PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa strona do oceny



Robert31-R1
04-02-2009, 02:15
Serdecznie zapraszam na nową stronkę i zachęcam gorąco do ocen! Moze ktoś przebrnie przez wszystko:-D
http://www.robertmaj.pl

Blindseeker
04-02-2009, 16:05
Stronka w porządku, tylko wyświetlane zdjęcia mogłyby być większe.

yerzu
04-02-2009, 16:20
U mnie na FF nie działa. Po załadowaniu się do 100% mogę czekać i czekać...

Max_im
04-02-2009, 16:43
u mnie to samo

Sergiusz
04-02-2009, 16:55
Jestem pełen podziwu i muszę pogratulować, że odróżniłeś Fotografię Ślubną od Fotografii. Ja bym jeszcze zwiększył nieco odległość pomiędzy tymi galeriami.

Kinski
04-02-2009, 17:06
U mnie na FF działa, ale ładuje się z 3-4 razy - może to kwestia preloadera? Chyba że jest tak, że ładuje się muzyka, tło i strona.
Strona jest modyfikowana? Bo wczoraj jeszcze był link do "Fotografii reklamowej" (nie działał, jak powinien, bo zaczynał ściągać spore pliki).
Ślubne - świetne kadry - choć z kilku bym zrezygnował (Wesele), bo gdzieś tam są ucięte głowy i zasłonięta (ręką panna młoda). Czy te różnice kolorystyczne są zamierzone? Bo jest i BW, kolorki, sepia i ogólnie zabawa z nasyceniem (zdjęcia, kolorów).
Lublin - 3 pierwsze zdjęcia Lublina wyglądają jakby były robione zabawkowym miniaturkom, niecodzienny, ale pozytywny efekt. Fajny aniołek (choć bladzieńki coś, ale rozumiem, że to ciągle kwestie pracy z saturacją i krzywymi).
Eventy - o ile szczeóły i smaczki (ogólnie zbliżenia) wyszły całkiem smakowicie (zbliżenia zawsze tak wychodzą), to ludzie słabiej (oj, ciężko zachować jednorodny WB na wszystkich zdjęciach).
Możesz napisać coś o tym, jak robisz tę winietę (Start - pierwsze 2 zdjęcia)? Bo PS to raczej wchodzi w grę?

Co do strony, a właściwie - nie lubię za bardzo szeryfowych szerokich czcionek (typu American Typewriter - podobna na stronie), ale z tym tłem retro jakoś się komponują.

Robert31-R1
04-02-2009, 17:34
sprawdzałen na wielu przeglądarkach i wszędzie działa OK. Kwestia ładowania to może tylko kwestia szybkości łącza. Strona jest w php i flash a to zżera + jeszcze muza to moze powodować spowolnienie ale chyba wystarczy przeładować. Strona jest w ciągłej (na razie) modyfikacji ponieważ słucham wciąż ciekawych uwag więc pracuję nad nią. Przy ładowaniu moze trafiliście akurat na zmianę na stronie. Co do seksji "fotografia reklamowa i filmy" to jest dostępna pod linikem "oferta reklamowa"
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
co do winietki to lightroom

kristof77
04-02-2009, 19:53
Witam,

Lubie ciemne tła na stronach i czytelne logosy.

Przemilczę kod źródłowy, SEO i skupie się nad samą stroną.

a. Nie lubię flash'a zwłaszcza jeżeli nie widzę potrzeby jego zastosowania, pomijając fakt że nie ładuje mi się w starym Blackberry.

b. Strona splash do linków wejście vs. blog uważam za kompletnie niepotrzebną, a fikuśnie ramki jakoś nie pasują mi tu. Pod Firefoxem pojawia się scroll pionowy. a mam ekran na 1280x1024.

c. Musiałem się zastanawiać co jest linkiem a co nim nie jest.

d. Zamiast pisać jak będziesz ścigał za kradzież twoich prac raczej podaj np szybki kontakt do siebie w stopce a nie tylko w META.

A teraz trochę o sekcji WEJŚCIE:

a) Zdecyduj się raczej na fonty której mają polskie ogonki. Slubna, Sprzet

b) Start slide show? Loading section? Song? verifying password? No gallery found? Może jednak zrób kilka wersji językowych.

c) Uwagi do nawigacji:

- Wybrałem sekcję *fotografie a tu bach... *Oferta wybrana.
- 1. Miejsce na Banner? Nowe trendy żeby było więcej prześwitu ale bez przesady.. Po co mam przewijać pół strony jak nie muszę...
- 2. Fikuśne ramki zlewają się z thumbs-ami, zamierzony był efekt usunięcia górnej i dolnej krawędzi ramki?
- 3. Tu też scroll pionowy żeby przewinąć banner?
- 4. Zastanawiałem się po co te liście tu... ooo... to są strzałki...
- 5. Tłumaczenia no i to zdjęcie trochę niedoświetlone żeby było co na temat fotek.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img15.imageshack.us/my.php?image=uwagira0.png)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img15/uwagira0.png/1/)

Sam robiłeś czy zapłaciłeś za to?

