PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom - gdzie najtaniej legalnie?



oskarkowy
03-02-2009, 15:22
Cena mnie niestety zwaliła z nóg. A niestety lightroom okazał się lepiej pracować z 5DII niż najnowsze C1.

Czy Adobe nie ma jakiegoś chorego obostrzenia i można kupić program poza PL?
Zależy mi na jak najtańszej licencji, nie muszę mieć pudełka. Byle by mi jakiś osiołek z BSA nie zaczął kwestionować legalności.

Macie może odznaczone jakieś tanie sklepy?

Krzychu
03-02-2009, 15:41
Kupić można i będzie to legalne (woziłem PS z Amazonu) ale musiałbyś kupić w pudełku (nie da się on-line ze sklepu Adobe). Zresztą sprawdź czy po obecnych kursach walut w ogóle Ci się to opłaca...

Cichy
03-02-2009, 19:04
Ja kupiłem najtaniej jak się dało za 1070 zł.

oskarkowy
03-02-2009, 22:24
Ja kupiłem najtaniej jak się dało za 1070 zł.

Kuba, jakiś link? Bo faktycznie takiej oferty nie znalazłem..

Cichy
04-02-2009, 00:41
Cena sprzed Gwiazdki, widzę, że poleciało do góry :/

szwayko
04-02-2009, 10:08
Kuba, jakiś link? Bo faktycznie takiej oferty nie znalazłem..

Przy tak slabej zlotowce, bedzie ci ciezko. Jeszcze na jesieni byly tanie angole na ebay.uk
Slyszalem dzis w radiu ze amerykanie planuja oslabic dolara, bo eksport im spada. Teraz akurat zes trafil na najgorszy okres na dewizowe zakupy.

zobacz te aukcje na ebayu - wychodzi w okolicach 1 tys.zl
380099798022

320335747080

tataniny
04-02-2009, 11:30
Kupowałem w Noteo.pl w połowie stycznia. Kosztował mnie 1078 zł.
Wersja box. W tym czasie nigdzie nie znalazłem taniej.

Pozdrawiam - Jacek

tom517
04-02-2009, 11:41
Ciut ponad 1100, nie wiem czy to drogo dla Ciebie :)
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=33398

oskarkowy
08-04-2009, 19:43
Padło na ten sklep: www.xnet.pl Cena w zasadzie wyglądała jak pomyłka, w innych 200zł więcej, ale dziś dostałem potwierdzenie przyjęcia przelewu i wysyłkę z numerem listu przewozowego. Do tego telefon odbierają przy drugim dzwonku, na maile odpisują w ciągu godziny.. Ciekawe kiedy wyrównają do reszty.

miklo
09-04-2009, 12:59
A możesz w 3 słowach napisać, w czym C1 dał ciała?

Parmento
15-01-2012, 12:23
Witajcie,
odświeżam wątek by nie zakładać kolejnego i mam prośbę o podpowiedź. Interesuje się grafiką i fotografią, obrabiam sporo zdjęć, część prywatnie, trochę bardziej zawodowo, na zlecenie lub też sam je wykonuję i obrabiam. Poszukuję jakiegoś (najlepiej jednego) programu do obróbki i trafiłem właśnie na tego Adobe Lightrooma 3 (http://www.komputronik.pl/product/115135/Oprogramowanie/Programy_PC/Adobe_Lightroom_3_ENG_WIN-MAC_BOX_Student_Edition.html) - wersja "dla uczniów/nauczycieli" z licencją "edukacyjną". Ma fajną cenę, znacznie lepszą niż pełniak, który kosztuje ogrom kasy, tak jak i full PS. Pytanie tylko czy ta wersja "edu" oznacza, że nie można z niej korzystać w żaden sposób komercyjnie? I drugie pytanko - czy jest ona w jakikolwiek sposób fizycznie, jako program, ograniczona funkcjonalnie w stosunku do tej pełnej?

koy
15-01-2012, 13:12
Co do funkcjonalności to nie ma żadnych ograniczeń, działa identycznie jak full wersja. A co do wykorzystania komercyjnego to jak ja kupowałem jakiś czas temu to wg licencji możliwe było wykorzystywanie we własnej firmie. Ale teraz jak widziałem to coś się pozmieniało i licencja może tez być inna. najlepiej zadzwoń na infolinie adobe. Tam powinni wiedzieć

gadget_zary
15-01-2012, 13:29
Co do licencji to bodajże od wersji 3.0 jest możliwe wykorzystanie komercyjne.

