PDA

Zobacz pełną wersję : GRIP BG-E2N do 40D



jimmyrs
04-02-2009, 11:12
Witam,

No właśnie czy inwestować w oryginał czy odpowiednik tańszy o połowę zdecydowanie równie dobrze się sprawdza. Jakie są Wasze doświadczenia ?

Memoriz
04-02-2009, 11:26
Zdania pewnie będą podzielne, ja zainwestowałem w oryginał i dokupiłem oryginalny AKU. Jestem bardzo zadowolony, ostatnio na studniówkce 1700 zdjęć pstryknąłem, a na monitorze ciągle pełny wskaźnik naładowania - dla mnie rewelka.
Sądzę, iż przy takim zakupie na pare dobrych lat warto dołożyć pare stówek, napewno nie pożałujesz.

Kubak82
04-02-2009, 11:33
No właśnie czy inwestować w oryginał czy odpowiednik tańszy o połowę zdecydowanie równie dobrze się sprawdza. Jakie są Wasze doświadczenia ?

czemu zakladasz nowy watek :?: wszystko co Ci bedzie potrzebne masz juz tu :arrow: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=28235&highlight=grip+400D

Olszewski
04-02-2009, 17:24
Witam,

No właśnie czy inwestować w oryginał czy odpowiednik tańszy o połowę zdecydowanie równie dobrze się sprawdza. Jakie są Wasze doświadczenia ?


Krótko mówiąc, w 350D miałem zamiennik gripa i przez 2 lata służył bez problemu. Jednak musiałem go wymienić, gdyż nie był dobrze spasowany do korpusu.
Grip dokupiłem do 350D po 3-4miesiącach użytkowania i do momentu sprzedania nie zdjąłem go ani razu. Nawet teraz obecny posiadacz aparatu nie odkręca go ;)

40D kupiłem od razu z oryginalnym gripem, który przykręciłem od razu do body po powrocie do domu. Wydaje się lekko solidniejszą konstrukcją, ale być może, że to jest spowodowane, że grip jest większy. Ponadto znikł mi problem jaki miałem w 350D ze wskaźnikiem baterii.

Zdecydowanie polecam a) sam w sobie grip, b) oryginalny grip