.
Osobiście mam nadzieję, że jednak nie znikniesz z forum.
Pozdrawiam serdecznie
PS Zdjęcia z koncertu niesamowite. No i mam czego żałować :(

hofi66
05-02-2009, 01:05
Równość, równość - http://canon-board.info/showpost.php?p=599333&postcount=132

Jak widać nie każdego dotyczy. Proszę mi więc nie pisać o regulaminie a potem wywalać rok pracy ...

Vitez
05-02-2009, 01:58
Jak widać nie każdego dotyczy.

Każdego dotyczy ale nikt nie jest doskonały. Moderatorzy to nie automaty - przeoczenia lub pomyłki każdemu się zdarzają. Po to istnieje taki ładny przycisk
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://canon-board.info/vb3bluesaint/buttons/report.gif) by nam pomóc... ale cóż, najłatwiej ponarzekać niż pomóc.
Powiem bardzo szczerze - za stary jesteś hofi by strzelać focha i obrażać się jak nastoletnia, rozkapryszona księżniczkująca modeleczka "bo ci źli moderatorzy śmieli usunąć TWÓJ wątek a innych nie ruszają" i jeszcze nóżką tupnij na koniec. Śmieszne, ale tak smutno śmieszne jest takie zachowanie. Tak nie na poziomie jakiego by się oczekiwało od wrażliwej, kulturalnej osoby jak Ty. Przemyśl to.

Albo zacznij po kolei wytykać porównując "o i tu nie usunęliście, i tu, i tu a MÓJ usunęliście" ... cóż wtedy sam sobie opinię wystawisz.
Regulamin dotyczy wszystkich, nie zostałeś jakoś specjalnie złośliwie potraktowany a to że gdzieś czasem pojawiają się przeoczenia nie znaczy że ktoś specjalnie, złośliwie akurat Twój wątek, akurat Ciebie wziął sobie na celownik by Ci dokopać i usunąć rok dorobku :roll: .
Ale jeśli tak to odbierasz to przykre, nikt Cię na siłę przekonywać nie będzie.

Jeśli ktokolwiek napisze posta czy wątek wbrew Regulaminowi i ten post/wątek nie zniknie to znaczy tylko że tej osobie się upiekło ze zwykłego przeoczenia...najczęściej chwilowo. A nie że ta osoba jest faworyzowana albo że to dobry przykład by samemu też się domagać "skoro on może pisać wbrew Regulaminowi to ja też" .

kucza21
05-02-2009, 02:40
Gadasz glupoty Vitez. Facet mial rok zdjec w jednym watku, do tego ladnych, ktore kazdy mogl podziwiac. Nie latwiej bylo sie dogadac ? Trzeba bylo kasowac odrazu, czy zamykac watek ? Mysle, ze takich uzytkownikow jak Hoffi powiniscie glaskac po glowie dla waszego dobra. Nie mowie tutaj tolerowaniu chamstwa, a o trzymania poziomu na forum. Moim zdaniem jednak mozna bylo rozwiazac inaczej sprawe. A czy to foch ? Nie wiem, bo moim zdaniem Hoffi jest dobrym duchem tego forum i troszke tutaj przebywa, na pewno nie jest przyjemne takie traktowanie. Chyba sie cofamy..... Ale robicie jak uwazacie, ja jako obserwator z boku wypowiadam moje zdanie.

MacGyver
05-02-2009, 03:13
:arrow: http://canon-board.info/showthread.php?p=600281#post600281

Vitez
05-02-2009, 03:54
Trzeba bylo kasowac odrazu, czy zamykac watek ? Mysle, ze takich uzytkownikow jak Hoffi powiniscie glaskac po glowie dla waszego dobra. Nie mowie tutaj tolerowaniu chamstwa, a o trzymania poziomu na forum.

Tak, trzeba było. Tworzenie precedensów jest zawsze bardzo niebezpieczne i tylko nakręca spiralę "a bo on mógł" .
Stąd jakikolwiek foch klasy "a bo ja aż rok tu prezentowałem super fotki" to właśnie nic więcej tylko foch... szanuję wysoki poziom zdjęć i kultury dopóki tak rzeczywiście było, ale nie szanuję zbyt wysokiej samooceny i braku skromności okazywanej takim zachowaniem, ani nie uznaję zdania wszelkiego rodzaju popleczników i TWA kogoś, kto mimo że złamał Regulamin to siebie kreuje na męczennika a moderatorów na tych niedobrych.
Tak więc jakkolwiek hofi sie przysłużył i służył za dobry wzór dotychczas tak tym wątkiem niestety... w mojej ocenie wyłazi szydło z worka i wszelkie popieranie go wcale nie poprawia wizerunku (choć owszem, zawsze jest super okazja do kolejnego skrzyknięcia się w imię "chodźmy dokopać moderatorom, jak tak śmią nas cenzurować i coś nam usuwać" :roll: ).