stultus
15-01-2012, 16:44
własnie gdzie moge znaleść licencje kiedys czytałem ale nie zapisalem strony ;-(

stultus
15-01-2012, 21:24
Czy wersji Student Edition można używać do celów komercyjnych?
Oprogramowanie w wersji Student Edition jest przeznaczone wyłącznie do celów niekomercyjnych.
wiec sprawa jast jasna

eclipse
15-01-2012, 21:28
Czy wersji Student Edition można używać do celów komercyjnych?
Oprogramowanie w wersji Student Edition jest przeznaczone wyłącznie do celów niekomercyjnych.
wiec sprawa jast jasna

jeśli masz na myśli wersje students & teachers edition to proponuję najpierw zadzwonić do adobe zanim zaczniesz pisać bzdury :)

stultus
15-01-2012, 21:57
http://www.xnet.pl/faq.html?grupa=adobe z tej strony mam te informacje

eclipse
15-01-2012, 22:03
http://www.xnet.pl/faq.html?grupa=adobe z tej strony mam te informacje

nie sugeruj się tym, dzwoń do adobe, oni powiedzą ci prawdę ;) sam osobiście jako wykładowca uam'u kupiłem w ubiegłym roku cały pakiet master collection za jakieś 2800 brutto i lightrooma za jakieś 350 zeta brutto, i mam na piśmie, że prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą mogę w pełni legalnie używać tego oprogramowania w celach zarobkowych mojej firmy :)

kawo
16-01-2012, 11:56
Co do funkcjonalności to nie ma żadnych ograniczeń, działa identycznie jak full wersja. A co do wykorzystania komercyjnego to jak ja kupowałem jakiś czas temu to wg licencji możliwe było wykorzystywanie we własnej firmie. Ale teraz jak widziałem to coś się pozmieniało i licencja może tez być inna. najlepiej zadzwoń na infolinie adobe. Tam powinni wiedzieć

czyli że każdy może tą wersję kupić czy trzeba jakiś legitymacje uczniowsko-studenckie "okazywać"...?

W takim razie jeśli nie ma różnic co do zawartości to jaki jest sens kupowania wersji "pełnej", że się tak wyrażę...?

oskarkowy
16-01-2012, 12:02
W takim razie jeśli nie ma różnic co do zawartości to jaki jest sens kupowania wersji "pełnej", że się tak wyrażę...?

Taki sam sens, jak kupowanie całej reszt oryginalnego oprogramowania. Jak przyjdą na kontrolę, to będziesz musiał wyjąc tę legitymację...

eclipse
16-01-2012, 12:11
Taki sam sens, jak kupowanie całej reszt oryginalnego oprogramowania. Jak przyjdą na kontrolę, to będziesz musiał wyjąc tę legitymację...

kolejny błąd w interpretacji ;) panowie, legitymacja ucznia, studenta lub pracownika sektora edukacyjnego wymgana jest wyłacznie w momencie uzyskiwania numeru licencji od adobe! w przypadku kontroli okazujemy wyłacznie uzyskaną od adobe licencje w pliku pdf, w ktorej to licencji są nasz dane osobowe identyfikujące konkretne oprogramowanie z konkretną osobą :) i to wszystko w temacie... a co do sensowności zakupów kawo, pamiętaj, że nie każdy jest uczniem, studentem lub pracownikiem edukacji ;) niektórzy nie maja takiej możliwości aby kupić licencje s&t, niekórzy muszą kupić licencje "standardową" bo np. mają spółkę lub większą agencje i zatrudnionych pracowników, i niestety w tej sytuacji muszą kupić wersje te kosmicznie drogie ;) temat zakupu licencji s&t przechodziłem (jak już wcześniej pisałem) 2 razy, więc służe wiedzą :)

Merde
16-01-2012, 12:16
Taki sam sens, jak kupowanie całej reszt oryginalnego oprogramowania. Jak przyjdą na kontrolę, to będziesz musiał wyjąc tę legitymację...

Ale przecież Adobe weryfikuje to przy sprzedaży chyba?

dziobolek
16-01-2012, 12:29
Czy wersji Student Edition można używać do celów komercyjnych?

Dawniej było to możliwe tylko w USA.
Gdzieś na forum Adobe czytałem, że coś się zmieniło i w innych krajach też już można.

Nawet jeśli już nie będziesz studentem nadal masz pełne prawa do produktu.


Ale przecież Adobe weryfikuje to przy sprzedaży chyba?

Nie chyba, tylko na pewno ;)

Możesz sobie zakupić wersję studencką, ale jeśli nie prześlesz do Adobe
odpowiednich dokumentów do weryfikacji, to nie otrzymasz klucza aktywacyjnego.

Pozdrówka!

kawo
16-01-2012, 12:31
kolejny błąd w interpretacji ;) panowie, legitymacja ucznia, studenta lub pracownika sektora edukacyjnego wymgana jest wyłacznie w momencie uzyskiwania numeru licencji od adobe! w przypadku kontroli okazujemy wyłacznie uzyskaną od adobe licencje w pliku pdf, w ktorej to licencji są nasz dane osobowe identyfikujące konkretne oprogramowanie z konkretną osobą :) i to wszystko w temacie... a co do sensowności zakupów kawo, pamiętaj, że nie każdy jest uczniem, studentem lub pracownikiem edukacji ;) niektórzy nie maja takiej możliwości aby kupić licencje s&t, niekórzy muszą kupić licencje "standardową" bo np. mają spółkę lub większą agencje i zatrudnionych pracowników, i niestety w tej sytuacji muszą kupić wersje te kosmicznie drogie ;) temat zakupu licencji s&t przechodziłem (jak już wcześniej pisałem) 2 razy, więc służe wiedzą :)

ok. więc mam pytanie: nie jestem ani oszustem, a nie wyzyskiwaczem i w ogole nie zamierzam kupić lightromma, bo mi stracza DDP, ale mam w rodzinie kikoro uczniów i studentów, choć sam jużnim od dawna nie jestem i co? nie moę ich poporsić o kupno tego programu, a potem sam go używac tylko i wyłącznie do celów amatorskich? że tak powiem "skorzystać z ich uprzejmości"...?

dziobolek
16-01-2012, 12:34
...nie moę ich poporsić o kupno tego programu, a potem sam go używac tylko i wyłącznie do celów amatorskich? że tak powiem "skorzystać z ich uprzejmości"...?

