PDA

Zobacz pełną wersję : Speedlite 580EX II z Rosji??? Bardzo tanio!!



iso666
04-02-2009, 11:49
Witam,

szukam lampy błyskowej i dziś natknąłem się na taki link:

http://myaffordablecamera.com/index.php?main_page=product_info&products_id=93

Myślę sobie...OKAZJA! bo jak za 169 € to całkiem nieźle!

Ale potem zauważyłem że sklep jest w samej Moskwie...:-?

Co o tym sądzicie?? Kupować czy nie??

Pozdrawiam.

P.S. A oprócz polecania super zajefajnej i wypaśnej lampy 580EX II, czy ktoś rozsądny zaproponuje jakąś rozsądną lampę do 500-600 zł dla początkującego ale znającego się trochę na rzeczy?

famtom
04-02-2009, 12:03
Cena piękna, tylko troszke bałbym się takiego sklepu. nie wiem też jak przekracza ta lampka granicę, bo może sie okazać że po doliczeniu cła i innych opłat to przestanie być już taka atrakcyjna.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A może ktoś jedzie do Moskwy? ;-)

nagor
04-02-2009, 12:07
z rosji raczej cła nie mam.. ale nie jestem pewien.
ciekawe jak to jest też z gwarancją canona w polsce

iso666
04-02-2009, 12:12
No właśnie...

Z tego co ja wiem to w UE cła nie ma i to jest pewne....nie wiem jak to jest z Rosją...mi wydaje się, że jest....nie wiecie gdzie mogę to sprawdzić i ewentualnie dowiedzieć się ile naliczą tego cła? czy pytać się togo bezpośednio w sklepie??

A co z moim P.S? czy ktoś mi pomoże? PLS...

famtom
04-02-2009, 12:13
Ceny na inne produkty tez maja genialne. Juz widziałem obiektywik dla siebie. W tych cenach mozna brać prawie w ciemno. Tylko trzeba miec pewność że transakcja nie zakończy sie zaraz po przesłaniu pieniędzy. ;-)

iso666
04-02-2009, 12:15
famtom...to jak sprawdzisz to daj znać...:)

Cena faktycznie mają eleganckie....ale jak powiedział famtom...ciekawe jak zakończy się taka transakcja...;)

Kolaj
04-02-2009, 12:19
Ludzie, pogrzało Was? Tam są ceny 50% niższe niż gdziekolwiek indziej. Już lepiej kupcie sobie ten sprzęt w JapanFoto. Przynajmniej bliżej będziecie mieli na policję.

famtom
04-02-2009, 12:22
Nie mam jakoś odwagi tak się wpychać przed kolegów, śmiało próbujcie pierwsi. ;-)

Merde
04-02-2009, 12:26
szukam lampy błyskowej i dziś natknąłem się na taki link:

http://myaffordablecamera.com/index.php?main_page=product_info&products_id=93

Myślę sobie...OKAZJA! bo jak za 169 € to całkiem nieźle!

Tanio. Za tanio. Jeśli zdecydowałbym się na zakup, to tylko osobiście.
Za duże ryzyko natrafienia na rosyjski "JapanFoto".


P.S. A oprócz polecania super zajefajnej i wypaśnej lampy 580EX II, czy ktoś rozsądny zaproponuje jakąś rozsądną lampę do 500-600 zł dla początkującego ale znającego się trochę na rzeczy?

To będzie twoja jedyna lampa, montowana na stopce? Jeśli tak, to powinna ci wystarczyć 430EX.

iso666
04-02-2009, 12:46
Tak Merde...to będzie moja jedyna lampa i podejrzewam, że będę ją miał na baaaardzo długo dlatego chcę kupić taką lampę która pozwoli mi na rozwój...
Nie wykluczone, że zajmę się foceniem tak lekko profesjonalnie...narazie to tylko plany ale muszę to brać pod uwagę przy wyborze sprzętu...

iso666
04-02-2009, 13:54
Cena piękna, tylko troszkę bałbym się takiego sklepu. nie wiem też jak przekracza ta lampka granicę, bo może sie okazać że po doliczeniu cła i innych opłat to przestanie być już taka atrakcyjna.


No właśnie się dowiedziałem...dzwoniłem do UC i więc tak:
1- sprawdzić czy sprzęt posiada certyfikat CE - jeśli tak to OK...jeśli nie to:
a) paczka jest wracana
b) ewentualnie samemu trzeba przejść "procedury"
2- doliczyć 3,2 % opłaty celnej
3- doliczyć VAT 22%
4- trzymać kciuki aby sklep był uczciwy
5- liczyć na to, że jednak paczka nie zostanie oclona :mrgreen:

Więc chyba jednak zrezygnuję...

A oprócz 430EX coś innego?? jakieś zamienniki innych firm?? Co może się nadać?