Tak więc jeszcze raz i ostatni raz - Regulamin jest równy dla wszystkich. Jeśli ktoś nie został potraktowany zgodnie z Regulaminem czy to w pozytywną czy w negatywną stronę - to tylko zwykłe przeoczenie a nie złośliwość czy uznanie zasług.

kucza21
05-02-2009, 05:14
Dzieki za wyjesniania, badz co badz nie mojej sprawy. Z drugiej strony Hoffi zamiast sie zagnac, mogl napisac do Moderatorow, z prosba o przywrocenie watku. Mysle, ze sa na tyle wyrozumiali, ze dalo by sie dogadac gdyby z inicjatywa wyszla ta osoba " poszkodowana ". Moze wrzucic do pralni ?

hofi66
05-02-2009, 21:37
Zamiast ustosunkowania się do powyższych komentarzy odsyłam do oglądania wielu moich znakomitych zdjęć z przedstawień:

Balet "Kot w butach" - http://www.pbase.com/hofi/kot
Gala noworoczna - http://www.pbase.com/hofi/gala
Musical "My fair lady" - http://www.pbase.com/hofi/lady
Balet "Pan Twardowski" http://www.pbase.com/hofi/twardowski

i wielu innych ...
(materiały proszę oglądać w trybie "original")

Pozdrawiam,
Marek

P.S.
We wszelkich sprawach proszę o kontakt na PW lub emaila.

Vitez
06-02-2009, 03:00
Z drugiej strony Hoffi zamiast sie zagnac, mogl napisac do Moderatorow, z prosba o przywrocenie watku. Mysle, ze sa na tyle wyrozumiali, ze dalo by sie dogadac gdyby z inicjatywa wyszla ta osoba " poszkodowana ".

Też tak myślę... ale mleko juz zostało rozlane :roll: .
Każdy sam sobie ocenę wystawia gdy zamiast próbować wyjaśnić sprawę od razu krzyczy jak bardzo go skrzywdzono.

angie
06-02-2009, 12:58
I po co tu się obrażać...Zupełnie niepotrzebne.

Tłumaczysz się brakiem czasu - wg mnie bardzo głupie tłumaczenie. To wrzucaj mniej zdjęć, w większych odstępach czasu, ale zgodnie z regulaminem, który obowiązywać powinien każdego, bo i po to jest.

Drogi Hoffi to tylko forum internetowe:) Nie walczysz o miejsce dla swoich oprac na międzynarodowej wystawie. Pomyśl spokojnie...Bo szkoda by było. Jestem pewna, że wielu z chęcią pooglądałoby jeszcze twoje zdjęcia.

Pozdr

an_zak
06-02-2009, 16:50
odsyłam do oglądania wielu moich znakomitych zdjęć z przedstawień
O tak, skromność jest cnotą znaną i lubianą :-D

kuzi4
06-02-2009, 18:42
Cóż, regulamin jest taki sam dla WSZYSTKICH - tak mówią... a galerii szkoda - trzymała klasę. Szkoda, że nie było próby dogadania się ani z jednej, ani z drugiej strony...

Sergiusz
06-02-2009, 19:20
an_zak
Wiesz mała wrażliwość artystyczna powoduje, że autor pisze o swoich zdjęciach, że są znakomite, natomiast kiedy wrażliwość rośnie masz do czynienia z wybitnymi zdjęciami. Są jeszcze zdjęcia genialne ale to są już bardzo odosobnione przypadki. Wpadłem na chwilkę do galerii celem znalezienia jakiegoś punktu oceny zdjęć o, które tyle zamieszania. Galeria jest przy teatrze zwanym w moim mieście Wielkim : http://www.teatrwielki.pl/galeria.php?action=search&full=1&id=214#
zerknąłem na Romeo i Julia, Prokofiewa mojego imiennika zresztą. Zobaczcie w jakiej kolejności wymienione są osoby dzięki, którym powstało zdjęcie i na którym miejscu jest fotograf. I zwróćcie uwagę na wielkość czcionki w podpisie fotografa i reszty załogi. Wydaje mi się, że klasa to jak najbardziej trafne określenie ( mam na myśli zdjęcia z zamkniętego wątku) no może nie dotyczące samych zdjęć a miejsca gdzie byłoby im dobrze. Miejsce to zwie się nasza klasa czy jakoś tak.

Pozdrawiam!

Mellan
06-02-2009, 20:16
Cóż, u wielu ludzi wrażliwość ma różne oblicza...
Krytykując publicznie, oceniający sam poddaje się poniekąd krytyce, a ta nie zawsze musi być mu powolna.
Dyskusje okołobaletowe są chyba jeszcze mniej spotykane niż sam balet, a szkoda!
To piękna i niedoceniana sztuka, na którą rzadko znajdujemy czas...
Gdyby nie liczyć rewii na lodzie jaką miałem okazję oglądać latem, odczuwam wstyd z tego powodu :oops:
Osobiście nie przyjmuję od Ciebie żadnych pożegnań. Będę nieraz odwiedzał Cię na pbase, a za czas jakiś wproszę się do Ciebie na wspólne fotografowanie :)
P.S. Mam nadzieję Marku, że pójdziesz za przykładem użytkownika VanMurder i nie będziesz zbyt stanowczy w swojej decyzji.

micles
03-03-2009, 18:35
Kocham CB - tępią od góry - tych najlepszych. Najpierw Van, teraz hofi...
Proponuję może wyciąć całe forum i zostawić tylko wątek "Pierwsze kroki z portretem proszę o wskazówki..."