Teoretycznie nie - jest to nielegalne.

A praktycznie...

Sam korzystam z "uprzejmości" moich synów-studentów,
ale dopóki mieszkamy razem, dopóty soft jest w miejscu zamieszkania właściciela ;)

Pozdrówka!

Merde
16-01-2012, 12:37
nie moę ich poporsić o kupno tego programu, a potem sam go używac tylko i wyłącznie do celów amatorskich? że tak powiem "skorzystać z ich uprzejmości"...?

Jeśli będziesz korzystał z oprogramowania na komputerze osoby na którą jest licencja, to możesz (IMHO oczywiście).

eclipse
16-01-2012, 12:54
Jeśli będziesz korzystał z oprogramowania na komputerze osoby na którą jest licencja, to możesz (IMHO oczywiście).

no nie do końca... licencja jest na imię i nazwisko, a nie na numer seryjny komputera ;) w przypadku kontroli (nalotu) poproszą osobę aktualnie pracującą na danym oprogramowaniu o okazanie prawa do jego użytkowania... generalnie, panowie, widzę, że zaczyna się małe bicie piany i typowo polskie szukanie sposobu jak kraść ale tak tylko do połowy ;) zawsze przypomina mi się porównanie sytuacji do tego, jakby ktoś wziął kluczyki od mojego s-max'a i jeździł nim za darmo przez następne 4 lata, a po złapaniu przez policje powiedział, że on tak niezarobkowo, amatorsko ;)

Merde
16-01-2012, 12:59
no nie do końca... licencja jest na imię i nazwisko, a nie na numer seryjny komputera ;) w przypadku kontroli (nalotu) poproszą osobę aktualnie pracującą na danym oprogramowaniu o okazanie prawa do jego użytkowania...

AFAIK jeszcze nie ma prawnych ograniczeń do użyczania komputera.
Ale kto wie, kto wie?... :mrgreen:

Oczywiście zgadzam się, że jest tu pole do nadużyć, zakładam jednak że chodzi tu faktycznie o sporadyczne użytkowanie przez osobę A softu osoby B i na komputerze osoby B.

dziobolek
16-01-2012, 13:07
...zakładam jednak że chodzi tu faktycznie o sporadyczne użytkowanie przez osobę A softu osoby B i na komputerze osoby B.

IMHO nie do końca...


...nie moę ich poporsić o kupno tego programu, a potem sam go używac tylko i wyłącznie do celów amatorskich? że tak powiem "skorzystać z ich uprzejmości"...?

Pozdrówka!

eclipse
16-01-2012, 13:11
AFAIK jeszcze nie ma prawnych ograniczeń do użyczania komputera.
Ale kto wie, kto wie?... :mrgreen:

ale takowe prawne ograniczenia są w związku z oprogramowaniem... polecam lekturę licencji adobe, wszystko się rozjaśni ;) choć i tak nic się w naszej mentalności nie zmieni w tej materii... ludzie, kupujecie aparaty, szkła i lampy, z kwoty przekraczające kilkukrotną wartość takiego LR, to może lepiej od razu nie płacić za sprzęt tylko go sobie zabrać ze sklepu i już, w końcu to tylko niezarobkowo, amatorsko ;)

jezyor
16-01-2012, 13:26
no chyba trochę nie do końca tak.
soft zainstalowany na jednym kompie i z kompem użyczony, uniemożliwia naraz pracę kilku osobom, w związku z tym nie stanowi jakby kolejnej kopii.
Jest to wciąż jedno i to samo stanowisko pracy, bez względu na to kto na nim w danym momencie pracuje, czyż nie?

dinderi
16-01-2012, 13:28
AFAIK jeszcze nie ma prawnych ograniczeń do użyczania komputera.Nie ma, ale w licencji studenckiej jest zapis, że oprogramowanie zakupione na warunkach tej licencji może uzywać TYLKO osoba, której ta licencja została udzielona.
Tutuś, mamusia, brat, siostra, czy kuzyn z Zimbabwe nie może używać, nawet siedzac przy tym samym komputerze, razem z włascicielem licencji.

eclipse
16-01-2012, 13:30
no chyba trochę nie do końca tak.
soft zainstalowany na jednym kompie i z kompem użyczony, uniemożliwia naraz pracę kilku osobom, w związku z tym nie stanowi jakby kolejnej kopii.
Jest to wciąż jedno i to samo stanowisko pracy, bez względu na to kto na nim w danym momencie pracuje, czyż nie?