Tak dalej przeglądam forum...i natknąłem się na pewien wątek
http://canon-board.info/showthread.php?t=42506
i chyba ten Nissin nie jest taki zły co?? w porównaniu do 430EX II ?? Co wy o tym sądzicie? No bo parametry zbliżone...tylko inna firma...:confused:

luft
04-02-2009, 14:41
no wlasnie ciekawe jak to jest z ta Rosja. mam znajomego co jezdzi tam w delegacje do Moskwy. z tym ze mowi ze ostre kontrole sa na granicy (on jest obywatelem Wloch). kupic moze i nie sztuka ale czy przewiezc bez cla??? ciekawe... ma ktos doswiadczenie ze wschodem...etc ???

iso666
04-02-2009, 15:28
Mam znajomego w UC i powiedział mi, że jeśli chodzi o paczki kurierskie to jest szansa, że niektórych paczek nie sprawdzą i cła nie naliczą. Jeżeli chodzi o "trzepanie" osób prywatnych to nie wiem...
Inna sprawa wygląda z podatkiem w wysokości 22% które chcąc nie chcąc trzeba zapłacić...:???:

Rosja to Rosja i nikt (albo prawie nikt) tego nie przeskoczy...:neutral:

Ale ja już daję sobie spokój z tym Canonem 580EX II...
Teraz poważnie skupiłem się na Nossin-ie Di622 i naprawdę rozważam zakup...

axk
04-02-2009, 20:34
...chyba ten Nissin nie jest taki zły co?? w porównaniu do 430EX II ??

Daj sobie spokój z takimi wynalazkami. Lepiej zainwestować w coś pewnego i sprawdzonego czyli na przykład wspomnianą wcześniej 430 EX.

Elajasz
05-02-2009, 11:08
napisałem maila do tego sklepu i oto odpowiedz:

Hi ELiasz,

Unfortunately we only accept cash via Western Union. Alternatively you
can pick up your order from the warehouse directly.

Our warehouse is in Kotka, Finland. You will not pay any import fees
within the EU.

Shipping is free and takes 4 days to Poland.

Helen Terlyak
My Affordable Camera Customer Support

Troche ryzykowna tramzakcja.

wojkij
05-02-2009, 11:28
Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział to: http://www.e-platnosci.23.pl/scam_wu.htm

Śmierdzi na kilometr i jeszcze kawałek - jak Wy się w ogóle zastanawiać nad takim zakupem możecie?

famtom
05-02-2009, 11:53
No to mamy kolejny sklepik który należy omijać szerokim łukiem (całe szczęście że jest tak daleko). A cena była taka piękna.... ;-)

HuleLam
05-02-2009, 15:55
napisałem maila do tego sklepu i oto odpowiedz:


Troche ryzykowna tramzakcja.

Dzięki za sprawdzenie, przynajmniej potwiedziło się że są na 99% oszustami.

Rosicky
05-02-2009, 16:20
moj wujek mieszka w Moskwie;) Poprosze go, ze jesli bedzie mial czas, zeby tam zajrzal, jesli cena nadal bedzie taka ciekawa, to nie wiem, czy sam nie kupie;)

pjoter
05-02-2009, 16:55
Ludzie, pogrzało Was? Tam są ceny 50% niższe niż gdziekolwiek indziej. Już lepiej kupcie sobie ten sprzęt w JapanFoto. Przynajmniej bliżej będziecie mieli na policję.

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Dobrze gada

Loome
05-02-2009, 17:01
moj wujek mieszka w Moskwie;) Poprosze go, ze jesli bedzie mial czas, zeby tam zajrzal, jesli cena nadal bedzie taka ciekawa, to nie wiem, czy sam nie kupie;)

to ja kolege z poznania musze zabrac na piwo jesli to nie sciema ten sklep :p

iso666
05-02-2009, 21:20
Tiaaa...wielkie dzięki panowie....z tą lampą i tym tematem dałem sobie spokój kilkanaście postów wcześniej....a propos...znalazłem też bardzo tani sklep na Grenlandii tylko linka nie mogę wstawić bo zamarzł...


......jedyne co wam wychodzi najlepiej to doradzanie...chłopaki...jak by mnie było stać na 480EX za 900 PLN to stać by mnie było na 580 EX II po dołożeniu tych 400 PLN tak? Pytałem i prosiłem o lampkę DO 600 PLN.....

Dopuszczalne jest kupowanie obiektywów i innych akcesoriów innych firm takich jak Tamron czy Sigma....? Ale błysków to już nie?? Może po prostu nie zabierajcie głosu i nie nabijajcie sobie postów jak nie możecie mi takiej sensownej zaproponować???

Pozdrawiam.

axk
05-02-2009, 22:02
...480EX...

Chyba Ci się modele pomyliły. W oficjalnych zestawieniach Canon-a nie figuruje model o oznaczeniu 480EX.