Hofi wracaj, nie bądź butny. Przecież tych 10 zdjęć na miesiąc idzie akcją pomniejszyć do 800pix i wrzucić do osobnego folderu na pbase...

Vitez
04-03-2009, 11:32
Kocham CB - tępią od góry - tych najlepszych. Najpierw Van, teraz hofi...

Tępimy tylko tych co nie rozumieją że Regulamin jest taki sam dla wszystkich.
Jak zaczniesz zamieszczać za duże zdjęcia to też się obrazisz na forum?

Zwykły ciąg przyczynowo-skutkowy co dla takiego umysłu ścisłego jak ty powinien być logiczny - łamiesz Regulamin = obrywasz, niezależnie kim jesteś (lub za kogo się uważasz :roll: ).
A Regulamin nie istnieje po to by tępić użytkowników lub by moderatorzy sobie poużywali, a by było tu w miarę porządnie. Co jak na razie, mimo starań wielu osób, jakoś nam się na szczęście udaje, choć owszem - kosztem deptania ego co poniektórych :? .

A wracając do logiki... wiesz że odkopywanie wątku po miesiącu, tylko po to by przysrać moderatorom, wygląda na zwykłe trollowanie?

micles
04-03-2009, 17:05
A wracając do logiki... wiesz że odkopywanie wątku po miesiącu, tylko po to by przysrać moderatorom, wygląda na zwykłe trollowanie?Trzeba było po tygodniu zamknąć. Napisałem, bo chciałem wyrazić opinię na ten temat. Nie chodziło mi o żadne przyczepianie się, uważam jednak, że wobec takich autorytetów powinno mieć się odrobinę wyrozumiałości i dać im jakiś czas na dostosowanie się do regulaminu (co byłoby dość trudne do wykonania, bo edycji wszystkich postów nie ma, a podmieniać obrazki na pbase też byłoby dość ciężko). Odrobinę szacunku, wyrozumiałości, człowieczeństwa...

Sergiusz
04-03-2009, 17:09
Jakie autorytety masz na myśli w tym przypadku?

micles
04-03-2009, 18:05
Hofiego, który w swojej dziedzinie prezentował wysokie umiejętności - według mojej opinii nawet na skalę krajową.

Sergiusz
04-03-2009, 18:14
Wiesz ale ta skala krajowa jest bardzo ale to bardzo wąska. W tak wąskiej skali trudno mówić o autorytetach. Co do samych umiejętności to moim bardzo skromnym zdaniem pozostawiają sporo do życzenia. Przynajmniej w powyższym temacie.

micles
04-03-2009, 18:17
Było na co popatrzeć. Jak skala krajowa ci nie odpowiada, to możesz zawężyć ją do sceny bydgoskiej. Tu to już na pewno hofi wymiata :P

Sergiusz
04-03-2009, 18:21
No widzisz przyznajesz mi rację, odpowiedz sobie na pytanie dlaczego wymiata? A co do patrzenia to zgoda. Już od samego początku powiało geniuszem co wzbudziło mój niepokój. Ale na szczęście szybko powróciło do normy. Ale początek był obiecujący, powiało nawet takim fotograficzno reporterskim surrealizmem

micles
04-03-2009, 18:24
Wymiata bo ma doświadczenie, skupił się tylko na balecie i koncertach "jednego typu", ma wejście na balety (ja nie miałbym cierpliwości żeby to sobie załatwić, a i pewnie popatrzeliby na mnie jak na jakiegoś gówniarza co dopiero dostał aparat), no i 5d i L pewnie też mu nie przeszkadzają :D

Sergiusz
04-03-2009, 18:29
Moim skromnym zdaniem Twoje umiejętności w tym przypadku nie są ani o odrobinę mniejsze. Tylko on ma wejście a Ty nie. I jest niewiele osób, które to wejście mają. I stąd ten cały sukces w wymiataniu.

micles
04-03-2009, 18:32
Manipulujesz wartościami w zależności od tego co chcesz udowodnić :D

Byłem na tym Twardowskim i wyniosłem tylko kilkanaście/dziesiąt poprawnych zdjęć. Co prawda wtedy miałem 350d i to po części też jest jedną z przyczyn, ale widzę, że do takich umiejętności mi daleko niezależnie od zastosowanego sprzętu.

Proponuję EOT.

Sergiusz
04-03-2009, 18:36
Ja piszę o umiejętnościach a nie o konkretnym przedstawieniu. Jeśli byłbyś na wszystkich próbach to w temacie Twardowskiego wykazałbyś się mistrzostwem świata.
Jak dla mnie to EOT nastąpiło jakiś miesiąc temu.