rozmawiamy akurat o wersji s&t edition, jeszcze raz powtórzę, proszę zadzwonić do adobe (to nic nie kosztuje), oni rozwieją wszelkie wątpliwości :) i wytłumaczą, po co i dlaczego wersja s&t jest około 80% tańsza... a co użyczania, proszę przeczytać punkt 4.6 licencji adobe lightroom 3 i nie tworzyć teorii pasujących do własnego punktu widzenia :)

dinderi mnie ubiegł ;)

jezyor
16-01-2012, 13:35
ups :oops:
istotnie nie doczytałem o jaką wersję chodzi. macie rację. sam używam cs3 pełnej wersji więc jakoś tak od razu przyjąłem, że o tym mowa.
ale mi wstyd.

Merde
16-01-2012, 13:45
No to wniosek jest taki, że trzeba było brać jak dawali 50% off ;-)

Parmento
17-01-2012, 16:50
Widzę, że pytanie wywołało lekką burzę :) Ale to dobrze, bo wychodzi na to, że:
1. Wersja s&t nie jest w żaden sposób okrojona względem "nie s&t".
2. Jeśli jestem studentem i takową licencję zakupię będę mógł bez obaw sobie teraz coś na tym zarobić, a nawet później, mając jednoosobową DG.
Także widzę, że Adobe po ludzku podchodzi do tematu i w takim razie zamówię sobie w komputroniku wersję LR3 "dla uczniów i nauczycieli" :) Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

eclipse
17-01-2012, 17:35
Widzę, że pytanie wywołało lekką burzę :) Ale to dobrze, bo wychodzi na to, że:
1. Wersja s&t nie jest w żaden sposób okrojona względem "nie s&t".
2. Jeśli jestem studentem i takową licencję zakupię będę mógł bez obaw sobie teraz coś na tym zarobić, a nawet później, mając jednoosobową DG.
Także widzę, że Adobe po ludzku podchodzi do tematu i w takim razie zamówię sobie w komputroniku wersję LR3 "dla uczniów i nauczycieli" :) Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

burza jak burza, przynajmniej treściwa ;)

ad. 1. tak, to jest dokładnie taka sama wersja
ad. 2. dokładnie tak, liczy się tak na prawdę moment zakupu i uzyskania licencji, do tego jest niezbędne bycie uczniem, studentem lub nauczycielem... ale oczywiście dzień później już nie musimy nim być :)

adobe poszło baaardzo na rękę, co z pewnością spowodowało wiele przegięć... znam kilka osob, które poszły na jeden semestr na studia, tylko po to aby mieć legitymację uprawniającą do zakupu ;) ale, jak to mi pani z supportu powiedziała: "kupili adobe, a nie corela ;)"... z pewnością wszystko zostało dobrze obliczone ;)

krolewicz
17-01-2012, 20:11
a jak wygląda sprawa aktualizacji?

przymierzałem się do kupna LR 3, ale niedługo wyjdzie LR 4 i się zastanawiam czy będę mógł zaktualizować? wydaje mi się, że nie

w sumie póki co można przepękać na becie :)

Merde
17-01-2012, 20:16
a jak wygląda sprawa aktualizacji?

przymierzałem się do kupna LR 3, ale niedługo wyjdzie LR 4 i się zastanawiam czy będę mógł zaktualizować? wydaje mi się, że nie


Za free na pewno nie, ale to chyba żadna niespodzianka?

eclipse
17-01-2012, 20:30
a jak wygląda sprawa aktualizacji?

przymierzałem się do kupna LR 3, ale niedługo wyjdzie LR 4 i się zastanawiam czy będę mógł zaktualizować? wydaje mi się, że nie

w sumie póki co można przepękać na becie :)

jeśli Ci się nie śpieszy to poczekaj na 4, bo tak jak dobrze myślisz, nie ma możliwości aktualizacji wersji s&t do kolejnej wersji głównej :/ kupujesz po prostu kolejną licencje na numer wyżej ;) coś za coś ;) z drugiej jednak strony to "coś za coś" jest i tak wybitnie korzystne, bo sam upgrade wersji "normalnej" kosztuje praktycznie tyle co nowa wersja s&t ;)

krolewicz
17-01-2012, 20:49
no za free to wiadomo, że nie - wiem też ile kosztuje "normalnie" upgrade - więc po prostu pośmigam na becie i poczekam :)

Parmento
18-01-2012, 11:37
burza jak burza, przynajmniej treściwa ;)
adobe poszło baaardzo na rękę, co z pewnością spowodowało wiele przegięć... znam kilka osob, które poszły na jeden semestr na studia, tylko po to aby mieć legitymację uprawniającą do zakupu ;) ale, jak to mi pani z supportu powiedziała: "kupili adobe, a nie corela ;)"... z pewnością wszystko zostało dobrze obliczone ;)