Rosicky
05-02-2009, 22:03
ja mam Sunpaka PZ42X za niecale 600 - na allegro za 450 kupilem. Nie narzekam;)
jedyny minus to brak blysku na druga kurtyne, ale mi to akurat nie przeszkadza, ja w kazdym razie polecam:)

Teo
05-02-2009, 23:14
hej, iso666, nie denerwuj się tak;) Ja też obstawiałbym raczej Canona - zwłaszcza jeśli to będzie Twoja jedyna lampa. Swego czasu tez używałem dwóch 430EX - w wersji Mk I - bo teraz jest wersja Mk II - ponoć trochę szybciej się ładują. Na allegro ceny startują od 649 pln. A używaną pewnie dostaniesz za 500-600 spokojnie. Nie ma co bawić się w półśrodki.

axk
05-02-2009, 23:23
...teraz jest wersja Mk II - ponoć trochę szybciej się ładują.

Po raz milionowy - czasy ładowania obydwu wersji 430 EX są DOKŁADNIE TAKIE SAME.

preinwher
05-02-2009, 23:26
Po raz milionowy - czasy ładowania obydwu wersji 430 EX są DOKŁADNIE TAKIE SAME.

To niczym się nie różnią poza ceną ?

Loome
05-02-2009, 23:32
a wg mnie pomysl o metz 48 zamiast canona. nie widze w zasadzie powodu dla ktorego jeden mialby byc lepszy od drugiego. metz wyglada wg mnie ladniej, ma wieksza moc, to czemu nie

axk
05-02-2009, 23:54
To niczym się nie różnią poza ceną ?

Różnią się : 430EX II posiada stopkę wykonaną z metalu, inny (szybszy) mechanizm mocowania lampy do stopki oraz 3 dodatkowe funkcje C. Fn.

preinwher
06-02-2009, 00:06
Dzięki axk.

Teo
06-02-2009, 02:34
chyba jednak ładuje się szybciej o 20% od swojego poprzednika...no chyba, że Canon wypisuje bzdury w swoich komunikatach prasowych:

"Amstelveen, The Netherlands, 10 June 2008:
[...]
New features
For maximum flexibility and ease of use, the Speedlite 430EX II incorporates a number of new features. Recycle times have been reduced by approximately 20%, with the recycle process performed silently to minimise distraction."

elix
06-02-2009, 03:50
Niby 20% szybciej pisza ze sie laduje ale...to dane producenta:

Canon 430 EX
Recycling Time: Approx. 0.1 to 3.7 seconds (AA-size Alkaline Batteries)/0.1 to 2 seconds (AA-size Ni-MH batteries)

Canon 430 EX II
Approx. 0.1 to 3.7 seconds (AA-size Alkaline Batteries)/0.1 to 2 seconds (AA-size Ni-MH batteries)

Canon 580 EX II
Approx. 0.1 to 6 seconds, with fresh AA-size alkaline batteries

Nalezy pamietac, ze jesli mamy nieswieze paluszki to nalezy je umyc :-D bo dane podane do 580 EX II obowiazuja ze swiezymy paluszkami :-D

iso666
06-02-2009, 09:06
Chyba Ci się modele pomyliły. W oficjalnych zestawieniach Canon-a nie figuruje model o oznaczeniu 480EX.

Racja...moja pomyłka...chodziło mi oczywiście o 430EX..


Canon 430 EX II
Approx. 0.1 to 3.7 seconds (AA-size Alkaline Batteries)/0.1 to 2 seconds (AA-size Ni-MH batteries)

Canon 580 EX II
Approx. 0.1 to 6 seconds, with fresh AA-size alkaline batteries

Wyraźny wzrost czasu ładowania...hmmm...spowodowane większą mocą 580 EX??


Nalezy pamietac, ze jesli mamy nieswieze paluszki to nalezy je umyc :-D bo dane podane do 580 EX II obowiazuja ze swiezymy paluszkami :-D

A najlepiej włożyć je do wody i wyparzyć :D:D

Reasumując...chyba jednak trochę poczekam...może do wakacji wytrzymam bez lampy..a potem może jakaś premia wpadnie..:?: to coś tam zakupię...może właśnie 430EX II...
W każdym bądź razie...dzięki.

axk
06-02-2009, 10:48
chyba jednak ładuje się szybciej o 20% od swojego poprzednika...

Nie, nie ładuje się szybciej (szósty wiersz od góry) :

http://www.canon.ca/english/index-products.asp?lng=en&prodid=1389&sgid=7&gid=2&ovr=1&epage=specifications
http://www.canon.ca/english/index-products.asp?lng=en&prodid=940&sgid=7&gid=2&ovr=1&epage=specifications

Osobiście wielokrotnie sprawdzałem szybkość ładowaniu obydwu modeli i żadnego wzrostu szybkości na korzyść 430EX II nie zaobserwowałem, zresztą wcale mnie to nie dziwi skoro producent takiej możliwości nie przewidział. Zredukowany został natomiast pisk wydawany przez przetwornicę napięcia podczas ładowania baterii kondensatorów.