Stronkę ocieniam na dostateczną ale zdjęcia masz dobre :)

kartysta
04-02-2009, 20:02
Serdecznie zapraszam na nową stronkę i zachęcam gorąco do ocen! Moze ktoś przebrnie przez wszystko:-D
http://www.robertmaj.pl


Jak ktos trafi na twoja strone przez google, to skad ma wiedziec z jakiego regionu polski jestes? Na stronie nie znalazlem zadnej informacji.
A to chyba podstawa....

TomekS
04-02-2009, 20:09
Jesteś chyba pierwszym fotografem, który opublikował ceny. Szacunek.
A strona zrobiona bardzo przyzwoicie!

Kinski
04-02-2009, 20:31
Jak ktos trafi na twoja strone przez google, to skad ma wiedziec z jakiego regionu polski jestes?
Lublin - jest na głównej (Fotografia reklamowa Lublin). Poza tym site jest w indeksie google :roll: ? Chyba nie, a to podstawa, więc prędziutko zakładamy kontro i logujemy się do google, a potem grzebiemy w ustawieniach :mrgreen:

Gdzie te ceny?!


Zdecyduj się raczej na fonty której mają polskie ogonki. Slubna, Sprzet
Eksport z zew. programu gifowych minigrafik i po problemie.

Robert31-R1
04-02-2009, 20:37
Jak ktos trafi na twoja strone przez google, to skad ma wiedziec z jakiego regionu polski jestes? Na stronie nie znalazlem zadnej informacji.
A to chyba podstawa....

na splashu moze mało czytelne ale jest. Fakt zwrócę na to uwagę bardzo cenna podpowiedź. Dzięki
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Lublin - jest na głównej (Fotografia reklamowa Lublin). Poza tym site jest w indeksie google :roll: ? Chyba nie, a to podstawa, więc prędziutko zakładamy kontro i logujemy się do google, a potem grzebiemy w ustawieniach :mrgreen:

Gdzie te ceny?!


Eksport z zew. programu gifowych minigrafik i po problemie.

ceny zniknęły, pora się nad nimi zastanowić
strona jest oczywiście w indeksie google chyba że czegoś nie wiem

mógłbyś rozwinąć temat tego eksportu? Napisz proszę na PM?Baaaaaardzo mnie to interesuje. Strona to templajt bez dostępu do .fla ale resztę mogę swobodnie edytować. Będę ogromnie wdzięczny...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Jesteś chyba pierwszym fotografem, który opublikował ceny. Szacunek.
A strona zrobiona bardzo przyzwoicie!
uważam że ceny powinny wisieć na stronie ( ja jeszcze je przeanalizuję. Taki cennik rozwiazuje wiele nieporozumień. To przecież żadna tajemnica
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Kristof77 Ogromne dzięki twoje uwagi są bardzo trafne i na pewno z rady skorzystam

Witam,

Lubie ciemne tła na stronach i czytelne logosy.

Przemilczę kod źródłowy, SEO i skupie się nad samą stroną.

moze jednak coś więcej.Please



a) Zdecyduj się raczej na fonty której mają polskie ogonki. Slubna, Sprzet

b) Start slide show? Loading section? Song? verifying password? No gallery found? Może jednak zrób kilka wersji językowych.

c) Uwagi do nawigacji:

- Wybrałem sekcję *fotografie a tu bach... *Oferta wybrana.
- 1. Miejsce na Banner? Nowe trendy żeby było więcej prześwitu ale bez przesady.. Po co mam przewijać pół strony jak nie muszę...
- 2. Fikuśne ramki zlewają się z thumbs-ami, zamierzony był efekt usunięcia górnej i dolnej krawędzi ramki?
- 3. Tu też scroll pionowy żeby przewinąć banner?
- 4. Zastanawiałem się po co te liście tu... ooo... to są strzałki...
- 5. Tłumaczenia no i to zdjęcie trochę niedoświetlone żeby było co na temat fotek.

Sam robiłeś czy zapłaciłeś za to?

Stronkę ocieniam na dostateczną ale zdjęcia masz dobre :)

To niestety templajt bez dostępu do .fla. Sam chciałbym zmienić to na polskie czcionki poza polem tekstowym. niestty nie wiem czy to możliwe. Tak samo jak ingerencja w odległości ( co mnie też irytuje) i wielkość zdjęć pionowych. Tu niesty nie ma chyba możliwości zmiany. Wybrałem ten akurat ponieważ jest bardzo klimatyczny jak d;la mnie. Jeszcze raz serdeczne dzięki Kristoff77 za cenne uwagi