No tak :) sposób zawsze się znajdzie hehe :) mi w komputroniku też potwierdzili te informacje i zamówiłem LR3 S&T. Brak aktualizacji to faktycznie nie taki problem jeśli weźmie się pod uwagę, że koszt upgrade'u jest droższy niż zakup nowej wersji S&T :)

Aczkolwiek zachodzi teraz takie pytanie ... kupuję teraz S&T Lightrooma 3, kończę studia, nie jestem już studentem i nagle pojawia się LR4 ... nie mogę zrobić upgrade'u i nie mam już legitki, więc pojawia się problem z zakupem LR4 w wersji "edu" ?

eclipse
18-01-2012, 11:44
... kupuję teraz S&T Lightrooma 3, kończę studia, nie jestem już studentem i nagle pojawia się LR4 ... nie mogę zrobić upgrade'u i nie mam już legitki, więc pojawia się problem z zakupem LR4 w wersji "edu" ?

dokładnie tak jak piszesz... warunki wersji s&t musisz spełniać w momencie uzyskiwania numeru licencji... sama wersja s&t jest z założenia "nieupgrade'owalna", wiec reszta jest już oczywistą oczywistością ;)

aha, i warto tu na forum używać właściwych określeń wersji, tak na przyszłość dla szukających, bo wersja S&T to nie to samo co wersja EDU :)

crazy
18-01-2012, 14:03
Jednymi słowy, nie jesteś uczniem - nie skorzystasz :)

eclipse
18-01-2012, 14:07
Jednymi słowy, nie jesteś uczniem - nie skorzystasz :)

nie jest to takie oczywiste jak ci się wydaje :)

Wersje produktów firmy Adobe dla uczniów i nauczycieli są dostępne dla następujących osób:

Studenci — studenci szkół wyższych, zdefiniowanych jako publiczne lub prywatne uniwersytety albo inne szkoły wyższe (w tym wyższe szkoły społeczne, młodzieżowe i zawodowe), które są akredytowane i wymagają odpowiednika co najmniej dwóch lat nauki w pełnym wymiarze czasu

Uczniowie szkół podstawowych i średnich — uczniowie akredytowanych szkół podstawowych lub średnich publicznych lub prywatnych nauczających w pełnym wymiarze czasu

Wykładowcy i inni pracownicy instytucji edukacyjnych — nauczyciele i inni pracownicy zatrudnieni w akredytowanej instytucji edukacyjnej, takiej jak szkoła podstawowa lub średnia albo uniwersytet lub inna szkoła wyższa (również prywatna)

crazy
18-01-2012, 14:24
Chodziło mi o sytuacje jak nie jesteś żadną z wyżej wymienionych osób więc pozostaje kupno pełnej wersji :)

eclipse
18-01-2012, 14:28
Chodziło mi o sytuacje jak nie jesteś żadną z wyżej wymienionych osób więc pozostaje kupno pełnej wersji :)

no to warto pisać konkretnie w czym rzecz, żeby potem czytający nie mieli żadnych wątpliwości, w przeciwnym razie post wydaje się być "niewartościowy" ;)

crazy
18-01-2012, 14:33
W pełni sie z Tobą zgadzam :)

greatidea
18-01-2012, 16:11
Znalazłem coś takiego:
http://www.corsoft.pl/files/Pakiety%20graficzne%20Adobe%2070_%20rabatu%20Stude nt%20Mala%20Firma.pdf

Chodziło mi akurat o pakiet CS, ale pewnie przenosi się to na inne oprogramowanie Adobe.
Przedstawiciel firmy z linka zapewniał mnie, że wystarczy zarejestrować się do jakiejś policealnej szkoły (twierdził, że nawet ma listę takich szkół). Twierdził, że nie wystarczy na chwilę uzyskać status ucznia i można skorzystać z tańszej licencji.

Jednak wg info ze strony adobe:

Kto może kupić produkt firmy Adobe w wersji dla uczniów i nauczycieli?
Oprogramowanie firmy Adobe, w wersji dla uczniów i nauczycieli jest dostępne w sprzedaży dla następujących osob:
Studentów- studentów szkół wyższych, zdefiniowanych jako publiczne lub prywatne uniwersytety albo inne szkoły wyższe (w tym wyższe szkoły społeczne, młodzieżowe i zawodowe), które są akredytowane. Wymagany jest co najmniej dwu-letni staż nauki w pełnym wymiarze czasu.

Po przytoczeniu tej treści przedstawicielowi firmy nie dostałem już stamtąd żadnej odpowiedzi...

eclipse
18-01-2012, 16:34
Wymagany jest co najmniej dwu-letni staż nauki w pełnym wymiarze czasu.

Po przytoczeniu tej treści przedstawicielowi firmy nie dostałem już stamtąd żadnej odpowiedzi...

to jest wymóg stawiany szkole/uczelni, a nie uczniowi ;) znów nieścisłości wynikające z bezmyślnie zastosowanej interpunkcji w opisie... wrrrrrr... przytoczę opis oryginalny:

"...które są akredytowane i wymagają odpowiednika co najmniej dwóch lat nauki w pełnym wymiarze czasu"!!!

greatidea
18-01-2012, 16:58
O, a ja myślałem, że zostałem wprowadzony w błąd.
Czyli jest jednak realna szansa kupić taniej :)

Parmento
19-01-2012, 11:13
Faktycznie, nazewnictwo wersji też ważne, wersja S&T to dla studentów i nauczycieli, a wersje EDU oprogramowania to pewnie te dostarczane do szkół itp.

Tak czy siak Adobe zyskało tym bardziej w moich oczach dzięki takiej akcji i zastanawiam się nad zaopatrzeniem się w jakiś dodatkowy ich program w wersji S&T. Pokusiłem się o zrobienie małej listy z cenami tych programów z komputronika w wersji S&T, może komuś się przyda:
1. Lightroom 3 - 379zł
2. Adobe Acrobat X Pro - 649zł
3. Adobe Photoshop CS5 Extended - 1049zł
4. Adobe Creative Suite 5.5 Design Standard - 1339zł
5. Adobe Creative Suite 5.5 Production Premium - 1829zł
6. Adobe Creative Suite 5.5 Design Premium - 1839zł
7. Adobe Creative Suite 5.5 Web Premium - 1839zł
8. Adobe Creative Suite 5.5 Master Collection - 3049zł
Z tego co widzę, wszystkie są w wersjach PL, prócz Lightrooma, który jest po angielsku.

Brakuje mi w tych wersjach jeszcze tylko PS Elements 10 :) ale on sam w sobie akurat w full wersji kosztuje powiedzmy tyle mniej więcej co Lightroom, więc wersja S&T byłaby już w ogóle pół-darmowa :)

PS. A czy ktoś z Was ma porównanie w używaniu np. Lightrooma i Corela paint shop photo pro x4?

Kolekcjoner
19-01-2012, 11:28
....generalnie, panowie, widzę, że zaczyna się małe bicie piany i typowo polskie szukanie sposobu jak kraść ale tak tylko do połowy ;) ....

Generalnie to mnie się zdaje, że generalizujesz :wink: i troszkę się zapędziłeś w tej ocenie. Prosiłbym jednak żeby inni forowicze nie musieli czuć się oskarżeni o kradzież tylko z tego powodu, że nie znają meandrów licencji :cool:.

eclipse
19-01-2012, 12:19
Generalnie to mnie się zdaje, że generalizujesz :wink: i troszkę się zapędziłeś w tej ocenie. Prosiłbym jednak żeby inni forowicze nie musieli czuć się oskarżeni o kradzież tylko z tego powodu, że nie znają meandrów licencji :cool:.

koń jaki jest każdy widzi ;) okej, zatem jeśli ktoś czuje, że ta wypowiedź jest do niego to znaczy, że jest ;) a jeśli nie poczuwa się do tej opinii to oczywiście to jego nie dotyczy... i przepraszam wszystkich, których uraziłem :)

greatidea
19-01-2012, 12:28
Sam mam zainstalowany pakiet CS3 z firmy w której pracuję (licencja na to pozwala), dlatego też nie warto mi dopłacać za nowszą wersję nawet 20% ceny. Nie ma tam aż tyle nowych przydatnych rzeczy.
Ale:
są (czy może bywały) przypadki, gdzie przy kupnie jakiejś rzeczy mogłeś skorzystać z super extra promocji pod warunkiem, że wziąłeś od sprzedawcy dodatkowo kartę kredytową.
Karty nikt nie potrzebował - ale skoro może być taniej... Można jej było nie aktywować.

A więc czy dostosowanie się do regulaminu (czyli spełnienie wszystkich wymogów formalnych) w celu uzyskania rabatu jest kradzieżą?

eclipse
19-01-2012, 15:16
A więc czy dostosowanie się do regulaminu (czyli spełnienie wszystkich wymogów formalnych) w celu uzyskania rabatu jest kradzieżą?

spełnienie warunków uzyskania rabatu nigdy tym nie będzie, bo i na jakiej podstawie? przeczytaj dokładnie cały wątek, a będziesz wiedział do jakiego "zachowania" te słowa się odnosiły...

greatidea
19-01-2012, 15:23
Faktycznie, pomieszały mi się konteksty. Wybaczcie za zamieszanie :)

KUBAwo
19-01-2012, 17:52
ok. więc mam pytanie: nie jestem ani oszustem, a nie wyzyskiwaczem i w ogole nie zamierzam kupić lightromma, bo mi stracza DDP, ale mam w rodzinie kikoro uczniów i studentów, choć sam jużnim od dawna nie jestem i co? nie moę ich poporsić o kupno tego programu, a potem sam go używac tylko i wyłącznie do celów amatorskich? że tak powiem "skorzystać z ich uprzejmości"...?
Licencja dla uczniów itd. jest tylko na osobę, która zakupiła program. Nie można tego programu pożyczać ani nawet sprzedać.

Pelson
19-01-2012, 21:22
"...które są akredytowane i wymagają odpowiednika co najmniej dwóch lat nauki w pełnym wymiarze czasu"!!!

Gdzie znaleźć informacje które uczelnie w PL są tymi "akredytowanymi"?

marchpol
22-01-2012, 16:15
Co myślicie o tym:
https://store2.adobe.com/cfusion/store/html/index.cfm?store=OLS-PL&event=displayProduct&categoryPath=/Applications/PhotoshopLightroom&distributionMethod=FULL ?

Merde
22-01-2012, 16:46
Co myślicie o tym:
https://store2.adobe.com/cfusion/store/html/index.cfm?store=OLS-PL&event=displayProduct&categoryPath=/Applications/PhotoshopLightroom&distributionMethod=FULL ?

Myślimy, że całkiem niedawno była podobna promocja.
Wielkimi krokami nadciąga Lr 4.

marchpol
22-01-2012, 17:12
Myślimy, że całkiem niedawno była podobna promocja.
Wielkimi krokami nadciąga Lr 4.

Nie pytałem czy była już taka promocja, czy nie, tylko czy warto dać ok. 660 zł na LR3.
O tym, że nadciąga LR4 też już spora część użytkowników tego forum zapewne wie. Myślę natomiast, że LR4 będzie kosztował grubo ponad 1000 zł, stąd właśnie moje pytanie o zasadność kupna LR3 w cenie promocyjnej.

Merde
22-01-2012, 17:16
Nie pytałem czy była już taka promocja, czy nie, tylko czy warto dać ok. 660 zł na LR3.

IMHO warto, bo Lr 4 w takiej cenie będzie dopiero przed premierą Lr 5 ;-)
Łatwiej potem zrobić upgrade niż wyskoczyć z kasy za pełną wersję.

tantal
22-01-2012, 19:01
http://www.adobe.com/pl/special/offers.html
Tutaj już ta sama oferta jest obostrzona drobną wyszarzoną adnotacją, że obowiązuje dla klientów komercyjnych. Jak klient buli to chyba już komercha :mrgreen: czy też musi mieć firmę ? A może to zakaz łączenia z promocją dla uczniów i wykładowców ?
BTW dziwaczne użycie gwiazdki, która przecież w tekście promocji się nie pojawia, odbiega to od moich przyzwyczajeń odnośnie stosowania odsyłaczy, przypisów etc. Zdaje się że o każdą duperelę trzeba pisać prośbę o interpretację :roll: Poza czasem nic nie kosztuje ale oznacza że Adobe jest już bardzo, bardzo poważną instytucją na wzór urzędów państwowych :mrgreen:

Merde
22-01-2012, 19:15
Tutaj już ta sama oferta jest obostrzona drobną wyszarzoną adnotacją, że obowiązuje dla klientów komercyjnych. Jak klient buli to chyba już komercha :mrgreen: czy też musi mieć firmę ? A może to zakaz łączenia z promocją dla uczniów i wykładowców ?

IMHO raczej chodzi o to, że w przypadku tej promocji nie ma ograniczeń takich jak w przypadku wersji S&T itp. Jest to normalna, komercyjna wersja bez ograniczeń licencyjnych, tyle że tańsza o połowę.

zzz
23-01-2012, 12:59
Popełniłem posta w niewłaściwym wątku, wrzucam tutaj:

LR3 w amazonie -34%, wychodzi £97.38 z przesyłką z UK

miszaqq
23-01-2012, 14:45
jeszcze taniej ma brytyjski pcworld - jedyne 95F ale odbior osobisty w sklepie

http://www.pcworld.co.uk/gbuk/adobe-photoshop-lightroom-3-07540909-pdt.html?srcid=369&xtor=AL-11&cmpid=aff~HotUKDeals~

zzz
23-01-2012, 14:55
Cena amazona jest 95£ i tyle się płaci przy wysyłce do UK. 97,38 wychodzi przy przesyłce do PL ze względu na różnicę VAT.

darecky
26-01-2012, 13:07
czy ktoś kupował w w sklepie Adobe przez www.?
Zastanawiam się nad LR3 w ich promo. Nie wiem jednak jak jest z płatnością, bo w danych piszą o podawanie ich zgodnie z danymi na karcie kredytowej. Jak się jednak nie ma takiej to czy jest możliwa zapłata przez jakieś przelewy krajowe w PLN?
pozdrawiam

Merde
26-01-2012, 13:12
czy ktoś kupował w w sklepie Adobe przez www.?
Zastanawiam się nad LR3 w ich promo. Nie wiem jednak jak jest z płatnością, bo w danych piszą o podawanie ich zgodnie z danymi na karcie kredytowej. Jak się jednak nie ma takiej to czy jest możliwa zapłata przez jakieś przelewy krajowe w PLN?

A nie możesz zapłacić zwykłą kartą płatniczą?

darecky
26-01-2012, 13:31
Doszedłem do danych do fakturowania i tu stanąłem w związku z informacjami co i jak muszę podać. Chciałem dalej klikać.

Merde
26-01-2012, 13:42
Nie bardzo rozumiem na czym polega problem. Swoje dane chyba znasz?

darecky
26-01-2012, 15:09
Merde,
1) wklepuję dane do faktury, na firmę i co dalej, jak na osobę i nawet na firmę nie ma karty płatniczej. Więc jak można zapłacić? Czy przelewy też wchodzą w grę? Nie chcę wisieć u nich z wystawioną lecz niezapłaconą fakturą?
2) podają cenę za LR 153 E z VAT a jak to się ma do faktury w PLN i płatnością za nią?
Nie chcę się bujać z fakturą w EURO, zapłatą drogim przelewem i księgowaniem faktury w innej walucie nie mając jeszcze międzynarodowego NIP.
Stąd moje wątpliwości i pytanie o proces płatności w sklepie adobe. Jak ktoś tu kupował to może odpowie jak to się odbywa?

Merde
26-01-2012, 15:30
1) wklepuję dane do faktury, na firmę i co dalej, jak na osobę i nawet na firmę nie ma karty płatniczej. Więc jak można zapłacić? Czy przelewy też wchodzą w grę? Nie chcę wisieć u nich z wystawioną lecz niezapłaconą fakturą?

Dopóki nie zapłacisz żadna faktura nie zostanie wygenerowana.
AFAIR płatności przelewem nie są akceptowane, na zachodzie przy drobnicowej sprzedaży przez Internet to chyba rzadkość.


2) podają cenę za LR 153 E z VAT a jak to się ma do faktury w PLN i płatnością za nią?
Nie chcę się bujać z fakturą w EURO, zapłatą drogim przelewem i księgowaniem faktury w innej walucie nie mając jeszcze międzynarodowego NIP.
Stąd moje wątpliwości i pytanie o proces płatności w sklepie adobe. Jak ktoś tu kupował to może odpowie jak to się odbywa?

Fakturę dostaniesz w walucie, jak nie masz EURO-NIP-u, to raczej nie będziesz w stanie odliczyć VAT-u (chyba tylko pomniejszysz dochód), ale o szczegóły pytaj księgowej, ja za cienki w te klocki jestem.

Ja kupowałem jako osoba prywatna, więc takich dylematów nie miałem.

Generalnie mogę ci podpowiedzieć jedno - dogadaj się z kimś, kto ma zarejestrowaną działalność i EURO-NIP żeby kupił na siebie i odsprzedał ci z zerowym narzutem.

darecky
26-01-2012, 15:47
no i tak pewnie zrobię, tylko muszę sprawdzić u kogoś jak z płatnością kartą będzie.
Dzięki, na takie info czekałem
pozdrawiam

marszull
27-01-2012, 03:11
albo zloz wniosek w us o NIPUE
i dostaniesz od reki, albo nastepnego dnia

TheMan
25-08-2014, 15:58
Co jest nie tak z tą aukcją? Cena 2 razy niższa, nie jest to upgrade, nie edukacyjna. Może to ta wersja dodawana do sprzętu Canona, tylko że wtedy chyba nie do końca legalne jest jej przekazywanie dalej?

Adobe Photoshop Lightroom 5 Win/Mac CD+KEY 24/7 (4524486451) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/adobe-photoshop-lightroom-5-win-mac-cd-key-24-7-i4524486451.html)

ds74
25-08-2014, 19:13
To jest wersja dodawana do sprzętu Canona. Wystarczy zadzwonić i spytać.

zysk
25-08-2014, 19:34
Nie chcę się bujać z fakturą w EURO, zapłatą drogim przelewem i księgowaniem faktury w innej walucie nie mając jeszcze międzynarodowego NIP
Kupiłem kilka software przez internet.
-Kilka z USA przez formularz zakupu z karty płatniczej.Proste rubryki do wypełnienia.Bez problemu.
(program ściągnięty,klycz dosłany w kilka minut po zapłacie)
-Kilka z e-bay -płatosc pay-pal- jeszcze łatwiej.
Praktycznie wszyscy sprzedawcy software wystawiaja fakturę,
a to czy zaliczysz ja w koszty zależy od Twojej księgowości.
Moje wszystkie zakupy zagraniczne internetowe poszły w koszty.

TheMan
25-08-2014, 20:25
Kupiłem kilka software przez internet.
-Kilka z USA.

Dopytam dla pewności, LR nie jest licencjonowany regionalnie? Mogę zarówno zakupić licencję na eBayu jak i może mi ciocia przywieźć z Tajwanu zakupioną lokalnie płytę?

Merde
26-08-2014, 09:39
Dopytam dla pewności, LR nie jest licencjonowany regionalnie? Mogę zarówno zakupić licencję na eBayu jak i może mi ciocia przywieźć z Tajwanu zakupioną lokalnie płytę?

Rany, nikt nikogo nie wsadza do więzienia za używanie oprogramowania LEGALNIE kupionego w innym rejonie!
Jeśli prowadzisz DG, to żeby tak zdobyte oprogramowanie wciągnąć w koszty musiałbyś we własnym zakresie odprowadzić VAT (być może też cło).
Jeśli Lr potrzebujesz jako osoba fizyczna - możesz to zignorować.

Jedynym (potencjalnym - bo wymagałoby to sprawdzenia) minusem dla ciebie może być konieczność kontaktowania się z supportem z regionu w którym nabyłeś oprogramowanie (czytaj: Adobe Polska może cię olać).